גועל נפש, חלחלה. - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גועל נפש, חלחלה.

Judas Iscariot

Recommended Posts

• תגובות 84
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

זו פרסומת טובה, אם להתעלם מהעובדה שאנשים שצרכנים סמים כבדים הם:

1. מודעים לנזק - אף אחד לא חושב שזה בריא.

2. הם שמים זין על הנזק.

3. הם שמים זין על הכל, גם אם במקרה יוצא של הם טרוריסטים - יותר טוב - זו אחלה דרך להראות לחברה שכמו שהיא (מבחינתם) שמה זין עליהם, ככה הם שמים זין עליה; אפשר לזעזע אותם מהיום ועד הודעה חדשה, וזה לא יעשה כלום.

בדיוק כמו שאנשים שדוחסים אוכל בכמויות כדי "להטביע את הדכאון", אנשים שהם אובססיבים לגבי ניקיון, סוטי מין למיניהם, פושעים אלימים, אנשים עם כל מיני פרברסיות שונות - אני די בטוח שרובם לא עושים את הדברים האלה מדחף סופר רציונלי.

ומי שהוא לא צרכן סמים כבד, הוא פשוט לא אידיוט מספיק כדי להאמין להגזמות המופרעות שמפרסמת "הרשות למלחמה בסמים"(שם נייטרלים משהו, הא...); זה כמו שההורים, כשהם מגבים את האזהרות שלהם בנבואות על אסון אפוקליפטי, מפסיקים להאמין להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המודעה לא מכוונת לצרכני סמים כבדים. אליהם אין טעם לפנות כי הם מכורים, גם אם תציע להם 100,000 שקל אם הם יגמלו הם כנראה לא יצליחו. הכוונה היא לחברה שמעשנים סמים פה ושם וגם שותים, ורוב אלו שמתו לפי הכתבות בעיתונים כתוצאה משילוב של השנים לא היו מכורים לסמים. הם סתם לקחו אקסטזי או מריחואנה (או סם קל אחר) ושתו אלוכוהול עם זה ומתו.

והרשות למלחמה בסמים לא באמת מצפה שאנשים יחשבו שהם מחבלים מתאבדים :kopfpatsch:. זאת הקצנה כדי לייצור לזה קונטציה שלילית, ולהדגיש שיש בזה סיכון ממשי של מוות במסווה של משהו שעושה טוב (גן עדן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר, אני לא יודע - אבל אולי חלק ממקרי המוות כללו סמים קלים גם. בן-דוד שלי למשל שנדפק לו הראש לקח כדור אקטזסי אחד במסיבה (וכנראה גם שתה). אז אני מניח שזה יכול גם לדפוק את המוח לתמיד בלי לגרום מוות, ואולי כמו תאונות דרכים - יש הרוג ביום שעליו אתה שומע, ומעל מאה פצועים שעליהם לא טורחים לדווח, שחלקם יסבלו מהנזקים לכל החיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה, אבל אף אחד לא מדבר כאן על נהיגה בשיכרות או תחת השפעת סמים. מדברים על עצם השימוש באלכוהול (לא רואה בזה שום דבר פסול) או בסמים (כאן זה תלוי עד איזו רמה, אבל יש לי חברים שמעשנים וטרם יצא לי לשמוע אותם מדקלמים פסוקי קוראן וצועקים ג'יהאד).

אבל כן, הורגים בהשפעת סמים. אולי עלית כאן על משהו אחר, וזה שהמצע הוא לא מפורט מספיק ומערבב 2 דברים שונים: אנשים שמתים כתוצאה משימוש לא אחראי באלכוהול ומשימוש בסמים ולא מבהירים נקודה. אם זאת, אנשים כן הורגים אנשים תחת השפעת אלכוהול וסמים.

הילד האתיופי שרצח ואנס את הילדה בת ה-15 ברחובות - תחת השפעת סמים. העו"ד המקומבן הזה שיצא אתמול אחרי 9 חודשי מאסר אחרי שנהג בשכרות והרג אם וילד. כל המכות במועדונים. סמי אונס למיניהם. והרשימה עוד ארוכה.

אבל כן, בשבילי לפחות, אלו המשתמשים בסמים הם גרועים כמו טרוריסטים, רק טיפשים יותר ועושים זאת בצורה פחות מודעת. הנרקומן הכי מסריח בתחנה מרכזית בת"א גם הוא לא התחיל מהרואין אלא מג'אראס. כמו שאמרתי - הטיפשים שטיפשים מספיק לקחת סמים וטיפשים עוד יותר לערבב זאת עם אלכוהול ולמות מזה - בעיה שלהם ושל אמא שלהם. הבעיה שלי מתחילה בנקודה כאשר אדם כזה נכנס לרכב תחת השפעת חומרים אלו, או כשהוא מתחיל להתנהג בצורה אנטי חברתית וזה כולל תקיפה (תחת השפעה) או אם זה נרקומן ששבר לך חלון באוטו והוציא לך את הרדיו / זרק מזרק בארגז חול שילדים משחקים בו. הסמים, כמו הטרור, מכרסמים בתוך החברה שלנו.

עכשיו יש גם ארגוני טרור שממומנים ע"י קפה, תפסיקו לשתות או שתתחילו לדרוש תעודות יושר לקפה?

האמריקאים טוענים שאל-קעידה וטרוריסטים אחרים ממומנים בין השאר ע"י מכירת דיסקים מזוייפים, P2P is Evil >:D

נרקומן אינו גרוע כטרוריסט ויטניר, אל תגזימי. לנרקומן אין תורה שלמה שמתרצת למה הוא צריך להרוג אנשים, הוא פשוט מכור.

אינני שותה כלל קפה, נגמלתי מזה לפני למעלה מחצי שנה. אני לא קונה דיסקים מזוייפים. אני מהצרכנים שמנסים לתקן את העולם ושואלת אם מוצר זה מכיל מוצרים מן החיי (בהנחה שזה לא מאכל) ואם נוסו על בע"ח. אני החלטתי גם להפסיק לאכול בשר תוצרת הארץ בגלל האופן האכזרי שבו מגדלים אותו.

וכן, נרקומן גרוע כמו טרוריסט. לטרוריסט שטוף מוח יש תורה שלפיה הוא החליט לפעול - לנרקומן פשוט אין מצפון. גם אותו הוא מכר בשביל המנה שלו.

ושוב, אוסיף ואומר שאף נרקומן "כבד" לא התחיל מהרואין. לעשות הפרדה בין סמים קלים לקשים זאת טעות שמעודדת אנשים להשתמש. הפוסטר, הוא מלחמה פסיכולוגית שמשווה את המשתמש לדבר השנוא עלינו מכל - מחבלים פלסטינאים. גם הם, כשהם רוצים להציג משהו באור רע, הם משווים את זה אלינו. הפוסטר נעשה עם מעט מדיי חשיבה ולא נכנסו כאן דיי לפרטים, וזה מה שחבל. עם קצת יותר חשיבה הם יכלו לצאת עם משהו הרבה יותר טוב. מה כן, ידוע לי חייליו של מוחמאד היו משתמשים במריחואנה כדי להקהות את החושים, להלחם בלי פחד ולהיות אכזריים יותר - על מנת בעצם להפחית את הטראומה. אותו דבר היו עושים חיילי ארה"ב בקוריאה ווייטנאם. באותו זמן גם נתנו להם אקסטזי, כשחשבו שזה טוב. ההשפעות של האקסטזי היו שונות מחייל לחייל ובלתי צפויות ובזמן אמת זה היה פשוט גרוע, לכן הוציאו אותו מחוץ לחוק, גם בשימוש רפואי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיפדפתי לי בעיתון לפני איזה שבוע+-, וראיתי הפרסומת הזאת. נהיה לי פשוט רע.

'הרשות למלחמה בסמים' פשוט מנציחה את הבורות. אם רק הם ידעו מה זה גראס או אלכוהול, או שניהם ביחד.

העניין הבעייתי של אלכוהול וגראס ביחד זה שהיכולות הרפואיות של גראס זה לדכא את היכולת להקיא, ומי ששותה ביחד עם זה יכול להמשיך כי לא יקרה לו כלום. אבל אידיוטים יש מכול הסוגים, להאשים את הגראס זה פשוט דוחה.

ו-Vitnir, תפסיקי עם הצביעות, אלכוהול זה סם לכל דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ו-Vitnir, תפסיקי עם הצביעות, אלכוהול זה סם לכל דבר.

מה צביעות? כבר ציינתי בעבר לא פעם ולא פעמיים שגם אלכוהול הוא סם, כך גם הניקוטין, אלא שיש להם "נסיבות מקלות" אשר השורש שלהן הוא תרבותי וכלכלי והוא פוגע בעיקר במשתמש בו, אם בכלל (האלכוהול, לא הניקוטין בסגריה, עישון פאסיבי מזיק כמו האקטיבי), אלא אם המשתמש מחליט להכנס לרכב תחת השפעת אלכוהול ואז הברמן ומותג האלכוהול שהוא שתה לא אחראים על מעשיו גם הם. דובר בפרסומת על ערבוב אלכוהול וסמים וההשפעות המסוכנות. זאת גם בדיוק הסיבה מדוע לקטינים אסור לצרוך אלכוהול או כל סם חוקי אחר - כי הם אינם אחראים על מעשיהם וגופם ב-100%.

אגב, גם קפאין זה סם, אז אל תהיה צבוע ותפסיק לשתות קפה-תה-שוקו-מוקה.

גם אדרנלין זה ממכר - אז אל תעלה לרכבת הרים. גם הורמוני שמחה זה ממכר - אז תתנזר ממין.

רק תיקונצ'יק - דורי קלגסלבד לא נהג שיכור.

כנראה שאתה צודק, זה היה אחד אחר שכן נהג בשכרות והרג 6, זה מקרה אחר. שנה שעברה נדמה לי. גם איזה מלייאן, יצא באיזו עסקת טיעון עלובה.

נכון, ואפילו לא סם "קל", הוא ממכר והרסני לעצמך ולסביבה.

אתה מוזמן להשוות נרקומנים לאלכוהוליסטים ולהגיד לי מי הרסני יותר ומה הסבירות שאדם שישמש באלכוהול יהפוך לנטל ולאנטי-חברתי, לעומת כזה המשתמש בחומרים נרקוטיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ותאמין לי שאתה לא תראה שם מלאן אנשים מסטולים ברחוב. הם לא הופכים את זה להרגל. רוב המסוממים שם הם תיירים מתלהבים. ההולנדי הממוצע לא עושה מזה סיפור או בכלל לא מעשן. רבים אפילו מרגיז אותם שמותר לעשן שם בגלל כל תיירי הג'אראס שמפריעים להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ותאמין לי שאתה לא תראה שם מלאן אנשים מסטולים ברחוב. הם לא הופכים את זה להרגל. רוב המסוממים שם הם תיירים מתלהבים. ההולנדי הממוצע לא עושה מזה סיפור או בכלל לא מעשן. רבים אפילו מרגיז אותם שמותר לעשן שם בגלל כל תיירי הג'אראס שמפריעים להם.

אני יודע, חייתי שמה שנתיים.

את צודקת בכל מה שאמרת.

אני בעד סמים, לא אכפת לי מזה. מה קשורה המדינה והחוק לעובדה שבן-אדם לוקח סמים? שיעשה מה שבא לו, כל עוד! זה לא פודע במישהו או במשהו אחר.

כשזה כן, אז כבר אפשר (לדעתי) לערב את החוק.

:xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכאן בדיוק מתחילה הבעיה. אין כאן תרבות עישון. אצל השבתים ביערות האמאזונאס כן - לכן הם לא מתמכרים לסמי ההזייה שלהם - הם משתמשים בהם רק לטקסים, לא להנאה. קשה מאד להגביל ולהתחיל להפריד ולדעת מתי הסם (גם ה"קל") מתחיל לפגוע באדם עצמו. הורים לבני נוער שהשתמשו בגראס דיווחו על אגרסיה, דכאונות, אובדן ולעיתים אלימות אצל ילדיהם. תבין, שאי אפשר לתקצב כל אדם ואדם ולעקוב אחרי השימוש שלו. אפשר לחיות טוב מאד גם בלי זה.

אני בעד להתיר שימוש במריחואנה רק בחולי סרטן או מחלות אחרות אשר החולים שלהן הגיבו טוב.

הכרתי מישהי פעם שאחיה חלה בסרטן ועבר טיפולי כימוטרפיה ולא יכל לאכול כי היה מקיא ומשלשל, לעיטים עם דם (כימוטרפיה עושה לפוליפים במעי הגס, מה שפרוו (parvo) עושה בכלבים). מה שקרה זה שהוא נכנס למצב מסוכן שבו הוא היה כל כך רזה וחלש שהיה חשש לחייו ואז ניסו לתת לו מריחואנה וזה עבד. הוא החלים. אבל, וזה אבל גדול, הוא ומשפחתו אסירי תודה לצמח ועם זאת, הם עצמם מתנגדים לשימוש בו לצרכי הנאה אישית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכאן בדיוק מתחילה הבעיה. אין כאן תרבות עישון. אצל השבתים ביערות האמאזונאס כן - לכן הם לא מתמכרים לסמי ההזייה שלהם - הם משתמשים בהם רק לטקסים, לא להנאה. קשה מאד להגביל ולהתחיל להפריד ולדעת מתי הסם (גם ה"קל") מתחיל לפגוע באדם עצמו. הורים לבני נוער שהשתמשו בגראס דיווחו על אגרסיה, דכאונות, אובדן ולעיתים אלימות אצל ילדיהם. תבין, שאי אפשר לתקצב כל אדם ואדם ולעקוב אחרי השימוש שלו. אפשר לחיות טוב מאד גם בלי זה.

אני בעד להתיר שימוש במריחואנה רק בחולי סרטן או מחלות אחרות אשר החולים שלהן הגיבו טוב.

הכרתי מישהי פעם שאחיה חלה בסרטן ועבר טיפולי כימוטרפיה ולא יכל לאכול כי היה מקיא ומשלשל, לעיטים עם דם (כימוטרפיה עושה לפוליפים במעי הגס, מה שפרוו (parvo) עושה בכלבים). מה שקרה זה שהוא נכנס למצב מסוכן שבו הוא היה כל כך רזה וחלש שהיה חשש לחייו ואז ניסו לתת לו מריחואנה וזה עבד. הוא החלים. אבל, וזה אבל גדול, הוא ומשפחתו אסירי תודה לצמח ועם זאת, הם עצמם מתנגדים לשימוש בו לצרכי הנאה אישית.

(כן כן, קראתי את החפירה שלך ולא נרדמתי! :sleep:)

בדיוק!!! אני חושב בדיוק כמוך.

וכן, אני מכיר את הסיפור על המריחואנה וזה שזה גם תורם במקרים מסויימים.

:yelclap::xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...