הרכבת מחשב לבד, עזרה! - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרכבת מחשב לבד, עזרה!

yonni

Recommended Posts

היי, ברשותי מחשב פנטיום 3 ישן שאני מחליף בקרוב.

מכיוון שיש המון חלקים די חדשים במחשב שיעברו למחשב החדש, חשבתי להרכיב את המחשב בעצמי.

גם לחסוך כסף וגם ללמוד מקרוב.

האם זה מסובך? האם קל להרוס משהו בדרך?

הסתכלתי במדריך באתר של תום וזה נראה די פשוט, חוץ מהשלב שצריך לשים דבק על המעבד...איך משיגים את הדבק הזה?

ועוד שאלה קטנה:

יש לי שני הרד דיסקים:

1.ישן 20 GIGA של , נראה לי שהוא 7200

2ץחדש WD 80 GIGA 8 BUFFER

אני עובד עם וגרפיקה ורציתי לדעת איך לדעתכם אני צריך לעשות את החלוקה

(תוכנות בHD הקטו או , מי יהיה הMASTER וכו...)

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את ה"דבק" (זה בעצם משחה או פד טרמי, תלוי בהיטסינק שתקבל) אתה מקבל בדרך כלל עם ההיטסינק שלך,

הרעיון של ההרכבה הוא לא כלכך מסובך, אני בעצמי הרכבתי את המחשב שלי לפני כחודש וחצי חודשיים, והוא עובד מצויין, למרות שזו הייתה הפעם הראשונה שהרכבתי את כל חלקי המחשב בעצמי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרכיב לבד ;) זה לא להכיב אוטו ;D (לדעתי השלב הכי מתוסבך זה עם המשחה וההיטסינק)

בקשר לכוננים,את הWD 80 GIGA 8 BUFFER שים בתור PRIMARY MASTER ותתקין את המע' ההפעלה על ה WD 80 GIGA 8 BUFFER, בגלל שהוא יותר מהיר(יש סקירות שמראות את היתרון של ה8MB BUFFER)

ואת ההרד השני נצל לשימוש של איחסון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לכוננים,את הWD 80 GIGA 8 BUFFER שים בתור PRIMARY MASTER ותתקין את המע' ההפעלה על ה WD 80 GIGA 8 BUFFER, בגלל שהוא יותר מהיר(יש סקירות שמראות את היתרון של ה8MB BUFFER)

יפה אמר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה לכולם!

עכשיו, מה זה ההיטסינק?

כרגע הPRIMARY MASTER שלי הוא ההרד דיסק הקטן ועליו נמצאת גם מערכת ההפעלה.

האם יש דרך פשוטה להעביר את מערכת ההפעלה להרד דיסק 80 GIGA ובעצם לשמור על כל תוכן המחשב שלי, או שאני בעצם חייב לפרמט ולהתקין הכל מחדש???

מה לגבי הגדרות בBIOS? אני צריך להגדיר משהו? או שהכל יעבוד אוטומטי לאחר ההתקנה (DUAL וכו')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה לכולם!

עכשיו, מה זה ההיטסינק?

כרגע הPRIMARY MASTER שלי הוא ההרד דיסק הקטן ועליו נמצאת גם מערכת ההפעלה.

האם יש דרך פשוטה להעביר את מערכת ההפעלה להרד דיסק 80 GIGA ובעצם לשמור על כל תוכן המחשב שלי, או שאני בעצם חייב לפרמט ולהתקין הכל מחדש???

מה לגבי הגדרות בBIOS? אני צריך להגדיר משהו? או שהכל יעבוד אוטומטי לאחר ההתקנת המחשב? (DUAL וכו')

בבקשה, אני צריך את עזרתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. ההיטסינק הוא גוף הקירור, לדעתי זה השלב הכי מסוב בהתקנה ולא מכיוון שהוא קשה אלא פשוט מכיוון שהוא דורש הפעלת כוח, ובהיטסינקים כבדים הוא קצ מפחיד ;D.

ב.ניתן להגדיר את ה 80GB כ Slave להעתיק לם את הכל ואז להגדיר אותו מחדש כ Master ואת הכונן השני כ Slave.

אבל!!!! לא מומלץ להשתמש במערכת ההפעלה הישנה עם מחשב חדש, מומלץ להתקין אותה מחדש.

ג.רוב הגדרות הביוס יוגדרו אוטומטית ל Default, מומלץ שיהיה לך מעט ידע כיצד להגדיר את הביוס במקרה ומשהו לא יעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. ההיטסינק הוא גוף הקירור, לדעתי זה השלב הכי מסוב בהתקנה ולא מכיוון שהוא קשה אלא פשוט מכיוון שהוא דורש הפעלת כוח, ובהיטסינקים כבדים הוא קצ מפחיד ;D.

ב.ניתן להגדיר את ה 80GB כ Slave להעתיק לם את הכל ואז להגדיר אותו מחדש כ Master ואת הכונן השני כ Slave.

אבל!!!! לא מומלץ להשתמש במערכת ההפעלה הישנה עם מחשב חדש, מומלץ להתקין אותה מחדש.

ג.רוב הגדרות הביוס יוגדרו אוטומטית ל Default, מומלץ שיהיה לך מעט ידע כיצד להגדיר את הביוס במקרה ומשהו לא יעבוד.

OK, אז אני פשוט יגבה מה שצריך ויפרמט את שניהם, ויתקין הכל מחדש...עד כאן לא בעייה.

העניין הוא שממש לא איכפת לי לשלם 160 ש"ח על התקנה אבל בכל מקרה

אני צריך אחרי זה להתקין את כל הכוננים + צורב+ הרד דיסקים...והשאלה אם זה כדאי או שאני ארכיב הכל לבד?

מה המלצתך? יש לי חוש טכני אבל אף פעם לא היתקנתי יותר מזיכרונות או כרטיסים....

האם DEFAULT זה אופטימלי או שבכל מקרה אני אצטרך להתעסק עם הBIOS?

ועוד שאלה אחרונה - אם אני קונה שני סטיקים של 256MB, שיעבדו בDUAL ואחרי זה ארצה להוסיף עוד 256 או 512,

זה יבטל את ההשפעה של הDUAL, או שזה לא קשור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...