השוואה בין פוג'י F31 לארבע מצלמות כיס של קסיו (2 מ"ב של תמונות וקרופים) - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השוואה בין פוג'י F31 לארבע מצלמות כיס של קסיו (2 מ"ב של תמונות וקרופים)

rangerman

Recommended Posts

בשני דיונים לאחרונה טען המשתמש Nironic שאני "נעול" על פוג'י ושבעצם לקסיו יש מצלמות איכותיות יותר. ההשוואה שהעליתי בתחתית ההודעה הזו לא סיפקה אותו, כי לאותה קסיו אין "עדשה שיוצאת החוצה". נו שוין. בואו נראה איך מצלמות אחרות של קאסיו שכן כוללות עדשה כזו עומדות מול ה-F31 - באור יום, באור חדר חזק, ובאור חלש.

נתחיל מהשוואה שצילמתי היום בצהריים ובה שתי עם ה-F31 שלי, ועוד שתי עם קסיו Z700 של חבר שכבר הספיק למכור אותה (בשביל לקנות F31, אלא מה?). בשתי המצלמות השתמשתי באוטומט מלא כדי לדמות תוצאות אצל משתמש שלא מתמצא בצילום. ההגדרות היחידות ששיניתי היו גודל הקבצים ורמת הדחיסה שלהם - בשני המקרים בחרתי את האיכות המקסימלית.

צילום באור-יום ב-ISO נמוך

זווית רחבה, פוג'י F31

DSCF0501_540.jpg

זווית רחבה, קסיו Z700

CIMG2049_540.jpg

קרופ מהפינה, פוג'י

DSCF0501_cr-corner.jpg

קרופ מהפינה, קסיו

CIMG2049_cr-corner.jpg

קרופ מהמרכז, פוג'י

DSCF0501_cr-center.jpg

קרופ מהמרכז, קסיו

CIMG2049_cr-center.jpg

בשלב הזה כבר אפשר לראות את היתרון של הפוג'י בצבעים, בחדות ואפילו ברעש, אבל כדי לתת תמונה שלמה, הנה התוצאות במצב טלה:

זווית צרה, פוג'י F31

DSCF0502_540.jpg

זווית צרה, קסיו Z700

CIMG2050_540.jpg

קרופ מהפינה, פוג'י

DSCF0502_cr-corner.jpg

קרופ מהפינה, קסיו

CIMG2050_cr-corner.jpg

קרופ מהמרכז, פוג'י

DSCF0502_cr-center.jpg

קרופ מהמרכז, קסיו

CIMG2050_cr-center.jpg

לא קשה לראות שהאיכות של הפוג'י באור יום מעולה ועולה על הקסיו בכל הפרמטרים - צבעים, חדות, הפרדה (למרות שיש לה פחות פיקסלים) וגם רעש. עם זאת, היתרון הגדול שיש לה על המתחרים מופיע בתנאי תאורה קשים. הנה השוואה שמבוססת על מהביקורות באתר imaging-resource.com. האתר לא ערך עדיין ביקורת לפוג'י F31, אבל לצורך ההשוואה ה-F30 תתאים (שתי המצלמות משתמשות באותם חיישן ועדשה).

צילום ב-ISO 400

אור חדר חזק

פוג'י F30 למעלה, קסיו S770 באמצע, קסיו Z700 (אותה אחת מהצילומים בתחילת ההודעה) למטה. שימו לב להבדלים בכמות הפרטים בסלסלת הנצרים ובטקסטורות של הבדים.

F30-ISO400-F30hSLI0400_cr.jpg

S770-ISO400-EXS770hSLI400_cr.jpg

Z700-ISO400-EXZ700hSLI400_cr.jpg

אור חלש

פוג'י F30 מימין, קסיו S600 באמצע, קסיו Z1000 משמאל. כל מילה נוספת מיותרת :cool2:

F30-ISO400-F30LL04003_cr.jpgS600-ISO400-EXS6LL4003_cr.jpgZ1000-ISO400-Z1KLL04003_cr.jpg

קישורים לתמונות המקוריות, בגודל מלא:

http://www.imaging-resource.com/PRODS/F30/FULLRES/F30hSLI0400.HTM

http://www.imaging-resource.com/PRODS/F30/FULLRES/F30LL04003.HTM

http://www.imaging-resource.com/PRODS/EXS600/FULLRES/EXS6LL4003.HTM

http://www.imaging-resource.com/PRODS/EXZ700/FULLRES/EXZ700hSLI400.HTM

http://www.imaging-resource.com/PRODS/Z1K/FULLRES/Z1KLL04003.HTM

http://www.imaging-resource.com/PRODS/EXS770/FULLRES/EXS770hSLI400.HTM

לרוב המצלמות של קסיו אין ISO 800 ו-ISO 1600, כך שבהשוואה שלמעלה הן עוד יוצאות בזול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 99
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אורן, כל הכבוד על ההשקעה.

זה לא שהיה לי ספק אבל נחמד לראות שאתה עבדת קשה בשביל להוכיח את טענותיך.

בכל מקרה ל F31 יש חסרון ענק שלא הזכרת שאי אפשר לבחור את הצליל של ה-"קליק" (מישהו אמר צפרדע?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הפוסט יצר מצג של צילום מגמתי, תוך שהוא משתדל במאמץ רב לבחור את התמונות הטובות ביותר שהשיג עם הפוג'י ולעומת זאת, עורך את התמונות של הקסיו לכיוון הגרוע ביותר ומציג אך ורק את התוצאות הפחות טובות (אם בכלל).

בנוסף, תמוה שפותח הפוסט בחר להתעלם מהמצלמות החדשות של קסיו, כגון EXILIM S880 , Z1050 - הסיבה לכך הוא במגמתיות שיוצר פותח הפוסט על הקוראים, הוא יודע היטב שהשוואה עם מצלמות אלו תביא לכישלון בתוצאות (אלא אם כן יבחר שוב ליצור מצג מגמתי של התמונות).

נמשיך בעובדות שגויות נוספות של כותב פוסט זה - אף פעם לא הכחשתי שמצלמת הפוג'י טובה ובטח שלא התכחשתי לאיכויות של המצלמה בתנאי חושך, טענתי לעומת זאת שמצלמת הפוג'י מציגה חסרונות רבים בכל מה שקשור לצילום מתמשך (שרוב רובם של האנשים משתמשים בו חוץ מפוקדי הכורסאות, דוגמת פותח פוסט זה).

ועוד עובדות מוזרות, של יוצר הפוסט - לטענתו - לרוב מצלמות הקסיו אין ISO 800 ו - 1600 - מעניין שבחר להתנהג כסומא באפילה ולהסתיר עיניו מהנתונים של כל המצלמות החדשות.

אגב - אני מוכן להתערב שמצלמת קסיו EXILIM S880 המצויה ברשותי ושיצאה רק החודש - תימכר בארה"ב יותר מכל פוג'י F31 שתימכר בעולם, אבל פותח הפוסט הזה הוד רוממותו boren חושב שהוא הכי חכם ושאין בילתו - ובכן - תרשה לי לגחך אל מול הנתונים המעוותים שאתה מציג ואל מול העיוותים שהנך מסתיר מהקוראים הנאיבים של פוסט זה.

אני משתדל לכתוב במונחים שמי שלא מבין בצילום יוכל להבין, אני לא מנסה להעמיד במבחן דברים או לקיים תחרות אבל הנסיון המצומצם שלך בתוספת המניפולציות שאתה עורך על הקוראים, יכולים לעבוד רק על ילדים קטנים ולא על אף אחד אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער אבל אתה - טיפש. בביצועי איכות התמונה בקסיו שקנית לא משנים משום שאלה אותן עדשות בינוניות- והוספת פיקסלים לא תשפר את המצב. פוג'י 31 גם לא חדשה במיוחד.

אל תקח ללב :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"ר ליאון,

אני לא לוקח ללב אבל אם אני טיפש אז גם אתה!

אל תשים לאנשים מילים בפה, אף אחד לא אמר שיותר פיקסלים זה יותר איכות - דה !

יש לי את הקסיו EXILIM S880 החדשה ואת הפנסוניק DMC-TZ3 ושתיהן מצלמות מעולות (למי שיודע איך להחזיק ולא רועד איתה כמו פותח הפוסט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא רואה שקרופ במרכז בקסיו פחות או יותר חד ובפינות מטושטש? או שהלביקורת המגמתית הזאת הוא צילם שונות? גם אם היה מרעיד את היד באור יום כל כך חזק לא היו מושפעות, מכוון שהצמצם נסגר מהר מדי. ואם אני לא טועה המצלמה שלך וזאת שהוא רשם עליע משתמשות באותה עדשה ואין איזה חיישן מהפכני אז אין שיפור משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליאון מה הקשר, כל והאיכויות שלה...

ואני מסכים עם chen במאה אחוז - בחיים שלי לא ראיתי איכות כזאת גרועה - יש כאן 3 אופציות - או שהוא עושה מניפולציות בצילום כדי להשיג את התוצאות הרצויות לו, או שהוא צילם במצלמת נון ברנד ומביא לנו את התוצאות כאילו של קסיו או שהוא לא יודע לצלם ולהחזיק . כל האופציות פתוחות לבחירתכם, כי אני לא ראיתי תוצאות כאלה גרועות...ובטח לא במצלמות כמו Z1000 שנבחרה למצלמה טובה מאוד על ידי dpreview (מעניין מה הוא מקבל מקבוצת שמעוני).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פה ויכוח...

קסיו חברה שבכלל לא מנסה למכור את המצלמה שלה דרך איכות התמונה אלא במה שמסביב.

אין לה מה למכור מול העדשה ובטח לא מול החיישן של ה- F31.

אין קסמים. קסיו מתחילה עם חיישנים של , כבר בנק' הפתיחה היא צעד וחצי מאחורי פוג'י.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליאון מה הקשר, כל מצלמה והאיכויות שלה...

אם הוא צודק וזה אכן אותו חיישן ואותה עדשה אז האיכות והיכולת הבסיסית של המצלמות זהות מלבד כל מני פיצ'רים ופלסטיקים שניתן להלביש על מערכת הליבה.

ואני מסכים עם chen במאה אחוז - בחיים שלי לא ראיתי איכות כזאת גרועה - יש כאן 3 אופציות - או שהוא עושה מניפולציות בצילום כדי להשיג את התוצאות הרצויות לו, או שהוא צילם במצלמת נון ברנד ומביא לנו את התוצאות כאילו של קסיו או שהוא לא יודע לצלם ולהחזיק מצלמה. כל האופציות פתוחות לבחירתכם, כי אני לא ראיתי תוצאות כאלה גרועות...ובטח לא במצלמות כמו Z1000 שנבחרה למצלמה טובה מאוד על ידי dpreview (מעניין מה הוא מקבל מקבוצת שמעוני).

יש לתמונות Exif שמראה שהתמונות אכן צולמו ע"י המצלמות שצוינו ולכן לא סביר שאורן מרמה אותנו - אין לו אינטרס מיוחד לרמות.

ואגב בסקירה של dpreview היא קבלה ציון נמוך באיכות תמונה ועדשות והציון הסופי הגבוה נובע מאיכות בניה ותכונות אחרות שפחות קשורות לאיכות התמונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Nironic - כמו שאמר הבחור מעלי , לאורן אין שום לרמות כאן מישהו

מבטיח לך שהוא לא עובד בפו'גי וגם לא בפנטקס (שהוא ממליץ עליהם בחום לכולם)

אם אני לא טועה , הוא בעצמו קנה פו'גי..

אורן זה האיש והלינקים, כל דבר שרק צריך להוכיח במה שהוא אומר , הוא יוכיח לך עם קישור למליון מקומות שונים.

זה רק מראה לך שהוא עכבר , נמצא בכל מקום שקשור לצילום וקורא כל דבר גם שלא הכי מדבר אליו..

ובלי להעליב אותך או מישהו אחר.. אורן לא ילד בן 17 שנמצא שנה בתחום הצילום... יש לו נסיון וצריך להעריך את כל ההשקעה

שהוא עושה בפורום הזה (בפורומים אחרים) , אם תראה את התשובות שלו.. כל תשובה מנומנקת , עם הסברים , הוא לא חוסך במילים ובזמן לכתוב הודעות

נותן לינקים לכל עובדה שהוא מציג.. צריך להעריך את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קני,

סבבה, אין לי שום בעיה עם זה, אבל נראה לי שהוא התרגל שמה שהוא אומר זה קדוש ושהוא הכי חכם בעולם ושמה שהוא חושב זה הכי נכון. אלא שאז באים אנשים שחושבים אחרת בחלק מן הדברים והוא פתאום מתבלבל ולא מבין מאיפה באו האנשים האלה שמעיזים לחלוק עליו.

לענייננו, אף אחד לא טען שהפוג'י לא טובה, ההיפך, אבל גם לה יש חסרונות ואני לא חושב שאנשים יכולים לזלזל בצורה כל כך בוטה במצלמות אחרות. בשורה התחתונה זה עניין של דיעות וטעם ועוד כל מיני מרכיבים שונים שלא ניכנס אליהם ואם הוא רוצה לבטל בכזה זלזול כל אחרת שהוא חושב שהיא אינה טובה, אז זכותו, אבל שלא יצפה שזה יעבור ככה חלק בלי תגובות מצד אחרים שחושבים אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק... אבל הוא לא אמר שהכל בקאסיו גרוע והכל בפו'גי טוב.. הוא דיבר באופן כללי על המצלמות.

ומה שהוא טען - הוא הוכיח.

לא יודע מה איתך , זאת דיעה אישית שלי בלבד.. אם יש לי סדר עדיפויות במצלמה זה קודם כל

איכות תמונה ואחר כך נוחות\עלות\ודברים אחרים.. (בוא ניקח הכל בפרופורציות כן? אל תגיד לי "איכות תמונה אז לך על MARK3")

אני חושב שלגבי כל מה שהוא אמר , אם תבקש הוכחה כלשהי שבאמת אנשים וכמה אתרים שונים בדקו את זה , הוא ידע להראות לך את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מדברים על סמך עובדות בלבד - שאורן הוכיח היטב, המסקנה הברורה היא שהF31 יותר טובה מכל המצלמות של קסיו שהוא השווה אותה אליהן.

תשאיר בחוץ מצלמות בטווח מחירים הרבה יותר גבוה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...