השארת טיפ במסעדה - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השארת טיפ במסעדה

Nemesis

Recommended Posts

• תגובות 143
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הא? ???

תאהב, תאהב. אבל זאת לא חוכמה כשהן בורחות ממך לגבהות.

**תזכורת עצמית - להודות לאלים שאינני בלונדינית מאז כיתה ט'**

לא יודע איך את חונכת אבל אני חונכתי להשאיר 10% טיפ מינימום במסעדות (לא בדוכנים) כאילו שזה חוק

לא ידעתי שמחנכים לזה מבית... :screwy:

אבא שלי למשל, משאיר לפחות 20%, אבל הוא הולך למסעדות פעם בשנה, ביום הולדת למשל, ואז הוא הולך למסעדה מאד יקרה.

אני באמת הייתי משאירה 10%, תמיד, עד שלפני כמה זמן פשוט נשבר לי, עקב שירות גרוע שהייתי מקבלת. אני לא מקבלת טיפ על העבודה שאני עושה, אני מקבלת משכורת, וכך גם אותם מלצרים/ברמנים. גם אני הייתי ברמנית ולא תמיד נתנו לי טיפ, למרות שהייתי משקיעה, עובדת מהר ומשתמשת בחומרים איכותיים (פינלנדיה, לא אלסקה...) וסוחטת לבד לימונים וממיסה סוכר, מחייכת ומה לא... חצי מהזמן אנשים היו משלמים באשראי, לוקחים את המשקה שלהם והולכים בלי להגיד תודה. עוד היו כאלו שהיו מתמקחים איתי על המחיר, כאילו זה שוק ואני בעלת הבסטה. אבל קיבלתי שכר בסיס אז לא באתי בטענות, אז אין סיבה שהפוסטמה במסעדה/בר תבוא אליי בטענות (ותשלח את המנהל משמרת שלה שירוץ אחרי ברחוב כאילו לא שילמתי) אחרי שנתנה לי שירות זוועה. שתרוץ אחרי הבוס שלה שישלם לה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הא? ???

תאהב, תאהב. אבל זאת לא חוכמה כשהן בורחות ממך לגבהות.

**תזכורת עצמית - להודות לאלים שאינני בלונדינית מאז כיתה ט'**

לא ידעתי שמחנכים לזה מבית... :screwy:

אבא שלי למשל, משאיר לפחות 20%, אבל הוא הולך למסעדות פעם בשנה, ביום הולדת למשל, ואז הוא הולך למסעדה מאד יקרה.

אני באמת הייתי משאירה 10%, תמיד, עד שלפני כמה זמן פשוט נשבר לי, עקב שירות גרוע שהייתי מקבלת. אני לא מקבלת טיפ על העבודה שאני עושה, אני מקבלת משכורת, וכך גם אותם מלצרים/ברמנים. גם אני הייתי ברמנית ולא תמיד נתנו לי טיפ, למרות שהייתי משקיעה, עובדת מהר ומשתמשת בחומרים איכותיים (פינלנדיה, לא אלסקה...) וסוחטת לבד לימונים וממיסה סוכר, מחייכת ומה לא... חצי מהזמן אנשים היו משלמים באשראי, לוקחים את המשקה שלהם והולכים בלי להגיד תודה. עוד היו כאלו שהיו מתמקחים איתי על המחיר, כאילו זה שוק ואני בעלת הבסטה. אבל קיבלתי שכר בסיס אז לא באתי בטענות, אז אין סיבה שהפוסטמה במסעדה/בר תבוא אליי בטענות (ותשלח את המנהל משמרת שלה שירוץ אחרי ברחוב כאילו לא שילמתי) אחרי שנתנה לי שירות זוועה. שתרוץ אחרי הבוס שלה שישלם לה.

אני דיי בטוח שכל בנאדם שאי פעם עבד במלצרות/קייטרינג/ברמנות ואפילו חברים של עובדים (אני) יודע כמה יכולים לחיות על הטיפים עד שהמשכורת שלהם מגיעה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינני חושבת שזה עניין של בחירה (הטיפשות). ::)

חצי מהשכירים בארץ עובדים בשכר מינימום כי ישראלים קמצנים ורוצים זול והם לא יהיו מוכנים לשלם יותר בשביל שירות/מוצר ולכן נותני השירות/מייצרי המוצר נדפקים. אני חושבת שהבעיה היתה נפטרת אילו כל המלצרים/ברמנים היו מתאגדים ועושים בדרק כמו שעושים שהקולגות שלהם עושים בצרפת ובכל מקום בעולם בעצם, שם אפשר להתפרנס בכבוד ממלצור/ברמון ולפרנס משפחה. רק בארץ זאת עבודה לפני הטיול הגדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני לא מכירה יותר מדי בני 16 אשר עובדים, ולא רק בחופש הגדול, וכאשר הם עובדים זה בד"כ לממן את הבילויים והקאפריזות שלהם, לא למחייתם גרידא, וחושבים ש-3000 שקל זה המון המון כסף. גם כשיש השכלה לא רק להשיג לפעמים עבודה ביותר משכר מינימום. גם פקידות עם ידע בהנח"ש עובדות על 20 שקל עלובים לשעה. אני עובדת על 21 וזה נסבל בלבד. כוס אממק, אני עוברת לעבוד על עמלות... :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממש חושב ש3K למישהו שצריך לממן את עצמו לחלוטין זה הרבה, כי זה כלום. אבל אף אחד לא מכריח אותו להסכים לשכר כזה. האשמים הם בדיוק אותם אנשים שמסכימים לעבוד בשכר כזה, ברגע שהם יפסיקו אז לא תהיה למעסיקים ברירה אלא להציע להם שכר הוגן יותר.

בנוגע אלי באופן אישי: כן, בשבילי באמת 3K זה המון בהתחשב בעובדה שאת הכל אני מקבל מההורים וממה שאני עובד הולך כמעט הכל לחיסכון ולביזבוזים. אבל גם לזה אני לא מגיע(וזה גם לא מפריע לי ממש), 1000-1500 שקל בחודש בשביל שעה ביום זה מעולה בשבילי.

שאנשים יקחו קצת יוזמה ויעשו לעצמם במקום לדרוש ולהתעצבן על אחרים שלא עושים בשבילהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא מוכנים לשלם מחיר מלא על שירות/מוצר, אז טיפ הם יתנו? בחלומות הלילה, אבל בצרפת הם כן נותנים כי שם מלצרים זה לא צחוק - יש להם איגוד עובדים חזק ואי אפשר לפטר אותם והם חופשי ירקו לך באוכל אם לא תיתן טיפ. ממש עובדי חברת החשמל/נמלים/מצילים.

חברה שלי חזרה בדיוק מצרפת, אמרה שהטיפ כלול בחשבון במסעדות.

לגבי הטיפים: ראיתי לא ממזמן את הסרט Reservoir Dogs שציטטתם את הדיאלוג בתחילתו. עד כמה שזה טיפשי - הוא העלה בי המון שאלות בנושא ואני לא יודע כבר אם להשאיר או לא. אני נוהג להשאיר 10-20 אחוז - תלוי איפה אני ואיך היה השירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני לא מכירה יותר מדי בני 16 אשר עובדים, ולא רק בחופש הגדול, וכאשר הם עובדים זה בד"כ לממן את הבילויים והקאפריזות שלהם, לא למחייתם גרידא, וחושבים ש-3000 שקל זה המון המון כסף. גם כשיש השכלה לא רק להשיג לפעמים עבודה ביותר משכר מינימום. גם פקידות עם ידע בהנח"ש עובדות על 20 שקל עלובים לשעה. אני עובדת על 21 וזה נסבל בלבד. כוס אממק, אני עוברת לעבוד על עמלות... :lol:

דריה את מרוויחה רק 21 לשעה וקונה ארוחות ב40 שקל ?

כאילו ארוחה אחת=שעתיים עבודה

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ואת צוחקת עלי שאני גר אם זקנה מטורפת :lol: :lol: :lol: :'( :'( :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...