ההארדיסקים שמחוברים לכרטיס PCI זוחלים ומאיטים הכל, עזרה... - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ההארדיסקים שמחוברים לכרטיס PCI זוחלים ומאיטים הכל, עזרה...

oren

Recommended Posts

הסיפור הוא כזה:

היום בבוקר אני מפעיל את המחשב ולקח לו הרבה יותר זמן לעלות מתמיד, וכשהוא סוף סוף עלה (נכנס ל-Windows) לקח לשורת משימות איזה חצי דקה להופיע ואז עוד איזה דקה וחצי עד שהתוכנות שבשורת משימות עלו.

בדר"כ כל הסיפור לא אורך יותר מדקה.

ובכל הזמן הזה שהמחשב עולה אני שומע את ההארדיסקים נטחנים.

בכל אופן ניסיתי לסדר את זה דרך ה-Windows למרות שהייתי כמעט בטוח שזו בעיית חומרה, ניסיתי אפילו System Restore והבעיה לא נפתרה.

אז פתחתי את המארז וניתקתי את הכרטיס PCI שקניתי שמאפשר לחבר עוד 4 התקני IDE אליו ולתדהמתי המחשב עלה כמו תמיד במהירות אדירה.

שמתי לב שהוא זייף לאחרונה גם כשהוא זיהה בביוס את ההארדיסקים לקח לו קצת יותר זמן מהמהירות שהוא היה מזהה אותם כשהוא היה חדש.

בכל אופן, שמתי אותו בסלוט PCI אחר והוא מזהה את ההארדיסקים במהירות כמו פעם, אבל הבעיה היא שהוא עדיין מאיט את כל המחשב, הכל זוחל בגללו.

ושמתי לב שכל פעם שה-Windows עולה, הוא מזהה מחדש את הכרטיס הזה, לא יודע מה קרה לו פתאום... הוא לא מראה שהוא מזהה, אבל הוא עושה את הצליל הזה של "חומרה חדשה נמצאה והיא מותקנת כעת" וזה מאיט הכל...

גם שמתי לב שכשאני מתעסק בהארדיסקים שמחוברים אל הכרטיס הנ"ל (מתעסק=נכנס ליתקיות וכדומה) המעבד נמצא בשימוש ע"י האקספלורר (Explorer.exe) ב-70-80 אחוז ולעיתים אף יותר.

וזה ממש ממש מאיט הכל ותוקע הכל, המחשב שלי נהיה ממש איטי בגלל זה.

ניסיתי להשאיר את הכרטיס מחובר ללוח ולנתק רק את ההארדיסקים שמחוברים אליו והוא עדיין מאיט הכל.

פה אציין שהכרטיס ממש ממש חדש, כחודש אצלי.

יכול להיות שהוא כבר נהרס?

או שפירמוט יפתור פה את הבעיה?

יש לכם עצות מה עוד ניתן לנסות?

תודה על הקריאה ומקווה שתוכלו לעזור לי בעניין... בינתיים אני תקוע בלי הכרטיס הזה מחובר ובלי 2 הארדיסקים נוספים :-\

מערכת ההפעלה שלי היא WindowsXP SP1

מעבד 1333

כ. מסך 2 MX/400

כ. קול SBlaster Live! Value

מודם ESS

שוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם זה קיים בכרטיס PCI אבל.. אולי הDMA לא פועל?

כן, כמובן, פועל על כל ההתקנים, גם על אלו במחוברים לכרטיס PCI.

זה היה הדבר הראשון שבדקתי, הייתי בטוח שפשוט מה שקרה זה שההארדיסקים עברו למצב PIO ואז זה לא בעיה לסדר את זה... אבל זו לא הבעיה :'(

התקנת משהו חדש?

לא...

אתמול עבדתי עם המחשב עד מאוחר והכל עבד כמו שצריך והיום בבוקר כשהפעלתי אותו הוא זחל :-\

אולי הכרטיס גוסס?

יכול להיות, אבל הוא ממש חדש...

לא הגיוני שהוא נהרס כל כך מהר...

אני ממש נואש בעניין הזה אני לא יודע מה לעשות... :-[

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה גם קורה שרק בכרטיס מחובר בלי אף הארדיסק?

כן, כתבתי בפירוש:

ניסיתי להשאיר את הכרטיס מחובר ללוח ולנתק רק את ההארדיסקים שמחוברים אליו והוא עדיין מאיט הכל.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופס, לא שמתי לב

יכול להיות שיש התנגשות עם הIRQ.

יאיר

לא נראה לי, פתאום הוא קם בבוקר ויש התנגשות אחרי שהכרטיס עבד בסדר חודש שלם...

זה נראה כמו בעיית חומרה

אבל זאת גם יכולה להיות אחת מ"הקריזות" של ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל אופן, שמתי אותו בסלוט PCI אחר והוא מזהה את ההארדיסקים במהירות כמו פעם, אבל הבעיה היא שהוא עדיין מאיט את כל המחשב, הכל זוחל בגללו.

אמירם ::)

PCI זה כרטיס שמתחבר לסלוט בלוח שנקרא PCI :o {צבע לבן}

יאיר

8sq800.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת לא ציינת את הדבר הכי חשוב באיזה כרטיס מדובר.

אבל כדי לדעת בודאות אם זה בעיה עם הוידוס או עם הכרטיס אתה תהיה חייב לנסות אותו במחשב אחר (וזה לא אמור להיות יותר מידי בעיה כי אמרת שהוא עושה בעיה גם כשהוא מחובר בלי הרדיסקים). פשוט תחבר אותו למחשב אחר או למחשב שלך עם הרד דיסק נוסף עם מערכ הפעלה חדשה שתתקין בו ואז תראה אם הבעיה בכרטיס או במערכת.

סתם דרך אגב אני עובד עם כרטיס IDE כזה: promise ultra 133 tx2, ועם מערכת ומעולם לא נתקלתי בבעיה בכרטיס. או בעבודה שלו עם המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז כן, ניסיתי אותו בסלוט אחר... והבעיה נשארה...

ואני לא יודע כרגע באיזה כרטיס מדובר, משהו עם Sillicon בשם שלו...

בכל אופן, פירמטתי את המחשב, עשה יותר מדי בעיות לאחרונה... והבעיה הסתדרה כאילו לא הייתה.

כנראה עוד אחד מהקריזות של האקספי...

אגב, לאחר הפירמוט, התקנתי NAV 2003 ושמתי לב שמדי פעם יש רעש מהכרטיס קול, כזה טרייבל מעצבן כמו רעש של רדיו כזה.. בכל אופן שמתי לב שהרעש הזה קורה כי יש קפיצות למעבד, מדי פעם פתאום הוא משתמש במעבד לשניה ואז חוזר...

בסופו של דבר גיליתי שזה NAV 2003.... הסרתי אותו והמערכת שלי טסה... הוא ממש ממש כבד, לא ממליץ עליו לאף אחד.

התקנתי אנטיוירוס של חברה אחרת, לא נורטון, עוד מספר ימים אעדכן לגביו.

מקווה שעזרתי למישהו עם הבעיה של NAV 2003 והכרטיס קול (והשימוש במעבד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של דבר גיליתי שזה NAV 2003.... הסרתי אותו והמערכת שלי טסה... הוא ממש ממש כבד, לא ממליץ עליו לאף אחד.

אני חושב שהבעיה קיימת רק אצלך. אם זו היתה תופעה אני מתאר לעצמי שהתלונות על בעיה שכזו היו רחבות יותר.

בכל אופן אם אתה נתקל בבעיה עם תוכנה שלא הצלחת לפתור זה לחא אומר שזו בעיה שקיימת אצל כולם ובגללה אתה צריך לאמר שהתכונה לא מומלצת.

BTW ידוע שהאנטיוירוס של נורטון נחשב לכבד ולזולל אבל מבחינת עבודה הוא נחשב לשקט נוח והכי פחות בעיתי שיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהבעיה בכל זאת קיימת אצל עוד משתמשים אבל הם לא שמו לב או משהו כזה...

פשוט הייתי ממש בטוח שהבעיה לא קיימת רק אצלי כיוון שהיא קרתה לאחר פירמוט...

מצטער אם הטעתי מישהו...

ואגב, אם כבר NAV, אז 2002 הרבה פחות מ-2003, לא? :saint:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...