ייעוץ בבקשה: Dell 2007fp אבל הטקסט יהיה לי קטן - עמוד 3 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ בבקשה: Dell 2007fp אבל הטקסט יהיה לי קטן

yanital

Recommended Posts

ברור, כי למעשה אתה עושה בדיוק מה שקורה במסכי LCD שרצים ברזולוציה לא טבעית - אינטרפולציה במספר לא שלם של פיקסלים.

אני לא משתמש ברזולוציה לא טבעית, אבל אם הייתי הולך לפי ההצעה לעשות זום, זה מה שהיה קורה בפועל. עם ה-2000FP האופציה היתה תמונה קטנה (ברזולוציה טבעית) או תמונה מטושטשת (ברזולוציות נמוכות יותר).

אבל לא על זה דיברתי. דיברתי על הצגת תמונה בזום ביחס שלם 1:2 או כדומה.

ההצעה הזו יפה בתאוריה, אבל נופלת במבחן המציאות. כשגולשים עם רזולוציות מסך נמוכות (למשל 1280x1024 או 1024x768) באתרים שבהן יש בגודל 800x600 (הגודל הנפוץ ביותר) מקבלים (1) תמונה בגודל סביר ו-(2) נגישות לממשק של הדפדפן ולשאר האלמנטים בדף האינטרנט. אם תציג תמונה של 800x600 בהגדלה של 100% במסך 1600x1200 תקבל תמונה קטנה. תעלה ל-200% ותאבד את ממשק הדפדפן, ולא פחות גרוע - תצטרך להפעיל כל מיני פתרונות עקומים כדי לראות בכלל את התמונה במסך מלא ובזום כזה. כל רמת זום באמצע תתבטא בתמונה מטושטשת. בקיצור, זה לא זה.

אגב, מספיק שהתמונה גדולה בכמה פיקסלים מ-800x600 וכבר אי אפשר להשתמש בזום 200%, כי התמונה לא תכנס כולה למסך. במקרה כזה צריך להשתמש בזום אחר, במחיר של אובדן חדות. כמובן שברזולוציות נמוכות יותר אין בעיה כזו, כי אפשר להציג את התמונה בגודל של 100% ולקבל גודל סביר וחדות טובה.

ואם אתה רוצה גם סרגל כלים כלשהו בצד, אולי מסך בעל רזולוציה 1920X1200 הוא מה שאתה צריך.

תודה, אבל אני מחפש מסך עם רזולוציה *פחות* גבוהה, לא משהו שידרוש עוד ועוד האקים כדי להצליח לעבוד. מבחינתי חווית השימוש ב-1600x1200 לוקה מאוד בחסר. רזולוציה יותר גבוהה רק תקצין את הבעיה.

זה ממש לא כזה נורא לעשות CTRL++ כדי לקרוא.

ניסיתי. זה נורא. התוצאה (מבחינת layout) לא מוצלחת, ואין לי שום עניין לתקן כל הזמן את התצוגה במקום להתרכז בתוכן. לא בשביל חווית שימוש כזו שילמתי 2250 ש"ח (ושוב תודה ל-lcdtv.co.il שאיפשרו לי לצאת בזול מהטעות הזו).

אתה לא צריך לשחק עם גודל פונטים או הגדרות כלשהן, ובמצב רגיל אתה יכול לעבוד עם הגדלים המקוריים ושום עיצוב מקורי של שום דף לא ייפגע. אם הטקסט בדף ספציפי קטן לך, אתה מגדיל אותו עם CTRL++ רק לצורך הקריאה.

זה לא אותו דבר. התמונות נשארות באותו גודל, ולכן העיצוב נפגע. בדפדפנים שבהן התמונות כן גדלות (למשל אופרה) האיכות של התמונות נפגעת. מה שלא תעשה, אתה מקבל את "הצד הקצר של המקל".

לא ברור לי למה אתה "נתקע" על הגודל הזה 800X600 כאילו זה הגודל היחיד של שקיים.

800x600 הוא מנסיוני הגודל הנפוץ ביותר ובהפרש ניכר. במקרים שבהם הגודל שונה הוא בד"כ *קטן יותר*, מה שנותן חווית צפיה גרועה עוד יותר על מסכים עם רזולוציות גבוהות.

ומה תעשה כשתקבל תמונה בגודל 1280X960? או שתמונות כאלה אין בעולם?

עוד לא ראיתי אתר צילומים שבו גודל כזה הוא ברירת המחדל. במקרים (נדירים למדי) יש נוספות בגודל כזה, אבל לא כגודל בלעדי.

תגדיל רזולוציה במסך? זה נראה לי יותר מעצבן מלהתעסק עם זום.

זה לא יותר מעצבן, כי זה פשוט לא קורה. וגם אם זה אי פעם יקרה, אז עם MultiRes/QuickRes אפשר לשנות רזולוציה ולפחות לקבל תמונה שהיא גם חדה וגם גדולה. עם מסך LCD ברזולוציה גבוהה אי אפשר לקבל את שניהם - או גדול, או חד. תבחר.

הרי אין שום דרך להיות תמיד על רזולוציה אחת שתהיה אידיאלית לכל גודל של תמונה, כי יש לך של 400X300 מצד אחד ושל 3072X2304 מצד שני.

בתאוריה זה נכון, אבל באופן מעשי אנשים משתדלים להעלות תמונות בגודל שקרוב ל-800x600 או קטן יותר. באותה מידה, בוני אתרים מתאימים את עצמם לרזולוצית מסך של 1024x768.

אם בעתיד העולם יעבור להתאמה לרזולוציות גבוהות יותר זה יהיה מצויין, אבל אנחנו לא שם. כיום, 1600x1200 דורש יותר מדי פשרות ומעקפים מצד המשתמש.

מובן שאין שום מסך שמסוגל להציג את האחרונות, אך מסך עם רזולוציה גבוהה הוא תמיד בעל יתרון, כי תמונות ענקיות אפשר להציג בהקטנה פחות משמעותית ושמירה על פרטים רבים יותר,

אם אני רוצה לעשות מצגת שקופיות על ה-CRT שלי אני יכול לעלות לרזולוציה של 1600x1200 (ואפילו יותר). אני לא רואה איפה הבעיה.

לעומת תמונות קטנטנות שתמיד אפשר למתוח, וכל עוד זה נעשה ביחס שלם, אין שום עיוות.

לא טענתי שיש עיוות. טענתי שהגדלה של תמונה קיימת גורמת לאובדן איכות, במיוחד אם היא "תמונה קטנטנה".

לגבי טקסט גדול וחד, ובכן, תוכנות כמו WORD או ACROBAT, שמשתמשות בפונטים TRUETYPE ניתנים להתאמה לפי קנה מידה, יאפשרו לך תמיד למתוח את הדף לרזולוציה המלאה של המסך ויגדילו את הפונטים בהתאם. וככל שהרזולוציה יותר גבוהה, הטקסט ייראה יותר חד ופחות מפוקסל.

הזום משפיע רק על איזור התוכן. תפריטים, כפתורים ותוויות בממשק דורשים שינוי נפרד של גודל הפונט, ובמקרים רבים התוצאה היא טקסט קטוע. שוב, בעולם אידאלי הממשק יהיה בנוי מראש לרזולוציות גבוהות, אבל אנחנו לא חיים בעולם אידאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אגב, מספיק שהתמונה גדולה בכמה פיקסלים מ-800x600 וכבר אי אפשר להשתמש בזום 200%, כי התמונה לא תכנס כולה למסך. במקרה כזה צריך להשתמש בזום אחר, במחיר של אובדן חדות. כמובן שברזולוציות נמוכות יותר אין בעיה כזו, כי אפשר להציג את התמונה בגודל של 100% ולקבל גודל סביר וחדות טובה.

כמו שאמרתי, אין שום דבר אידאלי. בכל רזולוציה שתעבוד איתה, תמיד אפשר לייצר תמונה שהיא בדיוק חצי + כמה פיקסלים, ואז 1:1 קטן מידי ו-1:2 כבר לא נכנס למסך. אם בחיים שלך אתה נתקל לרוב בתמונות שהן סביב ה-800X600, אני יכול להבין למה 1600X1200 היא רזולוציה בעייתית בשבילך.

ניסיתי. זה נורא. התוצאה (מבחינת layout) לא מוצלחת, ואין לי שום עניין לתקן כל הזמן את התצוגה במקום להתרכז בתוכן. לא בשביל חווית שימוש כזו שילמתי 2250 ש"ח

לי באופן אישי ממש לא מפריע אם ה-LAYOUT דפוק כשאני מנסה לקרוא. אני מסכים שאם זה מאוד מפריע לך, אין שום סיבה שתישאר עם זה, אני רק לא רוצה שהאחרים יחשבו כאילו זה באמת כל-כך גרוע. לדעתי זה ממש לא יפריע לרוב האנשים שחלק מהזמן בחלק מהאתרים יצטרכו להגדיל כתב ולשבור LAYOUT.

זה לא יותר מעצבן, כי זה פשוט לא קורה.

טוב, בהחלט יכול להיות שבאתרים שאתה גולש אליהם זה לא קורה. לא אתווכח איתך. אולי מתישהו גם החלק הזה של העולם יתקדם ויבין שיש כבר מסכים שעובדים ביותר מ-1024X768 ושיש מצלמות שמסוגלות להפיק איכות גבוהה ביותר מ-800X600.

אם בעתיד העולם יעבור להתאמה לרזולוציות גבוהות יותר זה יהיה מצויין, אבל אנחנו לא שם. כיום, 1600x1200 דורש יותר מדי פשרות ומעקפים מצד המשתמש.

זה דורש יותר מידי פשרות רק למשתמשים בעלי דרישות מאוד ספציפיות כמו שלך. יש גם המונים שעבורם 1600X1200 זה נמוך מידי, ושהיו מתים לעבוד ב-2048X1536 או אפילו ב-2560X1600. אבל לרוב השימושים של אנשים רגילים, אין שום בעיה ב-1600X1200 ולא ברזולוציות האחרות שיש בשוק.

אם אני רוצה לעשות מצגת שקופיות על ה-CRT שלי אני יכול לעלות לרזולוציה של 1600x1200 (ואפילו יותר). אני לא רואה איפה הבעיה.

אין שום בעיה. CRT עדיפים על LCD בהרבה מובנים. אבל המובנים האלה זניחים עבור רוב המשתמשים, לעומת היתרונות של ה-LCD שחשובים לרוב המשתמשים. המקרה שלך די חריג במובן הזה.

לא טענתי שיש עיוות. טענתי שהגדלה של תמונה קיימת גורמת לאובדן איכות, במיוחד אם היא "תמונה קטנטנה".

עדיין, תמונה תיראה בדיוק אותו דברברזולוציה 800X600 ב-1:1 וב-1600X1200 ב-1:2, כך שזה לא רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...