אדמות קק"ל - ליהודים בלבד - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אדמות קק"ל - ליהודים בלבד

bla7

Recommended Posts

אורח סמי בורקס

אל תחפור לי עכשיו איפה שרתתי

מה אתה מרגיש גבר שאתה קרבי?

יושב לי על המצפון שאתה מגן לי על התחת?

התגייסת רק בשביל אינטרסים של עצמך

תעשה את שרות שלך ואל תדבר הרבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 105
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה לא ממש קשור עומרי, כמו שדובי זובי אמר... מחר זה יהיה ביטוח לאומי או כל דבר אחר. זה מתחיל מהדבר הקטן תמיד, אבל תמיד.

מה פתאום? אף אחד לא מדבר על איסור מכירת אדמות מדינה לערבים. מדברים על איסור מכירת אדמות של גוף פרטי לערבים - גוף שבמגילת היסוד שלו נכתב במפורש שאדמותיו שמורות רק ליהודים.

אם אתה רוצה להשוות למשהו, ביטוח לאומי לא מתאים. דוגמה הרבה יותר מדוייקת תהיה קרן שנותנת מלגות רק ליוצאי קווקז/עיירות פיתוח/נשים חרדיות/ערבים נוצרים/כל מגזר אחר שתעלה על דעתך. לא חסרות קרנות כאלו. מיליונר יליד אירן מקים קרן שתחלק מלגות לבנים למשפחות פרסיות, האם המדינה צריכה לחייב את הקרן לתת מלגות גם ליוצאי גרמניה?כמובן שלא. זה הכסף שלו וזכותו לקבוע מה יעשה איתו. המדינה לא יכולה להפלות על בסיס לאום ומוצא, אנשים פרטיים בהחלט יכולים.

באותה מידה, אדמות מדינה חייבים למכור ולהחכיר לכל אזרחי המדינה ולא משנה מאיזה לאום, אדמות שרכש גוף פרטי במטרה שישמשו את העם היהודי בלבד אפשר למכור ליהודים בלבד - אלא אם אתה במדינת , בה בג"צ מרשה לעצמו להתעלם מחוקי יסוד (חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, במקרה הזה) כשזה פוגע בערכים שקרובים לעמדות שופטיו (קרי מר"צ-חד"ש). נסה להגיש בג"צ בדרישה שירשו ליהודים לרכוש דמות וואקף ותראה איזו תשובה תקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, זה גוף פרטי שנתמך כספית ע"י המדינה, כלומר ע"י כספי כל האזרחים

דבר שני, אז מה אם זה גוף פרטי?

אם מחר אני אחליט לפתוח פאב ואני אחליט שרוסים וכושים לא נכנסים, כי זה הפאב הפרטי שלי וככה כתוב בתקנון שלו

אז זה אומר שזה חוקי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז? המדינה תומכת גם בעמותות לשימור תרבות קווקז ולקידום התיאטרון האידי. אני לא מבין אידיש, האם צריך להגיש בג"צ שיחייב את העמותה להעלות הצגות בעברית?

דבר שני, אז אתה מגיש בג"צ בדרישה למנוע אפליה על בסיס דת, גזע ולאום בקבלת מלגות ללימודים גבוהים מגופים שאינם מדינת ישראל? כי כאמור יש המון כאלו. ומה עם אדמות הוואקף? או שאדמות רק למוסלמים זה לגיטימי, אבל אדמות רק ליהודים זו גזענות?

בוא נעשה עסקה: ערבים יוכלו לקנות או לחכור את אדמות קק"ל באותו יום בו יהודים יוכלו לקנות או לחכור את אדמות הוואקף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין יש הבדל

אני יכול ללכת ברחוב ולחלק כסף למי שנראה לי, ללבנים כן, לרוסים לא

מותר לי על פי החוק לחלק כסף שלי למי שבא לי

אני גם יכול ללכת להצגה באידיש גם אם אני לא מבין אותה, אף אחד לא מונע ממני

אבל אני לא יכול לפתוח פאב ולהחליט שאני לא מוכר לרוסים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב לא ענית לשאלה: למה לוואקף מותר?

זה לא שהמדיניות של קק"ל נשמרה בסוד כמוס. היא היתה ידועה כשקק"ל קנתה קרקעות עוד לפני קום המדינה מתרומות של יהודים למען יהודים וגם כשקק"ל קנתה אדמות מדינה מתרומות של יהודים בחו"ל.

כלומר אני אומר שאני רוצה לפתוח פאב בו תיאסר הכניסה לאתיופים, אתה אומר "אין בעיה" ומוכר לי מבנה מתאים ואח"כ מתלונן כשאני לא מכניס אתיופים לפאב. איפה היית קודם? יכולת פשוט לא למכור לי את המבנה. לי זה נשמע כמו צביעות.

וברגע שזה אסור רק ליהודים אבל מותר למוסלמים זו גם גזענות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין יש הבדל

אני יכול ללכת ברחוב ולחלק כסף למי שנראה לי, ללבנים כן, לרוסים לא

מותר לי על פי החוק לחלק כסף שלי למי שבא לי

אני גם יכול ללכת להצגה באידיש גם אם אני לא מבין אותה, אף אחד לא מונע ממני

אבל אני לא יכול לפתוח פאב ולהחליט שאני לא מוכר לרוסים

אם אתה עושה את עצמך מאותר שכלית אתה עושה עבודה מעולה.

המדינה הזאת התבססה על היותה מדינה יהודית.

תקרא את הנאום של בן גוריון למען השם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...