תרגיל למציאת פולינדרום במערך חד-מימדי - C++ - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תרגיל למציאת פולינדרום במערך חד-מימדי - C++

roy_daklon

Recommended Posts

היי,

אני צריך עזרה דחופה בתרגיל מטורף שקיבלתי לעשות, ואני אפילו לא יודע איך להתחיל אותו... :

פלינדרום הוא סדרת תאים סימטרית במערך, כלומר כזו שקריאתה מימין לשמאל וקריאתה משמאל לימין נותנות אותה תוצאה. לדוגמה: {1, 5, 7, 5, 1} או:

{1, 5, 5, 1} או {2, 2} (בתכנית זאת לא נתעניין בפלינדרום שאורכו קטן משני תאים).

כתבו תכנית המגדירה מערך בן עשרה תאים, קוראת לתוכו מספרים שלמים חיוביים מהמשתמש, ואחר סופרת ומציגה כמה פלינדרומים מכיל המערך. שימו לב כי סדרת התאים {1, 5, 5, 1} מכילה שני פלינדרומים, שכן גם: {5, 5} הוא פלינדרום. באופן כללי: בין שני פלינדרומים תיתכן חפיפה, בפרט הכלה.

שימו לב: יש לבדוק שהקלט תקין ואם הוא לא יש לפלוט הודעת שגיאה מתאימה.

הודעת השגיאה היא "bad input". יש להמשיך לבקש קלט בלולאה עד שהקלט תקין.

דוגמא: נניח שהיה לנו מערך בין 4 תאים. אזי עבור הקלט {1, 5, 5, 1}

ניתן פלט של 2. (אבל בתרגיל אורך הקלט הוא 10 תאים).

שימו לב: 1) יש להניח שכל תא במערך הוא מספר חד-ספרתי דהיינו שלם , בין 0 ל9.

2) במקרים שאין אף פולינדרום יש לפלוט 0

מי שיודע או יש לו רעיון כללי איך להתחיל, בבקשה ליצור קשר דחוף! דרך אגב, מי שכתב את התרגיל רצה לעשות לי חיים קשים ואומר שאי אפשר להשתמש בפונקציות או במערך מימדיים אחרים... כל הבאסה לי...

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לצערי אסור לגמרי פונקציות... זה כל הקושי בתרגיל... לבדוק את המיומנות הבסיסית שלך להתמודד עם תרגיל קשה בלי שלמדת פונקציות....

השאלה היא איך אני בכל זאת עושה זאת? עם המון לולאות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לצערי אסור לגמרי פונקציות... זה כל הקושי בתרגיל... לבדוק את המיומנות הבסיסית שלך להתמודד עם תרגיל קשה בלי שלמדת פונקציות....

השאלה היא איך אני בכל זאת עושה זאת? עם המון לולאות?

כן אני מניח..

מתחיל מהאיבר הראשון מחפש איבר דומה ואז בודק אם כל הדרך בינהם פולינדרום,מחפש עוד איבר דומה ואז בודק את כל הדרך..

ואז עובר לאיבר השני וכו

3 לולאות לדעתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אני מניח..

מתחיל מהאיבר הראשון מחפש איבר דומה ואז בודק אם כל הדרך בינהם פולינדרום,מחפש עוד איבר דומה ואז בודק את כל הדרך..

ואז עובר לאיבר השני וכו

3 לולאות לדעתי

אני חושב שיש דרך יותר יעילה:

int counter = 0;

for (int i=2; i<=array.len; i++)

{

for (int j=0; j<array.len - i; j++)

{

for (int k = 1; k<=(i +1)/2; k++)

{

if (array[j+k]==array[j+(i-1)-k])

{

if ((k==(i+1)/2)||(k==i/2))

{

counter++;

}

else

continue;

}

else

{

break;

}

}

}

}

הקוד שכתבתי מחפש פולינדרומים באורך i, כאשר כל פעם שהוא עבר על כל המערך הוא מקדם את i ומחפש פולינדרום יותר ארוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שיש דרך יותר יעילה:

int counter = 0;

for (int i=2; i<=array.len; i++)

{

for (int j=0; j<array.len - i; j++)

{

for (int k = 1; k<=(i +1)/2; k++)

{

if (array[j+k]==array[j+(i-1)-k])

{

if ((k==(i+1)/2)||(k==i/2))

{

counter++;

}

else

continue;

}

else

{

break;

}

}

}

}

הקוד שכתבתי מחפש פולינדרומים באורך i, כאשר כל פעם שהוא עבר על כל המערך הוא מקדם את i ומחפש פולינדרום יותר ארוך.

הקוד שלך בודק את המצב של 1551 ומחזיר בו 2?

אין לי כוח לעבור על זה ולהבין בדיוק מה עשית אבל אם כן אז יופי : )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אני מניאק :)

זה די פשוט - הפתרון ש-TaZeR הציע פשוט עובר על כל תתי המערכים שבמערך, באמצעות j (תחילת התת-מערך) ו-i (סוף התת-מערך), ועבור כל אחד מהם הוא בודק אם הוא פלינדרום. יש פה הרבה כפילויות - אם המערך מ-3 עד 5 אינו פלינדרום, אז ברור שהמערך מ-2 עד 6 אינו פלינדרום, אבל הפתרון לא בודק את זה.

הפתרון הוא במקום ש-i יציין את תחילת (או סוף) תת המערך, i יציין את אמצע תת המערך, וכל פעם נרחיב את המערך בעוד תא מכל צד. על כל תא שהוספנו והתת-מערך עדיין נשאר פלינדרום, נגדיל את counter ב-1, וכשמוסיפים תא מכל צד והתת-מערך כבר לא פלינדרום, ממשיכים הלאה (מגדילים את i).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, יש דרך יותר יעילה מזו.

הדרך הזו היא ב-(O(n^3, יש דרך ב-(O(n^2.

שים לב שהתרגיל בכלל מגביל את מרחב הקלט, אז אפשר לחשב פעם אחת מראש את כל האפשרויות ואז לתת פתרון ב O של אחת כל פעם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...