אדמות קק"ל - ליהודים בלבד - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אדמות קק"ל - ליהודים בלבד

bla7

Recommended Posts

אושרה הצעת חוק טרומית בנוגע לנושא:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3427062,00.html

למי שלא מכיר את הסיפור - בגדול, מדינת מנהלת עבור קק"ל את האדמות. היות וכך, בג"ץ קבע בעתירה של ערבי ישראלי, שיוכל לחכור את הקרקע.

אני חשבתי שזה חוסר צדק משווע - מי שתרם כספים לקק"ל, תרם אותם למטרה מסויימת, ובעצם מרמים אותו ברגע שמתעלמים מהמטרה הזאת.

עושה רושם שאולי בכל זאת הצדק ייעשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 105
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מצד אחד זה חוק חשוב, אפילו מבורך

אם אנשים תרמו כסף למטרה ספציפית, לא ראוי לעשות בהם שימוש אחר.

מצד שני קצת מפריע לי דבר אחד

העובדה שצעיר דרוזי שהשתחרר מהצבא לא יכול לקנות אדמות אלו ויהודי משתמט כן

אולי היה עדיף לחוקק חוק שיקנה אפשרות לרכוש אדמות מהקק"ל למשתחררים מצה"ל גם אם אינם יהודים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב צעיר דרוזי, מה איתי למשל?

נולדתי בארץ לאבא יהודי ואמא חצי יהודיה, אני וכל האחים שלי שירתנו בצבא (אחד מהם בסיירת גולני בשנת 82 תחשבו לבד איזה כיף היה לו), התחתנתי עם אשתי בטקס רפורמי כי היה לי חשוב שיהיה רב חופה וקידושין לפי דת , ומסתבר שכנראה שאני לא אוכל לקנות קרקע של קק"ל בגלל שהגיור שלי נעשה ע"י בית דין רפורמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד אחד זה חוק חשוב, אפילו מבורך

אם אנשים תרמו כסף למטרה ספציפית, לא ראוי לעשות בהם שימוש אחר.

מצד שני קצת מפריע לי דבר אחד

העובדה שצעיר דרוזי שהשתחרר מהצבא לא יכול לקנות אדמות אלו ויהודי משתמט כן

אולי היה עדיף לחוקק חוק שיקנה אפשרות לרכוש אדמות מהקק"ל למשתחררים מצה"ל גם אם אינם יהודים

אני מסכים איתך לגמרי, ויתכן (לפי דעתי לפחות) שצריך להעביר את זה אפילו לכך שאזרחות מלאה תהיה תלויה בשירות בצבא (יעני לא שירתת=אתה לא אזרח), אבל זו (קצת) סטיה מהנושא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואז ניהיה מדינה פאשיסטית לחלוטין.

כן, זו הבעיה בכל דבר, לא? שלא מצליחים למצוא משהו באמצע בין שני דברים קיצוניים. שזו בדיוק הבעיה שעליה מדברים עכשיו בקק"ל גם כן, שיש שני צדדים קיצוניים, וצריך למצוא גישור באמצע. חיים זה דבר קשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא יכול לקנות את האדמות האלו. קק"ל מחכירה אותן.

אבל ברור שבג"צ יפיל את החוק. מה ההבדל בין זה ובין בג"צ קעדאן, לפיו אסור לבנות ישובים ליהודים בלבד? שימו לב שמתייחסים כאן רק לזכויותיהם של הלא-יהודים, לפי בג"צ אביטן מותר לבנות ישובים ללא-יהודים בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, זו הבעיה בכל דבר, לא? שלא מצליחים למצוא משהו באמצע בין שני דברים קיצוניים. שזו בדיוק הבעיה שעליה מדברים עכשיו בקק"ל גם כן, שיש שני צדדים קיצוניים, וצריך למצוא גישור באמצע. חיים זה דבר קשה.

לחוקק חוק שאוסר על חכירת אדמות קק"ל רק ליהודים או מבחינתי רק לאפרחוים סגולים הוא לא חוק פשיסטי אין לזה שום קשר לפשיזם.

לחוקק חוק הנותן זכויות בשל התגייסות לצבא הוא כן חוק פשיסטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחוקק חוק שאוסר על חכירת אדמות קק"ל רק ליהודים או מבחינתי רק לאפרחוים סגולים הוא לא חוק פשיסטי אין לזה שום קשר לפשיזם.

אפשר גם להתפשר על שווה ערך לשירות כזה:

שירות לאומי או פדיון בכסף שילך לקרן מיוחדת למען אלו שכן נותנים 3 שנים מהחיים למדינה בתמורה מינימלית. :nixweiss:

3*12*7630=273600 ש"ח (לפי השכר הממוצע במשק) זו רק הקרן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות. אתה בטוח שאתה יודע מהו פשיזם?

מדינת משלמת שכר לחיילים. נכון, השכר הזה מצחיק כל עוד הם בסדיר, אבל הוא עדיין קיים. וזה תשלום שמי שאינו משרת בצבא לא מקבל. כלומר יש זכויות למי שמשרת בצבא שאין למי שלא. פשיזם? בחלום. מותר למדינה לתגמל את מי שתורם לה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן עקרוני אני מסכים איתך (כלומר, גם אני הייתי מעדיף שמי שמגיע לו יקבל, באופן כללי).

אבל אלה לא אדמות מדינה. אלה אדמות של קק"ל בניהול המדינה, וברגע שאתה משתמש בהם לצורך אחר, אתה בעצם בוגד בעקרונות שהוצגו בפני מי שתרם את הכסף.

צריך לשפר את הגישה של המדינה למשרתים את המדינה באשר הם, על חשבון מי שלא תורם - בלי שום קשר לזה. אבל החוק הזה צודק, ואי אפשר להתחמק מזה. זאת עמותה שקמה מסיבה מסויימת, ונתרמו לה כספים תחת אותה סיבה.

עזוב צעיר דרוזי, מה איתי למשל?

נולדתי בארץ לאבא יהודי ואמא חצי יהודיה, אני וכל האחים שלי שירתנו בצבא (אחד מהם בסיירת גולני בשנת 82 תחשבו לבד איזה כיף היה לו), התחתנתי עם אשתי בטקס רפורמי כי היה לי חשוב שיהיה רב חופה וקידושין לפי דת , ומסתבר שכנראה שאני לא אוכל לקנות קרקע של קק"ל בגלל שהגיור שלי נעשה ע"י בית דין רפורמי.

אני חושב שזה לחלוטין לא צודק - אבל זה כבר נושא אחר. יהודי רפורמי ממוצע, הוא הרבה יותר יהודי ממני, מבחינת שמירת מסורות וקירבה לדת ולחגים (שאין לי כמעט בכלל, בעצם). אין צדק בזה שאני "נחשב" יותר יהודי ממנו, בהקשרים מסויימים. אבל זה לא ממש קשור לאדמות האלה (כלומר, זה קשור בעקיפין, הבעיה היא שורשית ולא נמצאת בקק"ל).

אף אחד לא יכול לקנות את האדמות האלו. קק"ל מחכירה אותן.

אבל ברור שבג"צ יפיל את החוק. מה ההבדל בין זה ובין בג"צ קעדאן' date=' לפיו אסור לבנות ישובים ליהודים בלבד? שימו לב שמתייחסים כאן רק לזכויותיהם של הלא-יהודים, לפי בג"צ אביטן מותר לבנות ישובים ללא-יהודים בלבד.

[/quote']

יש כרגע הליכים להעברת חוק שמגדיר את תחומי האחריות של בג"ץ (מה שלא היה עד היום). לא בטוח שבג"ץ יכול להתערב בזה (למרות שאני לא זוכר במדוייק את הפרטים של החוק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות. אתה בטוח שאתה יודע מהו פשיזם?

מדינת משלמת שכר לחיילים. נכון, השכר הזה מצחיק כל עוד הם בסדיר, אבל הוא עדיין קיים. וזה תשלום שמי שאינו משרת בצבא לא מקבל. כלומר יש זכויות למי שמשרת בצבא שאין למי שלא. פשיזם? בחלום. מותר למדינה לתגמל את מי שתורם לה.

פשיזם - האדרת המלחמה.

להיות חייל זה עבודה, לא צריך חוקים מיוחדים בשביל זה, זה שבישראל יש גיוס חובה לא משנה את זה.

לתגמל אנשים בזכות לשכור אדמה במדינה שהם חיים בה על סמך שרות צבאי יוצר מצב בעייתי שיש לו בו אזרחים סוג ב'.

בהתחשב שערבים גם ככה לא יכולים לשרת בצבא(בדואים, וערבים נוצרים מתקבלים, מאוד נדיר שערבי מוסלמי מתקבל לצה"ל) זה בערך אותו הדבר כמו לחוקק חוק שאוסר עליהם לחכור את האדמות האלה.

ברגע שאתה מפלה לרעה אזרחים ושולל מהם זכות בסיסית על סמך השתתפות בארגון צבאי, אתה מאדיר את ערכי המלחמה והשרות הצבאי של אותה אוכלוסיה, וזה כן נקרא פשיזם.

כמו כן בקשר לאדמות מדינה זה שטויות, כמעט כל הקרקע במדינה היא של קק"ל מנהל מקרקעי הוא גוף ניהולי בלבד, האדמה גם זאת שנמצאת תחת סמכותו רובה היא בבעלות קק"ל.

העמותה הזאתי קמה לפני קום מדינת בימנו אין לה שום מטרה חוץ מהפליית אזרחים, ושימור מניעים פוליטיים.

כאשר היה ישוב יהודי בארץ בשביל להתרחב היו צריכים לקנות אדמות, כיוון שהאדמות בארץ בסופו של דבר שייכות או לפחות מנוהלות ע"י מדינת , היא יכולה להגן על האדמות שלה, זה לא שעכשיו בשביל לבנות עוד עיר צריך לקנות קרקע מאיזה פלאח ערבי.

לכל אזרח יש את הזכות הבסיסית לאדמה משלו, אין לנו שום זכות להפלות אזרחים על סמך דת, מוצא, גזע מין וכדומה.

להפלות אנשים על סמך זה שהם מעוניינים להתגייס זה לא פחות גרוע, במיוחד כשאר האוכלוסיה שאנו רוצי למנוע ממנה גישה לאדמות נדחת באופן כמעט מוחלט מגיוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...