הציור המושקע הראשון שלי בוואקום - פורטרט של ההורים שלי ליום נישואין, גמור (עמ' 3 - עמוד 3 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הציור המושקע הראשון שלי בוואקום - פורטרט של ההורים שלי ליום נישואין, גמור (עמ' 3

SerpentMage

Recommended Posts

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה על המחמאות חבר'ה.

תאמין לי הם ירכשו לך את זה אחרי שתראה להם את התמונה

ד.א מה הגודל של התמונה? על מה תדפיס אותה? מה העלות?

התמונה היא בגודל A4, רזולוציה 200 DPI. המימדים: 1654X2339 פיקסלים. כבר שלחתי להדפסה בבית דפוס, עכשיו צריך למצוא מסגרת טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת קשה להסביר בדיוק, הראיתי כאן קצת מה WIP שלי, אבל לפרט ממש בדיוק זה קשה. אחרי הכל, מדובר בציור לכל דבר.

כמו שאמרתי קודם, אני מתכוון לפרסם טוטוריאל קטן של ציור דיגיטאלי עם עכבר, מההתחלה ועד הסוף, אבל זה כנראה לא יקרה בחודש וחצי הקרובים.

בגדול אני יכול לומר שזה כמעט כמו ציור קלאסי על קנבס עם מכחול, אבל עם כל היתרונות הדיגיטאליים, בין היתר - עבודה עם המון שכבות, תיקוני צבע נוחים, שילוב של blending modes שונים, יצירת מברשות מיוחדות, גישה טובה יותר לרפרנס (פשוט לשים אותם בשכבות משלהם), שמירת snapshots כדי שתהיה אפשרות לחזור אחורה תוך כדי עבודה וכו'.

פשוט צריך להתחיל לצייר.. כל העבודה נעשית עם המברשות של , ומדי פעם טיפה תיקונים של color balance. אין שימוש בפילטרים אלא אם כן זה לתפקיד ממש לא מרכזי (כמו לתת קצת טקסטורה למשהו ברקע), או אם חייבים לסיים את העבודה תחת לחץ.

הפילטר היחיד שהשתמשתי בו הוא הטקסטורה שנתתי לרקע שנראית כמו עלים (או משהו כזה), והסיבה שהשתמשתי בו היא כי פשוט לא היה לי זמן לצייר רקע עם תוכן. אבל בגדול השימוש בפילטרים בציור הוא מאוד מאוד לא מקובל, ובעולם הציור הדיגיטלי רואים זאת בעין מאוד לא יפה (אני הרשיתי לעצמי לחטוא קצת כי הרי גם ככה אני לא הולך להציג את הציור בגלריה :P)

(שימו לב שלעומת ציור דיגיטלי, יש ז'אנרים אחרים של אומנות דיגיטלית שבהם השימוש בפילטרים ובאומנות עריכת התמונה הוא מרכזי מאוד, כמו למשל matte painting.)

עבור אלו שמאומנים לצייר במדיומים קלאסיים כמו צבעי מים או שמן או אקרילי (אני ממש לא מאומן לכך, יש לי רקע זעום), המעבר לדיגיטאלי מאוד קל וטבעי כי יש המון דמיון, ובסופו של דבר העקרונות כמעט זהים.

אני יכול לפרט עוד טיפה ולומר שציור, כל ציור ולא רק ציור דיגיטאלי, נבנה בשלבים כמו סיתות של פסל - מתחיל ממשהו כללי וגס מאוד, לרוב סתם אוסף של קוים וכתמי צבע שרק נותנים את המושג הכללי של מה הולך להיות בציור, ומהמצב הזה מתחילים "לסתת" עוד ועוד, בהדרגה להעלות את רמת הפירוט יותר ויותר. בדרך גם ממשיכים לשחק עם הצבעים וללטש גם אותם, עד שבסוף מגיעים למשהו מספיק טוב כדי לקרוא לו ציור גמור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המחמאות חבר'ה.

התמונה היא בגודל A4, רזולוציה 200 DPI. המימדים: 1654X2339 פיקסלים. כבר שלחתי להדפסה בבית דפוס, עכשיו צריך למצוא מסגרת טובה.

קטנצי'ק...

למה לא עשית תמונה גדולה יותר? (אם זה אפשרי...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...