The Death of PC Gaming - תעשיית משחקי ה PC מול הקונסולות,מי ישאר אחרון? - עמוד 7 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

The Death of PC Gaming - תעשיית משחקי ה PC מול הקונסולות,מי ישאר אחרון?

simonsix

Recommended Posts

^^

קודם כל, אני חושב שבקרוב נוכל לראות משחקים שבהם פיזיקה למשל כן תוכל להשפיע על משחקיות. אם לא בעתיד הקרוב, אז בעתיד הרחוק.

שנית, אתה שם דגש על היבטים קוסמטיים, ואני הדגשתי שמדובר במנוע הפנימי של המשחק, כלומר בלי כל קשר לקוסמטיקה. דברים למשל שיגרמו לסביבת המשחק להיות דינאמית ועצמאית לגמרי, שבאמת משתנה לפי החלטותיו של השחקן בזמן אמת, או אינטליגנציה מלאכותית באמת טובה שממש מאתגרת את השחקן, או יציאה מההגבלות של אבן/נייר/מספריים במשחקי אסטרטגיה (כמו שראינו ב SupCom וב TA שקדם לו). אלו דברים שלאו דווקא דורשים כוח חישוב כמרכיב הכרחי, אבל הם דורשים מחקר ופיתוח ומשאבים רבים, בד"כ על חשבון הממשק. לכן יש יותר טעם לפתח אותם לפלטפורמה שלא קשורה בממשקים מיוחדים, כלומר ה .

אני יכול להגיד לכם שמאז שיש לי 360 אני כבר לא משחק במחשב כלום,זה פשוט יותר כיף ויש הרבה יותר משחקים.

אין מספיק משחקים טובים למחשב,משעמם רצח עד שיוצא משהו טוב ולאומת זאת לקונסולות כל שניה יוצא משחק טוב עם גראפיקה טובה.

ואם אתם רוצים לדעת אז יותר כיף לשחק משחקיי FPS עם שלט מאשר מקלדת ועכבר,ואני אחד שפעם אמר לעצמו "זה לא כיף לשחק משחקים בגוף ראשון עם שלט,אי אפשר לכוון כמו שצריך" תאמינו לי...

ותפסיקו כבר לזיין במוח שבקונסולות הגראפיקה לא הכי גבוהה,יופי אז בכמה משחקים נדירים הגראפיקה היא על כמעט הכי גבוה בגלל שזה פורט מהמחשב.

אבל 85% היום מהמשחקים הם מהקונסולות ופועלים הרבה יותר טוב בקונסולות.

בשביל לשחק LOST PLANET במחשב צריך 8800GTX בשביל לשים הכל הכי גבוה עם רזולוציה1280X1024 כדיי שזה יעבוד כמו ב360,בXBOX זה פועל חלק אפילו יותר משום שאפילו במחשב עם GTX יש יותר ירידות FPS מאשר בXBOX.

וזה לא רק המשחק הזה,זה גם ב DIRT ככה וגם ב GRID זה יהיה ככה.

ואל תשכחו את PROJECT OFFSET שגם בשבילו יהיה צריך מחשב ממש חזק בזמן שב360 זה ירוץ חלק על הכי גבוה ב1080I.

ומה עם WARHOUND?

מחשב חזק לגיימר לא משתלם,אתה קונה מחשב ב6-7K ואז אין לך מה לשחק.

הינה אפילו עבר ל360.

ועוד לא התחלתי לדבר אפילו על הPS3 שגם לו לא חסר משחקים ממש טובים ועוד יותר בהמשך.

אה, וואלה. נכון. אתה צודק. אנחנו סתם מז**ים את השכל, ואנחנו בטוח טועים שאנחנו נהנים יותר לשחק ב במשחקי FPS, למרות שניסינו לשחק עם בקרי .

אז מה אתה אומר בעצם, שכל מי שנהנה לשחק FPS עם עכבר ומקלדת יותר מלשחק עם הבקרים המוגבלים האלה, בעצם קובר את הראש בחול?

ומה אני אגיד, השנה האחרונה היתה נורא משעממת לשחקני . :screwy:

"גרפיקה טובה יותר ב 360"? תפרט בבקשה אם אתה יכול, איפה בדיוק גרפיקה ב נופלת מגרפיקה ב 360 על משחק שיצא לשתי הפלטפורמות, בהנחה שלא מדובר בפורט מסריח כמו הדוגמאות שהבאת (כמה נוח), ובהנחה שהם רצים באותה רזולוציה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הקונסולות ישארו כאן עוד הרבה זמן.

ה-PC גם כנ"ל והוא רק יתפתח טכנולוגית כי על כך הוא מושתת

משחקים יקבלו דחיפה טכנולוגית בעתיד הלא רחוק

הולך להיות מענין ומסקרן.

האתגר של מפתחים טמון בלא מעט מקרים בתוצר הסופי על PC דווקא ולא על קונסולה

מאחר וה PC לא מוגבל חומרתית כמו הקונסולות.

ענין אחר,הקונסולות הביאו לעליה במספר הורדות חוקיות של שירים מהרשת.

וזה תמיד טוב לשמוע.בעידן קפטן קוק של היום.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3496916,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מסכימים איתי שיש שתי חולשות לפלטפורמה, לעומת ה PC:

1. מחסור במקלדת ועכבר, דבר הכמעט שולל אפשרות למשחקי FPS ומקשה על RTS.

2. חוסר אפשרות לשדרג.

אם חברות פיתוח הקונסולות, יספקו מקלדת, עכבר וגיימפאד במחיר שמקבלים היום רק גיימפאד, לא תהיה לשחקני (ואני ביניהם) סיבה להשאר בפיסי.

ההוצאה שמשקיעים ב PS3 וכל הדברים הנלווים אליו, שהרי שקול למערכת הי-אנד, מזערית לעומת היאנד.

כלומר, אתה משלם את ההבדל בין ל PS3, רק כדי לקבל יכולת לשדרג! (כלומר להוציא עוד אלפי שקלים בזמנך הפנוי ;) )

תחשבו על הקומבינציה המושלמת... פלטפורמה חדשה עם מבחר לא מוגבל של משחקים, ולידה מערכת לעבודה, מוסיקה, גרפיקה, מה שלא תרצו...

הסוגיה היחידה שנשארה, אם יווצר מצב כזה, היא חוסר ההתחדשות של משחקים... (מבחינה גרפית, פיזית, , יש עוד?)

כיום האספקטים האלו במשחקי PC מתקדמים בקצב מטורף (אפילו קצב ההתפתחות מתפתח :cool2: ), ובמקביל שוק החומרה לגיימינג מנסה לעמוד בקצב הזה.

אם הקונסולות יקחו את מקומו של PC, מישהו רואה פתרון למצב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מסכימים איתי שיש שתי חולשות לפלטפורמה, לעומת ה PC:

1. מחסור במקלדת ועכבר, דבר הכמעט שולל אפשרות למשחקי FPS ומקשה על RTS.

2. חוסר אפשרות לשדרג.

שטויות קודם כל wars משחק שמפותח במיוחד בשביל השלט של ה360 נראה איך הוא יצא

2) משחקי FPS על לפחות על ה360 זה כיף לפי דעתי יותר נוח ואני יודע מחברים שלי שבאו אלי ושיחקו וברגע שהם התרגלו לשלט גם הם אמרו את זה

גם אני חשבתי ככה פעם אבל זה שטויות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

ההנאה מבקר לעומת עכבר+מקלדת היא עניין של טעם אישי. ההיבט היחיד בו באמת בקרי המשחק ב FPS מראים יתרון הוא משחק מרובה משתתפים, עם חבורה של אנשים שמשחקים ביחד מול המסך.

GbeTech, מה שכתבתי כאן

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=315739.msg2751462#msg2751462

נוגע ישירות לכל מה שאמרת - איך המציאות של הגיימינג תראה לאחר טשטוש ההבדלים בין מחשב לבין קונסולה מבחינת תוכנה וארגונומיקה.

בנוסף, שים לב בפוסט הזה לגישה שמאפיינת את הקונסולות - הקבעון בחומרה שכלול בגישה הזו, הוא לאו דווקא מהווה חולשה.

אני גם חושב שעניין העכבר והמקלדת לא יהיה רלוונטי בעתיד, בו קונסולה שמכבדת את עצמה תאפשר מגוון עשיר של בקרי משחק ואמצעי שליטה, ומקלדת ועכבר יהיו חלק מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם שיפור של סגנון השליטה בWII מה שאני מעריך יקרה בדור הבא

FPS\RTS ועוד כבר לא יהיו בעיה לקונסולה

כבר היום זה נוח לשחק FPS בWII במשחקים כמו מטוראיד לדוגמה

אבל דיוק של מחשב לערכתי יגיע בדור הבא ואם חומרה חזקה יותר שתתמוך בHD ושער ירקות

למעשה קשה לי לראות את סוני או MS לא הולכות בדרך הזאת של השליטה

אומנם אולי בדרך טכנולוגית אחרת כמו מצלמות או משהו אחר אבל אותו סוג שליטה

וכבר היום יש של שיכולה לזהות תנועה תלת ממדית (בPS2 זה היה 2D )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל גם מחשב ישתנה

תראה הרעיון הגדול מאחורי השליטה בWII

זה ליצור סוג של עכבר תלת ממדי

עכבר שאתה לא צריך להחזיק על משטח

בתאוריה אין בעיה לתרגם את הרעיון לPC

כמובן יהיו שינוים שיהיו בגדר חובה כמו להוסיף גלגלת לדוגמה ולעצב את זה נוח יותר לתכנות מחשב

אבל אני רואה את זה קורה בעתיד

MS מזמן חשבה על שנותנת את אותה השליטה בישומי מחשב

רק שזה לא יצאה לפועל

אבל אני כן חושב שהעכבר ישתנה מאוד בעתיד

רק המקלדת לא תשתנה כי גם שעברו למחשבים במקום מכונת דפוס היו דברים בסיסים שנשארו

ואותם דברים ימשיכו בעתיד לקבוע את צורת המקלדת

אבל בנוגע לשליטה במשחקים אני חושב שילכו לכיוון הצורה בWII ואפילו ישפרו אותה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב"גישה מסורתית" אני מתכוון לגישה שאופיינית לשימוש היומיומי עם המחשב באמצעים הבסיסיים, שאופייני לאותה התקופה.

בעתיד, כשהאמצעים האלמנטריים כמו עכבר ומקלדת יעברו שינויים ויתפתחו, הם יהפכו לאותם "אמצעים מסורתיים".

דרך אגב, בניגוד ל WII, המטרה באמצעי השליטה הבסיסיים במחשב תהיה מזעור התנועה, בעיקר משיקולי בריאות ונוחות. זה לדעתי יהיה מאוד לא הגיוני לפתח אמצעי שליטה שידרוש שינוע מיותר של איברי הגוף, אלא אם כן מדובר במטרות משחק בלבד. אבל דבר כזה למטרות משחק בלבד יש טעם לפתח לקונסולות בעיקר, ושייך לעולם הקונסולות.

חלק מהחוזק של ה הוא בעובדה שהוא משמש גם לעבודה שוטפת וגם כמכשיר משחק בו זמנית, ובקטגוריה הזו נכנס הרעיון שאותם האמצעים שמשמשים אותנו לעבודה השוטפת ישמשו אותנו למשחקים על ה .

ואין שום הגיון שאותם האמצעים לעבודה שוטפת יהיו דברים שיגרמו לנו להזיז את הידיים מעבר למה שאנחנו מזיזים כיום, צריך לחתור למיזעור התנועה כמה שיותר בעבודה היומיומית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי לכל אחד יש את היתרונות והחסרונות שלו

PC

-מחירי המשחקים זולים, אך החומרה יקרה ובשביל להריץ את אחרוני הדור בשמשחקים על כל רבדם דרוש מחשב של לכל היותר 30 אלף שקל (גרפיקה, וכו').

קונסולות

-ניתן להריץ בהם את כל המשחקים החדישים ביותר ומחירם (הקונסולות עצמן) יחסית זול למחשב בעל מפרט עשיר וחומרה איכותית.

אבל מה נאמר?

אין על משחקי הPC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובשביל להריץ את אחרוני הדור בשמשחקים על כל רבדם דרוש מחשב של לכל היותר 30 אלף שקל

לא נסחפנו קצת?!

איך הגעת לשלושים אלף שקל אני לא מבין, אפשר היום ב5000 לקנות אחל'ה מחשב שיריץ לך הכל בהגדרות גבוהות (ואפשר אפילו ביותר זול למי שהוא לא "זונת גרפיקה" ויכול לחיות גם עם 90% מהפוטנציאל המקסימלי).

חוץ מזה שכמו שכבר כתבתי למעלה, מכיוון שכמעט כל אחד היום קונה לעצמו מחשב פיסי בשביל דברים שאף קונסולה לא יכולה להחליף (לפחות בינתיים), כגון גלישה אמיתית באינטרנט, עבודה על וכו' - אז שדרוג מחשב רגיל למכונת משחקים בכלל לא יוצא יקר, יותר זול מקניית קונסולה נוספת זה בטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...