אתם שומרים כשרות בפסח - עמוד 16 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אתם שומרים כשרות בפסח

naorai

האם בביתכם יש חמץ?  

234 הצבעות

1. 1. האם בביתכם יש חמץ?

• חס וחלילה
    • כן אבל אני לא אוכל
    • כבר התחלתי למלא תפריזר בפיתות!!!

Recommended Posts

אתה אומר שמה שקושר את העולים מרוסיה לארץ זה מיסים, שירות בצבא ועוד?

זה מה שאתה אמרת

אני אמרתי שמה שמשותף להם ולשאר המדינה זה זה...

אם הם לא שומרים על היהדות...

אל תנסה להכניס לי מילים לפה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 280
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

Heh, בדיוק ONKYO.

הם משרתים בצבא ומשלמים מסים, זה כבר מקנה להם יותר זכות לחיות פה מאשר למישהו שלומד תורה כל היום, משתמט משירות צבאי ולא משלם אגורה למדינה.

מילים כדורבנות!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי באמת...

ואני, ואני בטוח שרוב משתתפי הדיון פה, מכבדים את מי ששומר, ולא הולכים ומנפנפים מול העיניים של מישו ששומר מסורת, בחתיכת לחם או משהו כזה...

אני לא מלגלג על אף אחד, שיעשו מה שהם רוצים, א-ב-ל שלא יגידו לי מה אני אעשה ומה לא אעשה...

והחלק שהדגשתי אצלך- מי אמר שהוא עושה את זה? אני בטוח שלא, לא אמרתי, ובטח שאני לא עושה את זה...

קודם כל, הדיון הזה, למרות שמדובר בפורום, באנרטנט, זה עדין מקום ציבורי שאנשים נחשפים לתכנים שאתם כותבים.

אני בתוך שאנשנים מסורתים גם נכנסים לפורום הזה וקוראים את הדברים שאתם כותבים, וזה מבחינתי כמו ללכת ברחוב ולנפנף החמץ שאתם אוכלים. יש לי פחות בעיה עם האנשים שאוכלים חמץ בביתם מאשר עם אלה שאומרים אני אוכל דוקא, או אף אחד לךא יכריח אותי, ועושים בכוונה, כאילו גאים שהם אוכלים חמץ ושונים מכולם, ו"מסיתים" לעשות כמוהם. אנטי יהדות. ועל אלה אני כועס, על אלה שהולכים נגד ציבור מסוים. אף חרדי לא כפה עליכם ללכת עם ציציות, וזקן, ולשמור מצוות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, הדיון הזה, למרות שמדובר בפורום, באנרטנט, זה עדין מקום ציבורי שאנשים נחשפים לתכנים שאתם כותבים.

אני בתוך שאנשנים מסורתים גם נכנסים לפורום הזה וקוראים את הדברים שאתם כותבים, וזה מבחינתי כמו ללכת ברחוב ולנפנף החמץ שאתם אוכלים. יש לי פחות בעיה עם האנשים שאוכלים חמץ בביתם מאשר עם אלה שאומרים אני אוכל דוקא, או אף אחד לךא יכריח אותי, ועושים בכוונה, כאילו גאים שהם אוכלים חמץ ושונים מכולם, ו"מסיתים" לעשות כמוהם. אנטי יהדות. ועל אלה אני כועס, על אלה שהולכים נגד ציבור מסוים. אף חרדי לא כפה עליכם ללכת עם ציציות, וזקן, ולשמור מצוות

חשוב להגיד שגם אנחנו לא כופים את זה עליהם...ולא אומרים להם לא לעשות את זה...

ומנפנפים?

היה סקר, אנשים ענו...זה כל הסיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם משרתים בצבא ומשלמים מסים, זה כבר מקנה להם יותר זכות לחיות פה מאשר למישהו שלומד תורה כל היום, משתמט משירות צבאי ולא משלם אגורה למדינה.

במידה שאתה מאשים את ה"אנשים שלומדים תורה כל היום..." אני יכול להאשים את העולים מרוסיה שהשתלבו בקיבוצים ומשלמים 30% פחות למס הכנסה ומקבלים חלקה לבניית בית בחצי מחיר מאזרח רגיל שנולד בארץ ושירת בצבא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק

ישראל היא לא ארץ פתוחה לכולם, אם אני נוצרי ממיקרונזיה שמאוד אוהב את ישראל, או תילאנדי, אני לא יכול להכנס לארץ הזו.

אנחנו לא מדינה פתוחה, שכל אחד יכול להכנס כרצונו, הארץ הזו היא יותר מחתיכת אדמה לבנות עליה בית ולשכוח את השם של המדינה שאתה מתגורר בה.

העולים מרוסיה, עלו רק בגלל העובדה שהם יהודים. ולעלות לארץ זה אחת מהזכויות, כמו לקבל מענק של עשרות אלפי שקלים כאשר אתם עולים, כמו לקבל ערוצי בשפה שלכם (שזה משהו שאני נגדו, אבל לא נכנס לזה)

כל הזכויות, המתנות האלו רק בגלל הדת שלהם, היהדות.

אז בתור יהודי יש לך זכויות. מה עם החובות?

מאף אחדלא ביקשו להתחיללגדל זקן וללמוד את הזוהר במשך 12 שעות ביום

מה שאנו מבקשים זה רק לכבד ולהתחבר אל השורשים היהודים שלכם

לכבד מסורות של אלפי שנים, וזה לא בולשיט אני יודע שהששולת שלי במשך כמה עשרות דורות חיו לפי מסורת שכזאת

ואין לכם זכות לבזות את מה שהם האמינו במשך מאות שנים,לא בישראל

אם אתם לא מרגישים יהודים, אתם יכולים להפוך את דתכם , מוסלמים,(זה מאוד קל אצל המוסלמים, אתה אומר ואאלה ואכבאר, ומיצדם אתה כבר מולמי אדוק, ואפשר לשלוח אותך כבר עם חגורת נפץ) או לבודהיסטים, או נוצרים,

ופשוט מאוד לאבד את זכותכם לעלות לארץ . ואז אני מבטיח שאף אחד לא "יכריח" אותכם לאכול מצות במשך שבוע אחד,

או לצום ולעשות קצת חושבים ביום אחד בשנה.

כל עוד לא עשיתם את זה והצהרתם שאתם יהודים כאשר עליתם לארץ, חובתכם לכבד מנהגים ומצוות בדת היהודית

ואם אתה לא מכבדים, לפחות תעשות את זה שאתם צפונים בבתים שלכם ולא בציבור.

זו מדינה יהודית. אסור להפריד דת ממדינה.

בקשר לזכויות המותנות זה מאוד בעייתי...כעקרון בהתחלה הם היו מותנות ליהודים, ואחרי זה זה הפך למי מאמין באללה...

ולפי דעתי צריך לעשות את זה למי שיהודי, ולא משנה מהי דתו!

ולמה לנו להפוך את דתנו? אם אנחנו לא מאמינים באללה אז למה שנאמין באל אחר?? אננחנו אוצים להיות ללא דת, חופשיים!

וגם אם אני הצהרתי שאני יהודי, זה לא אומר שאני עכשיו חייב לעשות את כל החגים ולשמור על כל המצוות..

ועוד הפעם אני אומר לך, חובה (!!!) להפריד דת ממדינה, במצב של היום זה ממש לא נקרא מדינה דמוקרטית!!

תן לי מדינה מערבית שבה הדת מעורבת בממשלה??

ככה זה רק במדינות המזרח!!

ועוד משפט חכם שאמרו הקומוניסטים (לא שהם טובים, חס וחלילה..) ברוסיה: "הדת היא כמו מורפיום לעם"

ואני מסכים עם זה ב101%

וMiniMizer אם כבר אז זה עקרונות הדמוקרטיה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה שאתה מאשים את ה"אנשים שלומדים תורה כל היום..." אני יכול להאשים את העולים מרוסיה שהשתלבו בקיבוצים ומשלמים 30% פחות למס הכנסה ומקבלים חלקה לבניית בית בחצי מחיר מאזרח רגיל שנולד בארץ ושירת בצבא...

איך אתה יכול להשוות?

ומה הקשר לעולים מרוסיה? הם היחידים שגרים בקיבוצים?

ונניח שהם מקבלים 30% הנחה ממס הכנסה, הם עדיין משלמים 70% ותורמים *משהו*.

אולי נאשים גם את הרוסים שחיים בהתנחלויות שמקבלים הטבות? ומה עם הרוסים בעיירות הפיתוח?

וזה עוד בלי לדבר על הרוסים בכנסת, מקבלים 30,000 שקל המושחתים האלו! שיחזרו לרוסיה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה יכול להשוות?

ומה הקשר לעולים מרוסיה? הם היחידים שגרים בקיבוצים?

ונניח שהם מקבלים 30% הנחה ממס הכנסה, הם עדיין משלמים 70% ותורמים *משהו*.

[glow=red,2,300]אולי נאשים גם את הרוסים שחיים בהתנחלויות שמקבלים הטבות? ומה עם הרוסים בעיירות הפיתוח?

וזה עוד בלי לדבר על הרוסים בכנסת, מקבלים 30,000 שקל המושחתים האלו! שיחזרו לרוסיה![/glow]

אתה אמרת את זה, לא אני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Heh, בדיוק ONKYO.

בפעם האחרונה שבדקתי העולים מברית המועצות שילמו אחוז קטן מאוד מהמיסים

אני מבקש מאוד ממך, שני בני דודים שלי הם היו תלמידי ישיבה. היום שסימו אחד מהם הוא מ"פ בגבעתי, ואחד מהם נמצא כרגע בחברון,

עם שאר חילי הנחל ושומרים על החיים של ה"רוסים" שלו מכבדים את דתם.

אני לא מכליל ציבורים שלמים. יש עולים שמשרתים בצבא, נותנים את נשמתם, שומרים על כשרות, לומדים עיברית, ואפילו בביתם לא מדברים יותר רוסית. זה הקטע בלהיות בארץ הזו.

יש לי חברים מברית המועצות, ישראלים לכל דבר. אבל יש כאלה, ששכחו שעלו לארץ ישראל, ומדברים עדין רק רוסית, רואים רק ברוסית, כותבים ברוסית, מסתובבבים רק עם יוצאי רוסיה, לא עשו כלום כדי להתערבב בחברה, ואחד מהדברים זה גם הדת

למה הם באו? כדי להשתלב בחברה הישראלית והיהודית או כדי להיות נטל וגוף זר תלוש מישראל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Heh, בדיוק ONKYO.

אני מבקש מאוד ממך, שני בני דודים שלי הם היו תלמידי ישיבה. היום שסימו אחד מהם הוא מ"פ בגבעתי, ואחד מהם נמצא כרגע בחברון,

אני לא מכליל ציבורים שלמים. יש עולים שמשרתים בצבא, נותנים את נשמתם, שומרים על כשרות, לומדים עיברית, ואפילו בביתם לא מדברים יותר רוסית. זה הקטע בלהיות בארץ הזו.

יש לי חברים מברית המועצות, ישראלים לכל דבר. אבל יש כאלה, ששכחו שעלו לארץ ישראל, ומדברים עדין רק רוסית, רואים רק ברוסית, כותבים ברוסית, מסתובבבים רק עם יוצאי רוסיה, לא עשו כלום כדי להתערבב בחברה, ואחד מהדברים זה גם הדת

למה הם באו? כדי להשתלב בחברה הישראלית והיהודית או כדי להיות נטל וגוף זר תלוש מישראל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתיחס לכל מה שאני אומר אוקי?

אתה לא מרגיש יהודי? מבחינתך אתה יכול להיות נוצרי ברוסיה? מבחינתי, תשאר כאן

אם אתה לא מגדיר את עצמך יהודי אל תגדיר את עצמך יהודי שאתה רוצה לעלות לישראל! כי זה התנאי לעליה

ואני מדבר על עולים שהגיעו לכאן לא כדי לבנות את המדינה, עקב זיקה ציונית למדינה ב48, אלה לאנשים שעלו לארץ בשנים האחרונות כי המצב ברוסיה חרא, ובישראל טיפה יותר טוב. לאנשים שעלו בלי שום זיקה ציוניות או יהודית,(או שנהם)

תוך כדי ניצול את העובדה שבתעודת הזהות שלהם כתוב שהם יהודים

צריכים, מצידי, לא להיות כאן. זיחזרו לרוסיה, במילא אין להם שום דבר משותף עם הארץ הזו.

אתה לא מבין שהמצב שם חרה בעיקר לנו, "היהודים" בגלל ששונאים אותנו שם ולמשל לאמא שלי לא נתנו ללכת לאוניברסיטה רק בגלל שהיא הייתה יהודייה!!! וההורים שלי נסעו לפה בסוף שנת 90 כדי לאפשר לי עתיד טוב יותר ושלא ישנאו אותי פה בגלל היותי "יהודי",

ואני יכול להגיד לך שיכול מאוד להיות שאם היו נותנים לי את הבחירה לא להיות יהודי אז ההיתי בוחר אותה, כי בכל העולם שונאים אותנו רק בגלל שאנחנו יהודים ועכשיו גם כאן בארץ הקודש רוצים להעיף אותנו? (העולים מרוסיה) רק בגלל שאנחנו לא מקיימים מצוות שלא הורגלנו אליהם???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Heh, בדיוק ONKYO.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה ממש לא נכון! רוסים לא משלמים פחות מיסים, ממש לא!

אולי אתה מדבר על עולים (!), וזה מוצדק כי באמת בשנים הראשונות קשה להסתגל במדינה וצריכים לעזור גם להם...

ומה לעשות שיש כאלה שכבר לא יכולים ללמוד שפות, מתוך זקנה/גיל או אפילו צורך

ואם לא יודעים עברית אז ברור שרואים ברוסית (וגם מי שלא, יש שם המון תוכניות הרבה יותר טובות מערוץ 1/2/10), וגם בגלל זה כותבים ברוסית, ומסתובבים רק עם רוסים, והם באמת לא יכולים לעשות כלום כדי להתערבב בחברה, ואולי הם אף לא אוהבים את החברה פה ובצדק ולא רוצים קשרים איתה!!

ודת בכלל לא נכללת פה באף סעיף!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...