שאלה בקשר לדיסק קשיח - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לדיסק קשיח

spastic

Recommended Posts

שלום

יש לי שני הארד דיסקים במחשב אחד של 80 ואחד של 160 הוינדוס מותקן על הזה של 160. לפני כמה זמן המחשב התחיל להתקע ובכל פעם שעשיתי ריסטארט לקח לו היה צריך לעשות כמה פעמים בכדי שהמערכת תעלה, בסופו של דבר גם כשהוינדוס היה עולה היה נתקע וחוזר חלילה, לאחר כמה זמן התחלתי לקבל תשגיאה בהתחלה שהמחשב לא רואה את ה ntldrs מקווה שכתבתי נכון. בקיצור התחלתי לחטט בחומרה חיזקתי את החיבורים והכל ולא עזר, בסוף ניסיתי לנתק את ההארד דיסקים, כשניתקתי את ההארדיסק של ה 80 המחשב חזר לעבוד כמו חדש.

עשיתי אחד ועוד אחד ואמרתי שבטח הלך ההארד כי הוא גם יותר ישן וגם של חברה פחות טובה, השאלה שלי היא, איך אני יכול לדעת אם הוא גמור או לא?

איך אני יכול עשות שיחזור לחומר שהיה לי בפנים? האם אני יכול לעשות את זה לבד (אני הולך לקנות הארדיסק חשש עו ד מעט) או שאני צריך ללכת לחברה שתעשה לי את זה, כמה זה יעלה? האם מישהו יכול להמליץ לי על חברה טובה שעושה את זה במחיר סביר ובצורה הטובה ביותר באזור חיפה?

תודה לכל העוזרים[br]פורסם בתאריך: 6.07.2007 בשעה 19:04:25

אה ועוד שאלונת, איך אני יכול לדעת ממשק של הארד יש לי יענו sata או ata אני כבר לא זוכר פשוט

שוב תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לך

קודם בוא נבדיל בין החיבורים SATA וIDE

כך נראה SATA :

sata2.jpg

SATA-hdd.jpg

וכך IDE:

ide-HDD.jpg

ide_133_cable.jpg

אוקיי עכשיו יש לך מושג עם ג'ימפרת נכון את ההארדיסקים שלך זאת אומרת אם הגדרת אותם נכון כmaster וכ slave (ראשי ומשני)

עדיף שקודם תגיד לנו איזה הארדיסיקים יש לך וככה נוכל לעזור

אם אמרת שהארד דיסק הקטן הוא "ישן" אז סביר להניח שהוא IDE

נ.ב

יש היום הרבה תוכנות שיודעות לשחזר מידע מהארד דיסק

רק צריך לוודא ששלך תקין ולא הלך לעולמו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי חבר תודה על התגובה המפורטת

ובכן אני יכול להגיד לך בוודאות עכשיו שיש לי sata אין מצב שזה sata 2 אז כנראה sata.

בכל מקרה איך אני יכול לדעת על בטוח שהוא מת? חוץ מוידוי הריגה?

מדובר בהרדיסק של לא יודע בדיוק איזה דגם (זה משנה?) והוא בן איזה 4 שנים

רציתי גם לשאול בהזדמנות, האם sata 2 יכול לעבוד על sata 1 והאם זה שווה בכלל? ורציתי לדעת עם 16 cash זה נחוץ או שזה סתם חרטא?

איזה תוכנות יש שיכולות לעזור לי לשחזר את החומר ואיך הן עובדות?

תודה![br]פורסם בתאריך: 6.07.2007 בשעה 21:25:16

אה כן ושכחתי לציין שהזה שנשרף הוא סלייב, ולא זכור לי שהיה לו ג'מפר או משהו נראה לי פשוט שיניתי בביוס וזהו..
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל עם הווינדוס מותקן על הכונן SATA תשאיר את הכונן הזה ותנתק את הכונן ה"ישן" שלך ותבדוק אם הווינדוס עולה

ותבדוק את ההארדיסק דרך התוכנה hdd scan

ובקשר לתוכנות בדיקה יעילות ומצויינות של ההאר דיסק יש לך את MHDD ו TEST HARD DISK DRIVE

עם הכונן קשיח תקין אני מאמין שיש לך בעיה בקבצים במערכת

את הבדיקה תערוך על 2 הכוננים בהצלחה

אגב איך אתה יודע שהארדיסק הישן שלך נשרף???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא, אבל כשאני מפעיל את המחשב כשההארד דיסק הישן מחובר המחשב לא עובד...

אני אנסה להסביר שוב כי נראה לי לא עקבת כל כך

יש לי שני הארדיסקים שניהם sata אחד של 80 ואחד של 160 הוינדוס מותקן על הזה של 160 ואני טוען שהזה של 80 נשרף, בגלל שכשאני מחבר את ההארדיסק עם ה80 המחשב לא עובד, בלעדיו הוא עובד, יענו רק עם ה 160.

כל הבעיה היא שאני לא יודע אם הוא נשרף או לא, אבל אני מסיק שכנראה שהוא נשרף או שהוא התקלקל או לא יודע מה כי המחש לא עובד איתו. אז כאן אני שואל שוב, איך אני יכול לדעת בוודאות שהוא נשרף? ואיך אני יכול להציל את התוכן שבו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאתה קובע את מותו, תנסה להעלות את המחשב ולהגיע למצב שיש לך שורת פקודות (סטייל DOS), ואז תנסה לגשת לכונן...

אם אתה מצליח, זאת אומרת שהוא לא מת, ותמשיך לחפש את הבעיה..

בעיה שיכולה לקרות, אני לא יודע אם בSATA יכולה, אבל בכונן ישן של IDE הייתה לי בעיה דומה, ואחרי בערך חצי שנה שלא ניסיתי לפתור את הבעיה, קניתי מחשב חדש (בלי קשר ספציפי לבעיה, המחשב היה כבר ישן), ואז שמתי לב שגיד אחד היה קרוע וזה מה שגרם לבעיה...אז תנסה להחליף כבל SATA (למשל, תיקח מהכונן העובד) ואז תנסה להפעיל את מערכת ההפעה..

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...