ייעוץ לציוד ב8300 שקל. - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ לציוד ב8300 שקל.

R0tem1

Recommended Posts

בקשר להפרש של החצי צמצצם אין לי מושג כמה הוא משמעותי, אני ארגיש בהבדל במהירות הפיקוס?

מהירות הפוקוס תלויה הרבה יותר בפרמטרים מכאניים מאשר בחצי הצמצם שמפריד בין העדשות האלה. בכל מקרה, לא בדקתי אותן, כך שאין לי אפשרות להביע דיעה לגבי מהירות הפוקוס.

היתרונות הכי משמעותיים בצמצם פתוח יותר הם באפשרות להשתמש במהירויות מעט גבוהות יותר. וזה יתרון בעיקר בצילום במקומות חשוכים או בשימוש בעדשות ארוכות. חצי צמצם זה לא הפרש גדול, אבל הוא יכול לעשות את ההבדל בין לצלם במהירות 1/10 ל-1/15.

אתה מכיר אולי מאמר שעוסק בטווח צמצם של עדשות??

לא ממש, אבל אולי המאמר הזה יעזור.

אולי השאלה הכי טובה שאני יכול לשאול היא מה אתה היית לוקח ולמה?

שאלה לא קלה. אם הייתי רוצה לצאת לטיול מבלי לסחוב משקל גדול מדי אז הייתי בוחר ב-18-250. אבל מכיוון שהגישה שלי שונה, ושאין לי בעיה לקחת איתי כמה עדשות וכמה מצלמות, כנראה שהייתי בוחר באופציה של שתי העדשות. זה אומר לוותר על נוחות ועל תגובה מהירה למצבים שדורשים אורך מוקד שונה מזה שהעדשה שיושבת על המצלמה נותנת, אבל זה נותן יותר גמישות בשדרוגים עתידיים, ומקבלים טווח גדול יותר. מה שכן, יכול מאוד להיות שבמקום ללכת על ה-17-70 הייתי בוחר בפנטקס 16-45. הטווח הרחב מאוד חשוב לי. בכל מקרה, המבחנים של הטמרון 18-250 מציגים עדשה הרבה יותר טובה משאפשר היה לצפות, וזה די מסבך את הבחירה. באופן רגיל לא הייתי בכלל שוקל עדשה כזו, אבל נראה שטמרון הצליחו לפתח עדשת אולטרה-זום ממש טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אז בעצם המשוואה היא נוחות תגובה מהירה מול טווח גדול יותר??

המ"מ הבודד בטווח הקרוב ממש זניח לדעתי

על ה50 בטווח הרחוק אני מוכן לוותר, עברתי על מספר אלבומים שצילמתי עם הפוג'י ורק בודדות צולמו ב300 מ"מ בעיקר של ציפורים...

גם הבדל של כמה מאיות בחשיפה לא ישכנע אותי.

למה אתה מתכוון ב"שידרוגים עתידיים"?

ועוד יתרון של הטמרון 18-250: כל הקניה שלי תתבצע בחנות אחת, זה חשוב.

כנראה שהטמרון תזכה להיות העדשה שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בעצם המשוואה היא נוחות תגובה מהירה מול טווח גדול יותר??

אלה הדברים העקריים. וכשאני מדבר על "תגובה מהירה", אני מתכוון ליכולת לכוון במהירות אורך מוקד שמתאים לנושא מבלי להזדקק להחלפת עדשה.

המ"מ הבודד בטווח הקרוב ממש זניח לדעתי

על ה50 בטווח הרחוק אני מוכן לוותר, עברתי על מספר אלבומים שצילמתי עם הפוג'י ורק בודדות צולמו ב300 מ"מ בעיקר של ציפורים...

אל תשכח ש-300 מ"מ על DSLR מקביל ל-450 מ"מ, וזה כבר טווח שימושי יותר לצילומי טבע. 250 מ"מ מקביל ל-375 מ"מ. גם כן שיפור ממה שיש לך היום.

למה אתה מתכוון ב"שידרוגים עתידיים"?

יותר בעייתי לשדרג מעדשת אולטרה-זום כמו ה-18-250 לעדשות אחרות, בגלל שקנייה של עדשה חדשה לא מכסה את כל הטווח. לעומת זאת, החלפה של עדשה אחת בעדשה דומה אחרת (למשל החלפה של 17-70 ב-‏‏‏18-50/2.8‏) לא פוגעת בשאר הטווח, כי הוא מכוסה ע"י עדשה שלא מחליפים (למשל 70-300). גם הנושא הזה לא מאוד קריטי, כי לא חייבים למכור את העדשה הישנה ;)

ועוד יתרון של הטמרון 18-250: כל הקניה שלי תתבצע בחנות אחת, זה חשוב.

באתר של BSD משום מה מופיע מחיר גבוה יותר לגירסה לפנטקס מאשר לשאר החברות. באתר של camera.co.il נראה שזה לא המצב (אם כי השם פנטקס מוזכר שם רק בתחתית הדף).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה ככה 375 מ"מ מספיקים בהחלט :jump: (איך לא חשבתי על זה קודם :s07:)

שידרוג עתידי לעדשה מF3.5 לF2.8 - לא נראה לי

אולי אני אשאל בBSD למה CAMERA זולים יותר, יכול להיות שהם קונים אותה באותו מחיר ועובדים ברווח גדול יותר ויעשו לי הנחה. בכלל אני דורש הנחה שאני קונה ב8000 שקל

OVER עוד יש לך את האתרים האלו??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני לפני קניית הסיגמה התבטתי עם התמרון

ומספר אתרים שהראו דוגמא, הראו שהסיגמה טובה בהרבה משמעותית.

אתה יכול לצרף קישורים לאותן השוואות?

שידרוג עתידי לעדשה מF3.5 לF2.8 - לא נראה לי

3.5 זה רק בצד הרחב. בצד הטלה הצמצם הכי פתוח של הטמרון זה 6.3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי את ההשוואה הזו:

http://www.pbase.com/tough_dog/travel_lens_comparison

ממש גאון הבן אדם שכתב אותה.. ברור שעדשות עם הטווח הרגיל הן יותר טובות. השאלה כמה, גם אין מספיק בהשוואה, וחדות זה לא הפרמטר היחידי שאני מחפש...

הצד הפתוח פחות משמעותי, בדרך כלל באור נמוך הן של אנשים במסיבות, אם אני יוצא לצלם בחושך אני דואג לחצובה..

אני מכיר את עצמי, אם אני אשדרג זה יהיה למשהו כמו 135-400 :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רותם, בזמן עד שתקבל את המצלמה כדאי לך להוריד את ספר ההוראות שלה וללמוד את השימוש בה. זה יחסוך לך הרבה זמן בהמשך.

http://www.pentaximaging.com/customer_care/manuals_literature/show_manual

כדאי לך גם לקרוא את הביקורות על העדשה, כדי להכיר את הצמצמים שבהם היא נותנת תוצאות אופטימליות.

http://photozone.de/8Reviews/lenses/tamron_18250_3563_canon/index.htm

http://photozone.de/8Reviews/lenses/tamron_18250_3563_nikon/index.htm

אין ביקורת על הגירסה לפנטקס, אבל הביקורות האלה (לגירסאות לקנון וניקון) ייתנו לך הרבה מידע מעניין על העדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...