The Death of PC Gaming - תעשיית משחקי ה PC מול הקונסולות,מי ישאר אחרון? - עמוד 2 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

The Death of PC Gaming - תעשיית משחקי ה PC מול הקונסולות,מי ישאר אחרון?

simonsix

Recommended Posts

http://www.gamasutra.com/php-bin/news_index.php?story=13654

המקור הזה אמנם מדבר על 2007 שהסתיימה לה לא מכבר אבל אני חושב שזה עדיין אקטואלי. שימו לב שהנתונים מדברים על הרווחים ללא הכנסות ממשחקים מרובי משתתפים כמו WOW. אם תקראו את הפסקה האחרונה של הכתבה הזאת תבינו כמה רחוק נמצאות הקונסולות מהכחדת ה- כמכונת גיימינג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה סיכום של שנת 2006

(בארה"ב יש חברות שהנה הפיסקלית שלהם מסתיימת בסוף מרץ)

שים לב שהכתבה מאפריל 2007

טוב,בטח בעוד שלושה חודשים נקבל נתונים.

טעות שלי, תודה על התיקון.

שימו לב שכתוב שהכתבה פורסמה באפריל 2007 וכתוב שם שעד אז חלה עלייה של כ-48% במכירת משחקי מחשב. כמעט 50%(!) יותר מ-2005 וזה היה רק עד אפריל.

ומדובר כבר על תקופה שקונסולות הדור הבא כבר היו בשוק.

לא רע בכלל לתעשייה שהולכת ונעלמת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזבוז זמן, לפד אין דיוק כמו לעכבר , כל תנועה של הפד על הצירים מאוד רגישה! קשה לדייק.

מה הקשר בזבוז זמן?

האם עדיף FPS בPC? ודאי שכן.

האם אפשר לשחק FPS עם הגיימפאד בצורה לא רעה ונוחה להרבה אנשים? ודאי שכן.

זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קונסולות קיימות מאז שהמחשב האישי קיים ככה שאני לא רואה סיבה שאחד מהם יעלם, לכל אחד יתרונות / חסרונות משלו ושני התעשיות מתרחבות.

אם אנחנו מדברים על מחשב כמשחק

הקונסולות הגיעו קודם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אנחנו מדברים על מחשב כמשחק

הקונסולות הגיעו קודם

לא מדויק

את המשחק הראשון המציאו על מחשב

אני חושב שמחשב למטרות מחקר באיזה אוניברסיטה

הקונסולות הגיעו אחרי הארקיד מבחינת משחקים

והיו הראשונות להיות באמת מינסטרים -את זה הם עשו לפני המחשב

אבל אם הזמן מחשבים התחילו להיכנס יותר לבתים פרטים והתחילו לאפשר יותר דברים שאחד מהם

זה משחקים

ושהזמן עבר נוצר בידול בסוגי המשחקים

חלק בגלל השליטה חלק בגלל המסך מחשב מול מסך

היום דוקה יש התקרבות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר בזבוז זמן?

האם עדיף FPS בPC? ודאי שכן.

האם אפשר לשחק FPS עם הגיימפאד בצורה לא רעה ונוחה להרבה אנשים? ודאי שכן.

זה הכל.

בטח בגלל זה יש משחקים (לדוגמא sa) עם סוג של aimbot מובנה לקונסולות...

כשהייתי משחק ב ps2 שלי הייתי מעדיף לשחק wwe למשל, אבל את cod:big red one העפתי אחרי 2 דקות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, יש משחקים שבהם קיים Aimbot מובנה שיקל על השחקנים לכוון במהירות על האויבים(דבר שיותר קשה עם גיימפאד), אבל זה לא מפריע לעובדה שברוב המשחקים זה לא כך ויש אנשים שאין להם שום בעיה לשחק FPS עם הגיימפאד, אני ביניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, הלוואי שהייתי חושב על זה בעצמי, אבל קראתי את זה בכתבה ענקית כאן (בארה"ב) על תעשיית משחקי המחשב:

עד עכשיו תחום משחקי המחשב הוזנח במידה זו או אחרת ע"י מייקרוסופט והמפיצות בפועל של המשחקים כאן (ע"ע GameStop, EB Games שהתאחדו דרך אגב בעסקת ענק של 1.44 מיליארד דולר...$144,000,000,000 !!)

http://www.gamespot.com/news/2005/04/18/news_6122418.html

שנת 2007\2008 מסמלת תפנית ענקית ביחס של התעשייה למשחקי המחשב, ואפשר לראות את זה בכמה מישורים:

1. ראשית, החדירה האיטית של חלונות ויסטה לשוק, והדעיכה האיטית של XP בקרב משתמשי הקצה, עוזרת למותג Games For

לחדור ולהתפשט ביתר קלות. מה שאני מנסה לומר זה, שמשחקים למחשב בויסטה מוצגים בצורה שונה לגמרי מאשר הם היו בעבר בכל מערכת

הפעלה שקדמה לה, בין אם זה בהצגת דרישות המחשב כמספר יחיד בין 1 ל - 5 (ויסטה נותנת למחשב שלך ציון מסויים על סמך

החומרה שמותקנת לך במחשב, וכל משחק חדש שיצא, יפרסם על גבי העטיפה שלו איזה "ציון" צריך מחשב מסויים כדי שיהיה אפשר לשחק בו),

בהצגת וחסימת תכנים שלא מתאימים לגילאים מסויימים ואפילו באופן הצגת העטיפה באקספלורר. כל זאת בגלל סיבה מסויימת (מייקורוספט הולכת להרים את שוק משחקי המחשב). http://lifehacker.com/software/windows-vista/vista-launch-day--grade-your-pcs-vista-capabilities-232493.php ;)

2. לא יודע אם יש את זה בארץ, אבל בארה"ב, כרגע מייקוסופט העמידה מחשב שמחובר למסך 22" LCD עם עכבר ומקלדת שמציג את

המשחקים החדשים ביותר שיצאו כרגע (בזמנו זה היה WORLD IN CONFLICT ו- FLIGHT SIM X ועוד איזה כמה.

ולמי שנכנס ללינק שפירסמתי, זה אומר ל-פ-ח-ו-ת 3000 (!!) עמדות כאלה, צד לצד עם האקס בוקס 360 וה- PS3.

3. בכל עמדה כזו המשחקים מקבלים שטח לתצוגה. מפתחים שרוצים מקום בשטח התצוגה (המאוד חשוב הזה) חייבים לעמוד בדרישות מייקרוסופט כדי לקבל את "חותמת" המותג Games For על עטיפת המשחק שלהם (לדוגמא - למשחק חייבת להיות גישה לאינטרנט,

המשחק חייב לתמוך ברזולוציות למסך רחב, אם הוא תומך בג'ויסטיק, הוא חייב לתמוך בשלט של האקס בוקס 360, הוא חייב להתאים לגרסת 32 ביט ו- 64 ביט של ועוד...) מה גם שמייקרוסופט עצמה בודקת את תאימות המשחקים ולא רק המפתחת של המשחק.

http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/bb173456(VS.85).aspx#_1

4. המותג LIVE הורחב וכעת כולל גם את וגם את האקס בוקס, מה שזה בין היתר אומר, זה שאפשר יהיה לשחק במשחקים

במה שנקרא Cross Platform, כלומר אתה תשחק ב באקס בוקס ואני אקרע אותך עם המקלדת והעכבר דרך המחשב שלי

בעזרת LIVE.

http://www.gamesforwindows.com/en-US/Live/Pages/AboutLive.aspx

דרך אגב, המשחק Shadowrun הוא דוגמא למשחק שאפשר לשחק אותו בו זמנית אחד נגד השני ב- 360 ובמחשב ביחד...

יש עוד סיבות ל-למה משחקי המחשב לא ידעכו, אבל לפני שזה יהפוך לתזה, אני אפסיק כאן.

בקיצור, יש לנו סיבה לשמוח. מישהו סוף סוף מטפל בנו ודואג לנו, הילדים החורגים של תעשיית המשחקים :-)

HF

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי רק דבר אחד להגיד והוא: הPC יוחלף עלידי הקונסולייה ויהייה אפשרות לחבר מקלדת ועכבר לקונסולייה למשחקי FPS והסטרטגיה וכל המשחקים יעברו לקונסולייה, המחשב ישאר למטרות בידור סלוני או אופציות אחרות אבל לא גיימנג.. אבל תופעת הפריצות תעלה בקרב הקונסוליות כי לכל אחד תיהייה אחת כזאות.

ויעשה את כל העיניין לנגיש יותר.

זה החיזוי שלי, וזה יקרה בערך עוד 10-15 שנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הילדים החורגים של תעשיית המשחקים :-)

זה משפט שיותר נכון בארץ לשחקני הקונסולות אבל ניחא...

יש לי רק דבר אחד להגיד והוא: הPC יוחלף עלידי הקונסולייה ויהייה אפשרות לחבר מקלדת ועכבר לקונסולייה למשחקי FPS והסטרטגיה וכל המשחקים יעברו לקונסולייה, המחשב ישאר למטרות בידור סלוני או אופציות אחרות אבל לא גיימנג.. אבל תופעת הפריצות תעלה בקרב הקונסוליות כי לכל אחד תיהייה אחת כזאות.

ויעשה את כל העיניין לנגיש יותר.

זה החיזוי שלי, וזה יקרה בערך עוד 10-15 שנה...

יש מצב שאתה מכין לי חתימה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מצב ... מה נראה SIMS WOW COD BATTLEFIELD HALF LIFE יעלמו?! כמה כסף הם נותנים למפתחים שלהם פיייי....

קונסוליות גם אי אפשר לשדרג ככה שנבידיה ואינטל ATI יתחילו לפתח משחקים בעצמם אם לא יהיה משחקים ל ..

משחקים זה הדבר היחידי שמפתח את הPC

משחקי מכות גם אפשר על ה עובדה אני מוריד אימולטור ומשחק STREET FIGHTER שמשעמם ממש... ומסתדר את המקלדת יופי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...