כל הפרטים על הסדרה הבא: 9800GTX ו 9800GTS !! - עמוד 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כל הפרטים על הסדרה הבא: 9800GTX ו 9800GTS !!

lmlm

Recommended Posts

הדבר שהכי מבדר אותי אם מבנה הALU של הדור הקודם היה דומה לR300, הדור החדש פשוט העתק מושלם של הR600.

ומה שהכי עצוב זה שnvidia צחקה על מבנה ה- scalar של ה2900XT לפני כמה חודשים, אבל סוף סוף הם הבינו שMADD+ADD עדיף מMUL+ADD...

ובשפה של בני אדם...? עד כמה שאני יודע, MADD זה סלנג לדפוק בראש, ו-ADD הן בעיות קשב וריכוז ללא היפראקטביות :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 113
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש לי סברה, אבל לא יותר מזה. בכרטיסים המקצועיים של (סדרת ה-QUADRO), ישנו מנגנון חומרתי ל-AA, יתכן והכרטיסים החדשים קיבלות את זה ;)

יחידה נפרדת מהמעבד הגראפי עצמו ונמצאת על הכרטיס מסך שתפקידה לעבד AA =יותר ביצועים בשכלול ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובשפה של בני אדם...? עד כמה שאני יודע, MADD זה סלנג לדפוק בראש, ו-ADD הן בעיות קשב וריכוז ללא היפראקטביות :smile1:

ADD = תפתח מילון

MADD = multiply add

mul = multiply

דיברו על דבר כזה גם בהקשר ל - 360 ול - aR600.

לQuadro אין שום מנגנון AA מיוחד, בכלל אין שום דבר מיוחד בכרטיס הזה פרט לאולי קבלים או מופסטים טובים יותר וזה גם סתם שהIHV ירוויחו.

לR600 יש נוספת שעליה יושב VRAM מאוד מהיר יעודי לframe buffer והשלבים האחרונים של הraster בpipeline כולל הrender backend ששומר את הדוגמיות של הAA. באופן כללי זה לא שהAA לא משפיע בכלל על הביצועים, אלא ששאר הליבה פנויה להרבה יותר דברים מאשר בקונפיגורציה רגילה.

בד"כ מאוד בעייתי להתחיל לרנדר את הפריים הבא, לפני שסיימת עם הראשון, פה אפשר לעשות את זה בצורה מסויימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://en.wikipedia.org/wiki/ADD

לא ממש עוזר לי, אתה יכול בבקשה להסביר :cool2:?

חיבור..?

כמו +

כמו X ועוד Y

::)

בכל מקרה רשימה של מה שהם "העתיקו":

R600

שבב יעודי.

יחידת עיבוד יעודית לטסלציה.

הארכיטקטורה של הALU.

wide tent AF

R500

eDRAM daughter core

כמו שכבר אמרתי בהרבה פוסטים, תמיד מוציאים את מה שהכי נוח להם, הכל בbrute force והכל דברים שכבר הבשילו, בד"כ אחרי שמתחרים\התעשיה בכלליות מכינים את השוק לאותם דברים. כמובן שזה לא פוגע בצרכן, כיוון שכל עוד לnVIDIA יש שליטה רחבה בשוק אף אחד לא הולך בדיוק להשתמש בשום דבר שאין לה, ככה שבעצם הצרכן לא מפסיד מה שהוא לא יכול להרוויח.

ATi לצערי תמיד פיתחה דברים שהשוק לא "צריך" או לייתר דיוק לא יכול מסוגל לעכל או לנצל באותו זמן, בין אם זה תמיכה בEMBM כאשר וויתר עליה עד שDX8 יצא כיוון שזה היה "חינם" עם PS1.3 או בין אם זה חוסר התמיכה בPS1.4 בסדר 3 ו4 עד שיצאו עם FX וDX9(אם אפשר היה לקרוא לזה ככה במיוחד שהם החליטו לפרש מאוד בחופשיות את ההנחיות וליצור DX9a) בזמן ש8000 ו8500 תמכו בDX8.1 בצורה מלאה.

אבל הרבה פעמים לכרטיסים פשוט לא היה מספיק כוח נטו, חוץ מכשלון ארכיטקטורי אחד של שATI קלעה בול לשוק מהבחינה של בקר הזכרונות, אם לR300 היה בקר 128bit סביר להניח שסדרת הFX לא היתה נראה כושלת עד כדי אם בכלל אפילו מאוד סביר להניח שהביצועים היו בסביבות ה30% לטובתה. במקום זאת היא הוציאה כרטיסים מפוצצים בפיטשרים שהשוק לא יכול לנצל באתו זמן כיוון שאף חברה לא תרצה להפסיק חצי מנתח השוק במקרה הטוב,

כמובן שגם לקלקל את היחסים שלה עם החברה שהנתח שוק הזה בעצם "שייך" לה.

אפשר היה להשתמש בnpatches(פוליקונים קמורים, דבר דיי דומה לnurbs) עם הR100 אפשר היה לעשות Geometry instance עם ה-R300

אפשר היה הרבה דברים, אבל זה מעולם לא יצא לפועל יותר מידי, כמובן שחוץ מזונות הייפ חוץ מcrytek שיממשו כל פיטשר שקיים בעולם הזה אני לא אתפלא עם farcry היה יכול להריץ איזה שטות כמו alpha blending דרך Glide מה שנכנס לראשונה בvoodoo2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד שני, יצרני המשחקים יודעים שהכרטיסים האלה (וגם ה-HD'Z של AMD) מכרו כבר לא מעט, ולכן יאלצו לפתח משחקים בשבילם, ולא עבור כרטיס עתידי שיצא, אלא אם הוא באמת יהיה חזק יותר בשטח, כמו שהוא על הנייר ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה יפה.

אם יהיה לי כסף אז ה - 9800GTS יהיה הכרטיס הבא שלי, אלא אם כן יש ל - ATI מה לומר בעניין :P

TERJEN אם לחזור אז רק לפרסם חדשות מעודדות מכיוון , נכון ? ::)

אם היה חדשות טובות של ATI, אתה חושב לא הייתי מביא? :bash:

R650 מתוכנן לרבעון השלישי, אבל בנתיים אין פרטים אין כלום.

דובי. אולי מעתיקים אבל תכלס בשטח הם הציגו ביצועים טובים יותר.

אולי באנבידיה הבינו שהכרטיסים לא תומכים כ"כ טוב בדראק10

ולכן ממהרים להוציא דור חדש חדיש ומחודש :lol:

לפי הנתונים הכרטיסים הולכים להיות מצוינים :xyxthumbs:

8800GTX לא ראה בDX10.

רק חבל שרק הבינה, איפה ATI בסיפור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה בואו לא ניסחף, במקום להתלהב מחומרה דמיונית כלשהי, קצת תשומת לב מצדכם לא תזיק

הנתונים האלה נלקחו מתגובה של משתמש מסוים לחדשה הזו:

http://www.xbitlabs.com/news/chipsets/display/20070601075512.html

כך ששום דבר עוד לא וודאי וממש לא רשמי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...