The Death of PC Gaming - תעשיית משחקי ה PC מול הקונסולות,מי ישאר אחרון? - עמוד 4 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

The Death of PC Gaming - תעשיית משחקי ה PC מול הקונסולות,מי ישאר אחרון?

simonsix

Recommended Posts

הבעיה היא שיש עובדות. שוק משחקי המחשב מצטמצם. הרווחים קטנים משנה לשנה. משחקים שיוצאים למחשב מגיעים גם לקונסולה. אפילו מתוך הרשימה שלך לפחות חצי מאותם משחקים הגיעו גם ל-XBOX/PS3. למה לי להשקיע כסף במחשב שתופס יותר מקום, מכער את החדר עם עשרות כבלים וחיבורים, זולל יותר חשמל, סובל מבאגים/וירוסים/תוכנות ריגול, ובנוסף נזקק לשדרוגים באלפי שקלים כדי שיצליח להריץ משחקים חסרי מקוריות שהם לא יותר מפרסום למנוע גרפי. (ע"ע Crysis)

אתן לך עוד דוגמא: לפני חצי שנה רכשתי 8800GTS ב-2,000 שקלים בגלל תמיכה ב-DX10. פתאום יום בהיר אחד מכריזים על DX10.1, שיתעלה על DX10 בכל פרמטר, בסך הכל מספר חודשים אחרי יציאת DX10.1. נכון, טכנולוגיה מתקדמת ומשתכללת ואין מה לעשות בנידון, אבל למה לשחרר כרטיס מסך עם DX10 חצי אפוי, שאף אחד לא מסוגל לעבוד איתו, רק כדי לשחרר DX10.1 אחרי מספר חודשים? אתם חושבים שזה מקרי? אני לא. עושים את זה בכוונה כדי שנחליף כרטיס מסך על בסיס חודשי.

בקונסולה אני לא סובל מכאב ראש. אני רוכש PS3 באופן חד פעמי (אחריות ל-3 שנים). עם הקונסולה אני מקבל חומרה High-End במחיר שווה לכל נפש, יחד עם כל מה שאני צריך ונהנה. אז נכון, יש משחקים שעובדים יותר טוב על מחשב, כגון משחקי אסטרטגיה, אבל כמה משחקים טובים בז'אנר שוחררו בשנים האחרונות? בודדים.

אגב, איפה לדעתך 4 יראה יותר טוב? על מסך מחשב עלוב או על 42 אינץ' בסלון?

כן, ומשחקי הקונסולות מקוריים ומבריקים אחד אחד... (אפשר גם להגיד את מה שאמרת על CRYSIS גם על UNCHARTED ו - HEAVENTLY SWORD).

וכל סיפור ה - DX10 הוא רק לשיווק וחסר משמעות עדיין ו - DX10.1 עוד יותר, אין לזה שימוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אגב, איפה לדעתך 4 יראה יותר טוב? על מסך מחשב עלוב או על טלוויזיה 42 אינץ' בסלון?

למה מסך מחשב עלוב?

חסרים מסכי היי-אנד ?

זה ששוק כרטיסי המסך הוא דינמי ומשתנה במהירות גדולה יחסית לא אומר שלא תוכל לשחק היום על מסך 37 אינטש למשל ,

ולהנות מגרפיקה גבוהה.

ומה יקרה עוד שנתיים שלוש?

משחקים ידרשו יותר יותר משאבים וה PS3 יתחיל להזדקן ויצטרף למשען לקשיש יחד עם האקסבוקס 360

"קצת" יותר טובה?

נקה את המשקפיים וסתכל שוב

ברור שיש הבדל.

לא כזה שיגרום לי לרוץ לשחק ב משחקי מלחמה מגוף ראשון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שיש עובדות. שוק משחקי המחשב מצטמצם.

אם יש עובדות אני אשמח לראות אותם, נתוני מחירות אמיתיים ולא סתם ספקולציות. יכול להיות שיש אולי ירידה יחסית במחירות (דבר שתמיד יכול להשתנות בקלות), אבל בטח לא גוויעה של התחום. אני יכול להניח שבשנה שדור חדש של קונסולות יוצא אז יש יותר נטיה לקנות משחקים לקונסולות, אבל אחרי כמה שנים כשהן כבר מתיישנות ועוד לא יצא דור חדש אז יותר קונים לפיסי. בכל אופן עצם העובדה שמספיק מפתחים "טורחים" לפתח משחקים מהשורה הראשונה בשביל הפיסי - בין אם זה בלעדית או בין אם זה בנוסף לפיסי - מראה שהתחום רחוק מאוד מלהיות גוסס.

למה לי להשקיע כסף במחשב שתופס יותר מקום, מכער את החדר עם עשרות כבלים וחיבורים, זולל יותר חשמל, סובל מבאגים/וירוסים/תוכנות ריגול, ובנוסף נזקק לשדרוגים באלפי שקלים כדי שיצליח להריץ משחקים חסרי מקוריות שהם לא יותר מפרסום למנוע גרפי. (ע"ע Crysis)

אז ככה, קודם כל כל אדם כיום במילא משקיע במחשב, בשביל אינטרנט, עבודה על אופיס, מדיה סנטר וכו'. אז דווקא יש יותר הגיון להשקיע עוד קצת בכרטיס מסך הגון ואז לקבל גם מכונת משחקים מצויינת. כלכלית יוצא שפיסי יותר זול מקונסולות כי במילא יש לך מחשב בבית, אז נניח כ"מ כמו 8800GT בסביבות האלף שקל עדיין הרבה יותר זול מכל קונסולה. שלא לדבר על זה שמשחקים חוקיים בפיסי עולים כמעט חצי מאותם משחקים עצמם לקונסולות, ומשחקים לא חוקיים, טוב נו אסור לדבר על זה...

חוץ מזה, אני שוב חוזר שאני בכלל לא מנסה לטעון שפיסי יותר עדיף מקונסולה או להפך, זה בכלל לא קשור. אפילו נניח שקונסולות עדיפות על פיסי בכל תחום אפשרי, נגיד שככה, אז מה? עובדתית הפיסי קיים שנים למרות כל החסרונות שכביכול יש לו. זה כמו הטענה שמחשב מק עדיף על מחשב פיסי (דבר שאני די מסכים איתו למרות שאין לי מק), עדיין הוא תופס חלק קטן מאוד מהשוק. זה שמשהו "טוב יותר" עדיין לא אומר שהוא בהכרח יביס את כל המתחרים שלו - אחרת היינו חיים כבר בעולם מושלם...

אגב, איפה לדעתך 4 יראה יותר טוב? על מסך מחשב עלוב או על טלוויזיה 42 אינץ' בסלון?

זה לא קשור כי אתה יכול באותה מידה לחבר כל פיסי לטלויזית 42 אינץ (כמו שהרבה אנשים עושים), או אפילו לחבר למסך 19 אינץ. אין לאף אחד יתרון על השני. שלא לדבר על כך שלא לכל אחד יש את הכסף או את שטח החדר להכניס מסך ענק כזה לבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ניסיתי.

קרירין בטח ניסה ויכול להביע דיעה.

יקח ל WII המון זמן להגיע לרמה גרפית שמחשב חזק מסוגל להגיע,בכל מקרה.

לא הייתי אומר שהWII מנצח שליטה במחשב בכל מצב

בינתיים ניסיתי את מטרואיד פריים 3

יש דברים שהוא מעל מחשב ויש דברים שפחות

צריך להיות אובייקטיביים

לדוגמה הנונצק (הידית האנלוגית אם 2 כפתורים נוספים) הרבה יותר נוח מי WDSA +FE

שיש במקלדת ויש לו גם זיהוי תנוע משלו שיכול להוסיף עוד פונקציות כמו לקחת מאויב מגן בתנועת יד

הרטט בידית עצמה גם מוסיף הרבה וגם לה יש זיהוי תנוע

הכוונת עצמה פחות טובה מכוונת במחשב אם עכבר טוב ופחות מדויקת

ככה שמאוד חשוב שמפתחים יעשו התאמה טובה

ובדור הבא כנראה יהיה שיפור בדיוק

בכל מקרה מאוד כיף לשחק FPS אם השליטה של הWII

אבל המשחק צריך להיות בנוי לזה מהתחלה כמו מטרואיד 3

יקח ל WII המון זמן להגיע לרמה גרפית שמחשב חזק מסוגל להגיע.אם בכלל.

אם ככה נראית גרפיקה למשחק שיצא לפני חודשיים ,הדרך של WII מבחינה גרפית עוד ארוכה מאוד

המשחק הוא Medal of Honor Heroes 2 והגרפיקה נראית כמו הכותר הראשון של הסדרה למחשב שיצא בשנת 2002

הWII לא אמור להתחרות גרפית במחשב כי הוא גם לא הותאם מהתחלה למסכי HD

תיקח משחק מחשב ותוריד את הרזולוציה שלו ל800\600 ותראה שההבדל אומנם קיים אבל לא כזה ענק

וזה האסטרטגיה של נינטנדו

לעשות מכשיר זול שמתאים למיינסטרים

שהWII יצא רוב טלוויזיות העולם בבתים היו CRT פשוטות

המצב משתנה אם הזמן אבל אפילו היום בבתים רוב הטלוויזיות הם CRT פשוטות

ככה שמבחינת רוב האנשים הגרפיקה של הWII בדור הזה לא בעייתית בכלל ורק בדור הבא

שהרוב יהיו אם HDTV אז יראו את הבעיה

חוץ מזה המשחק שהראתה הוא לא דוגמה לגרפיקה טובה בWII

זה הרבה יותר טוב-

http://www.stage6.com/G4TV/video/1733944/Metroid-Prime-3-Review

והתמונה הרבה יותר חלקה במציאות וב480P מניסיון

למעשה ברמת גרפיקה (לא סגנון) של HL2 ברזולוציה נמוכה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש עובדות אני אשמח לראות אותם, נתוני מחירות אמיתיים ולא סתם ספקולציות. יכול להיות שיש אולי ירידה יחסית במחירות (דבר שתמיד יכול להשתנות בקלות), אבל בטח לא גוויעה של התחום. אני יכול להניח שבשנה שדור חדש של קונסולות יוצא אז יש יותר נטיה לקנות משחקים לקונסולות, אבל אחרי כמה שנים כשהן כבר מתיישנות ועוד לא יצא דור חדש אז יותר קונים לפיסי. בכל אופן עצם העובדה שמספיק מפתחים "טורחים" לפתח משחקים מהשורה הראשונה בשביל הפיסי - בין אם זה בלעדית או בין אם זה בנוסף לפיסי - מראה שהתחום רחוק מאוד מלהיות גוסס.

בבקשה: לקחתי את הנתונים מהקישור בהודעה הראשונה:

1999 - $1.9 billion

2000 - $1.78 billion (84.9 million units)

2001 - $1.75 billion (83.6 million units)

2002 - $1.4 billion (61.5 million units)

2003 - $1.2 billion (52.8 million units)

2004 - $1.1 billion (47 million units)

2005 - $953 million (38 million units)

2006 - $970 million

שים לב, ירידה עקבית במשך שנים.

אז ככה, קודם כל כל אדם כיום במילא משקיע במחשב, בשביל אינטרנט, עבודה על אופיס, מדיה סנטר וכו'. אז דווקא יש יותר הגיון להשקיע עוד קצת בכרטיס מסך הגון ואז לקבל גם מכונת משחקים מצויינת. כלכלית יוצא שפיסי יותר זול מקונסולות כי במילא יש לך מחשב בבית, אז נניח כ"מ כמו 8800GT בסביבות האלף שקל עדיין הרבה יותר זול מכל קונסולה...

כרטיס מסך עצמו כן, אבל אל תשכח שצריך להרכיב מפרט סביר ב-3K שיצליח להזיז את המשחקים של היום. ומה עם מסך? מקלדת? עכבר? פינה מיוחדת רק בשביל מחשב? זה עולה כסף.

זה לא קשור כי אתה יכול באותה מידה לחבר כל פיסי לטלויזית 42 אינץ (כמו שהרבה אנשים עושים), או אפילו לחבר XBOX למסך 19 אינץ. אין לאף אחד יתרון על השני. שלא לדבר על כך שלא לכל אחד יש את הכסף או את שטח החדר להכניס מסך ענק כזה לבית.

אתה צודק, אבל מחשב הוא גדול, כבד, מכוער, מגושם, רועש, תופס הרבה שטח, דורש חיבור חיבורים רביפ PS3 לא דורשת כלום חוץ מכבל HDMI וחיבור לחשמל. את אותו המפרט אני מקבל בחצי מחיר ארוז באריזה יחסית קטנה, אלגנטית, כמעט נטולת חיבורים שמשתלבת נהדר במרכז מולטימדיה בסלון. (כונן למשל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב, ירידה עקבית במשך שנים.

כן אני מסכים שיש ירידה, באמת לא שמתי לב לזה. אבל צריך לזכור שני דברים, הנתונים האלה מן הסתם מדברים על מכירות בלבד, ולא על הכסף שחברות שונות מרוויחות כל חודש ממשחקי און ליין שונים, אני מניח שזה משנה את המצב.

שנית, זה רק סברא שלי אבל אני מניח שיש קשר בין זה לבין המחירים הזולים של משחקים בפיסי לעומת הקונסולות. כלומר יכול להיות שהירידה היא לא דווקא בכמות המשחקים הנמכרים אלא בגלל הוזלת המחירים ככל הנראה בגלל פירטיות של משחקים בפיסי.

בכל אופן אין ספק שיש ירידה של מחירות בפיסי משנת 2000 שאז יצא הPS2, ברור שהקונסולות "נגסו" נתח רציני מהעוגה. השאלה אם משחקים למחשב יעלמו לגמרי או שהירידה תעצר? לדעתי זה ייעצר בסופו של דבר (או מה שיותר סביר, בעתיד לא יהיה הבדל מהותי בין קונסולה לבין מחשב, שניהם יהיו מדיה סנטר לכל דבר)

כרטיס מסך עצמו כן, אבל אל תשכח שצריך להרכיב מפרט סביר ב-3K שיצליח להזיז את המשחקים של היום. ומה עם מסך? מקלדת? עכבר? פינה מיוחדת רק בשביל מחשב? זה עולה כסף.

שוב, על זה אתה במילא מוציא כדי לקנות מחשב, והיום גם מי שהוא בכלל לא לא קונה מחשב פנטיום 4 אלא כמעט כולם קונים היום מחשבים די רציניים גם ככה (בעיקר בגלל ויסטה ובגלל מוכרים בחנויות שמשכנעים אנשים שהם חייבים את זה...). אז שוב, את ההוצאה הכספית אתה במילא מוציא גם אם אתה לא , ואם כבר קניית קונסולה בנוסף למחשב רק מוסיפה לך חוטים ומקום בחדר...

אבל שלא תבין אותי לא נכון, אין לי שום דבר נגד , ממש להפך. אני פשוט לא רואה אותן דוחקות את הפיסי לשוליים, בעיקר מהסיבה שהמחשב תמיד יהיה קיים בצורה זו או אחרת מסיבות ברורות, אז למה לא להשקיע בו גם בשביל משחקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ניסיתי.

קרירין בטח ניסה ויכול להביע דיעה.

יקח ל המון זמן להגיע לרמה גרפית שמחשב חזק מסוגל להגיע,בכל מקרה.

יפה אז אני מניסיון אומר לך שזה אדיר

ואני אחד שנגד משחקי FPS מחוץ למחשב...והWII הוא סוף סוף פתרון איכותי

לצערי ה לא מפלצת חומרה ולכן כל המשחקי הFPS הגדולים לא יגיעו לשם

בכל מקרה Medal of honor heroes 2 מציג שליטה אדירה

הוא וMetroid Prime מדהימים בשליטה והיכולת שלי לירות לאן שאני רוצה במהירות מירבית לא קיימת אפילו במחשב עם העכבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה Medal of honor heroes 2 מציג שליטה אדירה

הוא וMetroid Prime מדהימים בשליטה והיכולת שלי לירות לאן שאני רוצה במהירות מירבית לא קיימת אפילו במחשב עם העכבר

אני לא אוציא שקל חלוד על חומרה כזאת, זה ממש עלבון לגיימר, ואני לא זונת גראפיקה! אבל... יש גבול כמה משחק יכול להראות גרוע ב-2008.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלכלית יוצא שפיסי יותר זול מקונסולות כי במילא יש לך מחשב בבית, אז נניח כ"מ כמו 8800GT בסביבות האלף שקל עדיין הרבה יותר זול מכל קונסולה. שלא לדבר על זה שמשחקים חוקיים בפיסי עולים כמעט חצי מאותם משחקים עצמם לקונסולות,

זה לא קשור כי אתה יכול באותה מידה לחבר כל פיסי לטלויזית 42 אינץ (כמו שהרבה אנשים עושים), או אפילו לחבר XBOX למסך 19 אינץ. אין לאף אחד יתרון על השני. שלא לדבר על כך שלא לכל אחד יש את הכסף או את שטח החדר להכניס מסך ענק כזה לבית.

1. פלייסטיישן 3 עם 60 ג'יגה הארד דיסק עולה בארה"ב $399. כלכלית לא יוצא שמחשב זול יותר מקונסולה (ואין קשר לדעתי שלאנשים "יש כבר מחשב בבית", כי הם צריכים גם 2 ג'יגה זיכרון, והארד דיסק גדול, ומעבד מספיק חזק בנוסף לכרטיס מסך ב- $260 ...)

2. משחקים חדשים למחשב עולים $39 ~ $49. לקונסולות הם עולים $49 ~ $59 = זה הפרש של רק $10 (לא פי שתיים)

3. אפשר לחבר PC לפלזמת ענק או LCD ענקית זה נכון, אבל תצטרך לשחק ב- 1920X1080 כדי לשחק ב- HD אמיתי, וזה יקרע את הכרטיס מסך.

4. בקשר לאין יתרון אחד על השני, אני לא מסכים עם הקביעה הזו:

אני חושב שלכל פלטפורמה יש את היתרוות הברורים שלה, כשההבדלים מצטמצמים ביניהם לאט לאט (כניסה של HDD לקונסולות, תמיכה רחבה יותר במשחקי רשת וכו', כשבמחשב ** כפי שרשמתי בעמוד 3 למי שלא קרא ** עובדים חזק מאוד עם עניין התאימות, על אפשרות שליטה בג'ויסטיק (כרגע של מייקרוסופט), משחקי און ליין משותפים יחד עם הקונסולות ועוד)

אני אישית חסיד אדוק של מחשב ומשחקי מחשב (למרות מה שרשמתי כאן למעלה) אבל אם היה לי את התקציב, הייתי קונה WII וגם PS3

כדי שאוכל לשחק בכותרים ספציפיים (Grand Turismo, Mario , Heavenly Sword, Mario Sport, Guitar Hero ועוד)

HF

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אוציא שקל חלוד על חומרה כזאת, זה ממש עלבון לגיימר, ואני לא זונת גראפיקה! אבל... יש גבול כמה משחק יכול להראות גרוע ב-2008.

החוזק של הWII זה לא במשחקי מולטיפלטפורם

החוזק שלו זה במשחקים של נינטנדו עצמה ומשחקי נינטנדו שיוצאים לWII לא תוכל לשחק במחשב אפילו אם הוא יהיה מחשב על

(עד שיצא אמולטור)

ככה שלא תוכל לשחק זלדהTP\מאריו גלקסי-משחק השנה להזכיר לך \סופר מאריו ניר\מטרואיד פריים 3\

אוריו\בקרוב Smash Bros. Brawl שכבר קיבל ציון מושלם ביפן ועוד הרבה שעדיין לא הוכרזו

אתה אולי יכול להגיד שאתה לא אוהב משחקי

וזה כבר עניין של טעם

אבל יש מספיק משחקים טובים גם מבחינת מכירות וגם מבחינת ביקורות שלא יגיעו לPC ואין להם אף מקביל בPC

כמו מאריו\זלדה \מטרואיד\STAR FOX\F-ZERO ועוד

אין לך דבר דומה אחד בPC

ככה שחומרה חלשה או לא לWII יש את היתרונות שלו

ובנוסף טניס\איגרוף\ועוד הרבה יותר כיף בWII לאומת המחשב ואני מדבר מניסיון ב2 הפלטפורמות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם שוכחים שכל היופי (גם אם הוא עולה לנו לא מעט כסף ) במחשב זה האפשרויות המגוונות והאופציה לשדרג אותו מפעם לפעם.

רובם קונים חומרה לשוק הבינוני/נמוך ומתפלאים אחרי שנה +- שהמחשב לא סוחב.

קונים פעם אחת מחשב חזק (שכמו שדניס אומר,לא עולה היום הרבה,ה 8800GT הוא כרטיס חזק במחיר מעולה)

ומדי פעם משדרגים.

קונסולה להבדיל,מקובעת לרכיבי החומרה ההורכבו בה ולא ניתנת לשינוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SimonSix לי יש גם מחשב חזק וגם

המפרט של המחשב הרבה יותר חזק ואני חייב אותו גם לדברים אחרים

אבל אתה צריך להבין שאין לו תשובה לז'אנרים מסוימים בWII ולצורך הדיון גם לקונסולות יפניות אחרות

לדוגמה משחקי פלטפורמות וJ-RPG זה נדיר במחשב

משחקי מכות גם

יריות מסילה אין בכלל

אין גם אף תשובה למשחק בסגנון זלדה

יש את אובוויליון שהוא מאוד שונה

אין דבר דומה למטרואיד

ואין עוד הרבה סוגי משחקים אחרים וחבל אבל זה המצב

תיתן לי משחקים טובים מהסוג שיש בקונסולות היפניות ואני לא יראה צורך בקונסולה לצד המחשב

כמו שאני לא רואה צורך ב360 לדוגמה

ונכון שלמחשב יש גם היתרונות כמו גרפיקה\דיוק בשליטה \ז'אנרים כמו RTS

אבל הוא לא מושלם וגם לו יש חסרונות גדולים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...