השארת טיפ במסעדה - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השארת טיפ במסעדה

Nemesis

Recommended Posts

• תגובות 143
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב קראתי את התראד בתפוז , ומי שהוא הישראלי המכוער הוא בעל המסעדה\פאב\בית קפה\.........

לא המלצר ולא הלקוח , זה פשוט תאוות בצע של בתי עסק

אנשים שם אומרים "איזה ישראלי מכוער אתה שאתה לא משאיר טיפ ??!!! "

ואני הייתי אומר להם : "תגידו, עזי פנים ,באירופה ,היו מעכבים את הלקוח ומתווכחים איתו שישאיר טיפ ? ! "

ד"א אני שנים לא הולך למסעדות וכולי , אבל כשאני מזמין פיצה תמיד אני נותן טיפ ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותי מעניין מי התחיל את מנהג הטיפים.

רושמים המחיר לא כולל שירות, אבל האם באמת כשבעל העסק קובע את מחירי המנות הוא לא לוקח בחשבון את עלות המשכורת של העובדים?

אני לא מבין למה אלפי מקצועות לא מגיע להם טיפים ודווקא למלצרים כן, מה לטבח לא מגיע טיפ? למוכרת בחנות בגדים שמלווה אותך X דקות לבחור בגד מתאים לא מגיע טיפ?

המלצרים מתלוננים שלא משאירים להם טיפ? באיזו זכות? לא מגיע להם בכלל טיפ, זה סך הכל טוב לב של אנשים.

דרך אגב, למרות מה שכתבתי אני וחברים שלי תמיד משאירים טיפ :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Nice Guy Eddie: C'mon, throw in a buck!

Mr. Pink: Uh-uh, I don't tip.

Nice Guy Eddie: You don't tip?

Mr. Pink: Nah, I don't believe in it.

Nice Guy Eddie: You don't believe in tipping?

Mr. Blue: You know what these chicks make? They make shit.

Mr. Pink: Don't give me that. She don't make enough money that she can quit.

Nice Guy Eddie: I don't even know a fucking Jew who'd have the balls to say that. Let me get this straight: you don't ever tip?

Mr. Pink: I don't tip because society says I have to. All right, if someone deserves a tip, if they really put forth an effort, I'll give them something a little something extra. But this tipping automatically, it's for the birds. As far as I'm concerned, they're just doing their job.

Mr. Blue: Hey, our girl was nice.

Mr. Pink: She was okay. She wasn't anything special.

Mr. Blue: What's special? Take you in the back and suck your dick?

Nice Guy Eddie: I'd go over twelve percent for that.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותי מעניין מי התחיל את מנהג הטיפים.

מזמן, משפחות אצולה היו משאירים טיפ לדוור, שליח או חדרן טוב כדי שישוב לעבוד אצלם וגם כ"דמי שתיקה" אם הם היו רואים שם משהו חריג. זה היה תמריץ.

כעקרון, אני משאירה טיפ אבל... וזה אבל גדול, אני משלמת גם הרבה כסף בשביל המנה שלי ובמחירה צרייך להיות כלול גם שכרו של העובד. זה שבעל הבית לא רוצה לשלם משכורת לעובדים שלו, זה לא אומר שאני צריכה. הם לא עובדים אצלי! החוק, גם הוא מחייב שכר בסיס ואם יש להם שכר בסיס, עם כל הכבוד, אני לא חושבת שזה מצדיק שבחורה בת 22 תעשה 500-800 שקל ביום "אוטומט" ואני אומרת את זה דווקא בגלל שהייתי ברמנית והייתי רוצה טיפים. לצערי, לא כולם נדיבים וכשאתה עובד במועדון ואורחים משלמים 70 שקל כניסה הם יתקמצנו על טיפ, אבל הייתי מקבלת שכר בסיס של 150 שקלים.

תראה, בתל-אביב לכולם "לא נעים" אז נותנים טיפ בלי קשר למה שהיה השירות ותמיד יש את בעל המסעדה/מנהל משמרת שירוץ אחריך במורד הרחוב אם השארת פחות מ-10% טיפ כאילו זה איזה חוק. אני בד"כ משאירה יותר אבל אם יקרה לי עוד פעם דבר כזה, אני אתן לבנאדם אגרוף.

אתמול למשל, הייתי ב"Mate" עם חבר טוב. אני רציתי ברד אלכוהולי, הוא רצה בירה. קיבל גינס חמוצה בת חודשיים. ביקש להחליף. המלצית, בבר כמעט ריק מאדם, לקחה את הכוס והלכה לשבת עם מישהו, לצחוק, לעשן, כאילו בהפסקה... אולי תסיימי קודם עם לקוח או תמצאי מישהו/י שיחליפו אותך?! לקח לה עוד חצי שעה להביא חשבון כי בדיוק באמצע היא החליטה לקחת עוד הפסקה... אם זה לא מספיק, היא אמרה שהברד שלי עולה 28 - בחשבון הדפיסה 36. התעצבנתי והשארתי איזה שקל וחצי. אני חושבת שלא הייתי צריכה. היא אפילו לא עשתה את העבודה שלה. אני לא צריכה לשלם לה על זה שהיא בלונדינית והולנדית. אם בעל המקום החליט שהוא רוצה לשים שם קישוט, שישים עציץ, ולא מלצרית שלא מתפקדת.

חברים, עם כל הרחמים, אל תפרגנו יותר מדיי. אם הבעל בית לא משלם להם בסיס אתם לא צריכים, בטח אם נתנו לכם חרא של שירות - זה פשוט יעודד את המלצר ה"פוגע" לתת חרא שירות "כי מילא לא נעים להם בת"א לא לתת טיפ...". בפתח-תקוה למשל, זין תקבל טיפ. אם יחביאו לך 5 שקל מתחת למאפרה זה נס. אני גם חושבת שהמלצרים צריכים להצמיח עמוד שדרה ולסרב לעבוד היכן שלא משלמים שכר כחוק. השכר שלהם צרייך לצאת מכיס המעביד, לא מהכיס שלכם. ואגב, יש מקומות שבהם באמת אין על מה לרחם עליהם... מסעדה שבה סועד אוכל ב-80 שקל ממוצע ומשאיר 8 שקל טיפ, בערב מסעדה כזאת רואה קרוב ל-180 אורחים, כל מלצר משרת 20-25 מהם. מכל אחד הוא מקבל ממוצע 8 שקל - 200 שקל בשביל משמרת של 6 שעות זה לא רע בכלל, ואני הכרתי מלצריות שבשביל העיניים היפות שלהן היו מקבלות 500 ו-800.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^טוב שלא מיסדו את זה.

זה פאקינג טיפ! אתה אמור לתת אותו רק כשקיבלת משהו מעבר, שירות יותר טוב מהממוצע. לא על כל שירות סוג ז', זה מוציא מזה את העניין. הרעיון בטיפ הוא תמריץ, לא לתת בונוס למשכורת של עובד שעושה את העבודה שלו ותו לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי מקום שבאמת צריך לתת בו טיפ זה אולמי אירועים , בתור תיכוניסט שהייתי קורע ששם תתחת

הטיפ הזה היה עושה לך את הלילה , אבל הייתי גם מקבל משכורת בסיס של 115 שקלים ככה שזה לא היה כזה נורא לנער בן 17-18.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי מרגיז ה"אבטחה" הזה שתוקעים לך 3 שקלים לפחות.

כאילו זה לא מזיז לי הסכום, כי אחרי 160 שקל שאני משאיר שם אין לי בעיה להשאיר עוד 3, אבל כאילו שזה מגיע באמת למאבטח המסכן הזה בחוץ, אם הייתי רוצה לעזור לו (ואני רוצה) הייתי מביא לו את ה3 שקלים ביציאה מהמסעדה.

בקשר לטיפ, 10% בד"כ, אם זה מנות זולות אז 15

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאז נחקק חוק שאוסר עליהן במפורש לעשות זאת (כלומר, המחירים המוצגים בתפריט הם המחירים שהלקוח צריך לשלם בסופו של דבר, ולא שקל אחד יותר), אבל רובן ממשיכות לצפצף עליו.

זה בערך כמו החוק שאוסר על העישון במסעדות, שכמעט לא אוכפים אותו, וכמו בדוגמה שלך - גם כאן הצרכן נדפק.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי מרגיז ה"אבטחה" הזה שתוקעים לך 3 שקלים לפחות.

הכי מרגיז שהייתי במסעדה בהרצליה שאת שמה לא אומר.

קיבלתי חשבון ושילמתי על האבטחה.

ואז כיצאתי נזכרתי שכשנכנסתי לא היה בכלל מאבטח...

זה הכי מרגיז!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצאת בזול.

היה שם מאבטח עם ציוד הסוואה חדשני שהופך אותו לבלתי נראה.

כך המחבל לא יראה אותו כשהוא יזנק עליו.

יצאת בזול ששילמת על מאבטח עם ציוד כזה חדשני רק כמה שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...