יש לי בעיה במחשב של חבר בקשר ללוח!!! - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש לי בעיה במחשב של חבר בקשר ללוח!!!

shlomo_l

Recommended Posts

אני מדליק את המחשב הוא רושם 4 שורות בדיוק ואחר כך עובר מסך ורושם 2 שורות של סוג הביוס ואז רשום:

bios rom chaksum eror

משהו כזה...

אני לא יודע מה לעשות זה המחשב של חבר של אחי ואני חייו לעזור לו...

אחרי השורה הזאת הוא רוצה שאני יכניס system disk

הוא קורא רק a:\

ושאני מכניס הוא ממשיך לעלות אין לי אפשרות לבחור במספר 2 או 3 זה ישר ממשיך עם מס 1 ואז שאני מגיע למצב שאני יכול לרשום אין לי כוננים של האר דיסק אלה רק את הדיסקט ועוד כוננן מערכת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש מכיר את הבעיה , וגם לא ממש הבנתי מה שכתבת...

אבל לדעתי תעשה לו

fdisk

זה יקרה את הכונן שלו מחדש , תעשה פורמט.

ותתקין את מערכת ההפעלה מחדש..

לא חושב שזאת בעיה עם הביוס אם עם כל חומרה אחרת במחשב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הביוס נדפק, מה שאתה רואה שם זה ה boot block.

תכניס system disk כמו דיסקט איתחול של 98 ותעלה אותו עד שאתה מגיע לשורת דוס.

תכין דיסקט נוסף שיש עליו את הביוס של הלוח והתוכנה הקטנה שצורבת אותו.

תצרוב את הביוס ותאתחל מחדש את המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אי אי...

לא צריך ללכת כל כך רחוק !

הBIOS לא נדפק ובטח שלא צריך לעשות FDISK (גם לא תצליח אם תנסה, כי הדיסק בכלל לא מוגדר בBIOS)

מה שקרה הוא שCMOS (שהוא רכיב FLESH בו הBIOS שומר את ההגדרות שלו) התאפס או המידע שעליו שגוי, לכן קיבלת הודעה שהבדיקת התקינות שלו נכשלה.

הפתרון הינו להכנס לBIOS לטעון את הגדרות ברירית המחדל ובהתאם לBIOS להגדיר את ההגדרות הנכונות למחשב. ברוב המקרים הגדרות ברירת המחדל מספיקות אבל לעיתים יש צורך גם להגדיר את הדיסקים בBIOS מחדש.

ושוב אל תעשה צעד פזיז וחסר אחריות, הבעיה שלך היא בעיה מוכרת ונפוצה וניתן להתגבר עליה בקלות בלי להזיק למחשב.

אם תסתבך עם מה שהסברתי לך תשאל ואני בטוח שיעזרו לך להגדיר מחדש את הBIOS.

בהצחלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אני טועה אני מעניין אותי לדעת איך אתה כל כך בטוח במה שאתה אומר ?

הוא כתב rom chaksum eror , משהו כזה.

לדעתי הוא התכוון לCMOS CHACKSUM ERROR, שזו ההודעה המדוייקת שאני ניתקלתי בה יותר מבמחשב אחד, ובכולם הפתרון שנתתי עבד.

מעבר לכך קשה לי להאמין שהBIOS נדפק לחלוטין שכן אם הוא היה נדפק סביר להניח שבכלל לא היית מקבל הודעת שגיאה, ובטח שלא היית מגיע למצב בו המחשב מנסה לאתחל מכונן A. ובכלל לצרוב לא ניתן אם הוא לא תקין, כי אי אפשר בכלל להעלות דוס מהמחשב.

לסיכום אני מציע שמפרסם ההודעה יואיל בטובו ויספר לנו אם הוא הצליח לפתור את הבעיה וכיצד, ואז נהיה יותר חכמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

bios checksum error bad

מלווה בבקשה להכניס דיסקט מערכת מצביע על ביוס שנדפק.

זה קורה מייד כשמדליקים את המחשב, אין שום זיהויי של מעבד, אין ספירת , אין זיהויי דיסקים, אין שום דרך להיכנס לביוס.

זה נקרא boot block וכל התפקיד שלו זה לאפשר בוט מהפלופי כדי לצרוב מחדש את הביוס.

עד שלא תראה את זה לא תבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי יתכן ואני טועה.

לא נתקלתי בזה אז אני לא יודע.

בכל אופן התיאוריה מתבססת על מידע "בערך" של מפרסם ההודעה לכן אתה בטח מבין את הבעיתיות שבעניין.

איך שזה נראה זו עוד הודעה שתשארר פתוחה כי המפרסם שלא לא טורח בכלל להגיב על מה שהוא כותב. חבל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

amiram!!!!!!!!!! אתה טועה וסתם מבלבל!!!!!!!!!!!

ובני צודק!!@! ואני יכול להתערב!!!!!!

Checksum Error זה קורה אך ורק בגלל שהמידע שיש בFlash נמחק (כנראה בגלל שהבטריה חלשה או נגמרה...) ומה שצריך לעשות זה פשוט להכנס לביוס ולעשות Auto Detection לכוננים הקשיחים, ללחוץ Y כמה פעמים עד המסך האחרון (בביוסים של Award)

ולהגדיר מחדש את הביוס (אם אתה מבין, אם לא אז אל תיגע בכלום נוסף) וזהו הכל עובד!!!!!!!!!!!! לא צריך לעשות שום דבר נוסף!!!

amiram תהיה בטוח במה שאתה כותב לפני שאתה כותב כי אני בטוח במה שאני אומר (אני מנוסה) זה כבר קרה לי מלא פעמים על כל מני מחשבים ובאמת, אם הביוס היה דפוק אז תחלום שהמחשב בכלל יעלה!! (הלוואי והיה עולה כי אני בעצמי דפקתי ביוס פעמיים והרסתי 2 לוחות שעבדו... בגלל ביוסים לא נכונים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע לך להוריד את הטון שלך ולהרגע.

אני יודע טוב מאוד על מה אני מדבר וזה לא המצב.

כאשר שתי ההודעות האלו מגיעות בסדר הנ"ל זה סימן חד משמעי לכך שנגרם נזק לביוס, וכתוצאה מועלה ה boot block.

אין שום אפשרות להיכנס לביוס!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

הדבר הראשון והיחידי שקורה מהרגע שמדליקים את המחשב זה

CMOS checksum bad

insert boot disk in drive A

כדי שתבין יותר טוב, אתה לוחץ על הכפתור של ההדלקה וההודעה הזו נמצאת על המסך. אין את הלוגו של כ.המסך, אין ספירה של , אין זיהויי של המעבד, אין שום אפשרות להכנס לתפריט של הביוס.

אין אפשרות לעשות שום דבר אחר אז אל ת***ן את השכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה לא צריך לריב :nono:

במקרה שלנו המפרסם של ההודעה לא טרח לתת מספיק פרטים כדי שנדע לאיזה מצב לשייך את הבעיה שלו.

כבר כתבתי את זה בהודעה הקודמת שלי ותשימו לב שההודעת שגיאה שהמפרסם כתב היתה לדברין "בערך" מעבר לכך הוא לא הוסיף עוד פרטים רלונטים כמו מה זה המסכים שהוא מקבל והוא לא ציין אם יש ספירת זיהוי מעבד וכד..

לכן יתכן ושתי התשובות שנתננו לו יכולות לפתור את הבעיה, חבל שהמפרסם של ההודעה לא טרח בכלל להגיב עליה.

אבל עדיין לא צריך לריב. שנינו צודקים השאלה באיזה מקרה מדובר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...