הצילו!!! הלך הדיסק!! - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצילו!!! הלך הדיסק!!

nivster

Recommended Posts

הדיסק שלי הוא DeskStar בן שנה וחצי בערך.

הדיסק הקשיח שלי התחיל לעשות קולות של לא עובד (מין צרצורים כאלה שחוזרים על עצמם), וכשאני מעלה את המחשב, הוא כותב לי

disk read failure, please reboot

ניסיתי לפרמט עם ההתקנה של , לקח 4 שעות, ואפילו עבר את ההעתקה הראשונית של .

אבל כשהוא בא להמשיך את ההתקנה מהדיסק (שהפעם עבר את ה-boot), הדיסק המשיך לעשות קולות של לא עובד, ואחרי שעה נשברתי והתקנתי על דיסק אחר.

אין לי עוד אחריות על הדיסק, אגב.

שאלתי היא: האם יש לי עוד מה לעשות?

יש טעם לפרמט ולהשלים עם קיומם של bad sectors? או שחבל על הזמן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך מידע חשוב על ההרד דיסק, אני ממליץ לך להשקיע בדיסק חדש. אם לא, נסה להמשיך לעבוד איתו. סדרת ה- deskstar (או בשמם השני - deathstar) ידועה בכך שהיא גרועה ולא יציבה. לי באופן אישי קרסו ארבעה דיסקים כאלה, חלקם אחרי יומיים- שבוע של עבודה. אתה יכול לעשות חיפוש בפורום ולמצוא לינקים לעדכון firmware שיכול אולי לעזור לך.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון הפוך, אם אין לו מידע חשוב, שישקיע בדיסק חדש....

בכל מיקרה הוא ניסה לפרמט אז אני מניח שאין לו...

דיסק חדש של W.D או מקסטור יפתרו את בעיותיך

לא... אם אין לו מידע חשוב, שיעדכן firmware, יעשה Low level format וינסה להמשיך לעבוד איתו... אני עובד כבר כמה חודשים עם deskstar כדיסק משני ושם עליו את כל הדברים הלא- חשובים שלי כמו משחקים ושטויות... אם יש לו מידע חשוב, שיקנה דיסק טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי עוד שני דיסקים גדולים, שמשמשים לאיכסון של קבצים חשובים, שלמזלי, (טפו טפו טפו) עדיין עובדים. הדיסק שנדפק הוקדש למערכת הפעלה בלבד, ככה שהנזק לא נורא, ואני בהחלט מתכוון להמשיך להשתמש בו לדברים לא חשובים, היות ואין לי כסף עכשיו לדיסק חדש.

התקנתי בינתיים על דיסק אחר, כדי שאני אוכל לנסות לתקן את הדיסק הדפוק.

איך אני מעדכן firmware ועושה low level format? פעם היתה בביוס אופציה לעשות LLF, אבל היום אין. אז איך אני עושה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...