האם כדי להיות עם חייגן או לא? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כדי להיות עם חייגן או לא?

Usagi

Recommended Posts

שלום יש לי כרגע חבילה עם 014 ותשתית של הכבלים.

כרגע אני מחוברת עם חייגן.

החבילה שלי היא 5/512, עם מחשב יחיד בבית ללא משתמשים נוספים על קו האינטרנט.

בשבילי היתרון שאני רואה בחייגן הוא העניין שאפשר לדעת מה השגיאה במידה ויש ניתוק או בעיה עם הספק או תשתית.

האם כדי לעבוד ללא חייגן? או שזה עניין של נוחות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ברור שאתה יכול!!! תתקשר ל בבל ותגיד להם שאתה רוצה בלי חייגן, ואז הם שולחים קובץ לכבלים עם פרטים וכשכבלים מקבלים אותו אתה מתעדכן לעבודה בלי חייגן.....

לדעתי זה עניין של נוחות... לי אין חייגן אני בכבלים ותאמת זה הכי טוב לדעתי(לדעתי!!!)....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקביעת חיבור קבוע, האם יש הרעה בתנאי הגלישה מבחינת פינגים או מהירות הורדה וכו'.

הבעיה היא שנגיד ברגע שאתה רוצה להתנתק מ-014 (לדוגמא) אז זה סיפור יותר ארוך (סחבת יותר ארוכה) מאשר עם חיבור חייגן לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקביעת חיבור קבוע, האם יש הרעה בתנאי הגלישה מבחינת פינגים או מהירות הורדה וכו'. להיפך! בד"כ לבעלי IP קבוע יש ניתוב מועדף.

הבעיה היא שנגיד ברגע שאתה רוצה להתנתק מ-014 (לדוגמא) אז זה סיפור יותר ארוך (סחבת יותר ארוכה) מאשר עם חיבור חייגן לא? לחלוטין לא, זה ממש לא קשור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה קטע, לא שמתי לב שהחייגן לא עובד וישנו חיבור קבוע! :o

האמת שהתחברתי יום שישי ביקשתי חיבור עם חייגן

עכשיו דיברתי עם הנציג והוא אמר שכל הלקוחות החדשים מחברים ללא חייגן ובמידה ורוצים חייגן אז זה עניין של עד 3 ימי עסקים.

אז החלטתי לתת לחיבור ללא חייגן ניסיון של חודש ואז אני אחליט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרונות של חיבור ללא חייגן הם:

* בעבודה עם נתבים שלא תומכים בחיבור PPTP/L2TP לכבלים או שתומכים בו גרוע

* בעבודה עם , שם הדרייברים ל-PPTP/L2TP לכבלים הם סיוט

* (בתאוריה) חיבור יותר יציב עם פחות נפילות

* IP כמעט קבוע (צריך לשנות בכוח או להיות מנותק במשך יותר מיממה כדי שישתנה - זה טוב לשרתים (למרות שאפשר להריץ גם DYNAMIC DNS)

החסרונות:

* תמיד מחובר - אין אפשרות לשלוט בחיבור מהמחשב

* IP כמעט קבוע - חסרון במקרים קיצוניים (RAPIDSHARE למשל)

בת'כלס - עדיף חיבור ללא חייגן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מבלבלים פה. IP קבוע זה שירות שעולה כסף. בכבלים ללא חייגן בעצם האייפי משתנה לעיתים רחוקות

תלוי לאיזה IP אתה מתכוון

הIP בבכבלים הוא כעקרון קבוע (LEASE ארוך)

הIP בספק מקבל LEASE קצר יותר, אבל בגלל שאין ניתוק וחיבור אתה משתמש בו עד הסוף

לקוחות עם IP קבוע "אמיתי" פשוט מקבלים מהספק LEASE בלתי מוגבל (או ארוך מאוד, אני לא יודע בדיוק איך מגדירים).

ובכל מקרה זה לא רלוונטי לדיון.

בכל אופן נראה לי עדיף חיבור ללא חייגן.

לפי מה שהבנתי אפשר להתחבר עם חייגן "מעליו" אם צריך IP אחר מאיזושהי סיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל אופן נראה לי עדיף חיבור ללא חייגן.

לפי מה שהבנתי אפשר להתחבר עם חייגן "מעליו" אם צריך IP אחר מאיזושהי סיבה.

ניסיתי וזה לא עבד. מישהו אחר ניסה והצליח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקביעת חיבור קבוע, האם יש הרעה בתנאי הגלישה מבחינת פינגים או מהירות הורדה וכו'. להיפך! בד"כ לבעלי IP קבוע יש ניתוב מועדף.

זה לא משהו שהוא בד"כ, וזאת לא עובדה, וממש לא תמיד נכון.

יש ספקיות שבהן קל יותר לתעדף לפי IP ויש ספקיות שבהן קל יותר לתעדף לפי שם משתמש (013 ברק למשל)

הבעיה היא שנגיד ברגע שאתה רוצה להתנתק מ-014 (לדוגמא) אז זה סיפור יותר ארוך (סחבת יותר ארוכה) מאשר עם חיבור חייגן לא? לחלוטין לא, זה ממש לא קשור.

זה קשור ועוד איך

כשאתה מחובר בחייגן, אתה ברשת הכבלים ויכול לבחור לאיזה ספקית לחייג - אתה יכול להתחבר לכל ספקית שיש לך

(או לצורך העניין לחברים או משפחה שלך) מנוי בה שלא נמצא בשימוש בנק' הזמן הספציפית הזו)

לצורך העניין, כשאתה מחובר בלי חייגן, נגרמת סחבת של יומיים שלושה בד"כ עד

שהספקית שולחת להוט קובץ ניתוק והוט מקבלים קובץ שיוך לספקית החדשה, ועד שהם עושים משהו עם ה"קבצים" האלה.

כשאתה מחובר בחייגן אתה רק צריך שם משתמש וססמא שעובדים, ואתה יכול תוך 10 שניות להרים חייגן

לספקית שפתחת בה מנוי לפני 10 שניות - סה"כ 20 שניות :) .

ולשאלה של פותחת הדיון :

זה לא אמור לשנות לך כ"כ (לדעתי) העניין של הסחבת בהחלפת ספקים וכמה זמן זה לוקח בחיבור עם חייגן ובחיבור בלי חייגן

אחרי הכל לא מחליפים ספקים כל יומיים

הייתרון בחיבור עם חייגן הוא באמת לדעת מה התקלה, והאפשרות להחליף IP בקלות מתי שרוצים בלי להתעסק עם החלפת של כרטיס

והפעלות מחדש של המודם.

לצורך העניין אם לא חשוב לך להחליף IP בצורה תדירה (שזה משהו שחשוב למי שמוריד למשל מ rapidshare ודומיו)

אז לא אמור לשנות לך כל כך ההבדל בין חיבור בחייגן לחיבור ללא חייגן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מבלבלים פה. IP קבוע זה שירות שעולה כסף. בכבלים ללא חייגן בעצם האייפי משתנה לעיתים רחוקות

חינם לחלוטין ;)

Kidney_stonE, אני לודגמא בעל חיבור קבוע אבל עשיתי חייגן וכשאני רוצה להחליף את הIP שלי אני פשוט מפעיל את החייגן וזה עובד באופן מושלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...