אדמות קק"ל - ליהודים בלבד - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אדמות קק"ל - ליהודים בלבד

bla7

Recommended Posts

• תגובות 105
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כמה כיף להציג הכל בשחור ולבן שזה לא המצב.

לדעתי הפאשיטים הם סכנה לישראל שהיא אף אפילו גדולה יותר מאשר השמאלנים הקיצונים.

לימנים יש הרבה יותר כח מאשר לשמאל הקיצוני איי פעם היה.

ונחזור לנושא הדיון...

לדעתי זה חוק מצויין, זהו כסף של יהודים שחסכו שקל אל שקל ותרמו את הכסף הזה למטרות מסויימות, בשביל יהודים ובשביל מי שבא לפה ממניעים ציוניים ורצון לבנות כאן את ביתו כחלק מהמדינה היהודית.

אני לא בטוח שהמוסלמים/ערבים פה בשביל מטרות כאלו.

זובי, קראתי את זה במקור, באנגלית דאא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רגע?

ליהודי מותר?

לנוצרי אוונגליסטי אסור?

לערבי נוצרי אסור?

לבדואי אסור?

לדרוזי אסור?

יופי במשך השנים קק"ל קנתה את הרוב המוחץ של האדמות בארץ, אז עכשיו מורידים חלק מהאזרחי בארץ לאזרחים סוג ב'?

החוק הזה בזיוני, אין צורך בקק"ל בשביל להגן על האדמות שישארו בריבונות ישראלית, יש בשביל זה את צה"ל.

אי אפשר לקנות מהם אדמות, במילא, חכירה ל99 שנה, אז גם ככה בסופו של הדבר האדמה נשארה ותשאר של קק"ל.

אני לא מאמין שבזמן שיש ערבי בתור דירקטור בקק"ל מעבירים כזה חוק.

החוק הזה הוא בזיון למדינה ולדמוקרטיה, קק"ל עשתה את שלה ואפשרה את קום המדינה בכך שקנתה אדמות ואפשרה להקים רץ טריטוריטאלי של ישובים יהודיים, ולפתח את הארץ. כיום אין יותר את הישוב היהודי, יש את ארץ , שהיא ארץ דמוקרטית שבה כל אזרחיה שווים לפי הצהרת העצמאות עצמה.

לכל אזרח יש זכות לחלקת אדמה משלו, מניעת קניית רוב האדמות מחלק מהאוכלוסיה בשל אפליה לפי דת זה חוק שפל שהוא לבדו גובל בפשיזם, אם יוסיפו לזה את הסעיף של גיוס, שבהתחשב שכל החרדים יושבים על התחת ומגרבצים זה לא יקרה זה פשוט כבר יהיה פשיזם פשוטו כמשמעו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זובי, קק"ל זה קרן שאנשים השקיעו בה כדי שתקנה להם את הזכות לקנות אדמות.

דרוזים, ערבים והשאר לא השקיעו (אלא ניסו לקחת את האדמות בכוח, אם כבר... אולי לא הדרוזים, אבל לא משנה עכשו)=> אין להם זכות על האדמות האלה!

אז מה שקק"ל קנו את רוב האדמות בארץ? מה, אסור להם? זה לא נעשה כחוק?

אנשים שילמו כסף, לכן אותם האנשים צריכים לקבל את מה שהם שילמו עליו!

לא פאשיזם ולא באטיח. שיקול כלכלי נטו.

מה שאתה רוצה זה שמדינה תלאים את הרכוש של קק"ל ותחלק אותו למי שירצה... אתה בעד קמוניזם עכשו? (אם כן אז welcome to the clube ;))

RK, על איזה כוח ימני אתה מדבר? כוח לעצור מתן שטחים ללא תמורה או מניעת שיחרור טרוריסטים? ב6 השנים האחרונות קרו דברים שהשמאל הייה יכול רק לחלום עליו לפני זה... ואני מניח שאתה מבין שהמצב לא ממש השתפר מאז...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קק"ל כבר לא בדיוק קיימת, האדמות שלה מנוהלות ע"י מנהל מקרקעי והוא אחראי על כל התהליך של מכירת האדמות וניהולם.

אם קק"ל הייתה חברה פרטית כפי שאתה אומר, לא היה צריך לחוקק חוק בשביל לאסור מכירת אדמות, בתנאי שאני מחר קונה את ת"א אני יכול להעיף את כולם בלי לשאול אף אחד כיוון שזה פרטי שלי, אבל בגלל שאלה אדמות בניהול המדינה צריך את זה.

ותעשה לי טובה, האדמות שקקל קנתה הם מתרומות שנאספו לפני 60 שנה, כל מי שתרם כבר לא יכול לערר. התרומות עכשיו מושקעות בפרוייקטים לפיתוח ולשמירת האדמות שבבעלותה.

אז אם ערבי תורם לקק"ל הוא יכול לקנות אדמות שלה? יש דירקטור ערבי בדיירקטורון של קק"ל...

ואם אתה לא תרמת שקל אז למה לך יש זכות על האדמות האלה?

תבינו יופי שאתם שונאים ערבים גם אני לא מחבב אותם בדיוק, אבל זה לא אומר שיש לנו זכות לשלול זכויות בסיסיות מאזרחים של מדינת .

אני מדבר על אזרחים, כלומר תעודת זהות כחולה, עזוב ערבים רגע מה עם הדרוזים כאשר 95% מהאדמות בגליל שייכות לקק"ל, אם מחר דרוזי רוצה לקנות אדמה, רוב הסיכויים שהוא לא יוכל לעשות זאת.

פשוט בזיון, במיוחד בהתחשב בהישגים ובהקרבות של גדוד "הדורזים" במלחמת לבנון האחרונה.

אני רוצה שהחוק הזה יעבור רק בשביל לדפוק עוד מסמר בארון של הדמוקרטיה הישראלית, ואז לחייך כאשר אני אקרא בעיתן למחורת על זה שבייניייש ביטלה את החוק המטומטם הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש זכות כי מי שכן תרם, תרם גם בשם כל היהודים- עבור כל היהודים.

ומי שלא חי היום- הילדים והנכדים שלו כן חיים (ועדיין תורמים)

ואני לא אמרתי שהאדמות האלה צריכות להיות רק ליהודים... לפי דעתי כל מי ששרת את המדינה זכאי להן.

אגב התרומות של לפני 60 שנה היו התרומה למדינה (או יותר נכון לאירגון הציוני) של אנשים שלא רצו להתיישב פה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וטוב שכך.

(שוב, אני בונה על זה שהזכויות האלה ינתנו למי שיכול לשרת ומשרת את המדינה- אם זה בצבא או בשרות לאומי... מי שלא יכול לשרת זה סיפור אחר)

אגב, כבר יש הגדרה ליהודי....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשיזם - האדרת המלחמה.

למה לא קראת את הקישור שהבאת בעצמך? האדרת המלחמה היא רק מאפיין אחד של פשיזם. ומתן זכויות למתגייסים לצבא אינו האדרת המלחמה.

להיות חייל זה עבודה, לא צריך חוקים מיוחדים בשביל זה, זה שבישראל יש גיוס חובה לא משנה את זה.

להיות חייל בקבע זו עבודה וזו הסיבה שמשלמים להם משכורת. להיות חייל בסדיר זו חובה של חלק מהאוכלוסיה. אני יכול להודיע מחר לבוס שלי שאני מתפטר, חייל בסדיר יכול להודיע למפקד שלו שהוא מתפטר?

לתגמל אנשים בזכות לשכור אדמה במדינה שהם חיים בה על סמך שרות צבאי יוצר מצב בעייתי שיש לו בו אזרחים סוג ב'.

סליחה? עצם העובדה שישראל מוגדרת כמדינה יהודית יוצרת מצב בו יש אזרחים סוג ב. אז מה, ליהודים אסור להקים מדינה או שהם צריכים לבצע בה טיהור אתני? אין אפשרות שלישית.

בהתחשב שערבים גם ככה לא יכולים לשרת בצבא(בדואים, וערבים נוצרים מתקבלים, מאוד נדיר שערבי מוסלמי מתקבל לצה"ל) זה בערך אותו הדבר כמו לחוקק חוק שאוסר עליהם לחכור את האדמות האלה.

שטויות. ראשית, בדואים הם ערבים מוסלמים. שנית, נדיר מאוד שערבי מוסלמי (שאינו בדואי) מתקבל לצה"ל בגלל שנדיר מאוד שערבי מוסלמי (שאינו בדואי) מבקש להתנדב לצה"ל. אפילו שירות לאומי הם לא מוכנים לעשות. על עוד אין סיבה לחשוד שהמתנדב מהווה סיכון בטחוני, לא צריכה להיות שום בעיה לקבל אותו לצבא. שלא לדבר על כך שאין שום חוק שמאפשר החכרת אדמות רק למשרתים בצה"ל. בדואי ששירת שנים בקבע לא יכול לחכור אדמה מקק"ל, יהודי שהשתמט או סתם עלה לארץ בגיל מאוחר מידי לשירות יכול.

ברגע שאתה מפלה לרעה אזרחים ושולל מהם זכות בסיסית על סמך השתתפות בארגון צבאי, אתה מאדיר את ערכי המלחמה והשרות הצבאי של אותה אוכלוסיה, וזה כן נקרא פשיזם.

נותנים קרקעות גדולות יותר לקרביים? מענקים מיוחדים לחיילים שגילו גבורה בקרב? לא? אז אין האדרה של מלחמה, רק הכרת תודה של המדינה למי שמעניק לה שירות חשוב. ושוב, גם האדרת המלחמה כשלעצמה עדיין אינה פשיזם, תקרא את ההגדרה שהבאת בעצמך.

כמו כן בקשר לאדמות מדינה זה שטויות, כמעט כל הקרקע במדינה היא של קק"ל מנהל מקרקעי הוא גוף ניהולי בלבד, האדמה גם זאת שנמצאת תחת סמכותו רובה היא בבעלות קק"ל.

אפילו לא קרוב לאמת. רק 13% מאדמות בארץ הן בבעלות קק"ל. אף אחד לא מונע מאזרחי שאינם יהודיים לקנות או לחכור שטחים שאינם בבעלות קק"ל - וכאמור מדובר על הרוב המכריע של האדמות בארץ. אגב, 3% מהאדמות בארץ שייכות לוואקף. תנחש מי לא יכול לעשות בהן שימוש? רמז: מי שעשו לו ברית בגיל שמונה ימים לעולם לא יוכל לרכוש או לחכור אדמה מהווקף.

העמותה הזאתי קמה לפני קום מדינת בימנו אין לה שום מטרה חוץ מהפליית אזרחים, ושימור מניעים פוליטיים.

הזאת, אפליית. עברית קשה שפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי במשך השנים קק"ל קנתה את הרוב המוחץ של האדמות בארץ, אז עכשיו מורידים חלק מהאזרחי בארץ לאזרחים סוג ב'?

אכן, 15% הם הרוב המוחץ. הצדק עמך... ::)

אם ביל גייטס יקנה 5% מאדמות המדינה ויחליט שהוא מאפשר רק לאתיופים לבקניים לגור שם - זאת גזענות? לא, זאת זכותו על האדמות שהוא קנה. בעיקר אם כל הכסף לרכישה הגיע מאנשים שתרמו אותו בדיוק למען מטרה זאת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...