השארת טיפ במסעדה - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השארת טיפ במסעדה

Nemesis

Recommended Posts

• תגובות 143
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא ממש חושב ש3K למישהו שצריך לממן את עצמו לחלוטין זה הרבה, כי זה כלום. אבל אף אחד לא מכריח אותו להסכים לשכר כזה. האשמים הם בדיוק אותם אנשים שמסכימים לעבוד בשכר כזה, ברגע שהם יפסיקו אז לא תהיה למעסיקים ברירה אלא להציע להם שכר הוגן יותר.

קל לך להגיד, אבל כשאתה סטודנט ואין לך זמן למשרה מלאה וקבועה, זה המצב. ובכלל, מה אתה חושב שכל בעלי המסעדות יעשו אם מלצרים יסרבו לעבוד בשכר מינימום או על בסיס טיפ בלבד? הם יעסיקו פועלים זרים אם צרייך, או יסגרו את הבסטה, אבל הם לא ישלמו יותר. כך נפל כל שוק הבניה והחקלאות לידי התאילנדים והסינים - המחירים עלו, השכר נשחק והפועלים הצברים רצו שכר שבו יוכלו לפרנס משפחה בכבוד וקיבלו זין בעין.

להרים צרייך את שכר המינימום לכולם, כמו שבאירופה יש שכר מינימום גבוהה, מתואם לצרכי המחיה של אדם ולא רק כ"דמי כיס".

דריה את מרוויחה רק 21 לשעה וקונה ארוחות ב40 שקל ?

כאילו ארוחה אחת=שעתיים עבודה

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ואת צוחקת עלי שאני גר אם זקנה מטורפת :lol: :lol: :lol: :'( :'( :'(

:s07:

אני לא מבינה מה פסול בלקנות ארוחה בעד-40 שקל, פעם-פעמיים בשבוע, כשאני מרוויחה את זה מכספי שלי, לא שלך, ביושר ועובדת במשרה מלאה. מי שצרייך להתבייש זה אתה, שאמא שלו עדיין מכבסת לו את התחתונים וסביר להניח שתעשה עד יום מותה. יופי, הוא חוסך לדירה... יותר פשוט - תקע את הזקנה בבית אבות ויש לך דירה משלך! אתה בטח מאלו שחוסכים כל שקל, חיים מחומוס ולחם אחיד, לא מטפחים את עצמם ולובשים את אותם בגדים מכיתה י"א. אם אני הייתי חיה כמוך, אנשים היו בורחים ממני, ממש כמו שהם בורחים ממך.

לך תחבק איזה קקטוס בגינה של צרפתי הומו עם זקן ירוק. ::)

אבל היא התחילה הפעם אז מה אתה רוצה מימני?

אתה מקשיב לעצמך לפעמים? ואתה בוכה אח"כ למה אתה כזה מסכן. אתה באמת צרייך להסתכל במראה ולעשות חשבון נפש עם עצמך ולשאול שאלות כמו "אולי לא הייתי בסדר?" במקום לצעוק כמה כולם רעים וכמה אמא שלך לא מרשה לך ללכת לפאב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני לא מכירה יותר מדי בני 16 אשר עובדים, ולא רק בחופש הגדול, וכאשר הם עובדים זה בד"כ לממן את הבילויים והקאפריזות שלהם, לא למחייתם גרידא, וחושבים ש-3000 שקל זה המון המון כסף. גם כשיש השכלה לא רק להשיג לפעמים עבודה ביותר משכר מינימום. גם פקידות עם ידע בהנח"ש עובדות על 20 שקל עלובים לשעה. אני עובדת על 21 וזה נסבל בלבד. כוס אממק, אני עוברת לעבוד על עמלות... :lol:

את חושבת ש 21 זה עבודה נורמלית?!?!

אוי ואבוי...

ה 2 שקל האלה עושים את ההבדל??.

כמה זה? 300 שקל בסוף החודש??

אנשים לא מבינים שגם 25 זה לא שכר טוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תמיד משאיר טיפ כי ככה התרגלתי ואין לי בעיה לזרוק עוד כמה שקלים בנוסף לתשלום על האוכל.

אני כרגע עובד כשליח באוכל, וכשאתה מקבל טיפ יפה זה עושה לך טוב.

למשל, אם אני עולה 4 קומות ברגל וכולי מזיע ולא נותנים לי טיפ, אז זה מעצבן אותי קצת, אבל אני מבין שאף אחד לא חייב לי כלום ושאני מקבל כסף על השירות שאני נותן לאנשים.

גם המלצרים צריכים לראות את זה ככה ובעלי העסקים צריכים לתת להם משכורת בסיס, ושהטיפים ילכו אל המלצרים ישירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את חושבת ש 21 זה עבודה נורמלית?!?!

אוי ואבוי...

ה 2 שקל האלה עושים את ההבדל??.

כמה זה? 300 שקל בסוף החודש??

אנשים לא מבינים שגם 25 זה לא שכר טוב...

לא, זה לא, אבל לך תמצא משהו יותר טוב אם אין לך השכלה אקדמית. ועד שתהיה לך, אין לך ברירה אלא לעבוד בשכר כזה או לעבוד לילות בשביל תעריף לילה. מה נראה לך שסטודנטים, חיילים משוחררים ופועלים עושים? אינך מבין שלא כולם צריכים תואר אקדמי? שצרייך עוד מעמדות בחברה, גם צווארון כחול, וכדי שהוא יהיה כזה (ולא נגיד, עבריין), צרייך לתת תנאים הוגנים ושכר הולם. לפני 30 שנה פועל בניין יכל לפרנס משפחה בכבוד כשאישתו יושבת בבית. היום איזה ישראלי שפוי ילך להיות פועל בניין?

דריה חזרה ;D ;D ;D

אני לא מבינה מה אתה שמח. אתה צרייך לבכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תמיד משאיר טיפ כי ככה התרגלתי ואין לי בעיה לזרוק עוד כמה שקלים בנוסף לתשלום על האוכל.

אני כרגע עובד כשליח באוכל, וכשאתה מקבל טיפ יפה זה עושה לך טוב.

למשל, אם אני עולה 4 קומות ברגל וכולי מזיע ולא נותנים לי טיפ, אז זה מעצבן אותי קצת, אבל אני מבין שאף אחד לא חייב לי כלום ושאני מקבל כסף על השירות שאני נותן לאנשים.

גם המלצרים צריכים לראות את זה ככה ובעלי העסקים צריכים לתת להם משכורת בסיס, ושהטיפים ילכו אל המלצרים ישירות.

הגדרת יפה את ההבדל בין דמי שירות לטיפ. אני מניח שאתה שמח לטיפ גם אם הגעת במעלית..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דריה אני רק שיהיה לי יותר כסף לתקציב ביזבוזים -כי אני קמצן

לקחתי עבודה בניקוי חדר מדרגות קטן

ב8-9 שעות עבודה בחודש יוצא לי מהעבודה הזאת 300 שקל

שזה מעל 30 לשעה וזה רק עבודה צדדית

אני פעם הייתי כמוך ורציתי עבודות "נורמליות"

עבדתי בחדר שנה שזה המיקצוע שלי תמורת 20 שקל לשעה וזה מגוחח

לא יכולים להגיע לכלום אם זה

תחפשי עבודות שחורות ותרוויחי הרבה יותר או שבפחות זמן אותו כסף

אחרת לא תיתקדמי לכלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמת? אני משאיר את העודף.

ב99% מהפעמים זה יוצא בערך 10% עודף.

נגיד אם אכלתי ב40 שקל, אז אני שם שטר של 50 ושלום על . זה יוצא יותר מ10% בהרבה, אבל אני לא מתחשבן על קטנות כאלה. כשאני יוצא לאכול במסעדה אני יוצא להנות ולא להתחשבן על הכסף, וזה לא שכל יום אני אוכל במסעדה. אולי פעם-פעמיים בשבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחפשי עבודות שחורות ותרוויחי הרבה יותר או שבפחות זמן אותו כסף

אחרת לא תיתקדמי לכלום

זה אחד הדברים הכי מטומטמים ששמעתי ממך עד עכשיו.

לאן תתקדם מלנקות מדרגות? מתקדמים מללמוד, מלקבל הכשרה במקצוע וכו'.

קח לדוגמא אחראית משמרת היכן שאני עובדת. היתה קלדנית, כמוני, למדה איך כל העסק עובד, לקחה אחריות, הגדילה ראש (במקום להביא), ועכשיו היא גם מפקחת על קבוצת עובדים, גם נותנת להם הוראות ומלמדת אותם איך לעשות את העבודה. בעוד כמה שבועות היא צריכה להתקדם לדרג גבוה יותר בחברה, מנהלת זותרה כלשהי, ולהרוויח פי 2 יותר מכאן (כאן היא מרוויחה סביבות ה-26 לשעה). ככה מתקדמים - לא מלקחת עבודה שחורה.

אני לא יודעת מה איתך, אתה כנראה לא מתכוון להביא ילדים (ועל כך כולנו מודים לך), אבל אנשים שרוצים להתקדם בחיים עושים זאת כדי שיוכלו להרוויח יותר כסף בפחות זמן כדי שישאר להם קצת לבלות עם הילדים שלהם ולחנך אותם ואח"כ שלא יבואו אליו בטענות "אמאבא קייריסטים לא אכפת להם מה הילד שלהם עושה!".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעזאזל, קרירין, הקיום שלך אומלל, ואתה רק מציף אותנו בפרטים לא רצויים על הקיום האומלל הזה שלך.

מחשב לי ארוחה במסעדה לפי שעות עבודה.

לפני 3 שבועות הזמנתי את המשפחה שלי לארוחה במסעדה טובה.

זה עלה לי כמעט 400 שקל.

שלפי 20 שקל לשעה, זה כמעט 20 שעות עבודה@!$!@%%!!!!!!

למה עשיתי את זה?

כי צריך לחיות

אני רחוק מלהיות עשיר. אבל כמו שדריה אמרה, לא צריך לחיות על חומוס ולחם אחיד.

בקשר לנושא הת'רד-

טיפ תלוי בשירות, ובמקום.

אם השירות היה טוב, יש מקרים שאני אשאיר בהם גם 20 שקל על ארוחה של 50 שקל. (לא הרבה, אבל יש מקרים)

אם לא- שילכו לעזאזל מצידי, אני לא אשלם על שירות שלא קיבלתי.

בנוסף, אני מנסה לוודא שהטיפ אכן מגיע למלצר. (למשל אם אני משאיר 10 שקלים, אני משאיר עוד 3 ואומר למלצר/ית "תגיד למנהל שהשארתי 3 שקלים טיפ")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף, אני מנסה לוודא שהטיפ אכן מגיע למלצר. (למשל אם אני משאיר 10 שקלים, אני משאיר עוד 3 ואומר למלצר/ית "תגיד למנהל שהשארתי 3 שקלים טיפ")

רעיון יפה, על זה לא חשבתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אחד הדברים הכי מטומטמים ששמעתי ממך עד עכשיו.

לאן תתקדם מלנקות מדרגות? מתקדמים מללמוד, מלקבל הכשרה במקצוע וכו'.

קח לדוגמא אחראית משמרת היכן שאני עובדת. היתה קלדנית, כמוני, למדה איך כל העסק עובד, לקחה אחריות, הגדילה ראש (במקום להביא), ועכשיו היא גם מפקחת על קבוצת עובדים, גם נותנת להם הוראות ומלמדת אותם איך לעשות את העבודה. בעוד כמה שבועות היא צריכה להתקדם לדרג גבוה יותר בחברה, מנהלת זותרה כלשהי, ולהרוויח פי 2 יותר מכאן (כאן היא מרוויחה סביבות ה-26 לשעה). ככה מתקדמים - לא מלקחת עבודה שחורה.

אני לא יודעת מה איתך, אתה כנראה לא מתכוון להביא ילדים (ועל כך כולנו מודים לך), אבל אנשים שרוצים להתקדם בחיים עושים זאת כדי שיוכלו להרוויח יותר כסף בפחות זמן כדי שישאר להם קצת לבלות עם הילדים שלהם ולחנך אותם ואח"כ שלא יבואו אליו בטענות "אמאבא קייריסטים לא אכפת להם מה הילד שלהם עושה!".

רוב מקומות העבודה שנותנים שכר מינימום לא מאפשרים קידום רציני

רוצה לילמוד? מצוין אבל גם יקח כמה שנים טובות עד שזה יעזור לך בעבודה

ולא 26 לשעה זה שכר נמוך

חוץ מיזה רוב האנשים שאני מכיר שבאמת מרוויחים הרבה

כימאת לא רואים תילדים

זה פשוט מתנגש

חברות היטק וכו רוצות עובדים שעובדים הרבה שעות בכל יום ולא בטלנים

גם מנהלים בכירים\מנכלים וכו עובדים הרבה מאוד שעות בדרך כלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...