ממר''מ\ עוד יחידות טובות במחשבים בצבא - שאלה - עמוד 4 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ממר''מ\ עוד יחידות טובות במחשבים בצבא - שאלה

AloN(-)KiLLeR

Recommended Posts

הסבירו לי גם שזה לא ממש משנה איזה קורס אתה עושה (של בסמח/ממס/ארם/ושאר הסודיות) כי אם תקבל ציונים גבוהים תיכנס ליחידות גבוהות כמו 8200 כמובן שיש עדיפות לקורסים הגבוהים יותר(כמו של גאמא למיניהם).

השאלה האם זה באמת ישפיע על המשך(אממ אממ ההתחלה) הקרירה שלי, ואם כן זה שווה תסיכון?

גם אם עשיתי רק עכשיו תמבחן מתי אני יקבל ראיונות, חודשים שלוש לא?

קיצר אני ממש בדילמה, תיעצו לי...

לפי מה שאני יודע זה לא בדיוק נכון. לפי מה שאני יודע, ממר"ם אפשר להגיע למודיעין ולעבוד יחד עם כאלה שעברו קורס ממ"ס. אני לא בטוח שהם יכולים להגיע לתפקידים/יחידות אליהם מגיעים מהמסלולים האחרים בגאמא.

לגבי הראיון, בדר"כ מקבלים תשובה/זימון משהו כמו חודש אולי חודש וחצי אחרי המבחנים (אני קיבלתי תשובה בדיוק חודש אחרי המבחנים).

לגבי הסיכון, זה משהו שאתה צריך להחליט בעצמך. אם תשאל מישהו ממר"ם הוא בטח יגיד לך שהוא לא נחות ממישהו מגאמא, אם תשאל מישהו מגאמא אולי תקבל תשובה שונה. אתה צריך לחשוב עד כמה אתה סומך על הידע שלך ואם אתה מוכן "להסתכן" בשביל גאמא.

יתרון נוסף לגאמא שאתה צריך לזכור הוא משך השירות. הקבע לממ"ס למשל הוא שנה והקורס (כמו בשאר המסלולים) הוא על חשבון הפז"מ ולא קד"צ. בממר"ם יוצא לך לשרת שנתיים יותר שזה לא מעט זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ההבדלים של השירות זה בסביבות השנה(אין תוספת שנה לקבע אם עשית יג בגאמא, לעומת ממרם). וסה"כ זה לא הכי רציני(בקבע מקבלים איזה 6- לא כולל תוסף יג, 900).

ממה שראיתי במבחנים של גאמא היום די הרבה שהצליחו לפתור את השאלה האחרונה(לא הצלחתי לישם את זה לקוד) וגם שמעתי ממה שהם מדברים שיש להם ידע כמוני ומעבר, וזה רק יום אחד של מבחנים...

דבר נוסף שמשפיע על השיקול שלי זה שמודיעין יש עבודה הרבה יותר מעניינת לעומת ממרם שזה בסיס נתונים(התחמקתי מזה כל זמן שאני יכול).

נראה לי גיבשתי דעה:

לחכות עד ה1-15/11 אם מגיע אלי זימון לראיון קרוב אני כבר ידבר עם הבוחנים שם בקשר לסבירות שאני יכנס, יענו לי לא?

אם לא אני יבטל את זה..

מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר נוסף שמשפיע על השיקול שלי זה שמודיעין יש עבודה הרבה יותר מעניינת לעומת ממרם שזה בסיס נתונים(התחמקתי מזה כל זמן שאני יכול).

ממר"מ זו שמה של יחידה שנמצאת תחת לוט"ם. זו לא השיבוץ היחיד במסלול אלא אחד מני רבים והותיק מביניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה רע בבסיסי נתונים?

דרך המסלול של גאמא יש יותר סיכוי לקבל שיבוץ מעניין, אבל זה לא אומר שכל בוגרי בסמ"ח מתעסקים בפיפי וגאמאיים מתעסקים ב*הכנס נושא מאוד cool כאן*.

בקשר לשכר בקבע, זה יותר כמו 4-6 במקרה הטוב, ולא 6-8. בצבא לא עושים כסף, מי שרוצה כסף שיחפש אותו באזרחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה חושב שבמודיעין אין התעסקות עם בסיסי נתונים ומערכות מידע?

הרבה פחות.

בקשר לשכר אחד שהיה בממרם עד לפני שנה אמר לי שהמקסימום שמתכנתים מקבלים בקבע זה 8 ..

השאלה האם זה באמת ישפיע על המשך(אממ אממ ההתחלה) הקרירה שלי, ואם כן זה שווה תסיכון?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עתודאי עם תואר ראשון בהנדסה מרוויח במקרה הטוב 6700 -7000 שקל וזה עוד אחרי שיש לו גמו"ש א' סגור אוטומטית בגלל הקק"צ.

אז מי שאמר לך 8 דיי מעופף או שיש לו משהו מיוחד, תוכניתן ממוצע מרוויח בין 4-6.

בקשר למסלולים תכלס זה לא משנה מאיפה אתה מגיע, אם אתה נופל על שיבוץ טוב ומקצועי אתה מרוויח ניסיון שיעזור לך מאוד בחוץ.

וכמו שאמרתי, ממסלול של גאמא יש יותר סיכוי לקבל שיבוץ טוב, אבל גם מהסלול של בסמ"ח יש שיבוצים טובים שחלקם לא פחות טובים מחמ"ן.

ותצאו מהסרט ש8200 זה הטופ או שחמ"ן זה הטופ, יש עוד מקומות מעניינים ושווים בצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עתודאים יכולים לקבל דירוג מחקר, ובמקומות מסויימים תקן רב סרן, מה שמקפיץ את השכר בכמה אלפים, אבל זה קורה בשנה וחצי האחרונות של שרות הקבע, ובכל מקרה השכר עדיין נמוך יחסית לאזרחות ולא מצדיק את המסלול. השכר בצבא נמוך וזה מה שיש. ההבדל בכסף זה בפירוש לא סיבה לבחור מסלול זה או אחר בצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיימות חברות השמה (פינצטה) שמיועדות בדיוק לזה.

אתה יכול להרחיב?

לדעתי כל המסלולים יפתחו אותן דלתות בסופו של דבר.

אתה מתבסס על משהו?(כי אם זה נכון אני כבר עכשיו ילך על הבטוח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, יש מסלולים שבהם תצבור יותר נסיון בתחומים מסויימים על פני תחומים אחרים, הכל תלוי גם איפה ישבצו אותך. יכול להיות שתעבוד על רשתות ו-DB, יכול להיות שתעבוד בכתיבת קוד יעיל ותכנות embedded. בסופו של דבר, כשאתה בא לראיון עבודה, מה שחשוב הוא כמה אתה מרשים את המראיינים, וכמה הם חושבים שאתה יכול להסתגל לעבוד בתחומים חדשים (סתם לדוגמה, אני עכשיו עובד בעיקר ב-C# ועם רשתות, כשבשניהם לא נגעתי בצבא).

לגבי פינצטה:

http://www.pinzzeta.co.il/

זו חברה שמיועדת בדיוק לתחום ההיטק, בין השאר לאנשים שהשתחררו מיחידות טכנולוגיות בצבא (גם אם אין להם תואר, כמוני).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...