מחשב חדש, בעיית RAID (רייד 0). אעלה תמונות מאוחר יותר - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב חדש, בעיית RAID (רייד 0). אעלה תמונות מאוחר יותר

nadavnaz

Recommended Posts

קניתי מחשב חדש מפנדס (קירור מנועה, טוניק טאוור), והפעלתי בו רייד עם שני HDS של 250 גיגה

(WD2500AAKS, WD2500JD, סאטא 1, סאטא 2 בהתאמה), את הדיסק סאטא 1 לקחתי מהמחשב הקודם

מפרט בסיסי:

asus p5kr

2gb supertalent 800MHZ ddr2

q6600

7800GTX (לקחתי מהמחשב הקודם, כי אני לא אשתמש במחשב למשחקים הרבה)

liberty 400w dxx

עכשיו, אני משתמש בקנטרולר של אינטל בשביל רייד (ich9r זה הנורת'ברידג' של הלוח שלי).

לפני הפרמוט (התקנת ווינדוס , עם SP1, מקורי כמובן.), המסך boot של אינטל שמתאר את המערכי רייד הראה לי את הרייד של שני הדיסקים הקשיחים שלי, ואמר כי הוא פעיל ושני הHDS תקינים ופעילים והמערך פעיל. (אחרי שהגדרתי את הRAID 0 שלהם כמובן, זה לא קורה לבד.)

אז הכנסתי את הדיסק התקנה של , ואת הדיסקט דרייברי-רייד (32 ביט לנורת'ברידג' ICH9R, דרייבר נלקח והורד לדיסקט מהדיסק שבא עם הלוח אם).

אחרי בחירה של הדרייבר הנכון, ההתקנה זיהתה את המערך בתור דיסק אחד, כלומר הרייד פועל וההתקנה בדרך. פרמטתי את המערך רייד (בתור דיסק אחד כמובן), והכול בהצלחה.

לאחר מכן, בריסט שלאחר הפרמוט וההתקנה הראשונית, בעליה מחדש של המחשב לשלב ההתקנה המתקדם יותר נכתב" error occoured" מימין לתיאור של אחד מהדיסקים הקשיחים. התעלמתי מכך, ולאחר שסיימתי את ההתקנה של והתקנתי דרייברים ואת מנהל הRAID של , גם מנהל הRAID הראה לי על שגיאה. משהו לגבי זה שאחד מהדיסקים הקשיחים מסר כי יש לו בעיות קבלת ושליחת מידע. התוכנה יעצה לי לגבות את המידע (a backup may still be possible).

חבר שלי אמר לי שזה לא רלוונטי, ולאחר נסיונות רבים של שינויים בביוס (ואין כלכך הרבה אפשרויות שם לרייד, מאוד מעט האמת) וויתרתי. אבל עכשיו המחשב מתחיל לפעול באיטיות מחרידה ולעיתים להיתקע. הטמפרטורות מעבד שלי היו על 38 (במנוחה, 1100-1200RPM בטוניק) לפי הביוס.

מה אתם מייעצים?

תודה וסליחה על השאלה הארוכה... ><

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע למה אתה מתפלא? מה אתה מצפה מ RAID של שני דיסקים לא זהים בתכלית? שיעבוד תקין?

RAID יוצרים מדיסקים זהים בלבד(כלומר אותו דגם בסדרה) בשביל תקינות וביצועים אופטימליים כי מהירויות הגישה של הדיסקים הן שונות ובקר ה RAID זורק את המידע בצורה שווה בין הדיסקים ואם אחד מהדיסקים מתקשה לעמוד בקצב מאיזה סיבה שהיא הוא יוצר פקק תנועה וזה מה שגורם לשגיאות...

זהות בגודל הדיסק אינה מספיקה בשביל יצירת מערך RAID אופטימלי ותקין קנה עוד AAKS ואתה תהיה מסודר.

ובלי שום קשר אם אתה מתכנן מערך RAID ויש לך שימוש בו אז תקנה כבר את ה YS ולא את ה AAKS.

יום טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...