ייעוץ לציוד ב8300 שקל. - עמוד 4 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ לציוד ב8300 שקל.

R0tem1

Recommended Posts

מסכים איתך. אבל לא תמיד שחוזרים מטיול\מסיבה או סתם יום עם המצלמה יש כוח להתחיל לערוך 100-500 (למרות שכבר עשיתי את זה)

לסיכום:

אם השימוש הוא לטיול או אירוע שיוצאים ממנו עם כרטיס מלא - להעלות קצת חדות במצלמה.

אם המטרה היא צילום אומנותי לחדד במחשב לתוצאות הכי טובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איזה יש בקנה לפנטקס ? ?

דגם יקר ומתקדם יותר מה-K10D.‏

דרך אגב , אני לא בטוח שהמחשב מחדד יותר טוב מהמצלמה .

כן, אני בטוח שבמחשב אפשר לקבל חידוד טוב יותר מאשר במצלמה.

יתכן שאם תשים את הגדרות המצךמה על חידד גבוהה התמונה שתקבל תהיה חדה בכל קרופ,

הרבה יותר מאשר,

קרופ של תמונה לא מחודדת ואז חידד .

אז זהו שלא. מה שתקבל במצלמה יהיה חידוד גס עם יותר ארטיפקטים, וגרוע מכך - חידוד בלתי הפיך. הסיבה לכך פשוטה. המצלמה צריכה לסיים את עיבוד ה-JPEG בשבריר שניה, בעוד במחשב התוכנה והמשתמש יכולים להשקיע את הזמן והמשחקים הדרושים כדי לקבל את החידוד האופטימלי. אפילו אם במצלמה יש צ'יפים שמאיצים את התהליך, הם לא יכולים להתחרות בחידוד מתוחכם ומדוייק במחשב.

מסכים איתך. אבל לא תמיד שחוזרים מטיול\מסיבה או סתם יום עם המצלמה יש כוח להתחיל לערוך 100-500 (למרות שכבר עשיתי את זה)

אתה חושב שמישהו מעוניין לראות 500 תמונות? ואם כן, אתה חושב שמישהו רוצה לעבור על של 10 מ"פ כשהוא מסתכל עליהן אחת אחת בהגדלה של 100%?

לסיכום:

אם השימוש הוא לטיול או אירוע שיוצאים ממנו עם כרטיס מלא - להעלות קצת חדות במצלמה.

אם המטרה היא צילום אומנותי לחדד במחשב לתוצאות הכי טובות.

החידוד במצלמה לא יעזור, הוא רק יעזור לתמונה להראות יותר טוב בהגדלה של 100%, ובגלל שהוא בלתי-הפיך הוא יפריע לך לקבל במחשב את התוצאות הכי טובות גם אם תרצה בכך, כי אין ממנו דרך חזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה איכות מקסימלית, צלם ב-RAW ותוכל לקבל תוצאות טובות יותר מכל מצלמות ה-DSLR המקבילות עם 8 ו-10 מ"פ (לפחות לפי מה שנכתב בביקורת של dpreview על ה-K10D). וגם אם תשתמש ב-JPEG, עדיין תוכל לשנות את ברירות המחדל ולקבל תוצאות באיכות מקבילה לטובות שבהן.

בכל מקרה, כדאי לך להגמל מה-Pixel Peeping. זה לא קשור לצילום, וזה לא יעזור לך לקבל צילומים טובים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של דבר הלכתי על הפנטקס בגלל מגוון היתרונות שלה, אני לא אוססיבי, סתם ציינתי עובדה (שלא משנה הרבה)

דרך אגב תמיד בכל המבחנים שאני ראיתי לפחות,

תמיד קנון היו חדים יותר .

יתכן עדשה, יתכן בררות מחדל וכו..

מה שבטוח אגב, זה ש ניקון משמעותית פחות חדים .

(מכולם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שבטוח אגב, זה ש ניקון משמעותית פחות חדים .

מה שבטוח זה שמדובר בסה"כ ברירות מחדל, ושאין לרמת חידוד גבוהה ב-100% שום יתרון לגבי התוצאה הסופית. להיפך. החידוד הוא תהליך הרסני ובלתי-הפיך שמוטב לבצע כשלב אחרון ולא במצלמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2 נקודות:

1. אל תתבלבלו, מה לעשות פנטקס עדיין לא בליגה של קנון / ניקון / פוג'י ביכולות עיבוד התמונה שלה. לכן זה לא כזה מפליא שהיא מפסידה במבחן ה- JPEG מהמצלמה. למרות שעדיין לא בפער שהיה פוסל את המצלמה או משהו (מעבד התמונה של פנטקס ייחודי וחדיש - מסוגל לבצע המרה של 22 BIT וזה מרחב עצום). אני מניח שזו אחת הסיבות שפנטקס בחרו עיבוד "חלבי" הם השאירו למשתמש יותר יכולת בחירה.

2. ה- RAW של ה- K10D הוא אולי האיכותי בקטגוריה. ושוב בגלל מערכת קריאה והמרה מאוד יעילה של פנטקס. במבחנים של Imaging Resource ה- RAW הזה נתן את איכות האות הגבוהה ביותר מבחינת טווח דינמי (זהו המדד החשוב ביותר לאות דיגיטלי).

בשורה התחתונה מי שקנה אותה מקבל נפלאה ארגונומית עם פיצ'רים ללא תחרות.

איכות התמונה ב- JPEG בצמרת אבל ישנה סוכרייה שה- RAW פשוט ייתן לכם את החומר הגולמי הכי טוב להתחיל איתו.

רק מאוד חבל שקרט משווקים אותה בארץ.

הם מתמחרים אותה יקר יותר מקנון ובסביבות 1200 ש"ח יותר מאשר בחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איכות התמונה ב- JPEG בצמרת אבל ישנה סוכרייה שה- RAW פשוט ייתן לכם את החומר הגולמי הכי טוב להתחיל איתו.

רק מאוד חבל שקרט משווקים אותה בארץ.

הם מתמחרים אותה יקר יותר מקנון ובסביבות 1200 ש"ח יותר מאשר בחו"ל.

נכון

אני קניצתי את שלי K100 ב 4 עדשה סיגמה וגוף! (בחול )

בעוד שבארץ רק הגוף עלה 3800 .

גם היום הקומבינציה הזו עולה 4700 .

מצלמת כניסה מעולה , נוחה לתפעול ,מתוחכמת , שווה כל שקל .

דר אגב, מצלמות הכניסה של קנון וניקון הם פשוט בדיחה, וניצול השם שלהם .

לא מגיעות לרבע מיכולות הפנטקס .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה30D עולה 5300, אני קניתי את הK10D ב4500. 800 שקל פחות!

רק שה- K10D יותר מתחרה ב- 400D מאשר ה- 30D (ךמרות שאני מניח שאנו מסכימים שהיא נותנת יותר משתיהן).

אבל התחרות שלה היא ה- D80 של ניקון, 400D של קנון והאולמפוס E510.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יודעים מה?

אני רוצה להתחיל לראות תוצאות בשטח, אנשים שיש להם מצלמות כמו הK10D ( לא K100D ), ניקון D80 או קנון 30D שיעלו תמונות, תתחילו להעלות פה מבחני שטח, תוצאות, לא סתם דיבורים באוויר ועל הנייר, כי לא שווה כלום על הנייר, היא שווה בשטח וזה מה שאני רוצה לראות פה.

ובקשה קטנה, אם מישהו קונה את הK10D והוא גר באיזור השרון אם הוא רוצה שייצור איתי קשר בפרטי או משהו, אני אשמח להרגיש את המצלמה הזאת ביד ( בתור אחד שאחרי קריאה של הת'רד הזה מתלבט בשנית בינה לבין הD80 - למרות שעדיין לא ראיתי פה שום איזכור לעדשה שיכולה להתחרות ב17-55 של ניקון ובפלאש כמו ה SB800... )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יודעים מה?

אני רוצה להתחיל לראות תוצאות בשטח, אנשים שיש להם מצלמות כמו הK10D ( לא K100D ), ניקון D80 או קנון 30D שיעלו תמונות, תתחילו להעלות פה מבחני שטח, תוצאות, לא סתם דיבורים באוויר ועל הנייר, כי לא שווה כלום על הנייר, היא שווה בשטח וזה מה שאני רוצה לראות פה.

ובקשה קטנה, אם מישהו קונה את הK10D והוא גר באיזור השרון אם הוא רוצה שייצור איתי קשר בפרטי או משהו, אני אשמח להרגיש את המצלמה הזאת ביד ( בתור אחד שאחרי קריאה של הת'רד הזה מתלבט בשנית בינה לבין הD80 - למרות שעדיין לא ראיתי פה שום איזכור לעדשה שיכולה להתחרות ב17-55 של ניקון ובפלאש כמו ה SB800... )

אתה תוכל למצוא אותי מצלם במסיבות באזור השרון אחרי שאני אקבל אותה

אתה מוזמן לדבר איתי לפני ולראות אותה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...