קבלו את . . . Niagara 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קבלו את . . . Niagara 2

shlomom

Recommended Posts

חברת סאן (Sun) הודיעה היום רשמית על השקת מעבד חדש מתוצרתה, ה-UltraSPARC T2.

המעבד בעל שם הקוד Niagara 2 הוא המעבד התעשיתי הראשון המוצע למכירה עם שמונה ליבות כאשר כל ליבה יכולה להריץ עד 8 Threads במקביל.

צריכת ההספק הנומינלית של המעבד היא 95W (מקסימום 125W) מה שגורם לו להיות המעבד היעיל ביותר עם כ 1.5W לת'רד.

מה שמענין הוא שסאן מציעים אותו למכירה ומקווים שאפילו ישתמשו בו בשרתים היותר רציניים שלהם מה שאומר שמעבדי האיטניום של אינטל ששמשו עד כה בחלק מהשרתים של וסאן ידחקו לטובת המעבד החדש.

מהמאפינים הבולטים של המעבד החדש:

- טכנולוגיה 65nm

- מהירות 900MHz – 1.4GHz

- שמונה ליבות ו-8 ת'רדים לליבה (כל ת'רד מסוגל להריץ מערכת הפעלה שונה)

- תמיכה ב Dual 10GB Ethernet על הצ'יפ.

- תמיכה ב 8 קווי PCI-E I/O

- יחידת עבוד קריפטוגרפית (הצפנה ופענוח) לכל ליבה.

- 4 בקרי (ולכן תמיכה בעד 64 FB-DIMMs)

- רוחב פס לזכרון 60+GB/S

- זכרון מטמון 4MB L2 cache מחולק ל 8 בנקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יפה מאוד :yelclap:

שחקן חדש שישבור את המונופול של אינטל, נחמד שחברת סאן הולכת גם בדרך של , שמונה ליבות טבעי ולא MCM כולל בקרי פנימיים.

זה רק מראה שהארכיטקטורה של שייכת לעידן הדינוזאורים.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה יעזור לך, זה מעבד תעשייתי לשרתים.

השאלה המעניינת היא איך אתה יכול לדעת שהמעבד ישבור את המונופול של אם אין לך אפילו מושג שהוא עובר אותו בביצועים בכלל...

המספרים יפים וגדולים וכל זה אבל נתונים לחוד וביצועים לחוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה המעניינת היא איך אתה יכול לדעת שהמעבד ישבור את המונופול של אינטל אם אין לך אפילו מושג שהוא עובר אותו בביצועים בכלל...

המספרים יפים וגדולים וכל זה אבל נתונים לחוד וביצועים לחוד

עם שמה עליו עין זה אומר הכל, חוצמיזה מה יש לאינטל להתחרות עם מפלצת כזאת, פרניין MCM מודבק עם עודף שומן (קאש).

אולי ברצלונה יוכל להתמודד איתו בחלק מהמשימות, בגלל מהירות שעון גבוהה יותר, אבל גם אני בספק.

בנאדם... העתיד זה ליבות על סיליקון אחד+בקר פנימי, מה שמדהים במעבד הזה שיש לו גם בקרי ו-PCI פנימיים.

אני קורא לזה אמנות, אשכרה אמנות של מעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם שמה עליו עין זה אומר הכל, חוצמיזה מה יש לאינטל להתחרות עם מפלצת כזאת, פרניין MCM מודבק עם עודף שומן (קאש).

אולי ברצלונה יוכל להתמודד איתו בחלק מהמשימות, בגלל מהירות שעון גבוהה יותר, אבל גם אני בספק.

בנאדם... העתיד זה ליבות על סיליקון אחד+בקר פנימי, מה שמדהים במעבד הזה שיש לו גם בקרי ו-PCI פנימיים.

אני קורא לזה אמנות, אשכרה אמנות של מעבד.

יורי אני כבר מזמן מפסיק להקשיב לך ברגע שאתה אומר

AMD/אינטל/MCM

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יורי אני כבר מזמן מפסיק להקשיב לך ברגע שאתה אומר

AMD/אינטל/MCM

זכותך! אבל אתה רואה לאן הכיוון הולך, עכשיו וסאן באותה הגישה של ריבוי ליבות על אותה פיסת סיליקון, ת'אמת התחילה עם מעבד ה-CELL.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לאינטל יש אגנדה

CEO מתנצל

http://mb.beareyes.com.cn/2/lib/200610/06/020/xiagui.jpg

שלא הגיעו ל 4GHZ

זה בשביל אורי :hi:

הלוואי עלי QUAD

בירידת מחירים של 26 לאוגסט הוא יהיה מעט יותר כדאי

אחרי שראיתי את המפה לאוגוסט

אני יחכה ל PHENOM

עם עוד ירידת מחירים כזואת לרבעון

האינטל CEO יזחל אצלי בקרית גת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה מאוד :yelclap:

שחקן חדש שישבור את המונופול של ,

SUN במשחק לפני שנולדת...

ופרט לכך איזה מונופול היא תשבור... זה לא מעבד . זה הולך לשווקים שגם ככה אין בהם מונופול לאינטל.

נחמד שחברת סאן הולכת גם בדרך של , שמונה ליבות טבעי ולא MCM כולל בקרי פנימיים.

זה רק מראה שהארכיטקטורה של שייכת לעידן הדינוזאורים.

זאת בחירה שלא כולם עושים... גם משתמשים ב MCM. וזה לא מונע מהמעבדים שלהם להיות הכי מהירים בעולם.

לכל שיטה היתרונות שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי בצועים, הם אמורים להיות גבוהים מאוד. סאן הבטיחה לפרסם אותם בהמשך השבוע באירוע שיתקיים באוסטין טקסס (SPEC). הוא צפוי להיות חזק לפחות פי שתיים מקודמו ה UltraSPARC T1 שיש עבורו תוצאות ב SPEC

מה שמיוחד בהשקה הנוכחית - מעבר להישג הטכנולוגי (המרשים) הוא שסאן מתכוונת למכור את המעבד לכל דורש בתעשיה.

מעבדים קודמים לא הופצו באופן כזה ונקנו רק במסגרת שרתים של סאן.

עם המעבד הזה ועקב יכולות העבוד והעברת הנתונים האדירות שלו (encription, PCI-E, 10G Eth) מתכוונת סאן לחדור לשווקים חדשים מעבר לשוק השרתים כמו נתבים ושירותי אחרים, מערכי דיסקים וכדומה.

התמיכה של מודל ה encription ב10 פרוטוקולי הצפנה מובילים ( DES, 3DES, AES, RC4, SHA1, SHA256, MD5, RSA2048 key, ECC,CRC32) בחומרה תגרום למעבד להיות פופולרי במחשבים של ה NSA ;)

המחיר שלו אמור להיות מאוד תחרותי - מתחת ל 1000$ ולכן סביר שידחק חלק ממעבדי הזאון והאופטרון שמשמשים היום בחלק מהשרתים של סאן.

לגבי השם

ב. אני היחיד ששם לב לשם המדהים שבחרו למעבד הזה :smile1:?

המעבד הבא שלהם שמתוכנן ל.. 2008 יכיל 16 ליבות ויריץ כמובן 128 ת'רדים יקרא Victoria Falls

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SUN במשחק לפני שנולדת...

ופרט לכך איזה מונופול היא תשבור... זה לא מעבד x86. זה הולך לשווקים שגם ככה אין בהם מונופול לאינטל.

תקרא את הכתבה, כתוב במפורש שהמעבד יתחרה ישירות ב-אייטניום.

זאת בחירה שלא כולם עושים... גם משתמשים ב MCM. וזה לא מונע מהמעבדים שלהם להיות הכי מהירים בעולם.

לכל שיטה היתרונות שלה.

השיטה הזאת כבר עוברת מהעולם כי היא גרועה למולטי-תרדים, כמו שאמרתי בעבר חשוב קשר בין הליבות באותה מהירות שעון כדי לקבל מולטי-תרדים כמו שצריך.

מה קרה קשה לפרגן לחברה שמוציאה מעבד חדשני, היא קיבעון טכנולוגי ממוזער, בקרוב כולם יבינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממתי איטניום הוא מונופול בשוק שלו...?

יש לו פחות נתח שוק מpower של וsparc של SUN.

אז כדאי שאתה תקרא כמה דברים לפני שאתה מגיב על נושאים שאין לך מושג בהם.

העובדה היא ש power בתצורת MCM ו- בתצורת MCM הם המעבדים החזקים ביותר בשווקים שלהם הם מיועדים כרגע.

נכון שתאורטית עדיף אחידה. אבל המציאות היא ש MCM מאפשר לשים מוצר מהיר יותר בשוק.

1. הזמן מהפיתוח לשוק יותר קצר.

2. מספר המעבדים הטובים מכל וואפר גדול יותר.

3. אפשר להתאים ליבות מהירות למהירות ואיטיות לאיטיות - משמע אפשר לשים מוצר בעל מהירו שעון יותר גבוהה בשוק.

אז בעוד תיאורטית MCM פתרון פחות טוב היתרונות האלו מאפשרים כבר הרבה זמן לאינטל לשים מוצר מהיר ותחרותי יותר בשוק בזמן שAMD לא עומדת בלוחות זמנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...