בוא ננסה את זה שוב: מפרט לחשב multy-purpose/multy-user מגבלות תקציב 10-15K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בוא ננסה את זה שוב: מפרט לחשב multy-purpose/multy-user מגבלות תקציב 10-15K

xonox

Recommended Posts

הת'רד הקודם שלי קצת נכנס למקום שאני לא ממש יודע איך ממשיכים ממנו, אז ביקשתי מד"ר נוב שימחק אותו (בקרוב אני מקווה).

החלטתי לנסות שוב ומהתחלה.

אז קודם כל התנצלות:

אני מתנצל בפני כל מי שקרא את הת'רד ופגעתי/העלבתי אותו או שנשמעתי לו כפוי טובה/מרגיז וכו'. באמת שלא התכוונתי

אני כרגע נמצא בנקודה בעייתית ובמצב מאוד מביך ומסובך.

מצד אחד אין לי שום הבנה ולו הבסיסית ביותר בחומרת מחשב (אני בקושי יודע את ההבדל בין זכרון לדיסק קשיח), מצד שני אני לא יכול להרשות לעצמי לעשות טעויות.

כרגע אין לי מגבלות תקציב. גם מחשב ב20K יכול ללכת, אם אני יראה שיתרונותיו מצדיקים את המחיר.

בשביל שהכול ילך קתצ יותר חלק, ישבתי עם הצוות שלי וניסחנו במדיוק ככול שניתן מה אנחנו צריכים.

1. מה התקציב? האם הוא למזומן שטרות (למזומן המחיר יותר נמוך בד"כ ב2-3%) ?

כמו שאמרתי כרגע אין מגבלות תקציב. מה שחשוב לי זה רק תמורה בעד הכסף שאני מוציא, אבל אין תקרת גג.

2. מטרות המחשב?

המחשב ישמש כליבת העבודה של צוות של 4 אנשים, כשלכל אחד מהם יהיה USER נפרד מוגדר, ויהיה USER כללי שלכולם גישה אליו.

המחשב הוא למספר מטרות.

בראש סדר החשיבות נמצא השימוש בכלים גרפיים ותכנוניים כבדים.

2. 1. גרפיקות שמשקלן יגיע לסביבות 3GB

2. 2. real-time 3D human/environment interaction simulations

2. 3. תוכנות גרפיות למימוש דגמים הנדסיים תלת מימדיים.

בנוסף לכך הוא ישמש, בשלב זה או אחר, גם למטרות עבודה משרדית שוטפת (office/internet), צפיה במדיה ועריכה גרפית דו-מימדית.

רוב הסיכויים שנרצה להריץ עליו גם משחקים ברמה איכותית, כי הוא משמש במקרה גם מחשב עבודה וגם מחשב בית.

אני יודע שרצוי להפריד את השניים, אבל כרגע אין כזו אופציה.

3. האם אתם צריכים ציוד הקפי?

אנחנו צריכים: מסך, מקלדת, עכבר, רמקולים/ציוד מדיה והמלצה לכונן -RW. בסופו של דבר אנחנו נצטרך 3-4 כוננים כאלו.

4. האם יש דבר ספציפי שאתם לא צריכים במחשב עצמו?

המחשב יהיה מחובר לעצמו. רוב הסיכויים שהוא גם רוב הזמן לא יהיה מחובר לאינטנרט בצורה ישירה, אלא דרך מחשב אחר שיהיה מחובר הוא לאינטרנט.

אנחנו לא צריכים כרטיסים או חומרה שתאפשר למשל חיבור לטלוויזיה או לוידאו. אין לנו שימוש בזה.

5. האם יש לכם העדפה לחברה או לחלק כלשהו ?

לא.

6. האם נושא הקירור והעיצוב במחשב חשובים לכם?

כרעג העיצוב הוא מותרות. אז אומנם אנחנו מעדיפים מחשב יפה, אבל מחשב מכוער ויעיל גם הולך.

לגבי הקירור אני לא יודע לאמר.

7. האם אתם צריכים מערכת הפעלה חוקית, הרכבת מחשב במעבדה או התקנת מערכת הפעלה במעבדה?

אנחנו צריכים מערכת הפעלה חלונות, שמתאים לעבודה מקצועית, הרכבת מחשב במעבדה והתקנת תוכנות מתאימות. אנחנו גם צריכים anti-virus וfirewall. ולגבי מה שהומלץ (להוריד חינמי) זו אופציה, אבל אנחנו לא יכולים לעשות את זה לבד. אנחנו צריכים מחשב שבא עם זה מותקן עליו, כי אין כאן מישהוא שבאמת ידע איך להוריד ולהתקין את זה.

8. האם יש צרכים מיוחדים כלשהם?

כאן הגענו למסכנה שיש כמה צרכים מיוחדים:

8. 1. אריכות ימים - חשוב שהמחשב יהיה כזה שמסוגל למשוך זמן רב. לא כזה שיעבוד טוב אבל נצטרך להחליף אותו אחרי כמה חודשים. משהוא בטווח של שנתיים שלוש עבודה.

8. 2. סיבולת - אנחנו צריכים מחשב שמסוגל לעבוד לאורך זמן. זה מאוד חשוב. ואני מדבר כאן על עבודה מאומצת של כמה שעות, ואולי אפילו חצי יום. וכמובן לעיתים עבודת רקע של כמה ימים רצוף. לפי מה שהבנתי קירור תורם לנושא הזה, אבל באמת אני כאן כמו עכבר שמנסה לזהות צבע לפי חוש הריח.

8. 3. כוח - מעבר לעבודות ארוכות, לעיתים נדרשת עבודה עם כוח מאוד גדול. ואני מדבר על העמסה רצינית.

אנחנו לא אנשי מחשבים, אין לנו רגישות לכמה המחשב יכול לסבול, מתי לתת לו לנוח וכאלו דברים. אנחנו צריכים שהוא יעבוד כשאנחנו צריכים. ואם זה אומר לעבוד כמו חמור 6 שעות ולתת מקסימום, זה מה שצריך.

8. 4. אני לא יודע אם זה משנה לחומרה או לא אבל רוב הסיכויים שהמחשב יצטרך להריץ כמה תוכנות בו זמנית, או לפחות תוכנה אחת כבדה עם תוכנות משנה שהיא תפעיל אותן. הוא גם ישמש כmulty-user כמו שהדגשתי.

שוב מדובר כאן במחשב שיהווה את יחידת העבודה המרכזית של צוות של 4 איש, לא מחשב או עורכי-גרפיקה ביתיים. צריך כאן סוס עבודה מקצועי.

אין לנו יכולת לאמר "המחשב התחמם, נחכה שעה".

אני יותר מאשמח לענות על כל שאלה שואלי לא ברורה.

מה שחשוב לי זה גיוון והסברים. אני לא מבין כלום, אבל כלום, במחשבים.

חשוב לי שהמפרט יכיל לפחות 2-3 אופציות עם הסברים על ההבדלים, דברים כמו "יותר שקט" או "עמיד יותר לאורך זמן".

ואולי איזה הסבר קטן על היתרונות והחסרונות של המפרט.

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניתי לך באשכול הקודם אבל עכשיו אני פתאום מבין שזה לא מחשב בשבילך אלא בשביל צוות שלם. אני ארכיב מפרט נוסף בעוד כמה דקות ואערוך את ההודעה הזאת.

בכל מקרה תסתכל בהודעה הקודמת שלי באשכול שלך כדי להבין קצת יותר.

עריכה: למה אין אפשרות להפריד בין המחשבים? מפאת חוסר מקום?

ב 20K אתה יכול לקנות 2 סוסי עבודה, שכל אחד מהם ישמש לאחד משני הדברים האלה.

למה לעזאזל צריך 3-4 כונני RW? 1 או 2 לא מספיקים?

אנטי וירוס זה באמת דבר שלא ממש כדאי להשקיע בו. יש הרבה כאלה שבאים בחינם והם ברמה של כאלו מקצועיים או אפילו יותר.

דוגמא:

avg free (חיפוש בגוגל בהחלט ייתן לך תוצאות משביעות דעת לזה)

סלח לי בבקשה על זה, אבל לא נראה לי הגיוני שאנשים שעובדים עם המחשב לעריכה בתלת מימד לא מסוגלים להוריד ולהתקין תוכנה פשוטה מאתר באנגלית. גם אם כן, יעזרו לכם, כדי שלא תוציאו כסף מיותר.

אופיס הוא כן דבר שצריך לקנות אם עובדים במשרד. קח בחשבון שאלו כ1000-1500 שקל מחוץ לתקציב המחשב..

כדאי שתוסיף את גודל המסך הדרוש לכם (ואם יש הגבלת מקום לגודל המחשב).

האם אתם צריכים מקלדת ועכבר אלחוטיים?

רמקולים- ישנם החל ממערכת 2.1 (שני ובאס) ועד מערכת 5.1 (5 רמקולים+באס) בגדר תקציב סביר.. גם תלוי במקום ובשימוש של הרמקולים..

בקשר לעבודה ממושכת- אל תדאג. למחשב חדש וחזק עם טוב לא תהיה בעיה לפעול 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע.

טוב הנה התגובה הקודמת שלי, ומפרט חדש ששיפרתי קצת אחרי שהבנתי את הצרכים שלכם.

טוב אני כבר רואה שאתה צריך עזרה.

הסברים הסברים..

OC זה לא דבר קל אני מתעסק יחסית הרבה עם המחשב ואף פעם לא עשיתי את זה..

יש חנות אחת, TMS, שעושה את זה בשבילך בחינם אם אתה חבר ב"פורומים".

אני אנסה להרכיב לך מפרט משם. יש קצת בעיה עם הקטע של "תקציב 10-15K" כי אני לא ממש יודע מי אתה ובן כמה אתה וגם כמה משמעותיים ה5000 שקל האלה בשבילך.. (כמובן בהנחה שכל אדם רוצה לשלם כמה שפחות ולקבל כמה שיותר..)

ואם לא הבנת עדיין, OC זה בעצם לקחת רכיב מסויים שעובד במהירות X ולגרום לו לעבוד יותר מהר ממה שהוא עובד בתור ברירת מחדל.. בהשוואה לבני אדם- פשוט "להתאמץ" יותר. כמובן שדבר זה עולה לך בכך שהרכיב מתחמם יותר ואם מגזימים הוא אפילו עלול להשרף. לאנשים שלא מבינים בזה ממש לא כדאי להתעסק עם זה.

בגלל זה חשוב המעשה שבTMS.. מקצוענים עושים את זה בשבילך (כמובן שהם יודעים בדיוק עד כמה לעשות את זה בשביל שזה לא יזיק למחשב) וגם נותנים לך אחריות על מה שהם עושים.. קפיש?

עכשיו בשביל שהרכיב לא יתחמם יותר מדי, מוסיפים לו עוד [=

טוב אני לא מנוסה בלהרכיב מפרטים אז תקנו אותי [=

הנה:

קטגוריות מוצרים מחיר כמות

מעבדים

Intel 2 Quad Q6600 2.40Ghz 8MB Conroe -=Stepping G0=- OEM ¤ 1450 1 לוחות אם GA-P35-DS3P Conroe Support GP35DS3P ¤ 817 1

מארזים SONATA III 500W SONATA3 ¤ 801 1 קירור למעבד Cooling Freezer 64 Pro ¤ 120 1 זיכרונות 2GB (2x1GB) Value Select -800 CL5 C2G800 ¤ 451 1 קשיחים למחשבים שולחניים Western Digital 500Gb 16MB WD5000AAKS ¤ 648 1 כרטיסי מסך Sparkle 8800GTS 320MB Retail - אחריות 3 שנים ¤ 1570 1 צורבים Samsung DVD-RW S182D Black Dual Layer X18 S182D ¤ 158 1 מקלדות LOGITECH Cordless Desktop S 510 ¤ 357 1 רמקולים LOGITECH X-530 ¤ 572 1 מערכות הפעלה מערכת הפעלה XP HOME גרסה עברית ¤ 456 1 מסכים 22" 228WFP Wide Value Flat Panel Midnight Grey ¤ 1798 1 הרכבת מערכת הרכבה ובדיקות, מחשב חדש 3000שח ומעלה ¤ 5 1

משלוחים לכל הארץ שליחת מחשב מעל 5000שח שליח עד הבית כולל ביטוח ¤ 5 1

מחיר לתשלום בכרטיס אשראי עד 2 תשלומים ללא ריבית, תשלום מזומן שטרות או העברה בנקאית 2% הנחה : ¤ 9208

הורכב באתר: TMS.co.il

מקווה שעזרתי. תקנו אותי אם משהו לא טוב במפרט!

והמפרט מאותו חנות, אחד אחר עם כמה שינויים:

קטגוריות מוצרים מחיר כמות

מעבדים Intel 2 Quad Q6600 2.40Ghz 8MB Conroe -=Stepping G0=- OEM ¤ 1450 1

לוחות אם GA-P35-DS3P Conroe Support GP35DS3P ¤ 817 1

מארזים SONATA III 500W SONATA3 ¤ 801 1

קירור למעבד Cooling Freezer 64 Pro ¤ 120 1

זיכרונות 4GB Kit (2GBX2) XMS2 -800 CL5-5-5-15 6400 ¤ 1724 1

קשיחים למחשבים שולחניים 500Gb 16MB WD5000AAKS ¤ 648 1

כרטיסי מסך Sapphire Radeon HD2900Pro 512MB Vivo DualDVI PCI-E Ret ¤ 1621 1

צורבים Samsung -RW S182D Black Dual Layer X18 S182D ¤ 158 2

מקלדות Cordless Desktop S 510 ¤ 357 1

רמקולים X-530 ¤ 572 1

מערכות הפעלה מערכת הפעלה PRO גרסה עברית ¤ 711 1

מסכים 22" 228WFP Wide Value Flat Panel Midnight Grey ¤ 1798 1

הרכבת מערכת הרכבה ובדיקות, מחשב חדש 3000שח ומעלה ¤ 5 1

משלוחים לכל הארץ שליחת מחשב מעל 5000שח שליח עד הבית כולל ביטוח ¤ 5 1

מחיר לתשלום בכרטיס אשראי עד 2 תשלומים ללא ריבית, תשלום מזומן שטרות או העברה בנקאית 2% הנחה : ¤ 10945

אז מה בעצם שיניתי? שיניתי 2 סטיקים של 1 GB (בסה"כ 2GB) ל 2 סטיקים של 2 GB (בסה"כ 4GB) כדי שלמחשב לא יהיו שום בעיות להריץ שום פרוייקט .

שיניתי את הכרטיס מסך כי נזכרתי שהרבה אנשים פה המליצו על ה 2900pro יותר מעל ה 8800GTS.

הוספתי עוד צורב (כדי להסיר דאגה מליבך זה פחות או יותר כונן אוניברסלי.. הוא לא רק צורב והוא קורא וצורב גם DVD וגם CD.) אפילו שאני לא מבין למה צריך 2, אבל זה מה שביקשת. אני לא מאמין שיש סיבה לקחת יותר מ2...

שיניתי את המערכת הפעלה לXP PRO, שאני לא ממש יודע את ההבדל בינה לבין HOME אבל אני יודע שהיא יותר מתאימה לעסקים..

זהו. אני בטוח שיוכלו להמשיך לעזור לך.

מצטער על החפירה O_O :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערוך את הכותרת כך שתכיל תקציב.

חבל שמחקו לך את התרד.

היו שם עצות טובות.

טיפ להבא:

אם אומרים לך מושג שאתה לא מבין, קודם תקרא את זה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=160981.0

זה לא סתם יושב בראש הפורום, זה יתן תשובה ל99.9% מהשאלות שלך.

עכשיו לגבי מפרט. מולטיטסקינג, יכולות גרפיות, ריבוי תוכנות (לא אמרת איזה או על איזה מערכת הפעלה הן ירוצו, וזה חשוב).

הכל צועק לכיוון מפרט כזה:

קטגורית מוצר שם מוצר אחריות מחיר

מעבד : INTEL CORE 2 QUAD S775 2.4GHz Q66000 STEPING G0 - BOX ללא הגבלת זמן. אסטרוניקס/חיון מקורי. ₪ 1461

לוח אם : GIGABYTE GA-P35DS3P שלוש שנים. ₪ 796

מסך : DELL LCD 20´ 2007WFP ULTRASHARP FLAT PANEL MONITOR שלוש שנים. ₪ 2229

כרטיס מסך : GECUBE PCI-EX RADEON HD2900PRO 512MB GDDR3 512 BIT TV/O VIVO HDMI DVI - RETAIL שלוש שנים. ₪ 1454

דיסק קשיח : WD 320GB 16MB SATA2 7200 RPM - WD3200AAKS שלוש שנים. ₪ 423

צורב DVD : LG DVDRW GSA-H62N DOUBLE LAYERED X18 - BLACK - SATA שנתיים. ₪ 189

זיכרון : G.SKILL 4096MB (2048MBX2) DDR2 800 CL5-5-5-15 - F2-6400CL5D-4GBPQ ללא הגבלת זמן. ₪ 1688

מארז : COMPUCASE CI-6A19B-NPS ATX SUPER MIDI TOWER CASE w/o PSU שנה. ₪ 220

מקלדת : MICROSOFT MULTIMEDIA KEYBOARD - BLACK שנה. ₪ 65

עכבר : LOGITECH MX-518 GAMING GRADE OPTICAL MOUSE שלוש שנים. ₪ 238

רמקולים ואוזניות : ALTEC-LANSING 2.1 ATP3 שנתיים. ₪ 352

ספק כוח : CORSAIR 520W HX SERIES : CMPSU-520HXEU חמש שנים. ₪ 646

קרור למעבד : ARCTIC-COOLING FREEZER 7 PRO CPU COOLER FOR INTEL S775 שנה. ₪ 125

הרכבת מחשב : הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + ממורי טסט ₪ 118

דיסק קשיח : WD 320GB 16MB SATA2 7200 RPM - WD3200AAKS שלוש שנים. ₪ 423

סה"כ כל המוצרים (כולל מע"מ) : ₪10427

IQPC.co.il

זה בעצם מפרט טוב למשחקים עם כמות זכרון ענקית.

קיבלת מרובע ליבות. זה 4 מעבדים שונים (בעצם שניים כפולים), שיכולים כל אחד לעשות עבודה נפרדת.

קיבלת כמות עצומה של זכרון שתחזיק הרבה מאוד תוכנות עובדות בו זמנית, כולל קבצי עבודה גדולים (מחייב מערכת הפעלה מסוג 64 ביט XP או ויסטה.

קיבלת לוח אם עם תמיכה בכל הפיצ'רים החשובים ביותר שתוכל לרצות לעתיד.

קיבלת 2 דיסקים קשיחים גדולים שיפעלו במקביל במערך שנקרא RAID (תקרא במדריך) ויקצר זמני טעינה. הלוח תומך בכך.

קיבלת כרטיס מסך חזק מאוד לכל יישום תלת מימד.

קיבלת ספק חזק ואיכותי שיחזיק בבטחה את כל המערת הזאת.

ביקשת מארז פשוט שיעשה את העבודה, וקיבלת. אין יותר פשוט מזה, יחד עם זאת הוא מעולה למי שלא מתעסק עם המחשב מבפנוכו יותר מדי.

קיבלת קירור פשוט איכותי ושקט למעבד. לא תתבצע המהרה של המערכת, מכיוון שזאת מערכת שצריכה לעבוד וזהו - לא יותר מזה. לכן הקירור הוא לא סופר חזק - אלא רק מספיק (המהרה גורמת לייצור חום).

ציוד היקפי - עכבר הכי מדוייק במחיר שפוי, מקלדת פשוטה, מסך מעולה, סביר להניח שהכי טוב שאפשר במגבלות התקציב ושאר הדרישות. ליישומים גראפיים חשוב מסך איכותי.

רמקולים - אני אפילו לא יודע אם תצטרך אותם, אבל רמקולים בסיסיים, 2.1, טובים מאוד מאוד למחיר שלהם. לא קפצתי מעל לפופיק לרמקולים בסראונד כי לא נראה לי שתצטרך אותם וזה סיפור מהטוסיק לסדר את זה.

כמובן, היות ואתה לא איש מחשבים, המחיר כולל הרכבה.

המפרט לא כולל תוכנות או מערכת הפעלה. אני לא יודע באיזה תוכנות תשתמש ולאיזה מערכת הן מותאמות. אנטיוירוס - יש חינם

www.avira.com

מורידים ולוחצים אנטר. הכלבה שלי יודעת לעשות את זה, לא חבל על הכסף?

תתחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערוך את הכותרת כך שתכיל תקציב.

חבל שמחקו לך את התרד.

היו שם עצות טובות.

טיפ להבא:

אם אומרים לך מושג שאתה לא מבין, קודם תקרא את זה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=160981.0

זה לא סתם יושב בראש הפורום, זה יתן תשובה ל99.9% מהשאלות שלך.

עכשיו לגבי מפרט. מולטיטסקינג, יכולות גרפיות, ריבוי תוכנות (לא אמרת איזה או על איזה מערכת הפעלה הן ירוצו, וזה חשוב).

הכל צועק לכיוון מפרט כזה:

קטגורית מוצר שם מוצר אחריות מחיר

מעבד : INTEL CORE 2 QUAD S775 2.4GHz Q66000 STEPING G0 - BOX ללא הגבלת זמן. אסטרוניקס/חיון מקורי. ¤ 1461

לוח אם : GIGABYTE GA-P35DS3P שלוש שנים. ¤ 796

מסך : DELL LCD 20´ 2007WFP ULTRASHARP FLAT PANEL MONITOR שלוש שנים. ¤ 2229

כרטיס מסך : GECUBE PCI-EX RADEON HD2900PRO 512MB GDDR3 512 BIT TV/O VIVO HDMI DVI - RETAIL שלוש שנים. ¤ 1454

דיסק קשיח : WD 320GB 16MB SATA2 7200 RPM - WD3200AAKS שלוש שנים. ¤ 423

צורב DVD : LG DVDRW GSA-H62N DOUBLE LAYERED X18 - BLACK - SATA שנתיים. ¤ 189

זיכרון : G.SKILL 4096MB (2048MBX2) DDR2 800 CL5-5-5-15 - F2-6400CL5D-4GBPQ ללא הגבלת זמן. ¤ 1688

מארז : COMPUCASE CI-6A19B-NPS ATX SUPER MIDI TOWER CASE w/o PSU שנה. ¤ 220

מקלדת : MICROSOFT MULTIMEDIA KEYBOARD - BLACK שנה. ¤ 65

עכבר : LOGITECH MX-518 GAMING GRADE OPTICAL MOUSE שלוש שנים. ¤ 238

רמקולים ואוזניות : ALTEC-LANSING 2.1 ATP3 שנתיים. ¤ 352

ספק כוח : CORSAIR 520W HX SERIES : CMPSU-520HXEU חמש שנים. ¤ 646

קרור למעבד : ARCTIC-COOLING FREEZER 7 PRO CPU COOLER FOR INTEL S775 שנה. ¤ 125

הרכבת מחשב : הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + ממורי טסט ¤ 118

דיסק קשיח : WD 320GB 16MB SATA2 7200 RPM - WD3200AAKS שלוש שנים. ¤ 423

סה"כ כל המוצרים (כולל מע"מ) : ¤10427

IQPC.co.il

זה בעצם מפרט טוב למשחקים עם כמות זכרון ענקית.

קיבלת מרובע ליבות. זה 4 מעבדים שונים (בעצם שניים כפולים), שיכולים כל אחד לעשות עבודה נפרדת.

קיבלת כמות עצומה של זכרון שתחזיק הרבה מאוד תוכנות עובדות בו זמנית, כולל קבצי עבודה גדולים (מחייב מערכת הפעלה מסוג 64 ביט XP או ויסטה.

קיבלת לוח אם עם תמיכה בכל הפיצ'רים החשובים ביותר שתוכל לרצות לעתיד.

קיבלת 2 דיסקים קשיחים גדולים שיפעלו במקביל במערך שנקרא RAID (תקרא במדריך) ויקצר זמני טעינה. הלוח תומך בכך.

קיבלת כרטיס מסך חזק מאוד לכל יישום תלת מימד.

קיבלת ספק חזק ואיכותי שיחזיק בבטחה את כל המערת הזאת.

ביקשת מארז פשוט שיעשה את העבודה, וקיבלת. אין יותר פשוט מזה, יחד עם זאת הוא מעולה למי שלא מתעסק עם המחשב מבפנוכו יותר מדי.

קיבלת קירור פשוט איכותי ושקט למעבד. לא תתבצע המהרה של המערכת, מכיוון שזאת מערכת שצריכה לעבוד וזהו - לא יותר מזה. לכן הקירור הוא לא סופר חזק - אלא רק מספיק (המהרה גורמת לייצור חום).

ציוד היקפי - עכבר הכי מדוייק במחיר שפוי, מקלדת פשוטה, מסך מעולה, סביר להניח שהכי טוב שאפשר במגבלות התקציב ושאר הדרישות. ליישומים גראפיים חשוב מסך איכותי.

רמקולים - אני אפילו לא יודע אם תצטרך אותם, אבל רמקולים בסיסיים, 2.1, טובים מאוד מאוד למחיר שלהם. לא קפצתי מעל לפופיק לרמקולים בסראונד כי לא נראה לי שתצטרך אותם וזה סיפור מהטוסיק לסדר את זה.

כמובן, היות ואתה לא איש מחשבים, המחיר כולל הרכבה.

המפרט לא כולל תוכנות או מערכת הפעלה. אני לא יודע באיזה תוכנות תשתמש ולאיזה מערכת הן מותאמות. אנטיוירוס - יש חינם

www.avira.com

מורידים ולוחצים אנטר. הכלבה שלי יודעת לעשות את זה, לא חבל על הכסף?

תתחדש.

הנה קיבלת בערך כל מה שאני כתבתי, רק מאדם שמבין יותר ויכול לשפר את המקומות שבהם אני לא מבין. (ספק כוח,מארז וכו'..)

רק הייתי אולי מחליף את הרמקולים למערכת 5.1 של לוג'יטק אם יש צורך, ואולי את המסך ל22" של . אולי גם מקלדת ועכבר אלחוטיים אם צריך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחנות עבודה לא בדיוק צריכות ציוד אלחוטי, וגם לא רמקולים בסראונד.

המסך 22" של מבוסס פאנל TN ולא שונה משאר המסכים בקטגוריה של "מסכי 22" זולים" - בשפה פשוטה, פושטי ולא מתאים לגרפיקה, יותר למשתמש ביתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, אם אתם לא מבינים דבר במחשבים עד לרמה שציינת, לדעתי עומדות בפניכם רק שתי אפשרויות מעשיות:

1. לשכור איש מחשוב במשרה חלקית (יקר).

2. לקנות שרת מותג + תמיכה טכנית 24 שעות ביממה.

בטוח לא לעשות (גם מחנות) אם אין לכם מישהו שמסוגל לתמוך בעניין בזמינות גבוהה.

בתקציב שציינתם אין שום בעיה לבנות מפרט מעולה לצרכיכם (של Dr.n00b מעולה למשל חוץ ממחיר הזיכרון המופרז) אך אני חושב שבמצב הנוכחי - זה לא יהיה צעד חכם.

קנו שרת מחברת מותג (DELL מעולים) ותקבלו את כל התמיכה לה אתם באמת זקוקים. אמנם תשלמו בערך 20-30% יותר ממפרט מקביל מחלקים, אבל במקרה הזה תופס הפתגם "מה שעולה בזול - עולה בסוף ב-י-ו-ק-ר".

את המפרטים שיציעו לכם אתם מוזמנים לפרסם פה וניתן חוות דעת האם הם משתלמים (מבחינה טכנולוגית - לא מבחינת מחיר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאן כמה שאלות אני מקווה שאני לא אפספס אף אחת מהן:

טוב אז קודם כל אני לא רוצה להחזיק שרת. וכרגע לא יכול להחזיק תמיכה טכנית ו/או איש מחשבים מקצועי.

יש הבדל בין סכום כסף שאתה מוציע על מחשב לתשלום קבוע שאתה צריך לתת.

זה לא צוות שעובד במשרד בחברה מסודרת וכו' זה כולה 4 אנשים שעובדים מבית של מישהוא.

למה אין אפשרות להפריד בין המחשבים? מפאת חוסר מקום?

בעיקר כן. וגם כי כבר יש לנו מחשב ג'אנק אחד שהמטרה שלו זה להריץ וכול מיני. וכי אנחנו פשוט לא רוצים לרוץ בין שני מחשבים וכול הזמן להעביר קבצים ממחשב למחשב.

לנוחות וגמישות עבודה, זה הכול. זה לא משהוא חיוני עד כדי לא בר ויתור, אבל זו מותרות לא יקרה שאנחנו רוצים להרשות לעצמנו.

סלח לי בבקשה על זה, אבל לא נראה לי הגיוני שאנשים שעובדים עם המחשב לעריכה בתלת מימד לא מסוגלים להוריד ולהתקין תוכנה פשוטה מאתר באנגלית.

אנחנו מסוגלים. אבל למה לעשות את זה כשאני יכול לקבל אנטי וירוס מותקן על המחשב כשהוא בא?

מסך גדול אבל לא גדול מדי. משהוא בסביבות 20". אנחנו משתמשים בפונטים קטנים ^_^

האם אתם צריכים מקלדת ועכבר אלחוטיים? לא. רצוי מאוד שהם יהיו חוטיים.

לגבי , נראה לי ש2.1 יספיק כאן.

יש קצת בעיה עם הקטע של "תקציב 10-15K" כי אני לא ממש יודע מי אתה ובן כמה אתה וגם כמה משמעותיים ה5000 שקל האלה בשבילך.. (כמובן בהנחה שכל אדם רוצה לשלם כמה שפחות ולקבל כמה שיותר..)

5K הם משמעותיים לכול אחד, תאמין לי. העניין הוא שהמחשב הזה הוא אחד הדברים היחידים שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לשלם קצת פחות ואח"כ לשלם ביוקר על זה. אז שוב עולה השאלה למה לא לשלם 13K על שרת? כי אנחנו צריכים מחשב , זה משהוא עם הוצאות מס ובלה בלה שאני לא מבין בו שהרואה חשבון אמר לנו.

תודה רבה רבה לכול מי שפרסם כאן.

אני אשמח לשמוע הצעות קטנות, אלב נראה לי שיש לנו מה שאנחנו צריכים.

אני שוב מתנצל על המהומה שגרמתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאן כמה שאלות אני מקווה שאני לא אפספס אף אחת מהן:

טוב אז קודם כל אני לא רוצה להחזיק שרת. וכרגע לא יכול להחזיק תמיכה טכנית ו/או איש מחשבים מקצועי.

יש הבדל בין סכום כסף שאתה מוציע על מחשב לתשלום קבוע שאתה צריך לתת.

תתקשר ותבדוק מה האפשרויות - אני חושב שתקבל שירות מעצם העובדה שקנית מותג ולא מדובר על סכומים גדולים לתמיכה (שללא ספק תזדקק לה).

זה לא צוות שעובד במשרד בחברה מסודרת וכו' זה כולה 4 אנשים שעובדים מבית של מישהוא.

למה אין אפשרות להפריד בין המחשבים? מפאת חוסר מקום?

בעיקר כן. וגם כי כבר יש לנו מחשב ג'אנק אחד שהמטרה שלו זה להריץ וכול מיני. וכי אנחנו פשוט לא רוצים לרוץ בין שני מחשבים וכול הזמן להעביר קבצים ממחשב למחשב.

לנוחות וגמישות עבודה, זה הכול. זה לא משהוא חיוני עד כדי לא בר ויתור, אבל זו מותרות לא יקרה שאנחנו רוצים להרשות לעצמנו.

4 כונני זה מקור רעש ו"סותם" את המארז ולכן פוגם בזרימת האוויר ואני ממש לא מבין איזה יתרון זה נותן...

סלח לי בבקשה על זה, אבל לא נראה לי הגיוני שאנשים שעובדים עם המחשב לעריכה בתלת מימד לא מסוגלים להוריד ולהתקין תוכנה פשוטה מאתר באנגלית.

אנחנו מסוגלים. אבל למה לעשות את זה כשאני יכול לקבל אנטי וירוס מותקן על המחשב כשהוא בא?

כי כל מחשב דורש תחזוקה תמידית וממילא תידרשו לכך...

מסך גדול אבל לא גדול מדי. משהוא בסביבות 20". אנחנו משתמשים בפונטים קטנים ^_^

דווקא למסכי 20' יש dot pitch הקטן ביותר מה שיקשה עליכם מאוד בעבודה עם פונטים קטינים. רוב מסכי ה-LCD מציגים פונטים קטנים באיכות לא משהו.

ממליץ על מסך 24' שיש לו dot pitch ממוצע ונותן איכות טקסט ותמונה מעולים עם שטח צפיה ענק ופאנל איכותי - 2407WFP

האם אתם צריכים מקלדת ועכבר אלחוטיים? לא. רצוי מאוד שהם יהיו חוטיים.

לגבי , נראה לי ש2.1 יספיק כאן.

יש קצת בעיה עם הקטע של "תקציב 10-15K" כי אני לא ממש יודע מי אתה ובן כמה אתה וגם כמה משמעותיים ה5000 שקל האלה בשבילך.. (כמובן בהנחה שכל אדם רוצה לשלם כמה שפחות ולקבל כמה שיותר..)

5K הם משמעותיים לכול אחד, תאמין לי. העניין הוא שהמחשב הזה הוא אחד הדברים היחידים שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לשלם קצת פחות ואח"כ לשלם ביוקר על זה. אז שוב עולה השאלה למה לא לשלם 13K על שרת? כי אנחנו צריכים מחשב , זה משהוא עם הוצאות מס ובלה בלה שאני לא מבין בו שהרואה חשבון אמר לנו.

תודה רבה רבה לכול מי שפרסם כאן.

אני אשמח לשמוע הצעות קטנות, אלב נראה לי שיש לנו מה שאנחנו צריכים.

אני שוב מתנצל על המהומה שגרמתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Categories Products Price Qty

CPU Intel 2 Quad Q6600 2.40Ghz 8MB Conroe -=Stepping G0=- OEM ¤1450 1

M boards Gigabyte GA-P35-DS3P Conroe Support GP35DS3P ¤817 1

Memory OCZ 4GB -800 DualKit (2x2GB) Vista Gold CL5-5-5-18 ¤1485 2

Desktop Hdd Western Digital 500Gb 16MB WD5000AAKS ¤648 1

VGA Cards Sapphire Radeon HD2900Pro 512MB Vivo HDMI DualDVI PCI-E Ret ¤1621 1

Mice Logitech MX518 Edition From Display ¤169 1

Keyboards LOGITECH Deluxe Keyboard Black - OEM ¤65 1

Speakers LOGITECH X-210 ¤278 1

Monitors Dell 24" 2407WFP HC Wide Ultrasharp Black Only ¤3745 1

Cases Thermaltake Eureka Silver VC8000SWA ¤844 1

Corsair 450W 33A @ 12V CMPSU-450VXEU ¤450 1

CPU Cooling Thermaltake V1 CL-P0401 ¤283 1

Total Price : ¤13340

יש כאן מסך 24 מעולה 8 ג'יגה זכרון כרטיס מסך די טוב ...סך הכל מחשב די חזק שיעבוד ללא בעיה 24/7

כולל מt.m.s

אין סיבה לא לעשות מתון שיתן תוספת ביצועים בלי לפגוע ביציבות.

נ.ב

מה זאת אומרת בכלים גרפיים ותכנוניים כבדים ? למה שלא תפרט באיזו תוכנות אתה משתמש ככה זה יקל עלי וכך אדע אם אפשר לוותר על 4 ג'יגה ולהוריד 1485 ש"ח מהמפרט.

עוד דבר הוא שאם בוער לכם לשחק עוד יותר טוב במסך הזה ולמרות שהראדון יעשה עבודה טובה בחלק לא מבוטל מהמשחקים אפשר ללכת על הGTX בלי לחרוג מהתקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Categories Products Price Qty

CPU Intel 2 Quad Q6600 2.40Ghz 8MB Conroe -=Stepping G0=- OEM ¤1450 1

M boards Gigabyte GA-P35-DS3P Conroe Support GP35DS3P ¤817 1

Memory OCZ 4GB -800 DualKit (2x2GB) Vista Gold CL5-5-5-18 ¤1485 2

מחיר מופקע! אפשר לקחת 4X1GB כי 95% שלא ירחיבו מעבר לכך - יעלה 850 ש"ח בלבד

Desktop Hdd Western Digital 500Gb 16MB WD5000AAKS ¤648 1

עדיף לקחת שניים כאלה כי עבודות גרפיות דורשות הרבה נפח

VGA Cards Sapphire Radeon HD2900Pro 512MB Vivo HDMI DualDVI PCI-E Ret ¤1621 1

Mice Logitech MX518 Edition From Display ¤169 1

מניסיוני העכבר לא נוח כלל לבעלי ידיים גדולות

Keyboards LOGITECH Deluxe Keyboard Black - OEM ¤65 1

Speakers LOGITECH X-210 ¤278 1

Monitors Dell 24" 2407WFP HC Wide Ultrasharp Black Only ¤3745 1

Cases Thermaltake Eureka Silver VC8000SWA ¤844 1

לא מכיר אותו... צריך לוודא שיש לו מספיק מקום לכל הצרכים שלהם...

Corsair 450W 33A @ 12V CMPSU-450VXEU ¤450 1

CPU Cooling Thermaltake V1 CL-P0401 ¤283 1

Total Price : ¤13340

יש כאן מסך 24 מעולה 8 ג'יגה זכרון כרטיס מסך די טוב ...סך הכל מחשב די חזק שיעבוד ללא בעיה 24/7

איפה 8G זיכרון? צריך לוודא שהם באמת ינצלו אותו, אחרת 4G יספיק מעל ומעבר (ולא בטוח איך מערכת 64BIT תסתדר עם גיימינג...)

כולל מt.m.s

אין סיבה לא לעשות מתון שיתן תוספת ביצועים בלי לפגוע ביציבות.

אתה מציע לאנשים שלא מבינים כלום OC מהחנות?! על סמך מי ומה אתה מתחייב שהכל "בלי לפגוע ביציבות"?! אתה יודע באיזה תנאים סביבתיים הם יפעילו את המחשב? אתה חושב שהם ידעו להקפיד על ניקיון המארז/HSF/מאווררים כדי לשמור את ה-OC יציב? הם יעקבו אחרי הטמפרטורות כדי לוודא שהכל נשאר יציב 24/7? לא רציני...

חברים - קצת פרופורציות עם ה-"OC באחריות מהחנות" הזה... אל תמהרו להתחייב בשם אחרים (אלא אם אתם קשורים אליהם ואז חלה עליכם חובת גילוי נאות). עוד אף אחד לא ציין פה על מה ולמה האחריות הזו בכלל (נציגי TMS - אתם מוזמנים בחום להשכיל את כולנו) ומה היא כוללת.

אני בהחלט מסכים ש-OC פה יכול רק לעזור והוא מומלץ מאוד, אבל רק אם הם מבינים בזה היטב. מכיוון שלפי הצהרתם הם מבינים הרבה פחות מהממוצע התחום - אל תכניסו אותם לסרט הזה!

האחריות הזו לא תעזור להם בכלום כי הם אפילו לא ידעו לאבחן שמשהו לא בסדר בגלל ה-OC ויצטרכו לרוץ לחנות במקום לשנות הגדרה וחצי בביוס ורוב הסיכויים שזה כבר אחרי שיגרם להם נזק.

ודבר אחרון - אני שוב ממליץ ללכת על מחשב מותג במקרה הזה ובכל מקרה, תחשבו היטב על פתרון גיבוי ONLINE, למשל גיבוי רציף למחשב השני או לדיסק חיצוני.

ואל תשכחו UPS רציני (אל פסק) - זה MUST לכל אחד וודאי וודאי שבמקרה שלכם (בסביבות 1000 ש"ח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גונן..אני לא מבין למה אתה כ"כ נגד האוברקלוק הזה.

דווקא בגלל שהמארזים מתמלאים באבק ודווקא בגלל שיש קיץ וכו' וכו' וכו' לא עושים שם משהו עצבני ולא דוחפים את ה-Q6600 ל-3.6 אלא מסתפקים ב-3 כדי להשאיר מרווח בטחון.

חוץ מזה באמת שאין מה "לטפל"

ולגבי האחריות,היה דיון על זה עם הבעלים של TMS..הסביר שם במפורט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"איפה 8G ראמ?"

Memory OCZ 4GB -800 DualKit (2x2GB) Gold CL5-5-5-18 ¤1485 2

לגבי העכבר- הוא באמת לא נוח לבעלי ידיים גדולות? א יזה כן ?

לגבי tms הגיעה בזמנו הבעלים של tms הסביר את האחרויות ואת כל הפרטים שהאנשים רצו לדעת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...