ייעוץ בבקשה: Dell 2007fp אבל הטקסט יהיה לי קטן - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ בבקשה: Dell 2007fp אבל הטקסט יהיה לי קטן

yanital

Recommended Posts

לא יודע אם קנית כבר (את) (ה)מסך או לא, אבל אני משתמש כרגע ב2007FP והכיתוב קטן בטירוף

כנ"ל כאן. חשבתי שאני אוכל להתרגל לפונטים הקטנים, אבל לאחר כמה שעות עבודה אני כבר בכלל לא בטוח. ניתן אמנם להגדיל את הפונטים של המערכת, אבל יש לזה חסרונות אחרים. כנראה ש-1280x960 (או 1280x1024 באוריינטציה אנכית) זאת הרזולוציה הכי הגיונית למסכי 19~20 אינצ', לפחות למשתמשים בעלי ראיה ממוצעת.

אם זה באמת חשוב לך אני חושב שתעדיף את הVIEWSONIC VP930B

אני באמת שוקל להחזיר את ה-2007FP וללכת על ה-ViewSonic בגלל הבעיה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תן לעצמך כמה ימים - בטוח שתתרגל.

אני מקווה. יש לי בערך שבוע להחליט האם אני מחזיר את המסך.

יש לך בעייה עם הקונטרסט של הפונטים? ביטול ההחלקה עוזר?

לא, הטקסט דווקא חד וקונטרסטי. הבעיה היחידה היא שהוא מאוד קטן.

אגב, גם הופכות להיות מאוד קטנות. תמונה בגודל 800x600 נראית בסדר גמור במסכים שמשתמשים ברזולוציות נמוכות, אבל ב-1600x1200 היא נראית קטנה ולא פרופורציונלית.

ד.א. למה להקפיץ אשכול ככ ישן?

קודם כל הדיון לא מאוד ישן. ומעבר לכך, הקפצה גורמת לכך שהמשתתפים מקבלים עליו הודעה במייל, מה שמעלה את הסיכוי לקבל תגובה רלוונטית מכאלה שמכירים את הבעיה מניסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הגופנים קטנים מדיי עבורך תעלה את הDPI. כך תראה גופנים גדולים יותר ולא תפגע ברזולוציה.

הגדלת ה DPI תשנה את גודל הפונט של פונטים שמוגדרים באופן יחסי (יחידות %/pt/em וכו') אך לא של פונטים שמוגדרים בפיקסלים, כי גודל הפיקסל לא משתנה.

לצערי אתרים רבים קובעים את גודל הפונט בפיקסלים ולכן הפונט בהם יהיה קטן גם לאחר שינוי ה DPI.

פיירפוקס מאפשר הגדלת הפונט בכל זאת, IE6 לא. ב IE7 יש פונק' זום אבל היא כשניסיתי להשתמש בה היא עוותה לגמרי את האתרים.

יש לי מסך 2007WFP בבית ואני די סובל מהעניין. את הפונטים של מערכת ההפעלה והתוכנות הצלחתי לכוון למשהו נוח, אך באתרי אני משחק עם הגודל כל הזמן ועדיין זה לא מסתדר לפעמים.

לעומת זאת במשרד יש לי VP930 ואיתו הרבה יותר נעים לגלוש.

תן לעצמך כמה ימים - בטוח שתתרגל. יש לך בעייה עם הקונטרסט של הפונטים? ביטול ההחלקה עוזר?

לדעתי זה לא בריא במיוחד להתרגל לדבר כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, גם לי יש את ה2007FP.

לפני שקיבלתי אותו, פעלתי על (CRT 19'' (18'' In LCD עם 800X600.

כשקיבלתי את הFP, הייתי גם בהתחלה על 800X600, וכשהעלתי ל1600X1200, חשבתי שאני אף פעם לא אגיע לרזולוציה כזאתי :s07:

כשעברו הימים, ושולחן העבודה שלי הצטמק, היה צורך להגדיל את הרזולוציה, העלתי ל1024X768, הכל הפך ליותר חד, והכתב עדיין היה קריא.

אז כך נשארתי תקופה קטנה (לא ארוכה), ואז החלטתי שבא לי הכי חד וששולחן העבודה שלי יהיה נקי, אז הפעלתי את המסך על 1600X1200 ב75HZ.

ועכשיו, אני כבר רגיל לכזה גודל, ואני לא יכול לסבול גודל ענקי.

זה עניין של התרגלות, ותאמין לי שלאחר זמן קצר תוכל להפעיל את המסך על הרזולוציה הכי קטנה, אם אתה עדיין מעדיף שלא, תשים עם הרזולוציה הכי קטנה עם פונטים גדולים.

בהצלחה!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שאתה יודע יותר טוב ממני לכוונן את האקסטרפולציה של הפוטושופ

אישית אני דווקא שמח שלא צריך לגולל הרבה ברזולוציה גבוהה >:->

אור כהן: מסכי LCD רצוי להשאיר בתדירות 60Hz כי זה מה שהם עובדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שאתה יודע יותר טוב ממני לכוונן את האקסטרפולציה של הפוטושופ

אישית אני דווקא שמח שלא צריך לגולל הרבה תמונות ברזולוציה גבוהה >:->

אין קשר לפוטושופ. הבעיה קיימת כשאני צופה בתמונה ב-800x600 בפורומי צילומים כמו אלה. ברזולוציה כזו נראות מצויין על מסכים עם רזולוציה נמוכה, אבל יש להן אימפקט של תמונת פספורט כשצופים בהן במסך עם רזולוציה של 1600x1200.

ZOOM?

זום פוגע באיכות של התמונה, וזה נכון גם בהגדלה וגם בהקטנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תן לעצמך כמה ימים - בטוח שתתרגל. יש לך בעייה עם הקונטרסט של הפונטים? ביטול ההחלקה עוזר?

ד.א. למה להקפיץ אשכול ככ ישן?

דווקא טוב שהקפיצו אותו! הוא לא ישן כלכך ולמרות זאת לא מצאתי אותו בחיפוש...

דבר שנראה לכם טרוויאלי כל כך, כמו לעשות זום עם קונטרול וגלגלת, לא ברור לכולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה עוד דבר שאפשר לעשות (אני לא מסתדר בלי זה): באקספלורר ,נכנסים לאפשרויות ,משם לשונית נגישות, ומסמנים כמו בתמונה המצורפת. בתמונה זה IE7 אבל זה זהה גם ב-IE6 . החיסרון היחידי זה שאתרים מסויימים מופיעים קצת כאילו האותיות עולות אחת על השניה...,אז או שמתרגלים לזה או שבאתרים האלו משתמשים בפיירפוקס ומגדילים שם את הפונט עם מקש Ctrl עם מקשי + ו - . כדאי גם להגדיל את ה-DPI ,אחרי השינוי הזה,זה יגדיל גם פונטים שמקודם לא הושפעו.

לגבי ,אתה יכול להשתמש רק בתמונות עם רזולוציה גבוהה..... או להוריד רזולוציה בשביל עם רזולוציה יותר נמוכה. אפשר גם מה שאני עושה: משתמש בשני מסכים, וכל אחד מוגדר על רזולוציה שונה.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה לגבי נושא התמונות? אפילו אם אצליח להתרגל לטקסט המזערי, עדיין קיימת הבעיה עם שמצטמקות לגודל זניח. איך אתם פותרים את זה?

ההבדל בגודל הפיקסל בין מסכי 20" לבין מסכי 19" הוא כ-15 אחוז, כך שמעבר למסך 19" לא ישפר את גודל התמונות בצורה מהותית. ההבדל בגודל הפיקסל כן משמעותי עבור טקסט, אך כמו שנכתב כאן קודם, ניתן לפתור את בעיית הטקסט ע"י הגדלת הגופנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הגיוני. למה שיהיה הבדל בין הצגת תמונה ב-1:1 ב-800X600 לבין הצגת אותה תמונה ב-1:2 ב-1600X1200?

קח שני מסכים בגודל נתון - אחד עם רזולוציה של 1280x1024, השני עם רזולוציה של 1600x1200. אם תציג במסך הראשון תמונה ברזולוציה של 800x600 היא תתפוס קצת יותר משליש משטח המסך. לעומת זאת, אם תציג את אותה תמונה במסך השני השני היא תתפוס רק רבע משטח המסך. כדי לקבל גודל מקביל תצטרך לעשות זום עד שהתמונה תתפוס 970x730 פיקסלים. בזום כזה האיכות נפגעת. כמובן שאם יש לך את התמונה המקורית ברזולוציה גבוהה, תוכל להקטין אותה לגודל הזה, ולקבל איכות טובה, אבל כשצופים בתמונות שאחרים העלו לרשת אין אפשרות כזו. האפשרויות הן לצפות בתמונה בגודל קטן יותר מאשר במסך עם הרזולוציה הנמוכה, או לעשות זום ולקבל איכות נמוכה יותר.

אגב, כבר ב-1280x1024 מאבדים הרבה מהאימפקט של בגודל 800x600. על מסך עם רזולוציה של 1024x768 הן נראות הרבה יותר טוב (תופסות קצת פחות משני-שליש השטח), אבל הדרך היחידה לקבל רזולוציה כזו ללא אינטרפולציה ובמסך בגודל סביר (נניח 19 אינצ') היא להשתמש במסך CRT.

הנה עוד דבר שאפשר לעשות (אני לא מסתדר בלי זה): באקספלורר ,נכנסים לאפשרויות ,משם לשונית נגישות, ומסמנים כמו בתמונה המצורפת. בתמונה זה IE7 אבל זה זהה גם ב-IE6 . החיסרון היחידי זה שאתרים מסויימים מופיעים קצת כאילו האותיות עולות אחת על השניה...,אז או שמתרגלים לזה או שבאתרים האלו משתמשים בפיירפוקס ומגדילים שם את הפונט עם מקש Ctrl עם מקשי + ו - . כדאי גם להגדיל את ה-DPI ,אחרי השינוי הזה,זה יגדיל גם פונטים שמקודם לא הושפעו.

השינויים האלה אפשריים, אבל הם פוגעים בעיצוב המקורי של הדף. ובכלל, הצורך במשחקים אינסופיים עם זום וגודל פונטים די מייגע בעיני. הרבה יותר פשוט להשתמש ברזולוציה נמוכה יותר, הבעיה היא שבמסכי LCD שימוש ברזולוציה נמוכה יותר מהרזולוציה הטבעית גורם לטשטוש בלתי נסבל.

לגבי ,אתה יכול להשתמש רק בתמונות עם רזולוציה גבוהה..... או להוריד רזולוציה בשביל עם רזולוציה יותר נמוכה. אפשר גם מה שאני עושה: משתמש בשני מסכים, וכל אחד מוגדר על רזולוציה שונה.

פתרתי את זה בצורה פשוטה יותר - החזרתי את ה-2007FP לחנות וחזרתי ל-CRT :)

ההבדל בגודל הפיקסל בין מסכי 20" לבין מסכי 19" הוא כ-15 אחוז, כך שמעבר למסך 19" לא ישפר את גודל התמונות בצורה מהותית. ההבדל בגודל הפיקסל כן משמעותי עבור טקסט, אך כמו שנכתב כאן קודם, ניתן לפתור את בעיית הטקסט ע"י הגדלת הגופנים.

כאמור, מלבד CRT, אני לא רואה כרגע פתרון אחד שייתן לי את כל מה שאני מחפש במסך אחד: (1) צבעים מדוייקים שלא תלויים בזווית, (2) טקסט גדול וחד, (3) תצוגה בגודל סביר לתמונות בגודל 800x600 שכל כך נפוצות באתרים של צילומים, ו-(4) קלות שימוש, כלומר *ללא* התעסקות מתמדת בגודל פונטים וזום.

אגב, יש לי רק מילים טובות על lcdtv.co.il. הם איפשרו לי לבדוק את ה-2007FP לפני הקניה (לא שזה עזר לי להעריך נכון את בעיית גודל הפונט עם המסך הזה), והם טיפלו בנושא ההחזרה בצורה הוגנת מאוד בעיני. לאחר שהמסך היה אצלי בשימוש במשך שבוע שילמתי להם 100 ש"ח דמי החזרה. מבחינתי זה תשלום סביר עבור "שכר לימוד" ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח שני מסכים בגודל נתון - אחד עם רזולוציה של 1280x1024, השני עם רזולוציה של 1600x1200. אם תציג במסך הראשון תמונה ברזולוציה של 800x600 היא תתפוס קצת יותר משליש משטח המסך. לעומת זאת, אם תציג את אותה תמונה במסך השני השני היא תתפוס רק רבע משטח המסך. כדי לקבל גודל מקביל תצטרך לעשות זום עד שהתמונה תתפוס 970x730 פיקסלים. בזום כזה האיכות נפגעת.

ברור, כי למעשה אתה עושה בדיוק מה שקורה במסכי LCD שרצים ברזולוציה לא טבעית - אינטרפולציה במספר לא שלם של פיקסלים. אבל לא על זה דיברתי. דיברתי על הצגת תמונה בזום ביחס שלם 1:2 או כדומה. במקרה כזה אין שום סיבה שהאיכות תיפגע. מסך 1600X1200 מספיק כדי להציג תמונות של 800X600 ב-1:2. ואם אתה רוצה גם סרגל כלים כלשהו בצד, אולי מסך בעל רזולוציה 1920X1200 הוא מה שאתה צריך.

השינויים האלה אפשריים, אבל או שהם פוגעים בעיצוב המקורי של הדף ובכלל, אני הצורך במשחקים אינסופיים עם זום וגודל פונטים די מייגע בעיני. הרב יותר פשוט להשתמש ברזולוציה נמוכה יותר, הבעיה היא שבמסכי LCD שימוש ברזולוציה נמוכה יותר מהרזולוציה הטבעית גורם לטשטוש בלתי נסבל.

זה ממש לא כזה נורא לעשות CTRL++ כדי לקרוא. אתה לא צריך לשחק עם גודל פונטים או הגדרות כלשהן, ובמצב רגיל אתה יכול לעבוד עם הגדלים המקוריים ושום עיצוב מקורי של שום דף לא ייפגע. אם הטקסט בדף ספציפי קטן לך, אתה מגדיל אותו עם CTRL++ רק לצורך הקריאה.

כאמור, מלבד CRT, אני לא רואה כרגע פתרון אחד שייתן לי את כל מה שאני מחפש במסך אחד: (1) צבעים מדוייקים שלא תלויים בזווית, (2) טקסט גדול וחד, (3) תצוגה בגודל סביר לתמונות בגודל 800x600 שכל כך נפוצות באתרים של צילומים, ו-(4) קלות שימוש, כלומר *ללא* התעסקות מתמדת בגודל פונטים וזום.

לא ברור לי למה אתה "נתקע" על הגודל הזה 800X600 כאילו זה הגודל היחיד של תמונות שקיים. ומה תעשה כשתקבל תמונה בגודל 1280X960? או שתמונות כאלה אין בעולם? תגדיל רזולוציה במסך? זה נראה לי יותר מעצבן מלהתעסק עם זום. תגלול את התמונה מצד ולצד ותראה רק חלקים? או שתקטין אותה (וכך תפגע באיכות)?

הרי אין שום דרך להיות תמיד על רזולוציה אחת שתהיה אידיאלית לכל גודל של תמונה, כי יש לך תמונות של 400X300 מצד אחד ושל 3072X2304 מצד שני. מובן שאין שום מסך שמסוגל להציג את האחרונות, אך מסך עם רזולוציה גבוהה הוא תמיד בעל יתרון, כי תמונות ענקיות אפשר להציג בהקטנה פחות משמעותית ושמירה על פרטים רבים יותר, לעומת תמונות קטנטנות שתמיד אפשר למתוח, וכל עוד זה נעשה ביחס שלם, אין שום עיוות.

לגבי טקסט גדול וחד, ובכן, תוכנות כמו WORD או ACROBAT, שמשתמשות בפונטים TRUETYPE ניתנים להתאמה לפי קנה מידה, יאפשרו לך תמיד למתוח את הדף לרזולוציה המלאה של המסך ויגדילו את הפונטים בהתאם. וככל שהרזולוציה יותר גבוהה, הטקסט ייראה יותר חד ופחות מפוקסל.

המקרה היחיד שבו רזולוציה גבוהה היא באמת חיסרון היא כאשר מדובר בסביבה שבה לא הפונטים הם לא SCALABLE, כמו אתרי או סביבת שולחן העבודה עצמה. אם זה סלע המחלוקת, ייתכן שאין מה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...