עדיין לא הבנתי מה אנשים קונים מארזים כאלה יקרים. - עמוד 3 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עדיין לא הבנתי מה אנשים קונים מארזים כאלה יקרים.

Yossi1981

Recommended Posts

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה חושב שאתה הריאשון שקם פה ואומר "למה אתם צריכים מארזים יקרים?", או לחלופין "למה אתם צריכים ספקים יקרים?". אני בקהילה הזאת לא ממש הרבה זמן, אבל כל איזה חודש צץ פה חוכמולוג כמוך ומתחיל עם אותן השטויות ... וכשאמרתי "כשתגדל תבין" התכוונתי כשתגדל מבחינת ההבנה בתחום הזה ותבין עד כמה שאתה טועה!

ודווקא אני לא היתי קונה מארז יקר בגלל שהוא שנראה יפה ! מי שעושה אוברקלוק הוא פשוט חייב מארז קר כמה שיותר! וספק יציב כמה שיותר! אז נכון, שמנקודת המבט שלך אין למארז ב 700 שח שימוש, אם אתה לא עושה אוברקלוק ולא איכפת לך מהטמפרטורה ומיציבות הריילים...

אני בעצמי לא עושה אוברקלוק ולכן , יש לי גם מארז ב 50 שח (כן מארז ב 50 שח!!!) וספק ב 100 שח 350 WATT, אבל אני לא אומר שמארז וספק יקרים יותר ואיכותיים יותר יהיו ביזבוז ! ביזבוז זה לקנות RDRAM 800 במקום 400, כי המחיר של DDR400 זול יותר מ RDRAM 800 וזה נותן את אותם הביצועים, אז למה לשלם יותר? אולי בגלל חוסר ידע...

עריכה : טוב שכתבת בכותרת שלך "עדיין לא הבנתי..."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל מאוד שכל כך הרבה אנשים אומרים דברים כל כך לא נכונים על הבדלים בין ספקים שונים.

החברה שלי היא הנציגה בישראל של חברות כמו Condor, Fortron, Ault ועוד מספר חברות ולכן מן הסתם יש לנו כאן ניסיון לא קטן בהבדלים בין ספק אחד למישנהו.

מי שרוצה לטעום קצת מהתורה על קצה המזלג, מוזמן לקרוא בעיון את ההשוואה של טום בין 21 ספקים שונים.

השוואה

לגבי המארזים, קצת קשה לי להביא סיבות אוביקטיביות לחלוטין למה כדאי להשקיע 800 ש"ח על מארז בלי ספק, אני יכול רק להגיד למה אני מתכוון לקנות מארז של Lian-Li בקרוב ל 900 ש"ח.

1. הוא קל יותר, אם אני רוצה להעביר אותו ממקום למקום.

2. הוא מעט קריר יותר ממארזים אחרים.

3. הוא בנוי היטב, כלומר קל לעבוד בתוכו.

4. לא נחתכים במארז כזה.

5. מארז כזה הוא מארז לדורות רבים, אני לא אחליף אותו יחד עם כל מחשב.

6. הוא אסטטי יותר.

העדפת היא עניין סובייקטיבי לחלוטין, יש אנשים שמתאים להם להשקיע כזאת כמות של כסף מהסיבות הנ"ל, ויש אנשים שלא. יש את היתרונות, יש את החסרונות, כל אחד ישקול אותם לעצמו בהתאם לתקציב שלו, ויחליט אם מתאים לו או לא. הויכוח הזה מיותר לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שאני אומר, כל אחד לפי הצרכים שלו, עם המחשב מיועד למשחקים ואף פעם לא יבוצע עליו OC

אז מארז ג'נרי יעשה אחלה עבודה ואף אחד לא פוסל את המארזים האלו ל-OC, עם עושים קטן

ומוסיפים כמה פתחים למאוררים אז גם מארז ג'נרי יתפקד מצויין ב-OC כבר אפילו.

מי שרוצה לעשות מומלץ לעשות אותו עם מארז ג'נרי, מפני שמארז ג'נרי יש לו צורה מרובעת

שמבחינת אפשרויות יש לו אין סוף למודינג, ומארז יוקרתי כמו ה-LianLi וה-Enermax לא מתאים ממש

למודינג מפני שקצת קשה לשנות אותו בצורה שיראה ממש אחרת, למרות שיש כאלו שהצליחו אבל עדיין

הצורה והמראה נשאר אותו הדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אחד והניסיון שלו במודינג. אבל בעיקרון, אני בטוח שהפרשי המאמצים שבין מוד למארז רגיל לבין מארז ג'נרי, הם ממש לא רבים. ולא כל מארז ג'נרי יספק מחשב למשחקים ובלי כל , כי ישנם רכיבים שמתחממים יותר וצריך מארז מקורר היטב בשביל הדבר ולא סתם דרעק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שאני אומר, כל אחד לפי הצרכים שלו, עם המחשב מיועד למשחקים ואף פעם לא יבוצע עליו OC

אז מארז ג'נרי יעשה אחלה עבודה ואף אחד לא פוסל את המארזים האלו ל-OC, עם עושים קטן

ומוסיפים כמה פתחים למאוררים אז גם מארז ג'נרי יתפקד מצויין ב-OC כבר אפילו.

מי שרוצה לעשות מומלץ לעשות אותו עם מארז ג'נרי, מפני שמארז ג'נרי יש לו צורה מרובעת

שמבחינת אפשרויות יש לו אין סוף למודינג, ומארז יוקרתי כמו ה-LianLi וה-Enermax לא מתאים ממש

למודינג מפני שקצת קשה לשנות אותו בצורה שיראה ממש אחרת, למרות שיש כאלו שהצליחו אבל עדיין

הצורה והמראה נשאר אותו הדבר.

אני לא סובל את הצורה של המארזים הג'נריים, צורה מגעילה והמודינג שעושים עליהם הוא ביזבוז זמן ענק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדוד שלי הייתה חנות מחשבים, איפו שאני גר {היא נסגרה},

והוא אמר שהוא יתחיל לנסות למכור את מארזי Simbada שהתחילו להכנס

לחנויות כמו PCHARDWARE ואחרי שבוע הוא התקשר ליבואן וביטל

את כל העסק הזה, אפשר לקחת את אותו מארז, באחד יהיה קצה חד כמו סכין ובאחד

לא יהיה כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פשוט לא מאמין איזה אוסף של מטומטמים יושבים ודנים בנושא הזה כל האוסף שטויות שאתם רושמים פה רק מראה עד כמה אין לכם מושג בגרוש על מה אתם משלמים ואני מוכן להתערב עם כל אחד ממכם שאין פה אף נורמלי כי עם היה פה אחד כזה קרוב לוודאי שהוא היה נוקט בעמדה של יוסי.

אז בואו "גאונים" שלי אני יסביר לכם כמה דברים בסיסים על מארזים:

1. כל מארז באשר הוא עשוי מפח שזו היא למעשה סגסוגת של 70 אחוז אלומיניום ו 30 אחוז פלדה אין כזה דבר "מארז שעשוי מחומר טוב יותר" - אין כזה דבר ואם איזה מוכר בחנות מכר לכם את הלוקש הזה אז אתם ממש טמבלים שהאמנתם לו .

2. כל הרעיון של אוורור יותר טוב לא נובע מגודל המארז,הצבע שלו או כל דבר אחר שקשור למארז אוורור טוב תלוי אך ורק במיקום של המאווררים במארז ,כמות המאווררים שקיימים במארז ועוצמתם לכן כל הבולשיט של "המארז שלי מחמם יותר" או "המארז שלי אוגר פחות חום"הוא לא נכון החלקים היחידים שיש להם קשר לאוורור וקרור החלקים במארז הם צלעות הקירור והמאווררים או גופי קרור אחרים כמו גוף קרור על בסיס סרקולציית מים לכן אין שום קשר בין עומס החום על חלקיו השונים של המחשב לבין "סוג "המארז שיש לכם הכל תלוי בכמות ובעוצמת המאווררים ובמיקומם בתוך המארז.

3. כל העניין שצמך בזמן האחרון של לייפות לעשות אותם יותר יפים לפי דעתי זה מטומטם לשלם על זה כסף בייחוד כאשר יש לכם מיליונים על גבי מיליונים של מדריכים באינטרנט איך לחבר מסכי LCD ואיך לצבוע את המארז ולצייר עליו איך להתקין בתוכו קירות זכוכית עם אור אולתרה סגול ועוד מיליון שטויות.

לסיכום

כיום נמכרים ממש גדולים במחירים סבירים ביותר של 250 - 300 ש"ח אין שום סיבה שבעולם לקנות משהו יותר יקר

דרך אגב ברוב המארזים (גם היקרים ביותר כאלה שמגיעים ל2000 ש"ח המאווררים אינם ממוקמים טוב זאת עובדה)

תעשו לעצמכם טובה אל תבזבזו את הכסף שלכם אל תקשיבו למוכרים בחנויות שינסו למכור לכם כל מיני שטויות שלא קיימות בכלל

תמיד מן הסתם יהיה למוכר אינטרס למכור לכם את המוצר היקר יותר כי עליו הוא יעשה יותר כסף תאמינו לי עבדתי במספיק חנויות מחשבים ומעבדות המוכרים תמיד ינסו לדחוף לכם את המוצר היקר תוך כדי שהם יזבלו לכם במוח על כמה שהחומר שממנו עשוי המארז הוא יותר טוב ועל זה שיש לו איזה צגLCDמיוחד תאמינו לי שום דבר לא מיוחד במארזים האלה ואת הצגיLCD ניתן לבנות בבית ממש בקלות בלי הרבה בעיה ולהתקין אותם על גבי המארזים שלכם כמו כן ניתן גם לצבוע ולהוסיף או לשנות מיקומים של מאווררים במארז בבית בכוחות עצמכם

חוץ מזה שלפי דעתי הרבה יותר כיף לקחת מארז "פשוט" ולהוסיף לו דברים בעצמכם לגרום לו להראות יוקרתי

חברה תמצאו שימוש נורמלי לכסף שלכם במקום לגלגל אותו לכיסים של בעלי החנויות על שטויות ותבנו את התוספות למארזים שלכם לבד זה יגרום לתחושת סיפוק שלא עולה כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבינו אף אחד לא יספק לו הסבר טוב

כי הוא לעולם לא יבין את זה

או מטיפשות או מחוסר ניסיון

לי יש מארז MIDI ג'נרי

ולא צריך להיות גאון כדיל הבין שהוא חם בצורה

מפחידה כי הספק כוח מול המעבד...

אני עכשיו מחליף למארז טאוואר

בעינין הכסף זה כבר החלטה אישית זה כמו שתשאל

למה אנשים מבזבזים הרבה כסף על למעבד...

כל אחד והצרכים שלו ובהתאם לכיס שלו קונה את מה שמתאים לו

לסיכום

לכל אדם מתאים מארז שונה בהתאם לצרכיו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) לא נכון. שונים עשוים מחומרים שונים. לא מאמין? תרים מארז אלומיניום ומארז סטנדרטי.

2) בין השאר, זה נובע מגודל המארז, משום שהוא תורם לסירקולציה טובה יותר.

3) זאת כבר דיעה אישית

הסיכום שלך:

לדעתך אין שום מארז ביותר מ300 שקל (שאגב, ללא ספק זה לא זול) ששווה קניה, וזו דעתך האישית (וגם דעתי). זה לא אומר ששאר הדעות פסולות ושכל השאר "אוסף מטומטמים".

אני לא מכיר מוכרים בחנויות שמנסים למכור ב2000 שקל.. רוב המארזים האלה נמכרים בחנויות , ששם אתה פועל ללא איש מכירות.

אם אתה רומז שאתרינו האהוב מוטה לטובת מוכרי המחשבים, טעות חמורה בידיך, ומספיק לדעת את ההסטוריה של האתר הזה.

אנא, אם אתה רוצה להמשיך את הדיון, ישנם מספר כללים אתיים שאתה צריך לעמוד בהם, בין השאר להמנע מלקרוא לכל מי שלא בדעתך מטומטם, בעיקר כשיש לך עוד דיי הרבה ללמוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...