דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין - עמוד 23 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין

Os.Master

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?  

2439 הצבעות

1. 1. דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?

• דתי (שומר שבת , מניח תפילין וכוד')
    • מסורתי ( מניח תפילין , מנסה לשמור כמה שיותר בשבת )
    • חילוני ( לא שומר כלום אך מאמין בבורא עולם)
    • לא מאמין כלל בבורא עולם .

Recommended Posts

אני רוצה תשובה רצינית על הפסוקים האלו:

"ו?י?ה?י כ??י-ה?ח?ל ה?א?ד?ם, ל?ר?ב ע?ל-פ??נ?י ה?א?ד?מ?ה; ו?ב?נו?ת, י?ל??דו? ל?ה?ם. ו?י??ר?או? ב?נ?י-ה?א?ל?ה?ים א?ת-ב??נו?ת ה?א?ד?ם, כ??י ט?ב?ת ה?נ??ה; ו?י??ק?חו? ל?ה?ם נ?ש??ים, מ?כ??ל א?ש??ר ב??ח?רו?." (בראשית ו, א-ב) וכמו כן הפסוק הבא: "ה?נ??פ?ל?ים ה?יו? ב?א?ר?ץ, ב??י??מ?ים ה?ה?ם, ו?ג?ם א?ח?ר?י-כ?ן א?ש??ר י?ב?או? ב??נ?י ה?א?ל?ה?ים א?ל-ב??נו?ת ה?א?ד?ם, ו?י?ל?דו? ל?ה?ם: ה?מ??ה ה?ג??ב??ר?ים א?ש??ר מ?עו?ל?ם, א?נ?ש??י ה?ש???ם." (בראשית ו, ד).

מה קרה פה? מישהו למעלה החליט לשבח את הגזע האנושי? או ליצור הכלאה אנושית חייזרית?

סבבה אח שלי אז תשלח להם את השאלה למה אתה פונה אלי?

אבל תשלח אחי [לא רק דיבורים]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 896
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

"אדם דתי לא זקוק לשום הוכחה שקיים אלוהים ואתאיסט לא זקוק לשום הוכחה שלא קיים אלוהים. עבור שניהם האמונה שלהם היא נקודת המוצא עליה מושתתים החיים שלהם" -

הטענה הנ"ל שהועלתה, הינה ממש לא נכונה. מספר פילוסופים נתנו הרבה הוכחות לקיום האל ואחרים פרמו לפחות חלק מההוכחות האלו. יש אנשים שבשל אופיים ימשכו יותר לעניין האמוני, אך יש רבים שנמשכים יותר לצד השכלי עבורם למשל הרמב"ם נתן 26 הוכחות לקיום האל.

URIB - לגבי פירוש הפסוקים. אחד הכללים הפרשניים המפורסמים ביותר הוא "דיברה התורה בלשון בני אדם". משמע: כיוון שהתורה מיועדת לבני אדם היא מדברת בשפתם.

אדם שרואה למשל בן אדם בגובה 5 מטר, יכול לקרוא לו בן אלוהים/ענק וכדומה. כמו כן, פירוש נוסף לפסוק הזה הוא שאלוהים=שופט/שליט והשליטים בארץ החלו לעשות כרצונם בבנות האדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה תשובה רצינית על הפסוקים האלו:

"וַיְהִי כִּי-הֵחֵל הָאָדָם, לָרֹב עַל-פְּנֵי הָאֲדָמָה; וּבָנוֹת, יֻלְּדוּ לָהֶם. וַיִּרְאוּ בְנֵי-הָאֱלֹהִים אֶת-בְּנוֹת הָאָדָם, כִּי טֹבֹת הֵנָּה; וַיִּקְחוּ לָהֶם נָשִׁים, מִכֹּל אֲשֶׁר בָּחָרוּ." (בראשית ו, א-ב) וכמו כן הפסוק הבא: "הַנְּפִלִים הָיוּ בָאָרֶץ, בַּיָּמִים הָהֵם, וְגַם אַחֲרֵי-כֵן אֲשֶׁר יָבֹאוּ בְּנֵי הָאֱלֹהִים אֶל-בְּנוֹת הָאָדָם, וְיָלְדוּ לָהֶם: הֵמָּה הַגִּבֹּרִים אֲשֶׁר מֵעוֹלָם, אַנְשֵׁי הַשֵּׁם." (בראשית ו, ד).

מה קרה פה? מישהו למעלה החליט לשבח את הגזע האנושי? או ליצור הכלאה אנושית חייזרית?

לפי הזוהר הקדוש : "בני האלוהים" היו מלאכים , שקיטרגו על בריאת האדם ,

אז הקדוש ברוך הוא הדיח אותם מתפקידם , ושלח אותם לכדור הארץ ,

ואכן הילדים של אותם מלאכים היו ענקים ונפילים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אדם דתי לא זקוק לשום הוכחה שקיים אלוהים ואתאיסט לא זקוק לשום הוכחה שלא קיים אלוהים. עבור שניהם האמונה שלהם היא נקודת המוצא עליה מושתתים החיים שלהם, ברירת המחדל אם תרצו. לנסות לשכנע אדם מאמין (וכשאני אומר מאמין אני מתכוון לשני הצדדים - גם מי שמאמין בקיומו של אלוהים וגם מי שמאמין באי-קיומו) שהאמונה שלו שגויה זה כמו לנסות לשכנע עיוור צבעים שתפוח הוא ירוק או לשכנע טטרן שלויסקי יש ריח חריף.

מינימייזר, אתה טועה. אתיאיזם (כפי שהשם מרמז) אינו אמונה באי-קיומו של אלוהים אלא חוסר אמונה בקיומו של אלוהים. אין זה נכון לומר שאתיאיסט מאמין שאלוהים לא קיים, אתיאיסט פשוט לא מאמין שאלוהים קיים. אולי זה נראה לך כמו סמנטיקה, אבל מדובר כאן על הבדל מהותי. בעוד התיאיסט מתבסס על אמונה עיוורת, האתיאיסט מתבסס על ממצאים מדעיים.

אני חושב שדווקא האתאיסטים מביניכם צריכים לבוא עם ראש יותר פתוח לדיונים כאלו; אני בכוונה לא אומר אותו הדבר לדתיים, כי אלו אנשים שהתחנכו מגיל צעיר להשקפת עולם מאוד צרה עם הנחות יסוד שאי אפשר לערער אותן, אבל בתור אתאיסטים שחונכו לחשוב באופן עצמאי, בהחלט הייתי מצפה לקצת יותר פתיחות מצדכם כלפי רעיונות שלא בהכרח תואמים את השקפת העולם שלכם.

אני דווקא בא ממשפחה מסורתית וחונכתי מילדותי שאלוהים קיים. בכלל לא עלתה שאלה כזאת האם אלוהים קיים או לא. זה היה ברור מאליו שיש אלוהים. רק כשגדלתי הבנתי שזאת שטות, ואין דבר כזה אלוהים. אני אני מסוגל להבין את זה, אז אני בטוח שגם אחרים יכולים. אמנם, אני מניח שלאנשים שקיבלו חינוך דתי או חרדי זה יהיה הרבה יותר קשה, מכיוון שמדובר בשטיפת מוח הרבה יותר עמוקה, אבל כבר היו דברים בגו.

אני בהחלט פתוח לרעיון שאלוהים קיים, אבל אני דורש לקבל הוכחות מוצקות - דבר שטרם קיבלתי.

אם בעולם כל דבר יש לו תכלית זה אומר שזה שברא אותו גם יש לו תכלית.

מי אמר לך שלכל דבר בעולם יש תכלית? לא לכל דבר בעולם יש תכלית.

דרך אגב, רוני במקום שתביא כאן קישורים לסרטים באורך של שעות של הרב זמיר שלך, אני מציע שתסכם כאן את עיקרי הדברים שלו, ואני כבר אתקן כאן את הטעויות שלו. אני מניח שבתור חסיד של הרב זמיר אתה מכיר היטב את משנתו. אתה תוכל להגן כאן על התיאוריות שלו ולהיווכח באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3d7

אתה מפיל את עצמך לפח כי המדע הולך יפה אם דברי התורה. חוסר ידע יש לך ולעוד חלק מכאן.

באמת?! אתה מוכן בבקשה להאיר את עיניי?

לפי מה שנראה לי, אתה הוא זה שחסר ידע (גם לפי עדותך שלך). במקום להסביר, אתה מפנה אותי לחכמים ממך בטענה שאתה לא יודע והחכמים הם אלה שיודעים. אתה אפילו לא רוצה לדעת ולא טורח ללמוד, כי זה מספק אותך שיש אנשים חכמים שיודעים את התשובות ואתה סומך עליהם בעיניים עצומות.

אני אומר לך שאם אתה טוען שאני מפיל את עצמי בפח, אז אדרבה תנצל את זה. תפיל אותי בפח ותוכיח לי שאני טועה. אני מתחייב להודות בטעות שלי ולשנות את דרכיי הנלוזות, במידה ותוכיח לי באופן חד-משמעי שאינו משתמע לשתי פנים כי אלוהים קיים. הנה יש לך כאן הזדמנות לספק הוכחות חותכות לקיומו של אלוהים, ובכך להציל נפש של יהודי ולהפוך לצדיק. אני שואל מדוע זה אינך שש על ההזדמנות הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מביא אנשים יותר חכמים ממני כי הם עוסקים בזה יותר ממני וגם הידע שלם רב בנושא. אבל מה איכפת לך אני הוא מישהו אחר אני מבין שלא ראית כלום כי קשה לך להיות בשקט ולהקשיב שעה -/ + .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מודה של צפיתי בסרטים שהבאת. אבל, לא מכיוון שאני מזלזל בהם, אלא מכיוון שהם מאוד ארוכים, ואין לי זמן לצפות במשך שעות על גבי שעות במשהו שאני חושד כי הוא שטות גמורה. הרבה יותר נוח לי לקרוא מאמרים. אם היית יותר רציני, אז היית מביא כאן תקציר של אותם (סיכום של הדברים החשובים), כך שהייתה לי לפחות אינדיקציה אם כדאי לי בכלל לצפות בסרטים האלה.

דרך אגב, אתה אומר לי שאתה מביא אנשים יותר חכמים ממך שיש להם הרבה יותר ידע ממך. אני יכול גם להפנות אותך לאנשים יותר חכמים ממני שיש להם הרבה יותר ידע ממני. בעצם, למה שלא ניתן לאנשים החכמים שלך להתדיין עם האנשים החכמים שלי, ואנחנו נקבל את ההסבר של הצד שינצח בדיון? אז זהו, מי שנמצא כאן בדיון זה אני ואתה (וכל שאר המשתתפים בדיון). אם יש משהו שאתה לא יודע, אז אני מציע שתלך ללמוד אותו ותחזור לדיון משכיל יותר, או שאתה יכול גם לקבל את ההסברים המלומדים שאני מציע לך (אני גם לא ממש בור).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני אתה צודק

שתוק כבר

רועי חדד, או שתתחיל לתרום משהו לדיון או שלא תגיב, כל תגובה שנייה שלך היא "אני מרחם עליך" "אתה טיפש" .

זה לא לעניין, לא מוסיף כלום לדיון, ובטח שלא מוציא אותך חכם, תתחיל להגיב לעניין ותפסיק לרדת לפסים אישיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מודה של צפיתי בסרטים שהבאת. אבל, לא מכיוון שאני מזלזל בהם, אלא מכיוון שהם מאוד ארוכים, ואין לי זמן לצפות במשך שעות על גבי שעות במשהו שאני חושד כי הוא שטות גמורה. הרבה יותר נוח לי לקרוא מאמרים. אם היית יותר רציני, אז היית מביא כאן תקציר של אותם סרטים (סיכום של הדברים החשובים), כך שהייתה לי לפחות אינדיקציה אם כדאי לי בכלל לצפות בסרטים האלה.

דרך אגב, אתה אומר לי שאתה מביא אנשים יותר חכמים ממך שיש להם הרבה יותר ידע ממך. אני יכול גם להפנות אותך לאנשים יותר חכמים ממני שיש להם הרבה יותר ידע ממני. בעצם, למה שלא ניתן לאנשים החכמים שלך להתדיין עם האנשים החכמים שלי, ואנחנו נקבל את ההסבר של הצד שינצח בדיון? אז זהו, מי שנמצא כאן בדיון זה אני ואתה (וכל שאר המשתתפים בדיון). אם יש משהו שאתה לא יודע, אז אני מציע שתלך ללמוד אותו ותחזור לדיון משכיל יותר, או שאתה יכול גם לקבל את ההסברים המלומדים שאני מציע לך (אני גם לא ממש בור).

כדי שהחברה החכמים שלך ידונו אם המרצים הם צריכים להיות שם נוכחים מבין? ותראה זה לא שאני ראיתי את הסרטים האלה 100 פעם. ראיתי פעם אחת ואני לא יכול לצטט בדיוק את דברו לכן אני מביא את הסרט וגם אם הייתי יכול לצטט עדיין הייתי מביא את הסרט. בנתיים מצאתי מאמרים כאלה שכבר הבאתי אולי לא שמת לב.

אני מציין זה לא כמו בסרטים שהבאתי אבל שיהיה גם

אותיות הבריאה = סוד המשכן והמקדש

http://www.hidabroot.org/Site/ARDetile.asp?id=8463&Catogory=5&SubID=6774

המספר התלמודי של הצבירים והגלקסיות

כל הכוכבים אותם אנו רואים, בעינינו העירומות, הינם כוכבים השייכים לגלקסיה שלנו. אלו כוללים את הכוכבים הבהירים הידועים בשם כוכבי שביל החלב. זהו גם שמה של הגלקסיה שלנו, גלקסיית שביל החלב

http://www.hidabroot.org/Site/ARDetile.asp?id=7101&Catogory=5&SubID=6774

לקט מידע מדעי מדברי חז''ל

הליכה מואצת ומאומצת בפסיעות גדולות, מזיקה לראיה. הצינה גורמת לכמה וכמה מחלות. ריפוי נקע על ידי שפשוף רב במים צוננים ריפוי דלקת אזנים באמצעות שמן ושום ועוד רפואת עינים על ידי הנחת תרופה מתחת הכר.

http://www.hidabroot.org/Site/ARDetile.asp?id=7203&Catogory=5&SubID=6774

הכהנים והגנטיקה

במחקר גנטי שנמשך מספר שנים, נמצא ג?ן משותף אצל כהנים ללא הבדלי מוצא; אשכנזים וספרדים, תימנים ותוניסאים.

http://www.hidabroot.org/Site/ARDetile.asp?id=7659&Catogory=5&SubID=6774

גשם משמים

מידי יום פוגעים בכדור הארץ תוך כדי כ - 10,000 מטאורים במשקל של 100 טון, ואת רובם איננו רואים.

http://www.hidabroot.org/Site/ARDetile.asp?id=7266&Catogory=5&SubID=6774

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לא. אם בעולם כל דבר יש לו תכלית זה אומר שזה שברא אותו גם יש לו תכלית.

שטויות.

קודם כל לא לכל דבר בעולם יש תכלית - יש בגוף האדם, שהוא כביכול פאר היצירה האלוהית ונברא בצלמו, מספר לא מבוטל של איברים לא נחוצים, שאין להם כיום שום שימוש או תכלית.

שנית, תן לי להבין נכון - אתה מתיימר לדבר בשם אלוהים? מי אתה שתחליט אם הייתה לו תכלית או לא? אני כבר הודיתי שאני, כבן אדם פשוט, לא יכול לדעת אם לישות שבראה את היקום (אם אכן ישנה כזאת) היה מניע או לא, ואם כן - מהו.

על מה אתה מתבסס כשאתה אומר שלאלוהים הייתה תכלית בבריאת העולם? על התנ"ך? על דברי רבנים או חכמי חז"ל?

כלומר, אתה *באמת* לא רואה בעיה בכך שאתה יוצא מנקודת הנחה שלאלוהים הייתה תכלית, על סמך דברים ודעות של בני אדם פשוטים כמוני וכמוך?

אין זה נכון לומר שאתיאיסט מאמין שאלוהים לא קיים, אתיאיסט פשוט לא מאמין שאלוהים קיים. אולי זה נראה לך כמו סמנטיקה, אבל מדובר כאן על הבדל מהותי

אין כאן שום הבדל מהותי. אם אתה לא מאמין שמשהו קיים, זה בהכרח אומר שאתה מאמין שהוא לא קיים. אני, לדוגמא, לא מאמין שקיימת חד קרן ורודה בלתי נראית, משמע - אני מאמין שהיא אינה קיימת. זה עניין של סמנטיקה נטו, אין טעם להמשיך להתווכח על זה (במיוחד בהתחשב בכך ששנינו בסופו של דבר באותו "צד" בדיון הנוכחי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MiniMize

לגבי אמונה תראה את זה http://www.arachim.org/Index.asp?CategoryID=203&ArticleID=21&Page=1

רציונליות ואמונה . תבין שאמונה בה' זה לא אמונה עיוורת . אפשר לדעת את האלוקים.

3d7 רצית מאמרים אז קיבלת הנה עוד http://hidabroot.org/site/ARList_02.asp?id=7625 את זה אתה חייב לקרוא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...