איבוד צביון יהודי במדינת ישראל - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איבוד צביון יהודי במדינת ישראל

avidan28

Recommended Posts

• תגובות 234
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

טוב למות בעד ארצנו - יוסף טרומפלדור

אם תפרוץ מלחמה בארץ , בוודאי יכתירוני שם בתואר מפקד, אף על פי שאני מוכן לשרת שם גם כחייל פשוט. הן שם נהיה בבית, לא אצל זרים. מאמין אני יום יבוא, ואני עייף ומיוגע, אשקיף בשמחה ובגיל על שדותי שלי, בארצי שלי. ולא יאמר לי איש: לך לך נבזה, זר הנך בארץ זאת. ואם יאמר לי איש כך, בכוח ובחרב אגן על שדותי וזכויותי. ואם אפול בקרב - מאושר אהיה. אדע לשם מה אני נופל"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"טוב למות בעד ארצנו - יוסף טרומפלדור"

:lol:

אידיוט.

שאר ההודעה היא גם ציטוט של טרומפלדור, שמסביר למה, הוא מעדיף למות בעד . (התחלתי לכתוב פירוט, אבל על מטומטם כמוך פשוט חבל לבזבז יותר מידי מחשבה.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוויקפדיה:

המילים האחרונות שאמר טרומפלדור לפני מותו, על-פי עדותו של ד"ר גרי, הם: "אין דבר - כדאי למות בשביל ארץ ישראל". משפט זה הפך לסמל (במקור זהו פתגם לטיני: "מתוק ויפה הוא למות בעד המולדת") [1] , והסופר יוסף חיים ברנר ניסח את האמירה הידועה היום: טרומפלדור אמר לפני מותו "טוב למות בעד ארצנו" - אשרי מי שמת בהכרה זו ותל-חי מראשותיו. לאחר מותו של טרומפלדור ונטישת תל-חי, התפנו גם תושבי כפר גלעדי, ואצבע הגליל נותרה ריקה למשך כמה חודשים.

לפי עדות מזכירו של טרומפלדור בעת הקרב, שמואל גורביץ' (שהחליף את דוד כנעני שחזר לקיבוצו כחודש לפני הקרב), טרומפלדור בעת פינויו מתל-חי לא אמר דבר, אלא רק נאנח מכאבים. הפינוי נעשה בליל גשם סוחף, הדרך כולה הייתה בוץ טובעני ללא אמירות הירואיות. בשעה שהלוחמים הגיעו לכפר גלעדי, טרומפלדור כבר לא היה בחיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כאילו בא להראות שגם את ה"טוב למות בעד ארצנו" הוא לא אמר לפני המוות?

כי אני לא רואה שכתבתי איפשהו שהוא אמר את זה לפני המוות... את כל הפיסקה שדוויד הביא הוא אמר עוד הרבה לפני הקרב בתל חי...

חוץ מזה שיש סיכוי טוב שהוא דיבר רוסית, ומכל האמירות שאני מכיר, לפי דעתי הוא אמר "סתויית", שבאנגלית זה מתורגם גם ל"worthy"== ראוי. יענו שזה לא טוב למות, אבל אם כבר, אז לתת את החיים בשביל משהו שמאמינים בו, ובשביל החופש, אז זה לא טיפשות או בושה... אבל זה כבר דיון אחר שלא בא לי להכנס אליו :P

ומשהו שקשור לדיון שעכשו חשבתי עליו: מי אמר שכל העולים מעדות ספרד היו יהודים? בזמן ההוא הייה עוד פחות פיקוח על היהדות של העולים... והצביון היהודי המדינה לא נפגע ממנהגים שערבים\ אפריקאים היו יכולים להביא (והביאו)? (מימונה, לדוגמא... העיקר שעושים רעש מסביב לחגיגות ראש השנה האזרחית....)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כאילו בא להראות שגם את ה"טוב למות בעד ארצנו" הוא לא אמר לפני המוות?

כי אני לא רואה שכתבתי איפשהו שהוא אמר את זה לפני המוות... את כל הפיסקה שדוויד הביא הוא אמר עוד הרבה לפני הקרב בתל חי...

כתוב שמי שניסח את האמירה היה סופר שעשה זאת לאחר מותו (יתכן מתוך משפט שטרופלדור כן אמר כשגסס... תלוי לאיזו עדות מאמינים).

אז נראה לא סביר שזה משפט שטרומפלדור אמר לפני הקרב בתל חי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב את המשפט... אני מדבר על הפיסקה כולה שאם נאמרה, אז היא נאמרה לפני הקרב, ובה הוא מסביר בדעה צלולה את השיקול של להלחם בארץ...

חוץ מזה, מה זה קשור ליהדות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אידיוט.

שאר ההודעה היא גם ציטוט של טרומפלדור, שמסביר למה, הוא מעדיף למות בעד . (התחלתי לכתוב פירוט, אבל על מטומטם כמוך פשוט חבל לבזבז יותר מידי מחשבה.)

לא,לא האדיוט כאן שתומך בזה הוא אתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ig javascript:void(0);

javascript:void(0);

הכוונה והיחס לצורך הדיון הזה הוא " לך לך נבל וכו' " כאשר אני אבוא ואומר לעולה חדש ולא חשוב מאיזה מוצא ואיזה עדה לך מפה - ברגע שהוא אזרח סיכוי סביר שהוא לא פתאום יגיד :"אהה נכון אני חלאה והתרבות שלי היא זבל - אתה הוותיק צודק " סביר להניח שהוא יסתגר בתוך גטו של שפה ותרבות כולל ערוצי וכו'

מדינת היא די גרועה בקליטת עליה למרות שיש לה ניסיון רב בזה - המדינה היא קטנה ומרגישים את הדברים האלו ביותר חריפות ( להבדיל נניח מארה"ב )

עכשיו לסגור את הנושא של טוב למות וכו ' - בהחלט יתכן שזו עריכה של המצוטטים אותו כפרופגנדה שילטונית דאז . נכון להיום האימרה ודאי יכולה להיות"טוב להרוג בעד ארצנו"או אצל חלק מהאנשים טוב "לגנוב בעד מה שרצינו "או "טוב לחשוב לפני שדיברנו "( במיוחד אם אתה דר' javascript:void(0);

javascript:void(0);)

לגבי הדיוןו בכלל האם מדינת מאבדת משהו ? לפי דעתי היא מאבדת את הציביון האנושי שלה - או לפחות שמה אותו למבחן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אידיוטים כמוני תומכים רק בזה שאידיוטים כמוני ימותו. ולא משנה לנו למה.... אנחנו רק יודעים שיהייה פה הרבה יותר טוב בלעדינו.

צודק ב-100%.

אני באמת שלא הייתי רוצה לפגוש את ההורים שלך שמהם קיבלת את "החינוך" שלך.

לא יאמן david11 אמר משהו מועיל ולא גזעני: "מדינת מאבדת משהו ? לפי דעתי היא מאבדת את הציביון האנושי שלה" ,ברכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

הייתי רוצה להוסיף משהו כדיי להבהיר פה כמה דברים בלי כוונה לפגוע באף אחד..

קודם כל נתחיל מהתחלה התחלה של ההיסטוריה מי עלה לכאן ראשון ?

עולים מאירופה ,ברה"מ לשעבר !

מי הביא לפה את התרבות? (שאגב הלכה ונעלמה מאוד מהר לאחר שהגיעו עולי ארצות מערב,מזרח,דרום מה שתרצו)

מי היו הראשי ממשלה ,נשיא ,שרים ,ח"כים ראשונים?

נכון עולים מברה"מ ,שאגב עד היום הרוב . או בקיצור אשכנזים ..

אחרי שהבהרתי את הנקודה הזאת נקודה אחרת אפילו בלי לפתוח כאן מגילות .

היה לנו רע שם ?

ממש לא כפי שאבא שלי תיאר לי את המצב חיינו שם כמו שלא נוכל לחיות פה בחיים.

היה לנו שם הכל מאוכל עד הלבשה וכל מה שרצינו .

לא היה לנו פירות הדר ואוכל ?

היה לנו מעבר לזה משהו שפה בחיים לא יהיה .

עברנו כדיי לשפר את איכות חיינו?

ממש לא ,כדיי שיפסיקו לרדוף אותנו שאנחנו יהודים מסריחים שאגב הגענו לפה עדיין נשארנו מסריחים רק רוסים!

קיבלנו בוחטה כסף כשהגענו לפה ?

קיבלנו כסף שבקושי הספיק לשכור דירה מסכנה עם מזרנים ומיטות מתפרקות .

היו ימים שאפילו כסך לאוכל לא היה ..

כמובן שהביאו לנו הרבה מאוד פירות הדר שלא היה לנו שם וזה גרם לנו לאושר לא מהעולם הזה!

וגם בדרך עבדנו בקטיפתם אבל זה כבר משהו אחר.

אם כבר מדובר באתיופים ,

כמה מלגות ,כסף ,רווחה הם קיבלו ממה שאנחנו לא קיבלנו כלום .

זה שהם רגילים לחיות כמו שהם חיו שם עם הסדינים שבהם הם סוחבים את התינוקות שלהם ,

אף אחד לא אשם להם!

זה מדינה מפותחת לא מתפתחת שילמדו לחיות לפי החוקים של המדינה .

זה ממש מוגזם לדעתי מראה כזה ,נותן לי הרגשה שאני באפריקה..

זה שהם שקטים ומחונכים וכל מה שנאמר פה ....

רק שבעיר שלי רק הם אשמים בדקירות ,קטטות,פשעים ..

לא באה כנגד כי יש ויש יצא לי להכיר בחורה אתיופית אחת ממש חמודה,תרבותית ,חכמה .

אבל הרוב הגדול עוד לא ירד מהעצים .. ובלי להעליב אף אחד כי כולם יודעים שזה נכון..

אבל תשמעו גם אשכנזים יש לא מתורבתים ויותר גרועים מהאתיופים .

אבל בסך הכל זה לא קשור לעדה זה קשור לאנשים ,

לחינוך ,למדינה ,לציביון הפאקינג יהודי הזה שכיום כבר לאף אחד לא אכפת ממנו מרוב כל הבעיות

של המדינה שלנו !!!!

וסתם בלי שום קשר לדיון לדעתי דתות זה מטמטם את הבן אדם

תראו את המוסלמים לאן הגענו ..

:nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...