הפלישה מסודן - עמוד 12 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפלישה מסודן

avidan28

Recommended Posts

• תגובות 202
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ב-א-מ-ת?

תושבי שדרות לא בסכנת חיים מתמדת?

בזמן המלחמה המדינה עשתה משהו בשביל כל האנשים באזורי הסכנה? החיילים בשטח לא היו בסכנת חיים והתיחסו אליהם בזילות כזו שמשכו את המלחמה עוד כמה ימים, סתם? ומה עם זה שלא סיפקו להם מזון?

די עם הצביעות..

אני מסכים עם זה, אבל מה שצריך לעשות כדי למנוע את סכנת החיים של תושבי סדרות לא יעשה ע"י הממשלה והוא דורש הרבה יותר משאבים...

אין פה צביעות.

עם הממשלה שלנו זה פשוט לא ריאלי להפסיק את ירי הקסאמים. לעומת זאת, להשקיע כמה מאות אלפי (או כמה מליוני) ש"ח זה כלום בהשוואה להשקעה במבצע צבאי רחב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופל,

את יכולה לכעוס על המדינה, על העולם, על מי שאת רוצה (גם אני כועס על העולם לפעמים) - אבל מה הקשר לסודאנים?

ממתי זילות אחת מצדיקה זילות שניה?

את לא מדברת דברי היגיון או טעם.

הסיכוי לההרג בתאונת דרכים הרבה יותר גבוה מהסיכוי לההרג בפיגוע, או מפגיעה של קסאם. גם את, כן כן, את, נמצאת בסכנת חיים מתמדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא מבין.. לא אמרתי שילכו לעשות שלום, שילכו להרוג את כולם.. אתם יודעים מה, מינימום, שיספקו להם מיגון קצת יותר רציני משולחן כיתה של בי"ס יסודי..

ואני יודעת מספיק על ההפקרות שסבלו ממנה חיילים ואזרחים פה בזמן המלחמה, רק בגלל הזלזול בחיי אדם..

אני לא מצדיקה, אני אומרת, למה אתם מצפים מממשלה שלא דואגת קודם כל לאזרחים שלה? וכאן, כמה שלא תאהבו את צמד המילים, נכנס "יפי נפש"

ושלא יקשקשו שאין משאבים

דוד שלי מנהל בי"ס לילדים מיוחדים נקרא לזה.. הוא לא מקבל את המשכורת שלו.. כל התרומות שנתרמות ע"י אנשים מבורכים כמו יאיר לפיד, אהוד בנאי, הולכות למושחתים שבעריית צפת.. לא חסרות דוגמאות.. הכל בחוץ, הכל ידוע, כולם מתעלמים. ועכשיו פתאום כולם , נכון, יפי נפש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב מה יהייה עם הפיתגמים\ ביטויים האלה?

זה נשמע כמו איזה כנס של עורכי דין ערבים :P(למתקשים- הם משתמשים בביטויים האלה בצורה מוגזמת עד מגוכחכת...)

אני יכול לדבר בפתגמים כל היום, אבל זה ישמע דבילי.

ב-א-מ-ת?

תושבי שדרות לא בסכנת חיים מתמדת?

בזמן המלחמה המדינה עשתה משהו בשביל כל האנשים באזורי הסכנה? החיילים בשטח לא היו בסכנת חיים והתיחסו אליהם בזילות כזו שמשכו את המלחמה עוד כמה ימים, סתם? ומה עם זה שלא סיפקו להם מזון?

די עם הצביעות..

ב-א-מ-ת?

מה הקשר בין שדרות לבין מי שנמלט מרצח עם, ומבקש מקלט עד יעבור זעם? עם כל הכבוד לתושבי שדרות, וליבי איתם על הסבל הפיזי והנפשי המתמיד שהם עוברים, הם לא ברחו מהמדינה שלהם למדינה אחרת רק כדי לשרוד.

אין כאן צביעות.

אגב, אם כבר רוצים להשוות את זה איכשהו לשואה, הייתי משווה אותם דווקא למאורע מכונן לפני פרוץ המלחמה, אונית סנט לואיס, שאני מאוד מקווה שאתם מכירים.

את אוהבת לזרוק יפה נפש פה כל הזמן, את יודעת מה, אולי אני יפה נפש (לפי הגדרתך המעוותת), אבל אני לפחות לא בעד מחיקת אוכלוסיה שלמה (פלסטינים) מעל פני האדמה כמוך, ואני לא בעד לזרוק לאשפתות את מי שמתדפק על דלתי ומבקש עזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח.. עזוב.. כנראה יש לי בעיה בהבעה אם לא הצלחת להבין עדיין..

לא אמרתי שילכו לעזאזל

אמרתי- למה אתם מצפים ממדינה שמתנהגת ככה לאנשיה..

יותר ברור מזה לא יכול להיות.

גם אם תשים את כל השיקולים הכלכליים בצד, זה משהו שדורש בסיס של ערכים.. בין אדם לאדם.. שאין כל כך בשפע בממשלתנו.

צר לי אם הבנת אחרת, או בכלל לא, לא נורא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שמישהו פה הבין.

בכל מקרה, לפחות בסיס של ערכים יש, רק לא איש כלפי רעהו, אלא כלפי חוץ (או שיש ישראלים בחו"ל בכלל ישראלים מאוחדים כמו בלוק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגייר אותם??? האא !!!.מי בכלל ירצה אותם בעם היהודי?

מי רוצה אותך? לא, אמא שלך זה לא נחשב.

ובואי נשאל את שאלת השאלות כי את מאד סופר מודרנית כאמא לילדה (בהנחה שזה יקרה ואני מאחל לך את זה ילדים זה שמחה )

הבת שלך באה אליך בגיל 25 ואומרת לך אני רוצה להתחתן עם X וX הוא צאצא לפליט סודני מה תגידי לה???.ויש פערי תרבות בינה ובינו כעומק מפלי הניאגרה.....

יש לך את התירוצים הכי מגוכחים להיות גזען. אם זאת היתה הבת שלך, היית מסרב גם אם היה יליד בריטניה ונוירולוג מנתח.

אני בת לנישואי תערובת, יש לך את האדם הלא נכון לשאול אותו את השאלות האלו, אבל לא רק כי אני בת תערובת, אלא גם כי אני לא גזענית כמוך.

כל עוד מדובר באדם טוב אשר לא יפגע בבת שלי ורק יסב לה אושר, אין לי שום בעיה עם זה.

...מה כן, אם הבת שלי היתה מביאה אחד כמוך, הייתי קוברת אותו בגינה. אבל זה לא היה קורא כי זה יהיה בניגוד לעקרונות עליהם בכוונתי לגדל את ילדיי.

ביננו לפליטים שאת כה רוצה כחלק מהעם שלך - שלי .מה תעשי אז?.אני רואה את זה ככה.דאגה לדור הבא.

העם "שלי" רואה בי אדם סוג ב' כי אמא שלי לא יהודיה. אני בינתיים מנסה לחנך אותו. ללא הצלחה יתרה, כך נראה.

דאגה לדור הבא? תדאג שהיהודים היקרים שלך, אלו שלובשים שחורים ומתנדנדים קדימה ואחורה כל היום, יפרנסו את השרצים שלהם בעצמם וילכו לצבא קודם. זה נקרא לדאוג לדור העתיד. נעים לך לחשוב שאם יהיו לך ילדים (לרגע עברה בי צמרמורת) אז הם ייפצעו/ייהרגו בשירות צבאי, בזמן שהרשלה' אפריימוביץ' מבית שמש משריץ עוד 12 כמוהו ואיש מהם לא יגע במדים? או לחליפין, שהילדים שלך יאכילו את 12 הילדים של האברך במקום להרשות לעצמם איכות חיים גבוהה יותר או יותר ילדים?

ואם לא מתאים לך להגיב לדבריי אל תגיבי.אני לא מכריח אותך.פה זה עדיין מדינה דמוקרטית.כל אחד רשאי להביע דעה או לשתוק.אני אכבד כל תגובה שלך

לפה או לפה.ברור שיש לנו דעה מנוגדת ואנו בשני קצוות המתרס אבל אני לא פותח במתקפה אישית עלייך.מעניין אם ככה את גם היית עושה למען גורמים אחרים...

או רק למען אותם מסתננים? כי הם לא מפה.

התנדבתי ביותר ארגונים ופעילויות חברתיות ממספר הבחורות שדחו אותך.

אתה יכל להגיד לי בדיוק איפה רשום שהיא רוצה אותם כחלק מהעם שלה ?

אין לי עם. אני מתכוונת להקים שבט משלי.

מוחי פשוט מסרב להבין את הקשר שאתם עושים בין הצלת בני אדם מרצח עם והענקת מחסה לבין "עניי עירך קודמים".

אנשים אשר צועקים "עניי עירך קודם" הם בד"כ אותם האגואיסטים שאינם מוכנים לעזור לעניי עירם ומשתמשים בפתגם כתירוץ לקמוץ את אגרופם וליבם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי שוב

לא אמרתי שאני אוהב חרדים מצד שני.אני לא ממש מעריץ אותם להיפך - אני לא סובל אותם בדיוק כמוך :xyxthumbs:.

בעיני אפשר לזרוק אותם חזרה לגולה או לים תבחרי.אבל יש חופשי כיפות יש דתיים ויש אזרחיי מדינה נורמליים.זכותי לקבוע את דעותיי.

את לעומת זאת לפי תגובתך האחרונה לא מרגישה שייכות לכלום פה.ומעדיפה ללקט לך עם משלך.אני לא ממש רואה בזה משהו חכם למדי.

זה שאת חצי יהודיה רק מראה שאולי גם אין לך רגשות ולאום כמו שלי יש.את בהחלט מוכנה לחלוק את הארץ שלנו (בהנחה שלך אין רגשות כלפי המדינה) עם כל אחד

זר.לי יש רגשות וגאווה.אצלך זה כניראה מודחק.את יכולה ללכת אם ככה לאוגנדה - התוכנית המקורית של הרצל וללקט איזה שבט אם את לא מרגישה שייכות לפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, אז עכשיו אתה אומר שיש לי תירוץ טוב לחלק את המדינה לזרים - כי אני "לא מספיק יהודיה". מה עוד? תגיד שמחר אני ואולמרט נמכור את ירושלים. :screwy:

הנתק היחיד שיש לי מהמדינה הזאת הוא לא בגלל שאני "רק" חצי יהודיה, אלא בגלל שגזענים כמוך דוחים אותי ואני מרגישה לא פחות מנודה כאן ממה שיהודים הרגישו בגולה - שכמה שאני לא אנסה להיות בנאדם טוב ופאטריוטית, אני תמיד אשאר רק "בת תערובת ממזרה מלוכלכת".

אוגנדה? כן, כמה נחמד היה אילו אפשר היה לשלוח את כל מי שלא מוצא חן בעיניך או "לא מספיק יהודי" בשביל התחת הגזען שלך לשם.

אתה יודע, התכנית המקורית של הנאצים היתה להעביר את כל היהודים למדגסקר ולשכנם שם. הם החליטו שזה יהיה יותר מדיי עבודה... אז מתי אתה תקים מפלגה יודו-נאצית ותתחיל לטחוב אנשים שאינך אוהב לתוך משרפות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם חצי יהודי ואני כן מרגיש שייכות למדינה?

למה זה? למה אני כן רוצה לדאוג שתהיה כן מדינה יהודית?

(וזה בלי קשר בכלל לפליטים הסודנים כרגע, אלא סתם שאלה שנובעת מההערות של אבידן וויטניר).

לגבי הפליטים, הוויכוח הוא וויכוח סרק, כרגע משכנים אותם במדינה ונותנים להם מקלט.

למה עניי עירך קודם? לא יודע, וויטניר כל ההומלסים של פ"ת חיים אצלך בבית או משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אדם דתי ויטניר אדרבא אני אדם כופר !!!!.אני שונא דת.

אבל אין לזה קשר לזה שאני לאומני.זה שאת חצי יהודיה לא מזיז לי בשיט !!!.ברוכה הבאה.מה שמפריע לי שאין לך כבוד ועקרונות.את פטריוטית את אוהבת את הארץ.

למה לא אמרת את זה בהתחלה??.גזעני אני לא.אולי את רואה את זה ככה אבל אדם שנלחם על עקרונות על חברה ועל איך שהחברה שלו תיראה ודואג לעתיד טוב

יותר לא ניראה לי גזען.אני לא אחזור על משפטים כי זה נדוש.בהחלט יש שסעים חברתיים אצלנו ואין ויכוח.אז לפי מה שאת אומרת את מציעה להכניס לפה את שוני

חברתי בנוסף למה שיש.לא ניראה לך מוגזם? מיותר?.לא עדיף אחדות מאשר כל השסעים עקב השוני התרבותי\חברתי\כלכלי\מנטלי.

אגב פטריוטית - אם את כזו לא היית ממהרת כל כך לעזור לזרים כמו שאת מצהירה פה קבל עם ועדה.משמעות המילה פטריוט זה גאווה לאומית ואני ועמי לפני כולם

הרגשת שייכות ורצון של נתינה לחברה שאת שייכת אליה....

http://www.haayal.co.il/thread_652

בשבילך :)

דרך אגב מה זה מפלגה יודו-נאצית???.עד כמה שידוע לי אלה שני מושגים שלא הולכים ביחד....אבל אולי עלית על רעיון את יודעת... ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה אתה חי?

קודם כל הפליטים האלה לא יכניסו יותר שוני חברתי מאשר אלפי הפועלים הזרים החוקיים שיש במדינה, פשוט נצטרך לתת פחות אשרות בזמן הקרוב.

ובשם האחדות שלך שכל כך שבירה שהיא יכולה להיהרס ע"י 1000 אנשים שאפילו לא מהווים שבריר אחוז מהאנשים במדינה אתה מוכן להרוג את ה 1000 אנשים האלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה אתה חי?

קודם כל הפליטים האלה לא יכניסו יותר שוני חברתי מאשר אלפי הפועלים הזרים החוקיים שיש במדינה, פשוט נצטרך לתת פחות אשרות בזמן הקרוב.

ובשם האחדות שלך שכל כך שבירה שהיא יכולה להיהרס ע"י 1000 אנשים שאפילו לא מהווים שבריר אחוז מהאנשים במדינה אתה מוכן להרוג את ה 1000 אנשים האלה?

</thread>

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה אתה חי?

לא יכניסו?? אתה בטוח???

אני ממש לא רוצה להפוך למדינת עולם שלישי עם המנהגים הפרימיטיבים שלהם??.ראיתי איך חיים ואיך מתנהגים שם באפריקה.אין קודים חברתיים אין שום דבר.

לא רוצה את זה פה.(כבר ככה אצלנו זה לא רחוק בגלל אי אלו עליות מסויימות והבאת אנשים מפוקפקים לארץ).

מספיק עד כאן.לא אמרתי להרוג.אני אומר שיפתרו את הבעיות שלהם לבד.לא פה לא אצלנו ולא על חשבוננו.יש עוד הרבה מקום על הגלובוס.עם כל הצער עליהם

(לא שאני חש משהו..) הייתי מעדיף לראות אותם במדינה אחרת ולא פה.וזה שיש לנו ראש ממשלה ושר פנים עם לשון ארוכה מאד לעולם הגדול

זה בעיה פוליטית ישראלית מצויה כבר כמה קדנציות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...