אתם שומרים כשרות בפסח - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אתם שומרים כשרות בפסח

naorai

האם בביתכם יש חמץ?  

234 הצבעות

1. 1. האם בביתכם יש חמץ?

• חס וחלילה
    • כן אבל אני לא אוכל
    • כבר התחלתי למלא תפריזר בפיתות!!!

Recommended Posts

שומר. אבל בעיקר בגלל המשפחה ולא בגלל אידיאולוגיה אישית.

אתה אומר לשמור את הדת היהודית, אבל כמו שאמרו היא צריכה לעשות קצת UPDATE ולהשתנות עם השנים בכיוונים של "חשמל זה רע! אסור ביום שבת" וכו'. מה גם שאני לא שמעתי על הרבה חגים עם הגבלות בנצרות כמו לאכול רק דיקטים או לא לאכול בכלל אלא מנהגים של תוספות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 280
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מה אתה מתגאה בזה .

ד"א סתם בשביל הקטע.

אני לא גזען (מקדים תרופה למכה) ,אבל אני מוכן להיתערב שרובם המכריע בין אלה שאוכלים חמץ בפסח כאן בפרום- הם רוסים.

ורוב המצביעים הם שהצביעו שהם אוכלים חמץ הם רוסים.

100% בדוק עם חתימה. באתם למדינה יהודית תתנהגו כמו יהודים.

תחילה, העולים מרוסיה אינם מהווים את רוב העולים ממדינות ברה"מ לשעבר.

שנית, במבט אובייקטיבי, אין כל קשר בין ארץ המוצא של העולים לבין שמירת המסורת בארץ - אם כבר, אז אחוז שומרי המצוות מבין עולי מדינות הגוש הקומוניסטי הוא הגבוה ביותר לעומת עולים משאר המדינות.

זה שיש הרבה "רוסים" שלא שומרים מסורת ומצוות זה לא בגלל שכולם כאלה אלא בגלל שמדובר בעליה של למעלה מ 1,5 מיליון איש.

מכרים טובים של המשפחה שלי עלו מרוסיה וחזרו בתשובה, והם לא היחידים.

מצד שני, אחד מחבריי לכיתה עלה מקנדה והוא לא שומר מצוות, אז אתה מצפה שאני אגיד שרובם המכריע בין אלה שאוכלים חמץ בפסח הם קנדים?

על סמך מה?

שלישית, מבחינה מספרית נטו, כמות ה"צברים" שאינם שומרים מסורת ומצוות גדולה בהרבה מכמות ה"רוסים" שלא שומרים מסורת ומצוות.

רביעית, כל מי שהגיע לארץ מתוקף חוק השבות הוא, ללא קשר למדינת המוצא, יהודי; אם עפ"י הגדרתך יהודי הוא מי ששומר מצוות ומסורת, הרי שברגע זה אתה צריך לשלול אזרחות מ 70% מתושבי המדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שנית, במבט אובייקטיבי, אין כל קשר בין ארץ המוצא של העולים לבין שמירת המסורת בארץ - אם כבר, אז אחוז שומרי המצוות מבין עולי מדינות הגוש הקומוניסטי הוא הגבוה ביותר לעומת עולים משאר המדינות.

זה שיש הרבה "רוסים" שלא שומרים מסורת ומצוות זה לא בגלל שכולם כאלה אלא בגלל שמדובר בעליה של למעלה מ 1,5 מיליון איש.

מצד שני, אחד מחבריי לכיתה עלה מקנדה והוא לא שומר מצוות, אז אתה מצפה שאני אגיד שרובם המכריע בין אלה שאוכלים חמץ בפסח הם קנדים?

על סמך מה?

שלישית, מבחינה מספרית נטו, כמות ה"צברים" שאינם שומרים מסורת ומצוות גדולה בהרבה מכמות ה"רוסים" שלא שומרים מסורת ומצוות.

רביעית, כל מי שהגיע לארץ מתוקף חוק השבות הוא, ללא קשר למדינת המוצא, יהודי; אם עפ"י הגדרתך יהודי הוא מי ששומר מצוות ומסורת, הרי שברגע זה אתה צריך לשלול אזרחות מ 70% מתושבי המדינה.

ולמה אתה מגן על הרוסים? כי אתה גם? ;), Me too ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על סמך מה?

דימיטרי, אתה טועה .

איזה מעצבן זה לקבל תשובה קצרה אה ?!! :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו אנשים לא התכוונתי שיתפתח כזה ריב בסה"כ שאלתי שאלה תמימה.

אם מישהו חושב (*שיעול*Demonic Inection *שיעול*) שזה חדירה לפרטיות ושאלה מותרת אז אני מתנצל.

במחשבה שנייה זו באמת שאלה מיותרת אז אני עכשיו ינעל תסקר ויחכה שהת'רד ירד

שוב סליחה מכל הנעלבים!!! :-\ :'( :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא לדעתי זה מעניין לראות, כסקר, מדגם, סטטיסטיקה.

מי שחושב שזה חדירה לפרטיות, אז יש לי חדשות בשבילכם - אתם לא חייבים להגיב או להשתתף (ואני לא מדבר על הסקר הזה ספציפית אלא כבר היו מקרים בעבר).

בכל מקרה, אם כל פעם השאלה נשאלת מחדש כנראה שהיא עדיין רלוונטית ואקטואלית גם בימינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ת'אמת לא ממש אכפת לי...פשוט אני שונא את העלה שישר באים וקופצים "אתה ערבי" "אתה נוצרי" תחזור לרוסיה" וכול השאר

פשוט לא אכפת לי מה אתם חושב ואני לא רוצה שתתיפו לי על דרכי ואמונותי רק בגלל שאתם מאמינם בזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Spiritus אני מבין שאתה כן שומר (וגם אני) אבל אתה מנסה להטיף לכולם גם. אז למה אתה פה באינטרנט? היום חג, בחג אסור להשתמש בחשמל. והאם שבת אתה שומר? לא? אז למה אתה עושה חצי עבודה? כי אנחנו לא חמורים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...