הציור המושקע הראשון שלי בוואקום - פורטרט של ההורים שלי ליום נישואין, גמור (עמ' 3 - עמוד 2 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הציור המושקע הראשון שלי בוואקום - פורטרט של ההורים שלי ליום נישואין, גמור (עמ' 3

SerpentMage

Recommended Posts

סבבה.

מסתבר שאני עייף יותר ממה שחשבתי (יותר מדי זמן ללא שינה), ייקח לי זמן הערב להשיג התקדמות משמעותית. אם תהיה כזו, זה יקרה עוד כמה שעות. אני הולך לנוח.. :sleep:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תעבוד עוד על הסקיצה השניה.

תעיף את הלב (גם ככה הוא נרמז בכתמים הכהים שמאחורי העץ)

תכהה את האזור מעל הראשים.

תכניס לפחות עוד גוון לאזור שלצד הכתף של אמא שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^ ניבאת אותי מילה במילה, וזה רק חלק ממה שאני מתכוון לעשות. :xyxthumbs:

תכניס לפחות עוד גוון לאזור שלצד הכתף של אמא שלך.

יותר מזה: הרקע הוא מבחינתי תיאור של התאורה הכללית, וגווני הרקע ישתקפו על הדמויות (כלל חשוב בכל ציור, דרך אגב - הסביבה משתקפת על האובייקטים). אכן, אתה תראה יותר מהוספה של גוון בלבד ;)

עריכה: אתה מתכוון לסקיצה השנייה של הרקע (התמונה השלישית)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה הערות:

1.יש בעיה של אנטומיה בצד השמאלי בדמות של אמא שלך,

(גם אם זה נעשה לפי צילום)בציור הנ"ל זה מאוד מודגש(בית החזה, הזרוע והכתף הפכו ליחידה אחת, כמובן בגלל החולצה אבל עדיין זה מהווה בעיה)

אולי אפשר לתקן ע"י הוספת נפח ו או קפלים של בד.

2.זה פורטרייט לכן כדי שהפורמט יהיה לאורך ולא לרוחב(במידה והרקע אכן נשאר "אווירתי")

3. השיער של אמא של זקוק ליותר תשומת לב.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אמנם לא מבין בזה כלום, אבל אני רוצה להגיד שיש לך כישרון מדהים והציור הוא מדהים..

רק הערה קטנה, היד של אמא שלך נראית קצת מוזרה, כאילו היא נמצאת בתנוחה לא אפשרית ולא נוחה במיוחד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכם על ההערות.

ex_

1. צודק, והציור לא לקוח מצילום. היעדר רפרנס נורמאלי גורם להרבה בעיות כאלה. אבל החלק השמאלי (אם התכוונת לשמאל של הציור, כלומר ימין של הדמות) הולך להמחק גם ככה, זאת הסיבה שלא השקעתי בו והוא פלטה שטוחה.

2. התכוונתי שזה יהיה בפורמט פורטרט בהתחלה, אבל זה כנראה לא ישרת את מה שאני מנסה להשיג

3. נכון, בטיפול..

לי עדיין יש בעיה קצת עם הזרוע המקופלת של הדמות של אמא שלי, זה מציק לי כי קשה לי להצביע בדיוק על מקור הבעיה. אני אנסה לתקן את זה.

בכל מקרה, אם תשימו לב, רוב הצללים בציור חסרים. הוספת הצללים האלה תתן תחושה טובה יותר לגבי הצורות של הדמויות במרחב, בין היתר אותם החלקים הלא הגיוניים באנטומיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, זה המקסימום שאני מרשה לעצמי להגיע בגלל אילוצים ומגבלות. הציור גמור.

תיקנתי את כף היד והוספתי תיקונים קלים לרקע. את ה"חור" שכרגע תוחם את הציור אני אמסגר.

אז זהו, ותודה לכם על התגובות :)

phase4iy2.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון כשמדובר בדיוקני פנים כאלה באומנות דיגיטאלית, יש 2 דרכים עיקריות שמקובל להשתמש בתמונה כרפרנס:

- לסרוק תמונה לפוטושופ בשכבה נפרדת, לבצע בה תיקונים כדי להבליט את קווי המתאר העיקריים (כמו הגדלת הניגודיות), ולצייר בשכבה מעליה את קוי המתאר.

- אם יש לוח ציור, אז לשים תמונה על לוח הציור, לשים מעליה את כיסוי הפלסטיק (את לוח הציור מכסה כיסוי פלסטיק שקוף שניתן להורדה, ורצוי לצייר עליו כי הוא מגן על הלוח עצמו) ולעבור על התמונה.

השימוש הוא רק לצורך קוי המתאר של הפנים, ואח"כ כבר אין תועלת בתמונה.

אלו הדרכים הכי מקובלות לצייר דיוקן מציאותי, גם באופן מקצועי. הסיבה היחידה שאמן לא ייעזר ברפרנס היא אם הוא רוצה לתרגל את עצמו, או מתוך אילוצים שונים (כמו שהיו לי). לעבודות רציניות באמת דרוש דיוק והמנעות משגיאות, ולזה צריך להעזר כמה שיותר ברפרנס.

אם אין גישה לתמונה שאפשר ממש להשתמש בה ישירות לקוי המתאר, צריך למצוא כמה שיותר שונות של אותו אדם ולהתבונן בהן, כדי ללמוד את הפרופורציות הנכונות של חלקי הפרצוף השונים. ואז פשוט לצייר "מהראש". זה למעשה מה שאני עשיתי, אבל גם זה לא היה קל, כי בכל התמונות שהיתה לי גישה אליהן ההורים שלי מצולמים עם משקפי שמש..

דרך אגב, אני מתכוון לפרסם מדריך נחמד לצביעה דיגיטאלית באופן כללי (מהדמיון, לא פורטרטים מהמציאות), והציורים בו ייבוצעו עם עכבר (כדי שכולם יבינו שלא חייב לוח גראפי כדי להשיג תוצאות טובות), אבל אני צריך למצוא את הזמן. אני בספק רב אם זה יקרה בחודש הקרוב עם כל המבחנים והמילואים שצפויים לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה מתכוון בלהפוך תמונה לציור? כדי להשיג תוצאה כזו לא חייבים ממש לצייר כמו שעשיתי. אתה יכול להפוך תמונה לציור גם בדרך ה"רמאית" יותר.. פשוט לסרוק אותה לפוטושופ ולהפעיל כמה פילטרים שיגרמו לה להראות ציורית. השאלה האם אתה רוצה לדעת ממש לצייר או שחשובה לך התוצאה הסופית בלבד.

דרך אגב, חרבשתי מסגרת מעאפנה (לקח לי חצי דקה לעשות אותה), וזו הגרסה הסופית של הציור:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי התכוונתי שהוא עמוק מדי, מודגש מדי כזה, אבא שלך עלול להעלב ולחשוב שאתה כאילו מצביע עליו וקורא לו "זקן" ;)

עד כמה שהבנתי זה לא קמט, זה פשוט שסע בסנטר שזה משהוא גנטי לחלוטין ורוב הסיכויים שגם לבן יש את זה (זה עובר רק בין זכרים מזכרים במשפחה), וזה דווקא משהוא מאוד סקסי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...