ייעוץ לציוד ב8300 שקל. - עמוד 5 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ לציוד ב8300 שקל.

R0tem1

Recommended Posts

במחיר של ניקון 17-55/2.8 תוכל לקנות את הפנטקס 16-50/2.8, ויישאר לך מספיק כסף לקבל "בחינם" את ה-540‎ FGZ, שמקביל בעוצמה ובתכונות שלו ל-SB800. ואם זה לא מספיק, אז הדובדבן בקצפת הוא שה-16-50 מקבלת ייצוב מה-K10D, לעומת ה-17-55 שאינה מיוצבת בשום צורה שהיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

א. מתי אתה צופה לקבל אותה?

ב. באיזה איזורים אתה בעיקר מצלם?

ג. לאיזה אתר אתה מצלם? (:

א. שבוע הבא, חסר להם שלא.

ב. אני מיהוד אבל לוקח את המצלמה לכל מקום, יוצא לי לפעמים לצאת לשרון.

ג. כרגע GCLUB אבל אף אחד לא משלם לי ואני לא חייב להם כלום.. (אני חושב שראיתי אותך שם פעם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה, אתה מוזמן להיות בקשר, ואם אתה שוקל מעבר לאתר אחר, הרבה הרבה יותר רציני אתה מוזמן בהחלט ליצור קשר בפרטי, יש לי כמה דברים להציע..

ובקשר לזה שראית אותי, יש מצב שראית אותי באתר, אבל לא צילמתי בשבילם ואני גם לא אצלם, יש לי סיבות משלי שאני אגיד בפרטי אם תרצה, אני לא אוהב להשמיץ ככה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יודעים מה?

אני רוצה להתחיל לראות תוצאות בשטח, אנשים שיש להם מצלמות כמו הK10D ( לא K100D ), ניקון D80 או קנון 30D שיעלו תמונות, תתחילו להעלות פה מבחני שטח, תוצאות, לא סתם דיבורים באוויר ועל הנייר, כי מצלמה לא שווה כלום על הנייר, היא שווה בשטח וזה מה שאני רוצה לראות פה.

ובקשה קטנה, אם מישהו קונה את הK10D והוא גר באיזור השרון אם הוא רוצה שייצור איתי קשר בפרטי או משהו, אני אשמח להרגיש את המצלמה הזאת ביד ( בתור אחד שאחרי קריאה של הת'רד הזה מתלבט בשנית בינה לבין הD80 - למרות שעדיין לא ראיתי פה שום איזכור לעדשה שיכולה להתחרות ב17-55 של ניקון ובפלאש כמו ה SB800... )

יש לך את PBase.com לבדיקה.

Canon 30D

Nikon D80

Pentax K10D

על כל פנים, שלושת הגופים איכותיים ביותר, הפריט אשר ישפיע הכי הרבה על התמונה היא העצמית, ולכן עדיף לקנות עצמית איכותית מאשר גוף איכותית (אם התקציב אינו מאפשר כמובן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על כל פנים, שלושת הגופים איכותיים ביותר, הפריט אשר ישפיע הכי הרבה על התמונה היא העצמית, ולכן עדיף לקנות עצמית איכותית מאשר גוף איכותית (אם התקציב אינו מאפשר כמובן).

זה היה נכון פעם, בתקופת הפילם, אבל מרגע שיש חיישן דיגיטלי במצלמה דברים השתנו (שלא לדבר על נושא העיבוד למי שמצלם ב-JPEG). בכל מקרה, ההבדלים בין עדשות איכותיות של חברות שונות ובין גופים איכותיים של חברות שונות הם בשני המקרים הבדלים מזעריים שדרוש Pixel Peeping מאומץ כדי להצליח להבחין בהם. ברגע שהעדשה והחיישן בגוף איכותיים, מה שמשמעותי יותר זה התכונות והממשק, ואלה הבדלים שקיימים בין גופים הרבה יותר מאשר בין עדשות.

פקטור נוסף שהופך את הגוף לחשוב לא פחות מהעדשה (כשמדובר בעדשה טובה) הוא המייצב המובנה. אם תשווה למשל בין עדשה לא-מיוצבת כמו ה-17-55/2.8 לבין עדשה מיוצבת-ע"י-הגוף כמו ה-16-50/2.8, תראה שבאור יום לא תהיה למייצב שום השפעה (ראה המאמר הזה), אבל כשהאור חלש המייצב מאפשר גמישות בבחירת צמצמים איכותיים יותר, או מהירויות תריס פחות בעייתיות. כמעט אף פעם זה זה לא מה שייעשה את ההבדל בין לצלם ולא לצלם, אבל זה מה שיכול לעשות את ההבדל בין תמונה שמישה לבין תמונה ממש חדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...