האם ניתן ליישם את הרעיון הבא? - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ניתן ליישם את הרעיון הבא?

siin

Recommended Posts

בהנחה שיש לי לפחות 4 ג'גה פיזי ובהנחה שניתן ליישם זאת.

(מחשב דולק קבוע!!)

ביטול קובץ החלפה/זיכרון וירטואלי.

טעינת כל האיתחול ישירות לזיכרון. (אולי יש צורך להפוך את הזיכרון לכונן וירטואלי?)

אני רוצה להגיע למצב שהכל יעבוד בסביבת הזיכרון כדי להאיץ את מהירות העבודה במחשב.

הפניה לדיסק תהיה אך ורק לטעינת נתונים, שום דבר לא יכתב לדיסק או יעבוד מולו/איתו,

למעט הכרח כמו טעינת קבצים מהדיסק ואו כתיבת נתונים לדיסק לצורך שמירה.

בעיה: בהנחה שניתן ליישם זאת, מה יקרה אם ארצה לאתחל את המחשב? כשמאתחלים

את המחשב המערכת מבצעת שמירת נתונים ואז מאתחלת, לאן ואיך ישמרו הנתונים באיתחול?

בקיצור, מה הן היתרונות ומה הן החסרונות ואיך ניתן להתגבר עליהן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שהבנתי, אתה רוצה להתקין את הווינדאוס על הרם?

לא אפשרי...

אתה לא יכול לבחור את הרם בתור כונן קשיח, וגם בהתקנת הווינדאוס יש לבצע כמה ריסטים, ובנוסף כל שימוש בתוכנה תצריך גישה לHD, אז מה עשית בזה?

חכה עוד כמה שנים, ואת הHD יחליפו פלאש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לעשות את זה בגרסת ה embeded של . אבל זה דורש מנהל התקן שאין לו וירטואלי.

במקרה זה, הטעינה תתבצע רק שאתה טוען תוכנות חדשות לזיכרון ולא באופן שוטף ( כמו היום ).

חיסרון : אתה עלול להגיע מהר יותר למצב שאין לך מספיק , ואין לך את הזיכרון הוירטואלי ל"גיבוי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבטל את ה Virtual Memory אין לך אפשרות כיוון שכך עובדת מערכת ההפעלה.

מה שאתה כן יכול יכול לעשות זה בעצם לבטל את ה page file שגם ככה לא תהיה לו משמעות עם 4 גיגה במערכת הפעלה של 32 ביט (העובדת עם VM- כמו ווינדוז למשל).

חוץ מזה למרות שהכל נטען ל מידי פעם מערכת ההפעלה וגם תוכנות שונות שרצות ברקע כותבות להארד דיסק כדי שמידע מסוים לא ילך לאיבוד:

אני אתן לך דוגמא קטנה מאוד-אפילו אם שינית את גודל האייקונים שלך או את הצורה בה הם מוצגים, המידע כמובן נשמר לדיסק על מנת שיהיה קיים גם לאחר הריסט הבא. כמו כן- הרבה פעולות המבוצעות ע"י הKERNEL (מערכת ההפעלה עצמה) נכתבות לדיסק למעין "גיבוי"...

דבר אחרון, בשימוש ב 4GB במערכת של 32BIT היעילות של ניצול הזיכון יורדת מאוד כיוון שמרחב הכתובות של המעבד 2^32=4GB זהה לנפח ה שלך וכאשר מנהל הזיכרון יקצה מראש כמות מסוימת של "וירטואלי" לתהליך מסוים אותו לא יוכל להיות מנוצל ע"י תהליכים אחרים ובעצם ילך לאיבוד.

אני מקווה שלא סיבכתי מידי, זה קשה להסביר את זה על רגל אחת...

בקיצור, זה יהיה לך יותר מהר (אם אתה אכן משתמש בהרבה RAM) אבל זה לא יהיה כמו שפינטזת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שהבנתי, אתה רוצה להתקין את הווינדאוס על הרם?

לא

לבטל את ה Virtual Memory אין לך אפשרות כיוון שכך עובדת מערכת ההפעלה.

מה שאתה כן יכול יכול לעשות זה בעצם לבטל את ה page file שגם ככה לא תהיה לו משמעות עם 4 גיגה במערכת הפעלה של 32 ביט (העובדת עם VM- כמו ווינדוז למשל).

מה זאת אומרת אי אפשר?

הרי הפעולה הזו מוגדרת היכנשהו כמו כל פעולה פנימית של המערכת.

אני אתן לך דוגמא קטנה מאוד-אפילו אם שינית את גודל האייקונים שלך או את הצורה בה הם מוצגים, המידע כמובן נשמר לדיסק על מנת שיהיה קיים גם לאחר הריסט הבא. כמו כן- הרבה פעולות המבוצעות ע"י הKERNEL (מערכת ההפעלה עצמה) נכתבות לדיסק למעין "גיבוי"...

האם יש בעיה להגדיר כמו ב- schedule הקיים במערכת לפעולות שוטפות ברקע או תחזוקה לגיבוי כמו כתיבה לדיסק בצורה יזומה?

דבר אחרון, בשימוש ב 4GB במערכת של 32BIT היעילות של ניצול הזיכון יורדת מאוד כיוון שמרחב הכתובות של המעבד 2^32=4GB זהה לנפח ה שלך וכאשר מנהל הזיכרון יקצה מראש כמות מסוימת של זיכרון "וירטואלי" לתהליך מסוים אותו זיכרון לא יוכל להיות מנוצל ע"י תהליכים אחרים ובעצם ילך לאיבוד.

האם הכפלת הזיכרון ואולי אפילו יותר, לא יסייע לקדם את הרעיון?

אני מקווה שלא סיבכתי מידי, זה קשה להסביר את זה על רגל אחת...

כן, קצת.

כמדומני זה יישים, בעבר עוד בתחילת דרכה של שאלתי את השאלה הזאת וביטלתי את הרעיון, מפני שזה לא היה אפשרי

במערכת שרציתי לנסות ליישם זאת, עקב מגבלת חומרה ותקציב (מחירי הזיכרון היו בשמים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הת'רד

רעיון מאד יפה ומקורי.אבל יש לך כבר היום כוננים מבוססי פלש של חברת גיגבייט.אני חושב שהם יכולים לתת לך פיתרון לא רע.ואת הרעיון שלך אתה יכול לישם אם כבר עם 8 גיגה ולא רק עם 4 .בהנחה שיש לך לוח ומעבד תומכים...

http://www.gigabyte.com.tw/Products/ViewImage.aspx?ProductID=2180

זה בעצם כונן של 4 גיגה מבוסס על זיכרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זאת אומרת אי אפשר?

הרי הפעולה הזו מוגדרת היכנשהו כמו כל פעולה פנימית של המערכת.

הזיכרון הוירטואלי היא מערכת מורכבת בהרבה (הכוללת גם חומרה) והיא בעצם הרבה יותר מאשר "סתם" לשמור PAGE FILE.

בקיצור VIRTUAL MEMORY ו PAGE FILE הם בכלל לא אותו דבר- מה שאתה התכוונת אליו הוא ה PAGE/SWAP FILE

האם יש בעיה להגדיר כמו ב- schedule הקיים במערכת לפעולות שוטפות ברקע או תחזוקה לגיבוי כמו כתיבה לדיסק בצורה יזומה?

אני לא כל כך מבין למה אתה מתכוון... :)

האם הכפלת הזיכרון ואולי אפילו יותר, לא יסייע לקדם את הרעיון?

לא, אין לך אפשרות להשתמש ביותר מ 4GB במערכת מבוססת 32BIT כיוון שמרחב הכתובות הווירטואלי של המערכת הוא 2 בחזקת 32 שווה 4GB

והמחשב לא יוכל להשתמש במרחב כתובות פיסי (RAM) הגדול ממרחב הזכרונות הווירטואלי שלו.

מבלי להכנס לדברים מסובכים ולדקלם את כל הקורס במערכות הפעלה, בשביל להשתמש ביותר מ 4GB ו/או בשביל ליעל את העבודה אתה צריך מערכת 64BIT הכוללת מרחב כתובות וירטואלי כמעט אינסופי- במונחים של היום (4GBX4GB).

כן, קצת.

כמדומני זה יישים, בעבר עוד בתחילת דרכה של שאלתי את השאלה הזאת וביטלתי את הרעיון, מפני שזה לא היה אפשרי

במערכת שרציתי לנסות ליישם זאת, עקב מגבלת חומרה ותקציב (מחירי הזיכרון היו בשמים).

אני לא מכיר דרך לגרום ל לא להיות נדיף בתצורה רגילה.

כמו שהציעו מעלי, הכרטיס עם הזכרונות נשמע פתרון חביב או להשתמש בהארד דיסק פלאש/היברידי.

אם אתה לא מחפש לבזבז יותר מידי כסף כרגע, נראה לי שתאלץ (כמו כולנו) לחכות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזיכרון הוירטואלי היא מערכת מורכבת בהרבה (הכוללת גם חומרה) והיא בעצם הרבה יותר מאשר "סתם" לשמור PAGE FILE.

בקיצור VIRTUAL MEMORY ו PAGE FILE הם בכלל לא אותו דבר- מה שאתה התכוונת אליו הוא ה PAGE/SWAP FILE

אז מה משמעות האופציה במאפייני המערכת (תחת זיכרון וירטואלי) של ביטול קובץ החלפה?

ציטוט: "קובץ החלפה הוא אזור בדיסק הקשיח אשר Windows משתמש בו כאילו היה זיכרון RAM"

אם אני מבטל אותו, משמע הוא לא יכתוב לדיסק, אלא יעבוד אך ורק מול הזיכרון הפיזי = .

יוצא מכך, אם אין קובץ החלפה > אין כתיבה לדיסק > אין וירטואלי (מפני שאין צורך בו, יש עודף פיזי = RAM)

מה לא הבנתי כאן? היכן פיספסתי אותך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה משמעות האופציה במאפייני המערכת (תחת וירטואלי) של ביטול קובץ החלפה?

ציטוט: "קובץ החלפה הוא אזור בדיסק הקשיח אשר משתמש בו כאילו היה RAM"

אם אני מבטל אותו, משמע הוא לא יכתוב לדיסק, אלא יעבוד אך ורק מול הזיכרון הפיזי = .

יוצא מכך, אם אין קובץ החלפה > אין כתיבה לדיסק > אין וירטואלי (מפני שאין צורך בו, יש עודף פיזי = RAM)

מה לא הבנתי כאן? היכן פיספסתי אותך?

סליחה, לא ראיתי את התגובה הקודמת.

קודם כל VIRTUAL MEMORY היא שיטה לניהול זיכרון במערכת הפעלה ולמרות שהרבה חושבים ש VM ו PAGE FILE זה אותו דבר, זה בכלל לא נכון!

כמו שכתבתי משתמש ב VM גם אם תרצה וגם אם לא- זה לא תלוי בך.

לעומת זאת אתה יכול לבחור שלא להשתמש ב PAGE FILE, שזה מה שאתה בעצם התכוונת אליו.

כמו שכתבתי קודם, מערכת ההפעלה כותבת בכל זאת לדיסק- גם אם תבטל את קובץ ה SWAP, מערכת ההפעלה תכתוב לדיסק על מנת לגבות חלק מהמידע שהיא מחזיקה, כיוון שאני עדיין לא מתכנת OS במיקרוסופט- אני לא יכול להגיד בדיוק כמה.

על קצה המזלג אפשר לומר שכשתוכנית נוצרת היא מקבלת מרחב כתובות וירטואלי מספר הכתובות (הנקראים PAGE 'ים) הללו הם מרחב המחיה של התוכנית ותמיד גדולים מכמות הזיכרון שהתוכנית תופסת על מנת לתת לתוכנית אפשרות להתרחב בקלות. שים לב שהחלק בזיכרון הוירטואלי שלא נמצא בשימוש לא באמת מצביע (תופס) מקום בזיכרון האמיתי- הפיסי (ה או הדיסק) מרחב הכתובות הווירטואלי הזה מוגבל בסוג מערכת ההפעלה והמעבד- 16BIT/32BIT/64BIT וכו...

במעכרכת הפעלה של 32 ביט מרחב הכתובות הזה הוא בערך 4GB, לכן מרחב הכתובות הזה מוגבל בסוג כזה של מערכת.

כאשר תשים 4GB זיכרון במחשב 32BIT, אתה תבזבז הרבה מהזיכרון שלך כיוון שמרחב הכתובות הווירטואלי לא גדול ממרחב הכתובות הפיסי ולכן אין לך מקום SPARE של כתובות על מנת להחזיק לכל תוכנית, והמקום הזה בעצם מבוזבז מה שלך.

כדי להמחיש את עצמי- עשיתי PRNSCN של נתונים של מספר תהליכים ב PM.

התוכנה הזאת די חדשה לי, אבל אני די בטוח שהזיכרון הפיסי שתהליך כלשהו תופס הוא החיבור בין ה PRIVATE BYTES וה- WORKING SET

לעומת זאת אתה יכול את מרחב הזיכרון הווירטואלי שהתהליך תופס ע"י עמודת "VIRTUAL SIZE"

שים לב להפרש ביניהם.

אוקיי, אני מקווה שעניתי לך, ניסיתי לפרט בלי להכנס לעומק יותר מידי- יצא לי פה חפירה לא קטנה :jump:

תשאל אם משהו לא ברור...

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהבנתי על אף ולמרות שחלק מההגדרות שהשתמשת בהם זרים לי.

הבה נבדוק אם הבנתי את השורה התחתונה הרלבנטית עבורי.

במערכת 32 ביט קיים בזבוז משווע של פיזי בגלל מקדם ביטחון לתפקוד התוכנה המופעלת.

ואילו במערכת 64 ביט הבעיה הנ"ל אינה קיימת ועושה שימוש מירבי ואופטימלי בזיכרון הפיזי.

האם הבנתי אותך נכון?

אם כן, עלי להתקין מערכת 64 ביט ולבטל את ה-PF

רק רגע (בכוונה לא מחקתי וכתבתי שוב מחדש כדי שתראה אם אני בכיוון שלך)... נראה לי שלא הבנתי...

ב-32 ביט מקצה כתובות בזיכרון מעבר לנחוץ בפועל, זאת אומרת, כל עוד מדובר בתוכנה בודדת

אז עדיין יש מקום, הבעיה מתעוררת כאשר פותחים עוד תוכניות ומכיוון שגם הן מקבלות הקצאת כתובות

מעבר לנחוץ בפועל נוצר מצב שמהר מאד לא נותר מספיק כתובות בזיכרון.

אם מה שכתבתי הוא נכון, אז מה ואיך בדיוק 64 ביט עושה בפועל בשונה מ-32 ביט?

אם יש כשל בהבנה שלי, אנא התייחס לזה לפני המשך הסבריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהבנתי על אף ולמרות שחלק מההגדרות שהשתמשת בהם זרים לי.

הבה נבדוק אם הבנתי את השורה התחתונה הרלבנטית עבורי.

במערכת 32 ביט קיים בזבוז משווע של פיזי בגלל מקדם ביטחון לתפקוד התוכנה המופעלת.

ואילו במערכת 64 ביט הבעיה הנ"ל אינה קיימת ועושה שימוש מירבי ואופטימלי בזיכרון הפיזי.

האם הבנתי אותך נכון?

אם כן, עלי להתקין מערכת 64 ביט ולבטל את ה-PF

רק רגע (בכוונה לא מחקתי וכתבתי שוב מחדש כדי שתראה אם אני בכיוון שלך)... נראה לי שלא הבנתי...

ב-32 ביט מקצה כתובות בזיכרון מעבר לנחוץ בפועל, זאת אומרת, כל עוד מדובר בתוכנה בודדת

אז עדיין יש מקום, הבעיה מתעוררת כאשר פותחים עוד תוכניות ומכיוון שגם הן מקבלות הקצאת כתובות

מעבר לנחוץ בפועל נוצר מצב שמהר מאד לא נותר מספיק כתובות בזיכרון.

אם מה שכתבתי הוא נכון, אז מה ואיך בדיוק 64 ביט עושה בפועל בשונה מ-32 ביט?

אם יש כשל בהבנה שלי, אנא התייחס לזה לפני המשך הסבריך.

אני אנסה לחדד. אני מנסה מאוד לפשט- תגיד אם אני משתמש במונחים שאתה לא מכיר.

כאשר תוכנה מסוימת מופעלת- למשל WORD, היא מקבלת מרחב כתובות וירטואלי (לא פיסי!) אשר גדול תמיד מנפח הזיכרון שהיא תופסת.

לדוגמא- אם WORD צריך 40MB של לפחות, כאשר מריצים אותו הוא יקבל לדוגמא 70MB במרחב הכתובות הווירטואלי- או בעצם אפשר לומר בפשטנות שהוא תופס 70MB בזיכרון הווירטואלי אשר "נמצא" בבקר הזיכרון של המעבד. כמו שאתה רואה התוכנית תופסת 40MB אך מערכת ההפעלה מקצה לה 70MB ע"מ לתת לה מקום לגדול (כשאתה כותב במסמך וממלא אותו התונית גדלה ותופסת יותר זיכרון).

באותה דוגמא, אם יש לך למשל 1GB במערכת 32BIT (שהמגבלה בה היא 4GB), אז יש למערכת 3GB של "זיכרון וירטואלי" פנוי בשביל המרחבים האלו- ובמקרה הזה היא יכולה "לאחסן" את ה 30MB העודפים שהיא הקצתה לתוכנית שם.

במקרה ויש לך 4GB (דרך אגב הווינדוז "יזהה" לך בין 2.75-3.5 גיגה בדרך כלל מראש ולא את כל ה4 בגלל מרחבי כתובות השמורים מראש ושיקולי חומרה).

אז הזיכרון הוירטולי לא גדול מהזיכרון הפיסי (כמו שכדאי שהוא יהיה), ובמקרה של הדוגמא שננתי לך ה 30MB זיכרון בעצם "ילך לאיבוד".

במערכת של 64, ההגבלה של הזיכרון הוירטואלי היא לא 4GB אילא בערך 2 EXA BYTE (שזה המון) מה שנותן מרחב תמרון הרבה יותר טוב למערכת ההפעלה.

שים לב שניסיתי לפשט את זה מאוד על חשבון דיוק.

חשוב מאוד!! לא הזכרתי בכלל ה PAGE/SWAP FILE זה לא VM.

אפילו ציירתי ציור כדי להמחיש:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם מתחבט בשאלה דומה ,

הרחבתי היום את הזכרון ל2.5גיגה , ומאחר שאני לא מריץ משחקים כבדים וכאלה האם ביטול קובץ ה PAGE יתן לי יתרון במהירות ולא יגרום לאיזהשהוא נזק ?

ושאלה שהתעוררה בי בעקבות הדיון מעבר למערכת של 64 ביט ייתן שיפור במהירות התגובה של המערכת (בעקבות שיפור חלוקת הזכרון) גם בישומים פשוטים כמו גלישה באינטרנט או רק במצב של עומס כמו ישומים כבדים וריבוי משימות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

omrit

אני חושב שסוף סוף נפל האסימון.

אבל לפני כן, ברשותך, הבה נבדוק אם באמת נפל האסימון.

יש פיזי = RAM

ויש וירטואלי שהוא בכלל מתקיים בבסביבת המעבד (היכנשהו)

ללא קשר לכמות הזיכרון הפיזי, המערכת מקצה טווח של כתובות שחלקו המיידי

40 מגה (כמו הדוגמא שנתת) מוקצה בזיכרון הפיזי והשאר 30 מגה תופס בזיכרון הוירטואלי.

עד כאן. (שלב אחר שלב)

אנא גלה סבלנות ותנסה לעזור לי בזמנך הפנוי.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...