ממר''מ\ עוד יחידות טובות במחשבים בצבא - שאלה - עמוד 3 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ממר''מ\ עוד יחידות טובות במחשבים בצבא - שאלה

AloN(-)KiLLeR

Recommended Posts

אני רוצה לנצל את ההזדמנות לברך את חיל התקשו"ב על הפגנת היכולת הטכנית המרשימה בבנית אתר שלא עובד על שכ-10% מהאנשים משתמשים בו, וזה שנים אחרי שכבר כולם יודעים איך לעשות את זה. ישר כוח! בהחלט מעורר גאווה ורצון להשתייך לשורת מתכנתי העלית שלו! כל הכבוד לצה"ל!

למי שלא מבין, זה היה סרקאזם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הבעיה היא שהם לא היחידים.

גם האתר של חיל המודיעין לא עובד טוב בפיירפוקס, במיוחד אחרי השדרוג האחרון. התפריטים לא נפתחים, מופיע רקע כחול באמצע הדף, הפלאש שהם שמו שם גורם אצלי לשימוש של 50% ב cpu (שזה 100% מאחת הליבות של ה E6600 שלי) גם ב FF וגם ב IE. האתר לא לא שמיש לחלוטין ב FF.

ב aka.idf.il ה"קיוסק מידע האישי למלשב" לא עובד ב FF.

בקיצור, מאכזב מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהוא שלא נאמר פה זה מפתחי סימולטורים וגפי תפ"י והנדסה ביא"א .

זה אמנם כתבית תוכנה אחרת (יש כאלה שעובדים עם RT ) ויש דרישה לידע מוקדם (ע"פ מה שאני זוכר ASM וידע באלקטרוניקה חובה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתקלתי במאמר בתפוז על מסלולי תכנות שונים בצבא באופן כללי:

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles/article.asp?forumId=164&a=84248&c=1006&sc=1290&ssc=0

הוא לא מכסה את כל המסלולים האפשריים אבל הוא נותן מידע באופן כללי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע למאמר של תפוז, ואני הולך לומר כאן דברים שהם עובדות, או מנסיון אישי, ולא כל מיני "נדמה לי" או "שמעתי ש...":

1) מה שנקרא גאמ"א מאחד בתוכו כמה מסלולים. יש מסלולים שאכן כמו שכתוב מתרכזים ב-IT, אבל יש גם מסלולים שמתרכזים בהנדסת מערכות, וב-Low level. בכל מקרה מדובר במסלול מוצלח במיוחד, ואני ממליץ עליו בחום. הידע, הנסיון והקשרים שתבנו שם ישרתו אתכם היטב!

2) למרות שאני ממליץ לא ללכת למסלול הזה (הוא מתאים אולי ל-10 אחוז מהאנשים), חלק ממה שכתוב במאמר של תפוז שם על עתודאים זה שטויות.

נתחיל מזה שעתודאי הוא לא כמו ממר"מניק. הוא מקבל ישר על ההתחלה דרגה ומעמד של כמעט קצין (הדרגה נקראת קמ"א). כמו כן כמעט כל עתודאי שרוצה (למעשה כל עתודאי ששמעתי עליו או הכרתי) הולך לקורס קצינים שם הוא הופך להיות קצין אמיתי. אם אתה הולך "לבלות" 6 שנים בצה"ל, בהחלט עדיף להיות קצין מאשר חפ"ש.

נמשיך לכך שתלוי במקום וברמה שלך כעתודאי, יש הבדל ניכר בתפקידים. כאן אני מדבר על המקומות שהייתי או שאני מכיר בחמ"ן וחי"א. עתודאי יקבל לא פעם תפקיד מעניין יותר, וכמו כן יותר סביר שהוא יהיה ראש צוות אם הוא רוצה (שכן הצבא מעדיף קצינים).

לבסוף, יש עתודאים שלא יודעים לתכנת ויש ממר"מניקים שלא יודעים לתכנת. זה תלוי בכם, בהשקעה שלכם וברמה שלכם - ומכאן בהתאם הסיכוי שלכם להגיע למקום מעניין בצבא. היתרון של עתודאים זה שהם יכולים לעבוד בהיותם סטודנטים ולהשיג נסיון מקצועי רב ערך.

כל אלה אינן סיבות ללכת למסלול. המסלול הזה הוא התחייבות ארוכת טווח להרבה שנים, ולרוב האנשים לא נעים להיות תקוע בצבא בגיל 26. כמו כן כמו שכתוב במאמר, לא כל אחד בכלל מגיע לתפקיד של תוכנה או . הרבה מגיעים לתפקידי ניהול. לרוב האנשים הייתי ממליץ לא ללכת לכיוון של עתודה. עדיף לשרת שירות רגיל שלוש שנים, לסיים עם זה ואז להתחיל ללמוד תואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

. לרוב האנשים הייתי ממליץ לא ללכת לכיוון של עתודה. עדיף לשרת שירות רגיל שלוש שנים, לסיים עם זה ואז להתחיל ללמוד תואר.

4-4.5 שנים אם משרתים באחד המסלולים של שחקים או גאמ"א.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת לפזר את הערפל:

שתי דרכים להגיע לקורס תכנות: דרך מיונים ("מחשבון קרב"), דורש פרופיל עורפי. למי שאין פרופיל עורפי בנמצא אפשר ללכת לטכ"ם (גם זה דורש מחשבון קרב ועוד כמה מבחנים נוספים). מי שלא מצליח להגיע מהטכ"ם לקורס תכנות מקוצר יגיע בסופו של דבר לקורס תכנות לעתודאים שזה גם משהו אבל זהו לא מסלול התוכניתן הרגיל אלא עתודה טכנולוגית.

מה יוצא לי מהקורס?

הקורס והניסיון שנצבר אחריו שווה יותר מתואר בהנדסת תוכנה מה גם שהוא מבטיח עבודה מיד עם השחרור.

ד"א: הקורס קשה ודורש מידה מסויימת של השקעה ויכולת (וכן עמידה בלחץ, בעומס ובמשמעת הצבאית הרגילה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רציני? קורס אחד של כמה חודשים שווה יותר מתואר שלם של 3-4 שנים?

אם מישהו יקח אותך לעבודה זה יהיה רק בגלל שיש לך ניסיון לעומת מישהו שרק עכשיו יצא מהאוניברסיטה ואין לו שום ניסיון. תהיה בטח שאם אדם שעשה קורס ואדם שעשה תואר מגיעים לראיון עבודה ולשניהם יש את אותו הניסיון יקחו את האדם עם התואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע מונחות לפני שני אפשרויות ובבקשה רק אל עם ניסיון לגבי אותו עיניין שיענו ולא כאלה שנראה להם או WHATEVER.

אני עכשיו ביג בחופש הגדול שהיה עשיתי את המחשבון קרב ועברתי אותו - נשאר לי עוד מבחן אחד, שיתרחש בסביבות נובמבר דצמבר, ואז אני נכנס לקצד...

את המבחן הזה אני מאמין שלא תיהיה לי בעיה לעבור אותו ואני בסופו של דבר יכנס לממרם.

עכשיו פתחתי לי עוד דלת כשביקשתי זימון לגאמא, לפני שבוע-שבועיים עשיתי את המבחן הראשון שלהם (מבחן מעשי עשיתי ונראה לי הצלחתי 4/5 בתכנות). ונאמר לי שכשאני מתמיין לאחת מהיחידות של מודיעין כל השאר נעצר,כולל ממרם.

עכשיו יכול להיות וזה די סביר שאני יעבור את המבחן הזה אבל יפול בראיון הראשון, השני או בכלל בתחקיר הבטחוני. לפי מה שקראתי ברשת הכניסה לאחת מהמסלולים של גאמא הרבה יותר קשה מלממרם.

זתומרת שאני יכול לחכות עכשיו לראיון הראשון/השני וכו' וליפול באחד מאלה שזה יכול להיות אפילו בפברואר/מרץ וככה לפספס את ההזדמנות להיכנס לממרם, זיכרו שאני ביג אין זמן לעוד שנה.

מה לעשות? להמשיך ולנסות להיכנס לגאמא או לצאת מגאמא ולהיכנס לממרם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה לא פשוטה.

אני בוגר הקורס של "ממר"מ" דרך יג', ומבחן הכניסה שנשאר לך לא יותר מדי קשה, אבל עדיין אנשים יותר טובים ממני בתכנות לא התקבלו אליו מהכיתה שלי ואני כן.

לגאמא יהיה לך הרבה יותר קשה להתקבל, מצד שני המסלולים של גאמא נחשבים יותר איכותיים מהמסלול של בסמ"ח.

המבחן של בסמ"ח הוא בערך בסוף דצמבר אז תנסה למשוך את זה בינתיים ותראה איך הולך עם גאמא.

(דרך אגב, במבחן שנה שעברה בבסמ"ח היו 3 חלקים:

על C, אלגוריתמים + מבני נתונים, וקצת על קשרים בין טבלאות ו SQL)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רציני? קורס אחד של כמה חודשים שווה יותר מתואר שלם של 3-4 שנים? כן, אני רציני. אגב, אורך הקורס חצי שנה.

אם מישהו יקח אותך לעבודה זה יהיה רק בגלל שיש לך ניסיון לעומת מישהו שרק עכשיו יצא מהאוניברסיטה ואין לו שום ניסיון. תהיה בטח שאם אדם שעשה קורס ואדם שעשה תואר מגיעים לראיון עבודה ולשניהם יש את אותו הניסיון יקחו את האדם עם התואר. למען האמת גם בקורס עצמו אתה צובר ניסיון.

שים לב שרק מעטים מאלה שניסו להתקבל מסיימים (1 ל-20 במחזור האחרון), מהקורס עצמו נופלים כ- 10%. עקב שעות העבודה בקורס והמסגרת (שבמסגרתה מועד ב' הוא מושג שלא קיים) אפשר להגיד על מי שסיים את הקורס כי עבר יותר מבוגר תואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה לא פשוטה.

אני בוגר הקורס של "ממר"מ" דרך יג', ומבחן הכניסה שנשאר לך לא יותר מדי קשה, אבל עדיין אנשים יותר טובים ממני בתכנות לא התקבלו אליו מהכיתה שלי ואני כן.

לגאמא יהיה לך הרבה יותר קשה להתקבל, מצד שני המסלולים של גאמא נחשבים יותר איכותיים מהמסלול של בסמ"ח.

המבחן של בסמ"ח הוא בערך בסוף דצמבר אז תנסה למשוך את זה בינתיים ותראה איך הולך עם גאמא.

(דרך אגב, במבחן שנה שעברה בבסמ"ח היו 3 חלקים:

על C, אלגוריתמים + מבני נתונים, וקצת על קשרים בין טבלאות ו SQL)

המורים שלי לא מפסיקים לדבר על ממרם, מבחינתם כל מה שיג נועד זה לעבוד תמבחן ההוא, במקום ללמד אפילו מעבר =\

גם ממה שהבנתי יש באתר CSIT את כל המבחנים של ממרם משנים קודמות - לא בדקתי.

הסבירו לי גם שזה לא ממש משנה איזה קורס אתה עושה (של בסמח/ממס/ארם/ושאר הסודיות) כי אם תקבל ציונים גבוהים תיכנס ליחידות גבוהות כמו 8200 כמובן שיש עדיפות לקורסים הגבוהים יותר(כמו של גאמא למיניהם).

השאלה האם זה באמת ישפיע על המשך(אממ אממ ההתחלה) הקרירה שלי, ואם כן זה שווה תסיכון?

גם אם עשיתי רק עכשיו תמבחן מתי אני יקבל ראיונות, חודשים שלוש לא?

קיצר אני ממש בדילמה, תיעצו לי...

Tharbad

מה שאמרת מתחת לציטוט מתיחס אלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...