גועל נפש, חלחלה. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גועל נפש, חלחלה.

Judas Iscariot

Recommended Posts

בעמוד האחורי של עיתון הארץ הייתה היום "פרסומת" של "הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול", שמטרתה להרתיע נגד השימוש בסמים ואלכוהול, תחת הסיסמא "סמים ואלכוהול יחד זאת התאבדות".

עד כאן, הכל "בסדר".

ואז רואים את הפרסומת עצמה... גועל נפש.

רואים נער מחזיר בבאנג, עליו כאילו חגורת נפץ המכילה סוגי סמים/אלכוהול שונים - מאחוריו רקע של ת"א ומסביבו קישוט של אותיות ערביות וכן הכיתוב:

"הצעיר עומר קנדל, בן 16, ערבב וודקה עם אקסטה והלך להתפוצץ במסיבה בתל - אביב".

אני אישית נתקפתי חלחלה כאשר ראיתי את הפרסומת הזו, גועל נפש מה שהמפרסמים של הרשות למלחמה בסמים יכולים לעשות... גועל נפש.

הפרסומת(תודה למינימייזר):

idioticadvv7.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 84
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

מה רע בפרסומת הזאת?

לדעתי היא מעולה. לא פעם שומעים בני נוער אומרים שהם הולכים להתפוצץ/לדפוק ת'ראש/לעלות מסמים ואלכוהול.

אז הם הביאו דוגמה למישהו ש"התפוצץ" ומת במסיבה בת"א בגלל שטויות, מה הבעייה?

אולי ככה האידיוטים יחשבו פעמיים לפני שהם "מתפוצצים" באלכוהול וסמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת פרסומת שמטרתה להפחיד ולהרתיע, והקונוטציה הטרוריסטית מקובלת עליי, שכן, הסמים הם נזק לחברה שלנו בדיוק כמו הטרור. פאק, ישנם משטרי טרור שמממנים את עצמם בסחר סמים. סחר בסמים, ובני אדם תמיד איכשהו הולכים יד ביד.

ברמת העקרון, מעניין לי את התחת שילדון מפגר מת ממנת יתר באיזה מועדון. בעיה שלו ושל המשפחה שלו. מפריע לי כשילדים כאלו ממשיכים לחיות, עוברים לסמים קשים יותר ופורצים לבתים ומכוניות ושודדים אנשים ברחוב כדי לממן את הרעל שלהם. מפריע לי גם שאולי הרעל הזה שהוא קונה, יכול היה להגיע מגורמים עויינים והכסף שהוא שילם להם, יהי הוא שלו, של אמא שלו או של הסבתא ההיא שהוא חטף לה את התיק, יממן פיגוע.

כל הארגונים הללו, שסוחרים בנשק לא חוקי, בסמים, עבדים ואפילו יהלומי דם, קשורים יחד. תתפלאו.

בשבילי נרקומן הוא גרוע כטרוריסט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק כמו הפרסומת של משרד התחבורה על "המחבל בכביש"

והפרסומות הללו נובעות ממצבנו הדפוק בארץ ובשטחים.

יש קשר בין שימוש בסמים למחבלים מתאבדים - שניהם נובעים מדיכאון ולחץ חברתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקשר הוא ששניהם הורגים אנשים אחרים מלבדם, למשל בכך שהם נוהגים שתויים/מסוממים/עייפים על הכבישים ורוצחים אנשים אחרים בתאונות שהם כופים עליהם.

הם גם משכנעים אנשים אחרים לפעמים שכדאי להם לנסות ובכך מפיצים את שימוש בסמים (מה שאפשר איכשהו גם להמשיל על הערבים שמלמדים חלק מהילדים לשנוא יהודים/ישראלים מגיל צעיר).

בשנה נהרגים יותר אנשים בתאונות על הכביש מאשר על ידי מחבלים ופיגועים, אני לא יודע מה בדיוק האחוז של התאונות שקשורות באלכוהול/סמים, אבל לנהוג על הכביש שיכור זה לא פחות גרוע מלבוא ולהתפוצץ באיזה מסעדה בכוונה תחילה.

אני יודע שעכשיו יבואו כל מיני אנשים שיגידו שאפשר להשתמש בסמים באחריות ומה לא.. אבל גם אם אפשר למנוע מעצמך מלהפריז בשימוש ולהתמכר או להמנע מלנהוג כאשר תחת השפעה - עובדה שיש אנשים שלא שולטים בעצמם, ולכו תדעו, אולי גם אתם בעתיד תתחילו להתמכר למרות שאתם בטוחים כל כך שאתם יכולים להפסיק מיד עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא ביעילות הפרסומת, ברגע שמשהו ינסה סמים קלים ויראה שהשד לא נורא וגדול כמו שמספרים לו כל האמינות באזהרות האחרות על סמים אחרים הולכת לאיבוד (כחוזר בשאלה יש לי נסיון עם הגזמה בהפחדות). אני לא אומר שאין סיכונים אבל חינוך והסברה מתונה במקרה הזה יותר יעילה. לפי מחקרים פרסומות מתלהמות כאלו רק מעלות את הרצון של צעירים להתנסות כך שבעצם הרשות הופכת להיות "הרשות הלאומית לשיווק סמים" :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת פרסומת שמטרתה להפחיד ולהרתיע, והקונוטציה הטרוריסטית מקובלת עליי, שכן, הסמים הם נזק לחברה שלנו בדיוק כמו הטרור. פאק, ישנם משטרי טרור שמממנים את עצמם בסחר סמים. סחר בסמים, ובני אדם תמיד איכשהו הולכים יד ביד.

ברמת העקרון, מעניין לי את התחת שילדון מפגר מת ממנת יתר באיזה מועדון. בעיה שלו ושל המשפחה שלו. מפריע לי כשילדים כאלו ממשיכים לחיות, עוברים לסמים קשים יותר ופורצים לבתים ומכוניות ושודדים אנשים ברחוב כדי לממן את הרעל שלהם. מפריע לי גם שאולי הרעל הזה שהוא קונה, יכול היה להגיע מגורמים עויינים והכסף שהוא שילם להם, יהי הוא שלו, של אמא שלו או של הסבתא ההיא שהוא חטף לה את התיק, יממן פיגוע.

כל הארגונים הללו, שסוחרים בנשק לא חוקי, בסמים, עבדים ואפילו יהלומי דם, קשורים יחד. תתפלאו.

בשבילי נרקומן הוא גרוע כטרוריסט.

את האחרונה שחשבתי שתצדדי בכזה דבר.

יש הבדל מהותי מאוד בין אדם שמת ממנת יתר("הלך להתאבד במועדון") לבין מחבל מתאבד, וההבדל הוא הפאקינג מטרה.

מטרתו של המחבל המתאבד לפגוע באחרים, לרצוח - זה שילדון מטמטם חשב שלערבב אקסטזי עם וודקה זה מגניב והוא מת, well, חרא מזל מה שנקרא.

באמת שאני לא חושב שאפשר להסביר את התחושה של מה שאני מרגיש לגבי הפרסומת הזו בהיגיון... זה פשוט מגעיל, מבחינתי זה באותה רמת גועל כמו אם תהיה פירסומת ל"מילקי" של "אל תשאירו אותו לבד!" ויראו איך חיזבאללה/חמאס חטף את החיילים... :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלומר, כל אדם שלוקח שאכטה או שותה בירה בפאב, משול למחבל מתאבד שעושה את מה שהוא עושה מתוך כוונה ברורה לרצוח כמה שיותר אנשים. ההגיון שלכם מרתק.

אני יודע שעכשיו יבואו כל מיני אנשים שיגידו שאפשר להשתמש בסמים באחריות ומה לא.. אבל גם אם אפשר למנוע מעצמך מלהפריז בשימוש ולהתמכר או להמנע מלנהוג כאשר תחת השפעה - עובדה שיש אנשים שלא שולטים בעצמם, ולכו תדעו, אולי גם אתם בעתיד תתחילו להתמכר למרות שאתם בטוחים כל כך שאתם יכולים להפסיק מיד עכשיו.

מה כל כך קשה להבין? למה ישר להקצין? אמרתי כולם? לא.

אמנם שיכורים על הכבישים לא באים במטרה לרצוח אנשים, אבל חוסר האחריות והזלזול המוחלט בכך שהם עושים את זה שקול אם לא לרצח ממדרגה ראשונהלפחות להריגה ברשלנות או מה שלא יהיו המונחים המשפטיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, קח בירה, קח שאכטה אבל אל תכנס לאוטו או תצפה לממן את זה בכסף שלא שלך. בקרב בני נוער, קרוב ל-70% ממקרי התיקים הפליליים שנפתחו בגין אלימות/תקריות אלימות, נקשרו בשימוש באלכוהול וסמים. וכמו שאמרתי, רבים הם הטרוריסטים שמממנים את הנשק שלהם בעזרת סחר בסמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא מדברים על שתיית אלכוהול או שאכטה מג'וינט, הם מדברים על עירבוב סמים עם אלכוהול כמו בדומגא שהם נתנו- אקסטה+אלכוהול.

וכן, זה סוג של התאבדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, קח בירה, קח שאכטה אבל אל תכנס לאוטו או תצפה לממן את זה בכסף שלא שלך. בקרב בני נוער, קרוב ל-70% ממקרי התיקים הפליליים שנפתחו בגין אלימות/תקריות אלימות, נקשרו בשימוש באלכוהול וסמים. וכמו שאמרתי, רבים הם הטרוריסטים שמממנים את הנשק שלהם בעזרת סחר בסמים.

סבבה, אבל אף אחד לא מדבר כאן על נהיגה בשיכרות או תחת השפעת סמים. מדברים על עצם השימוש באלכוהול (לא רואה בזה שום דבר פסול) או בסמים (כאן זה תלוי עד איזו רמה, אבל יש לי חברים שמעשנים וטרם יצא לי לשמוע אותם מדקלמים פסוקי קוראן וצועקים ג'יהאד).

הם לא מדברים על שתיית אלכוהול או שאכטה מג'וינט, הם מדברים על עירבוב סמים עם אלכוהול כמו בדומגא שהם נתנו- אקסטה+אלכוהול.

וכן, זה סוג של התאבדות.

נכון, זה סוג של התאבדות. גם לקפוץ מגג בניין עזריאלי זה סוג של התאבדות, גם לירות לעצמך בראש. אבל מה הקשר בין התאבדות, מרצון או שלא מרצון, לבין רצח המוני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אומר שעירבוב סמים ואלכוהול והתאבדות אינם שקולים, ההקבלה למחבל מתאבד, רוצח פנאט - זה מה שמטריד אותי.

אם היה לי סורק הייתי מראה לכם את הפרסומת, היא פשוט מגעילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...