ממר''מ\ עוד יחידות טובות במחשבים בצבא - שאלה - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ממר''מ\ עוד יחידות טובות במחשבים בצבא - שאלה

AloN(-)KiLLeR

Recommended Posts

שלום

אני די רוצה ללכת בצבא לכיוון המחשבים, משהו שבאמת יקדם אותי בעתיד.

2 בעיות יש לי : פרופיל 97

ואי ידע בתכנות בגרוש!

אני יכול להשיג זימונים.

הבעיה היא המבחנים.

אני רוצה להתחיל ללמוד די מהר תכנות, מאיפה כדאי להתחיל, איזה שפות לרוב יש במבחנם האלה?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם אתה יכול להשיג זימון למבחנים של קורס תכנות של בסמ"ח (מה שאתה קורא לו ממר"מ) אז אל תדאג, המבחנים לא בוחנים ידע בשפה כזו או אחרת, לא צריך לדעת שום שפת תכנות כדי לעבור אותם. בקורס מלמדים הכל מההתחלה, אפילו איך מדליקים מחשב.

יש את פרוייקט גאמא של חמ"ן, אבל שם הם מחפשים אנשים עם רקע במחשבים מעבר למה שלומדים בתיכון.

יש אופציה ללכת לעתודה ללמוד מדעי המחשב באוניברסיטה / מכללה, ואז להשתבץ באחת מיחידות התוכנה בצה"ל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סמ''ח\ממר''ם.

יש כמה מסלולים, אני רוצה מסלול תכנות, משהו יוקרתי ואיכותי שיקדום אותי בעתיד.

כמו שנאמר "שחברות הייטק יחטפו אותי לאחר השחרור מהצבא".

הבנתי שהמיונים קשים ודורשים ידע בתכנות.

אז איך לא כולם מתקבלים - כולל אלה שטכ''מ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקורס תכנות של בסמ"ח (ממר"מ) אתה לא יכול להגיע עם פרופיל קרבי (אתה צריך להיות בן יחיד או משהו כזה בשביל להגיע עם פרופיל קרבי).

המבחן עצמו לקורס לא דורש שום ידע קודם בתכנות (למרות שלמי שיש הוא לא יותר מדי קשה). חוץ מזה במבחן הזה אתה מתמיין גם לקורס נתמ"ם(ניהול תשתיות מערכות מיחשוב או משהו כזה) וקורס כות"ל (כותבי לומדה).

עכשיו טכ"מ זה מסלול למי שעשה י"ג, הם לא עושים קורס תכנות רגיל אלא קורס תכנות מקוצר של שלושה חודשים.

לפי השמועות (לא רוצה להלחיץ...) 1 מ 17 מהנבחנים לקורס הרגיל מתקבלים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך מגיעים לי''ג ושמעתי שאפשר להתקבל לממר''מ ללא ידע למסלולים מצוינים - זה הכל אם יש לך ראש לזה.

בכל מקרה איזה שפות כדאי ללהתחיל ללמוד - דרך או ספרים? הכל לבד לא מורה או משהו.

מה לשים דגש, וכמובן בכמה שפחות זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תעשה בתע"ן הסיכוי להגיע לממר"מ הוא קלוש, או שתעסוק במקצוע שלך או כל דבר אחר לדעתי.

"שחברות הייטק יחטפו אותי לאחר השחרור מהצבא".

אומנם חברות היי טק יחטפו אותך אם יהיה לך רקע וידע מהצבא של תכנות, אבל השכר אף פעם לא ישתווה לזה של תואר אקדמאי, ותברות גדולות תמיד יעדיפו מישהו בעל תואר אקדמאי רלוונטי.

בקשר לקורס לניהול תשתיות מחשבים שהזכירו פה, מכר שלי עשה אותו בצבא, עכשיו הוא השתחרר, עובד במקצוע, מרוויח אמממ בסביבות 40 שקל לשעה, עושה משמרות של 8 שעות, עם שעות נוספות נחמדות, בוא נגיד שאת יום כיפור הוא סוגר משכורת של חודש שלם :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכתבתי, בשביל להתקבל לקורס תכנות רגיל של בסמ"ח, לא צריך שום ידע קודם במחשבים, בוחנים רק אלגוריתמיקה.

בשביל להתקבל לקורס המקוצר של עתודאי טכ"מ צריך לעשות יג' בהנדסת תוכנה, במהלך השנה יש מבחן על החומר שלומדים ביג' ואם עוברים אז מתקבלים לקורס מקוצר של 3 חודשים.

קורס תכנות הרגיל של בסמ"ח פתוח לבעלי פרופיל עורפי בלבד או בן יחיד/משפחה שכולה.

קורס תכנות לעתודאי טכ"מ פתוח לכל הלומדים ביג' תוכנה בלי קשר לפרופיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...