שאלה לבעלי עסקים אם יש פה - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לבעלי עסקים אם יש פה

gameplan

Recommended Posts

נגיד המצב של אבא שלי, לאבא שלי יש את אחד המשרדים הכי מפורסמים ומצליחים בארץ והרבה אנשים רוצים לבוא ולעבוד אצלו בגלל זה כי א יגידו עבדתי אצלו אז...

ובאו אליו אנשים גם במרחק שעה נסיעה ויותר ומכל הסוגים אבל את המשטמתים הוא זרק אחרי הראיון הראשון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 241
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בסופו של דבר זה עניין של העדפה.

אם יש לך 2 עובדים למשרה, אחד מהם שירת ושניהם פחות או יותר אותה רמה, זה יעזור להתלבטות.

אבל ברוב המקרים אם יש לך 2 אפשרויות - אחת גרועה ואחת טובה - מנהל טוב יקח את האפשרות הטובה, בלי קשר לאם הבן אדם שירת או לא שירת.

כמובן, אם לוקחים את ההשתמטות כמעיד אופי, אז אולי זה יכול להפוך את האפשרות הזאת לפחות טובה באופן כללי.

בשורה התחתונה, כן, אני משוכנע שזה ישפיע בהרבה מקומות וזה יקשה. אבל לא בכל מקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון מי שצריך עבודה לא יעמיד אותך לדין מסיבה אחת פשוטה שזה כבר מוציא לו שם רע וגורם לאנשים התנגדות רבה יותר.

דבר שני תמיד יש אלף ואחת סיבות למה לסרב ולא חייבים להגיד בגלל העבר הצבאי...

שטויות, כשאני הולך לראיון עבודה המראיין לא יכול לדעת מה קרה בראיונות עבודה אחרים.

ומספיק שמבקש העבודה יכול להוכיח שאחד השיקולים לאי קבלתו לעבודה הוא עברו הצבאי, דבר אחד שמאד מחזק את זה זה אם המראיין שואל אותו על עברו הצבאי.

ברגע ששואלים מישהו שבא לראיון עבודה על עברו הצבאי, לא מקבלים אותו לעבודה וגם לא נותנים לו הסבר הגיוני - הוא יכול להתלונן על מקום העבודה שלא קיבל אותו ויש לו סיכוי מעולה לזכות בתביעה.

אני עובד בחברת היי-טק ציבורית גדולה (נשכרת ב-NASDAQ).

אני לא מכיר אף בן אדם בחברה שלא שירת בצה"ל (פרט לעולים שעלו בגיל מבוגר כמובן), אנחנו לא עוסקים בשום אופן בטכנולוגיות ביטחוניות.

פשוט חברה שמכבדת את עצמה לא תגייס משתמטים, קורות החיים שלהם נזרקים לגריסה במשאבי אנוש.

אני יודע שכשאני אגיע לדרג ניהולי כלשהו ואצטרך לראיין מועמדים, אני לא אקבל לעבודה אנשים שלא שירתו את המדינה שלהם כי בעיניי הם אנשים מהסוג שאני לא רוצה לעבוד איתם.

שוב אתם אומרים שטויות. על אחת כמה וכמה חברה ציבורית לא מעניין אותה אם העובד עשה או שלא, זה פשוט לא שיקול.

ותיקון: חברה שמכבדת את עצמה לא עוברת על החוק.

שמאלני.

וגאה בזה.

בדיוק. לא מפרטים סיבה.

אתה מבקש תעודת סיום שירות צבאי, הוא מתחיל לספר לך למה הוא לא שירת, אם הסיבה נראית רפואית נטו, אפשר לשקול להעסיק. אם על נפשי נפשי, אין מצב. אם משתמט, גם אין מצב, אבל אני לא אסביר לו למה.

ברגע שאתה לא נותן הסבר, הסיכויים שלך לזכות בתביעה שתוגש נגדך הם אפסיים.

אסור לך לשאול על עברו הצבאי של מבקש עבודה, ברגע שעשית את זה הפללת את עצמך. מבחינת בית משפט - אתה אשם עוד לפני שהמשפט התחיל.

גם אם אתה מסרב לקבל לעבודה מישהו בגלל בעיה נפשית ואתה אומר את זה או שניתן להוכיח את זה - אכלת אותה.

נגיד המצב של אבא שלי, לאבא שלי יש את אחד המשרדים הכי מפורסמים ומצליחים בארץ והרבה אנשים רוצים לבוא ולעבוד אצלו בגלל זה כי א יגידו עבדתי אצלו אז...

ובאו אליו אנשים גם במרחק שעה נסיעה ויותר ומכל הסוגים אבל את המשטמתים הוא זרק אחרי הראיון הראשון.

ההודעה הזאת תועבר לטיפול של הגורמים המתאימים, תודה על שעזרת לי לשמור על החוק :D

בסופו של דבר זה עניין של העדפה.

אם יש לך 2 עובדים למשרה, אחד מהם שירת ושניהם פחות או יותר אותה רמה, זה יעזור להתלבטות.

אבל ברוב המקרים אם יש לך 2 אפשרויות - אחת גרועה ואחת טובה - מנהל טוב יקח את האפשרות הטובה, בלי קשר לאם הבן אדם שירת או לא שירת.

כמובן, אם לוקחים את ההשתמטות כמעיד אופי, אז אולי זה יכול להפוך את האפשרות הזאת לפחות טובה באופן כללי.

בשורה התחתונה, כן, אני משוכנע שזה ישפיע בהרבה מקומות וזה יקשה. אבל לא בכל מקום.

זה יקשה רק בעסקים פרטיים וגם זה לא בהרבה מאד מהם. עסק ציבורי או גדול במיוחד פשוט לא שם על זה זין. עסק קטן של בנאדם פרטי - לרוב לא אכפת. אלו שכן אכפת להם(ויש, אני לא אומר שאין בכלל) הם פשוט מנהלים גרועים ובסוף יחטפו תביעה ויפסיקו את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות, כשאני הולך לראיון עבודה המראיין לא יכול לדעת מה קרה בראיונות עבודה אחרים.

ומספיק שמבקש העבודה יכול להוכיח שאחד השיקולים לאי קבלתו לעבודה הוא עברו הצבאי, דבר אחד שמאד מחזק את זה זה אם המראיין שואל אותו על עברו הצבאי.

ברגע ששואלים מישהו שבא לראיון עבודה על עברו הצבאי, לא מקבלים אותו לעבודה וגם לא נותנים לו הסבר הגיוני - הוא יכול להתלונן על מקום העבודה שלא קיבל אותו ויש לו סיכוי מעולה לזכות בתביעה.

שוב אתם אומרים שטויות. על אחת כמה וכמה חברה ציבורית לא מעניין אותה אם העובד עשה או שלא, זה פשוט לא שיקול.

ותיקון: חברה שמכבדת את עצמה לא עוברת על החוק.

וגאה בזה.

ברגע שאתה לא נותן הסבר, הסיכויים שלך לזכות בתביעה שתוגש נגדך הם אפסיים.

אסור לך לשאול על עברו הצבאי של מבקש עבודה, ברגע שעשית את זה הפללת את עצמך. מבחינת בית משפט - אתה אשם עוד לפני שהמשפט התחיל.

גם אם אתה מסרב לקבל לעבודה מישהו בגלל בעיה נפשית ואתה אומר את זה או שניתן להוכיח את זה - אכלת אותה.

ההודעה הזאת תועבר לטיפול של הגורמים המתאימים, תודה על שעזרת לי לשמור על החוק :D

זה יקשה רק בעסקים פרטיים וגם זה לא בהרבה מאד מהם. עסק ציבורי או גדול במיוחד פשוט לא שם על זה זין. עסק קטן של בנאדם פרטי - לרוב לא אכפת. אלו שכן אכפת להם(ויש, אני לא אומר שאין בכלל) הם פשוט מנהלים גרועים ובסוף יחטפו תביעה ויפסיקו את זה.

אתה לא יודע כמה המנהלים יודעים עלייך רק עפ"י שם!!

מה אתה חושב הקולגותמתייעצים אחד עם השני כל הזמן בנושא עובדים!!

בבקשה עם עזרתי לך לשמור על החוק, אגב איזה משרד זה? :bash: :bash:

ואני חושב שמי שלא אכפת לו בסופו של דבר אוכל אותה כי אני אשרת בצבא ורוב העם משרת ולדעתי זה לא הוגן שאנחנו משרתים ומגנים על המדינה כשיושב מישהו בבית וצוחק עלייך.

אני לא מדבר על מישהו עם בעיות באמת אלא על המשטמתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אסביר את זה לאט כדי שתבין יותר טוב: שם המשתמש שלך-->מס' הIP שלך ביום ובשעה שבא נכתבה ההודעה-->פניה לספקית שלך-->שם המנוי שהיה מחובר לIP הזה באותו יום ושעה-->שם העסק בניהול/בבעלות המנוי או אחד מבני משפחתו הקרובה :hat:

כן, אתה צודק. מנהל של חברה X יתייעץ עם מנהל של Y (החברה המתחרה) בנוגע להעסקת עובדים :kopfpatsch:

ואתה יודע, יש עוד דרכים לתרום למדינה מלבד שירות בצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אסביר את זה לאט כדי שתבין יותר טוב: שם המשתמש שלך-->מס' הIP שלך ביום ובשעה שבא נכתבה ההודעה-->פניה לספקית שלך-->שם המנוי שהיה מחובר לIP הזה באותו יום ושעה-->שם העסק בניהול/בבעלות המנוי או אחד מבני משפחתו הקרובה :hat:

כן, אתה צודק. מנהל של חברה X יתייעץ עם מנהל של Y (החברה המתחרה) בנוגע להעסקת עובדים :kopfpatsch:

1. על שטות כזאת שניצן "פלט" בפורום בחיים אף אחד לא יקבל צו מבית משפט שמחייב את בעלי האתר ונטויז'ן לספק את פרטי ניצן.

2. כמו שבתי קזינו בלאס וגאס מזהירים מתחרים מפני רמאים ידועים או חשודים, כך גם זה יכול לקרות בין חברות שונות.

3. זה לא משנה שיש עוד דרכים לתרום למדינה מלבד שירות צבאי! יש חוק בארץ שלא פוטר אף אחד כמעט משירות בצבא. כל אחד חייב לציית לחוקי המדינה. חוק זה חוק. לכן, אם אתה לא ספורטי מצטיין או מוזיקאי מצטיין או חולה נפש או בעל פיגור שיכלי או בעל מו"מ או תלמיד ישיבה, אתה חייב לשרת בצבא. לא משנה מה קורה, או מאיזו סיבה. אתה חייב לשרת בצבא ולציית לחוקי המדינה. תמיד!

תפסיק לנסות להוציא אחרים אידיוטים כשאתה בעצמך האידיוט הכי גדול פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3. זה לא משנה שיש עוד דרכים לתרום למדינה מלבד שירות צבאי! יש חוק בארץ שלא פוטר אף אחד כמעט משירות בצבא. כל אחד חייב לציית לחוקי המדינה. חוק זה חוק. לכן, אם אתה לא ספורטי מצטיין או מוזיקאי מצטיין או חולה נפש או בעל פיגור שיכלי או בעל מו"מ או תלמיד ישיבה, אתה חייב לשרת בצבא. לא משנה מה קורה, או מאיזו סיבה. אתה חייב לשרת בצבא ולציית לחוקי המדינה. תמיד!

אני קורא לזה חוק בלי שיניים, קודם כל שכולם יעשו אז נדבר... סדיר+מילואים, כולל חכי"ם אוכלי חינם.

BTW מה הקטע עם "לתרום למדינה", לא מספיק המס-הכנסה שאוכל לכם ולמשפחה כל חודש מהמשכורת, כדי לממן שרים ללא תיק. :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון אני יכול לעשות ריסט למודם וראוטר ואז זה לא אותו IP.

דבר שני זה לא שהוא בוחר רק בגלל זה אבל זה משפיע כי זה תלוי גם באופי של בן אדם.

דבר שלישי אתה אפילו לא יודע כמה הקולגות מתייעצים.

לא כל החברות מתחרות!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון אני יכול לעשות ריסט למודם וראוטר ואז זה לא אותו IP.

לא משנה מה האייפי הנוכחי שלך. משנה איזה IP היה לך בעת כתיבת ההודעה. המידע הזה נרשם כל הזמן אצל הספק שלך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולכם חיים פה בסרט או לא יודע מה , כל העולם מנסה להטפל לאנשים צעירים בזמן האחרון , מאז הפשלה של מלחמת לבנון 2- הפשלה של הצבא

שאפשרה למחבלים לחטוף 2 חיילים ולפוצץ טנק , ובעקבות הלחץ הציבורי היינו חייבים לצאת לתקוף את החזבאללה למרות ששנים לא עשינו כלום

למרות שהם ידענו מה הם מחזיקים שם... מאז הסיפור הזה..כל היום התקשורת עסוקה בהפחדת הציבור - גרעיני מאיראן

מלחמה עם סוריה..סוף העולם..תפסיקו כבר להתייחס למה שכתוב בעיתון ולהאמין לכל דבר - זה פשוט עצוב לקרוא תגובות פה.

אם אתם עוד לא יודעים , אתה חיים במדינה מושחתת , מדינה שלא רוצה לשלם כסף לניצולי שואה , מדינה שבקושי עוזרת לנזקקים.

הולכת להעלות את השכר לימוד לסטודנטים..ובמדינה הזאת גם עם תואר ראשון לא בטוח שתמצא עבודה.

ומה זה משנה אם עשית או לא עשית ? בחור צעיר אחרי הולך להרוויח שכר מינימום בלבד , על כל המדינה השתלטו חברות כח אדם

כל החברות הגדולות וכל המונופולים מעסיקים רק דרך כח אדם , גם חברות היי טק למדו את זה והן מעסיקות בפחות כסף דרך כח אדם ולפרוייקטים זמניים.

חברות כח אדם..שהבעלים שלהם אפילו מקורבים לשלטון , חברות שלא תמיד נותנות את כל הזכויות , פשוט שוק של עבדים.

היתרון היחיד של מי שעשה שירות קרבי..זה שהוא יכול ללכת לעבוד באבטחת אישים או באיזשהי עבודת מכובדת שמשלמים בה כסף יותר טוב.

בעקרון בקשר לפרופיל 21 - אתה צריכים להבין דבר אחד - אני לא הייתי מעסיק חייל שיש לו פרופיל 21 והוא לא שירת אפילו יום אחד בצבא , כלומר מישהו שהשתמט ישר מההתחלה אפילו בלי לנסות אפילו , בקשר לאלו שיש להם פרופיל 21 אחרי שהם שירתו זמן מסויים בצבא ורשום סיבה רפואית - הייתי מקבל אותם לעבודה ומנסה לראות איך הם עובדים ואיך הם מתאימים לי - כי לפסול מההתחלה כמו שעושות הרבה חברות פה זו פשוט גזענות , וגם עברה על החוק שגובלת בבורות.

אם מישהו עשה שירות לאומי במקום שירות צבאי זה גם מקובל עליי.

אם אם מישהו יהיה כנה איתי ויאמר לי שמע הייתי שנה בצבא , וסבלתי שם ויצאתי , אני אבין אותו ואנסה אותו בעבודה.

למעשה אסור למעסיק בכלל לשאול את האדם מה הפרופיל שלו ומה ולמה - רק בעבודות שדורשות סיווג ביטחוני או לרשום על ויתור סודיות אז המעסיק אמור להחתים את האדם על הטופס ולקרוא בדיוק מהי הסיבה שהוא יצא על 21.

בעקרון מי שיצא על 21 לא יכול לעבוד במשרדי ממשלה ובעבודות , וזה גם יקשה עליו בראיונות עבודה כי זה תמיד משהו שיפריע בקורות חיים ,

אבל לדעתי ברגע שיש לבן אדם תואר וכישורים..אז יקבלו אותו לעבודה בלי קשר לצבא.

בעקרון הקטע הזה של הצבא זה סתם בולשיט לא קשור בכלל , אם אתה הולך להעסיק בן אדם בתור ויש לו את הידע והנסיון

אז מה אכפת לך מה הוא עשה בצבא בכלל ? מה זה קשור ? זאת סתם אפליה בחוק.

וסתם בשביל שתדעו - שבן אדם יוצא מהצבא - גם אם הוא יצא על בעיות כבד..או על קב"ן - רשום לו 21 רפואי.

בתעודת שחרור לא רשום 21 נפשי , אין דבר כזה - יש דבר כזה אי התאמה - שנותנים את זה בעיקר לחיילים בעייתים שישבו בכלא - או סרבני גיוס

או פציפיסטים - ובן אדם כזה אולי צריך לבדוק לפני שמעסיקים.

ושבן אדם מה למקום עבודה ויש לו 21 רפואי - אז ישר מסתכלים עליו בעין רעה - כי מניחים שזה נפשי או משהו - אבל שבן אדם בא עם תעודה כזו

הוא יכול לטעון שהיה לו xx וכל בעיה רפואית אפשרית - רק במידה והוא חותם על ויתור סודיות רק אז המעסיק יכול לדעת מה הסיבה האמיתית

או רק עם זה מקום ממשלתי הם יודעים מראש.

אני אישית המשכתי בצבא 3 שנים עד הסוף...רק בגלל שפחדתי מההשלכות על 21...ודווקא ב3 עבודות שעבדתי רק שאלו באופן כללי על הצבא

ולא ביקשו תעודת שחרור בכלל - רק כשעבדתי בתור מאבטח..ביקשו לראות תעודת שחרור וכל זה ,

אבל בעקרון הכל חרא..בחור צעיר אחרי או בלי גם ככה מרוויח פה מינימום והולכים לנצל אותו..ככה שהכי טוב זה לברוח לעבוד בחו"ל :-X

ובכלל אם הייתי מעסיק הייתי חושב רק על הרווחיות של העסק שלי , בא לי מועמד לעבודה - אני בודק מה הכישורים שלו ומה אני צריך ממנו

לפטר הרי אפשר תמיד..אז למה לפסול אנשים מראש ? להפך זה יותר רווחי לי מישהו שלא צריך לעשות מילואים.

מה אתה רוצים שכל אותם 20 אחוז שלא מתגייסים יהיו מובטלים ? שלא יקבלו אותם לשום עבודה ? ואז מה ? הם יקבלו הבטחת הכנסה או אבטלה

מהכסף של משלמי המיסים ?

צריך להקים פה צבא שכירים , לסגור את חברות כח האדם..להעלות את שכר המינימום ל1000 דולר בחודש , ולתת לאנשים צעירים לחיות :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה 21 רפואי אבל אמיתי אז הייתי מעסיק בתנאי שזה לא פוגע בעבודה ומי שעשה עוד שירות לאומי במקום הצבא לאחר שהשתחרר על בעיה רפואית הייתי אפילו שמח יותר להעסיק אותו..

אם הוא משתמט לא הייתי חושב להעסיק אותו אפילו אבל זה רק אני והדעות /השקפות שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה זאת האפליה הזאת בין בעיה נפשית לבין בעיה רפואית ?

מה בעיה נפשית זו לא בעיה רפואית ?

נניח בן אדם שיש לו חרדות או לחצים נפשיים זאת לא בעיה רפואית ?

בארצות הברית כמעט כל התושבים לוקחים כדור נגד דיכאון ודברים כאלה

אז מה אתם בעצם אומרים פה ? שאת כל האנשים האלה אסור להעסיק ?

אתם יודעים כמה מפורסמים לוקחים כדורים נגד דיכאון ?

מה אתם חושבים שכל אחד בזמן שהוא חייל ילך לקב"ן ויגיד לו - שמע בוא תן לי מסמך שאני מפגר עם תעודה ?

רק תשחרר אותי מפה - ולא יקבלו אותי לעבודות ולא כלום ? מה אתם חושבים שבכזו קלות אנשים יעשו את זה?

ברגע שתהיו בצבא תדברו - הרבה חיילים סובלים שם ואין להם ברירה רק לצאת על 21 ולהפסיק לסבול

זה לא אומר שהם חולי נפש , וזה לא אומר שהם לא יכולים לעבוד ,

ומה שאתם אומרים בעצם זו געזנות לגמריי

זה כמו להגיד שאתם לא מוכנים להעסיק או להתקרב לאנשים שסובלים מדיכאון או מלחצים או מדברים כאלה

וכמעט כל העולם לוקח כדורים נגד הדברים האלה.

זה שבארץ פה יש סטיגמה - שכל אחד בא לקב"ן ואומר לו תשחרר אותי והוא משחרר - זה לא בדיוק נכון

בשביל לשחרר על 21 הקב"ן צריך סיבה רפואית פסיכולוגית - הוא לא יכול להמציא סתם משהו ולשחרר את החייל.

הוא משחרר אותו בגלל שהוא סובל מבעיה רפואית , זה שכביכול יש קלות בלהוציא פטור כזה זאת בעיה של הצבא

ובעיה של הרופאים בצבא ולא של החייל עצמו.

ואגב , יש דברים בגו - בצבא מתים כל שנה יותר חיילים בהתאבדות ! מאשר מחיילים שמתים בקרב.

אז ככה שתפסיקו לבלבל את המוח לפני ששירתתם בצבא או התחלתם לעבוד בעבודות.. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...