The Death of PC Gaming - תעשיית משחקי ה PC מול הקונסולות,מי ישאר אחרון? - עמוד 3 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

The Death of PC Gaming - תעשיית משחקי ה PC מול הקונסולות,מי ישאר אחרון?

simonsix

Recommended Posts

משחקי המחשב לא יעלמו, ההפך הם יתחזקו מהסיבה הפשוטה שחברות כמו NV, ATI משקיעות מליארדים בשוק כרטיסי המסך.

נראה לכם שהשוק הזה יעלם? לא כי החברות האלו תומכים ואפילו ממנים חלק מפיתוחי המשחקים. לא סתם הסלוגאן של NV מופיע לכם במשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין מצב ... מה נראה SIMS WOW COD BATTLEFIELD HALF LIFE יעלמו?! כמה כסף הם נותנים למפתחים שלהם פיייי....

קונסוליות גם אי אפשר לשדרג ככה שנבידיה ואינטל ATI יתחילו לפתח משחקים בעצמם אם לא יהיה משחקים ל ..

משחקים זה הדבר היחידי שמפתח את הPC

משחקי מכות גם אפשר על ה עובדה אני מוריד אימולטור ומשחק STREET FIGHTER שמשעמם ממש... ומסתדר את המקלדת יופי.

חוץ מי WOW כל המשחקים שהזכרתה קיימים בקונסולות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה דברים מעניינים נאמרו כאן, אבל הבעיה שהרוב היה סברות בלבד ולא עובדות ממש. השאלה הייתה האם תעשיית משחקי ה גוועת, כפי שהרבה מנבאים, ולדעתי אפשר לענות על זה רק באמצעות עובדות. השאלה היא גם לא מה יותר טוב למשחקים: או קונסולות (שאלה מיותרת במילא לדעתי, מה שטוב לכל אחד זה מה שהוא נהנה ממנו יותר), אלא שוב: האם יש או אין עתיד למשחקי ה (קצת בעיה בכותרת של הת'רד לדעתי, אני לא חושב שבהכרח דווקא אחד "ישאר אחרון", העולם מספיק גדול גם לPC וגם לקונסולות כמו שהיה עד עכשיו).

בכל אופן, עובדתית אם נסתכל על המשחקים של השנה האחרונה אז בהחלט השמועות על מות הPC היו מוגזמות. הרוב הגדול של המשחקים הבולטים של השנה האחרונה פותחו בלעדית לPC או בנוסף אליו (כלומר לא פורט עלוב מקונסולה אלא תכנון מראש לPC). משחקים כמו:

world in conflict

bioshock

crysis

the witcher

command and conquer 3

call of duty 4

ועוד ועוד.

כמובן שיש במקביל משחקים בלעדיים לקונסולות, אבל הנקודה היא שבסופו של דבר אפשר לומר שבהחלט לא חסרים משחקים לPC. צריך לזכור שכמו שהקונסולות מיועדות בעיקר לסוג מסויים של משחקים כך גם הPC מיועד לסוג אחר. אין מה לעשות וכנראה שמשחקי אסטרטגיה למשל יפותחו גם בעתיד בעיקר לPC בדיוק כמו שמן הסתם משחקי מכות ימשיכו ויפותחו בעיקר לקונסולות. אני לא רואה שום סימן לדעיכה של משחקים לPC בהווה, ובינתיים ולא ראיתי פה שום סיבה לשנות את דעתי לגבי העתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

shantax חלק מהמשחקים הבולטים שלך יצאו ביחד גם לקונסולות כמו ביוסוק וCOD4

וחוץ מזה אם לתת אינדיקציה אובייקטיבית צריך להסתכל על כל הפלטפורמות ועל המכירות בכל העולם

לדוגמה הרבה לא מסתכלים על מאריו למרות שקיבל ציונים מאוד גבוהים ומכר כמו לחמניות חמות

אחרי פסח

כי הוא לא נחשב ארד קור

אבל אני בכלל חושב שעולם המשחקים הולך להעביר את רוב הפיתוח לקונסולות ניידות

תראה כמה הDS מוכר חומרה ותכנה כל חודש עולמית ותבין לבד

הבעיה שיש דברים שהוא לא יכול לעשות אבל בדור הבא ודורות אחרי זה

אנשים כבר לא יהיו חייבים מחשב או קונסולה מגושמת

ואפילו לא מגודל למתרות של בידור (כולל משחקים) וגלישה ופעולות בסיסיות אחרות

אני מדמיין קונסולה ניידת שיכולה להתחבר לתחנת הגינה ולמסכים איכותיים

ולתת לך את כל האפשרויות שאתה רוצה

בין אם זה גלישה\צפייה בסרטים HD\משחקים וכו

כבר היום יש את חלק מהדברים האלו בפועל אבל זה לא נוח ולא בשל להחליף מחשב

בעתיד זה מאוד יכול להיות

ומחשבים וקונסולות נייחות יהיו אם שוק מצומצם יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק מהמשחקים הבולטים שלך יצאו ביחד גם לקונסולות כמו ביוסוק וCOD4

ברור, אבל אם תקרא טוב מה שכתבתי, אז לא אמרתי בכלל שאין משחקים לקונסולות, כתבתי בפירוש שאותם משחקים בולטים יצאו רק או גם לPC, כשאגב חלק מהמשחקים שיצאו גם לPC וגם לקונסולות פותחו במקור לPC, כמו ביושוק.

בכל אופן, כל מה שאני אומר הוא שבניגוד לתחזיות על מות תעשיית משחקים לPC (שקיימות כבר אולי 5 שנים או יותר), בינתיים כל שנה ממשיכים לצאת משחקים נהדרים לPC.

אני מדמיין קונסולה ניידת שיכולה להתחבר לתחנת הגינה ולמסכים איכותיים

ולתת לך את כל האפשרויות שאתה רוצה

בין אם זה גלישה\צפייה בסרטים HD\משחקים וכו

אני מסכים בהחלט שזה מה שיהיה בעתיד, העניין הוא שכמו שאומרים שאם משהו נראה כמו ברווז, נשמע כמו ברווז והולך כמו ברווז - אז סביר מאוד להניח שזה ברווז. אותו הדבר לגבי מה שככל הנראה יקרה לקונסולות בעתיד (ובעצם כבר מתחיל להיות קיים היום), אם הקונסולות מכילות רכיבים של פיסי כמו מעבד וכ"מ, גולשים בעזרתם באינטרנט בעזרת חיבור מקלדת ועכבר כמו פיסי, משתמשים בהם כמדיה סנטר לצפיית ומוזיקה (כמו שכבר קיים בPS3) כמו בפיסי - אז פשוט אפשר לומר שהקונסולות יהפכו לפיסי לכל דבר. אחרת אני לא רואה שום הבדל.

(עוד נקודת דמיון נוספת, כבר עכשיו מתחיל לאט לאט הטרנד של "שדרוג" משחקים, מה שפעם היה אולי הההבדל המהותי והגדול בין למחשבי פיסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היום שרואים שהגבולות של היצירת משחקים נפרצים FPS למשל בעבר הם כמעט ולא היו קיימים לקונסולות והיו כמעט ובלעדיים לPC אבל היום חלק גדול מהמשחקים הכי בולטים הם FPS אותו דבר אם RTS עד היום יצאו 2 משחקי RTS ל360 ובקרוב (אני מקווה) יצא משהו חדש ומהפכני RTS שפותח במיוחד לקונסולה וזה גם מראה על מגמה של שינוי בקרב הצרכנים והמפתחים

דבר שני הוא שבמחשב אתה צריך להתחיל לבדוק דרישות מערכת לבדוק שיש לך מספיק מקום פנוי בהרדיסק אבל בקונסולה אין לך את זה אתה קונה משחק מכניס לכונן ומשחק גג מוריד עדכון וזה גם משהו שאני מאמין הוא לא כזה משמעותי אבל הוא כן גורם במעבר של אנשים לקונסולות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבר הגדול ביותר זה לניידות

רק תראו איך הDS מכר 66 מיליון תוך 3 שנים

והPSP עוד 30 מיליון באותו הזמן

כמו ששוק המחשבים עובר אם הזמן למחשבים ניידים ככה גם הקונסולות

בסופו של דבר אני מאמין שיצא מכשיר הפלא שיאפשר הכל ויהיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבר הגדול ביותר זה לניידות

רק תראו איך הDS מכר 66 מיליון תוך 3 שנים

והPSP עוד 30 מיליון באותו הזמן

אני לא חושב שזה מוכיח משהו, זה שמכשירי משחק ניידים נמכרים כמו לחמניות לא אומר שאנשים נוטשים את הפלטפורמות הרגילות (מחשבים וקונסולות). זה כמו שתביא את נתוני מכירת מכשירי הטלפון הסלולרים ותגיד שאנשים נוטשים את המחשב לטובת הפלפון שלהם...

הDS והPSP נמכרים מצויין, אבל הם נמכרים כמוצר נוסף ולא כתחליף. אנשים קונים אותם בנוסף למה שכבר יש להם, כדי שיהיה להם גם על מה לשחק בנסיעות וכו'. אני לא חושב שיש אף רציני שמשחק רק על PSP וזנח לטובת זה את הPS3 שלו למשל.

בעתיד הרחוק ברור שהכל יהיה יותר קטן ויותר . אבל זה יקח זמן. הDS והPSP כרגע לא משתווים בכלל למה שיש למחשבים ולקונסולות להציע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אחד היתרונות הגדולים במחשב-מולטי טאסקינג.

מבחינתי ,למשחקי FPS אין תחליף למקלדת +עכבר וכמה שניסיתי קונטרולרים וגיימפאדים של .

לא הצלחתי להתחבר.סורי.

ניסת לשחק FPS בWII? לדעתי זה מנצח את המחשב...וזה העתיד למשחקי FPS

אבל בגלל שהגרפיקה לא מספיק חזקה...זה עדיין לא יתפוס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יקח ל המון זמן להגיע לרמה גרפית שמחשב חזק מסוגל להגיע.אם בכלל.

אם ככה נראית גרפיקה למשחק שיצא לפני חודשיים ,הדרך של מבחינה גרפית עוד ארוכה מאוד

המשחק הוא Medal of Honor Heroes 2 והגרפיקה נראית כמו הכותר הראשון של הסדרה למחשב שיצא בשנת 2002

או גירסה קצת יותר טובה מגירסת ה PSP

;)

moh.jpg

גירסת ה PSP

medal_of_honor_heroes_2-324478.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה דברים מעניינים נאמרו כאן, אבל הבעיה שהרוב היה סברות בלבד ולא עובדות ממש. השאלה הייתה האם תעשיית משחקי ה PC גוועת, כפי שהרבה מנבאים, ולדעתי אפשר לענות על זה רק באמצעות עובדות. השאלה היא גם לא מה יותר טוב למשחקים: PC או קונסולות (שאלה מיותרת במילא לדעתי, מה שטוב לכל אחד זה מה שהוא נהנה ממנו יותר), אלא שוב: האם יש או אין עתיד למשחקי ה PC (קצת בעיה בכותרת של הת'רד לדעתי, אני לא חושב שבהכרח דווקא אחד "ישאר אחרון", העולם מספיק גדול גם לPC וגם לקונסולות כמו שהיה עד עכשיו).

בכל אופן, עובדתית אם נסתכל על המשחקים של השנה האחרונה אז בהחלט השמועות על מות הPC היו מוגזמות. הרוב הגדול של המשחקים הבולטים של השנה האחרונה פותחו בלעדית לPC או בנוסף אליו (כלומר לא פורט עלוב מקונסולה אלא תכנון מראש לPC). משחקים כמו:

world in conflict

bioshock

crysis

the witcherה

command and conquer 3

call of duty 4

ועוד ועוד.

כמובן שיש במקביל משחקים בלעדיים לקונסולות, אבל הנקודה היא שבסופו של דבר אפשר לומר שבהחלט לא חסרים משחקים לPC. צריך לזכור שכמו שהקונסולות מיועדות בעיקר לסוג מסויים של משחקים כך גם הPC מיועד לסוג אחר. אין מה לעשות וכנראה שמשחקי אסטרטגיה למשל יפותחו גם בעתיד בעיקר לPC בדיוק כמו שמן הסתם משחקי מכות ימשיכו ויפותחו בעיקר לקונסולות. אני לא רואה שום סימן לדעיכה של משחקים לPC בהווה, ובינתיים ולא ראיתי פה שום סיבה לשנות את דעתי לגבי העתיד.

הבעיה היא שיש עובדות. שוק משחקי המחשב מצטמצם. הרווחים קטנים משנה לשנה. משחקים שיוצאים למחשב מגיעים גם לקונסולה. אפילו מתוך הרשימה שלך לפחות חצי מאותם משחקים הגיעו גם ל-XBOX/PS3. למה לי להשקיע כסף במחשב שתופס יותר מקום, מכער את החדר עם עשרות כבלים וחיבורים, זולל יותר חשמל, סובל מבאגים/וירוסים/תוכנות ריגול, ובנוסף נזקק לשדרוגים באלפי שקלים כדי שיצליח להריץ משחקים חסרי מקוריות שהם לא יותר מפרסום למנוע גרפי. (ע"ע Crysis)

אתן לך עוד דוגמא: לפני חצי שנה רכשתי 8800GTS ב-2,000 שקלים בגלל תמיכה ב-DX10. פתאום יום בהיר אחד מכריזים על DX10.1, שיתעלה על DX10 בכל פרמטר, בסך הכל מספר חודשים אחרי יציאת DX10.1. נכון, טכנולוגיה מתקדמת ומשתכללת ואין מה לעשות בנידון, אבל למה לשחרר כרטיס מסך עם DX10 חצי אפוי, שאף אחד לא מסוגל לעבוד איתו, רק כדי לשחרר DX10.1 אחרי מספר חודשים? אתם חושבים שזה מקרי? אני לא. עושים את זה בכוונה כדי שנחליף כרטיס מסך על בסיס חודשי.

בקונסולה אני לא סובל מכאב ראש. אני רוכש PS3 באופן חד פעמי (אחריות ל-3 שנים). עם הקונסולה אני מקבל חומרה High-End במחיר שווה לכל נפש, יחד עם כל מה שאני צריך ונהנה. אז נכון, יש משחקים שעובדים יותר טוב על מחשב, כגון משחקי אסטרטגיה, אבל כמה משחקים טובים בז'אנר שוחררו בשנים האחרונות? בודדים.

אגב, איפה לדעתך 4 יראה יותר טוב? על מסך מחשב עלוב או על 42 אינץ' בסלון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב ברור שה בכלל לא מנסה להתחרות בPC ולהחליף אותו, תכל'ס לדעתי זו הסיבה שהוא כ"כ הצליח.

למי שיש כבר פיסי ברמה גבוהה למשחקים באמת שאין צורך לקנות קונסולה נוספת, במיוחד ש90% מהמשחקים זהים לגמרי (בעיקר בXBOX).

אבל כל הקטע של ה שהוא ממש שונה, גם בגלל השליטה הייחודית שלו, וגם בגלל המשחקים שעשויים ב"ראש אחר" - יותר לכיוון הקז'ואל גיימינג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...