למה אנחנו מספיק מטומטמים לתת לחמסטן דלק ומזון? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה אנחנו מספיק מטומטמים לתת לחמסטן דלק ומזון?

stone cold

Recommended Posts

איסתרא בלגינא, אני תופס ממך בנאדם חכם במיוחד בהתחשב שאתה אנאלפבית, הרי איזה סיבה אחרת יכולה להסביר את העובדה שאתה ועוד מספר אנשים לא מבינים כי ההתנתקות בוצעה, אך ורק מאינטרסנטים עצמיים, בעיקר כלכליים וחוות דעת עולמית.

אם אתה רוצה לעשות מילואים לשמור על 2 וחצי קרוונים, אדרבה תהנה, אני לא רואה סיבה שמצדיקה את זה ולא את העלות הכספית של זה. בשביל מה? חזון ארץ השלמה? צא מהסרט, זה לא נגמר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המצרים לא עוצרים הברחות היום, מה זה משנה אם מבריחים חומרי נפץ וטילים במנהרות או במשאיות? שלא לדבר על כך שאפשר לדאוג שיהיה פיקוח ארופאי על מעברי הגבול ושניתן לשקף משאיות, לא צריך לסמוך על חיילים מצריים שיציצו פנימה. ואם המצרים לא ירצו? טוב, עכשיו מדברים על קיצוץ של 200 מיליון דולר מהסיוע האמריקאי למצרים בגלל שהם לא נלחמים בהברחות לעזה.

...

אולי עכשיו לפחות כשיש סניף של אירן לידם המצרים יישמרו יותר טוב על הגבול.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא בלגינא, אני תופס ממך בנאדם חכם במיוחד בהתחשב שאתה אנאלפבית, הרי איזה סיבה אחרת יכולה להסביר את העובדה שאתה ועוד מספר אנשים לא מבינים כי ההתנתקות בוצעה, אך ורק מאינטרסנטים עצמיים, בעיקר כלכליים וחוות דעת עולמית.

אם אתה רוצה לעשות מילואים לשמור על 2 וחצי קרוונים, אדרבה תהנה, אני לא רואה סיבה שמצדיקה את זה ולא את העלות הכספית של זה. בשביל מה? חזון ארץ השלמה? צא מהסרט, זה לא נגמר טוב.

אני מבין שמעולם לא עשית מילואים בעזה. בעזה לא היו מאחזים, מה שאתה קורא לו "2 וחצי קרוונים", היו רק ישובים מבוססים.

עלות כספית? עד היום ההתנתקות עלתה לנו כמעט עשרה מיליארד שקל, וזו רק העלות הישירה. איפה אתה רואה כאן חיסכון?

חוות דעת עולמית? יופי, ובינתיים בעוטף עזה נוחתים קסאמים ובעזה שוטט החמאס.

אינטרסים עצמיים? נכון, האינטרס של שרון לא לעמוד לדין.

והסרט באמת לא נגמר בטוב, כפי שיגיד לך כל תושב בשדרות. אם תציץ בסקרים שמתפרסמים כמעט כל יום, תראה שרוב האזרחים גם הבינו את זה.

אני, כפי שכבר כתבתי כמה פעמים, לא מדבר על חזון ארץ השלמה. אני מדבר על קיר הברזל של ז'בוטינסקי. יבוא יום ותהיה מדינה פלשתינית לצד , אבל היום הזה יבוא רק כשהפלשתינים יבינו שהם צריכים לוותר ושישראל לא הולכת להעלם. ואת זה לא נשיג בוויתורים וכניעות.

בכל מקרה, התנתקנו מעזה. היה נוגמר. אלא מה, התנתקנו בכאילו, אנחנו עדיין מהווים החיבור העיקרי של עזה לעולם. אני אומר שצריך להשלים את ההתנתקות עד הסוף. ואם הפלשתינים יתבגרו ויחליטו שהם רוצים להתחבר אלינו שוב - תפאדללו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שהערבים ידאגו לערבים. אנחנו לא שולטים שם יותר ואין שם אזרחים שלנו.

אז איך אתה קורא למצור הימי על רצועת עזה?

הסיבות מוצדקות כמובן, עקב נסיונות הברחת נשק לתוך הרצועה והחדרת מחבלים לחופי , אבל כמו שאתה אומר - אם מתנתקים אז מתנתקים עד הסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למצור ימי אני קורא מצור ימי. איך אתה קורא לו? אנחנו לא שולטים בשטח רצועת עזה ובכלל לא נמצאים בתוכו. אנחנו כן שולטים ברוב הגבולות של רצועת עזה, למעט זה שמול סיני, כי אלו הגבולות שלנו. או אולי אתה מציע שישראל תפסיק לשמור על הגבולות שיש לה עם ישות עוינת?

ובאותו נושא,

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3416226,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר- ברגע שנפסיק לספק להם מזון/דלק/מים וחשמל, נצא מהמים הטריטוריאלים. פחות מליון וחצי פלסטינים להתעסק איתם, פחות עומס על חברת החשמל, הקלה קטנה על בעיית המים שלנו. הגדה היא בעיה הרבה יותר קטנה מעזה.

ואם חמאסטן יתקפו אותנו אחרי ההתנתקות המוחלטת- תהיה לנו כל זכות להגן על ריבונותנו ולתקוף בכוח מלא

נשמע טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן... בעייה שזה רק נשמע טוב...

זה מה שאמרנו כשיצאנו מלבנון (והיו מספיק תקריות שלא נענו...), וזה מה שאמרנו כשיצאנו מעזה...

בפועל נחכה (שוב) שיהיו כמה הרוגים כדי להתחיל לחשוב על מה אפשר לעשות...

תחליט

או שהתנתקת מעזה לחלוטין כולל המים הטריטוריאליים, ואז אלה לא הגבולות שלך

או שלא התנתקת מעזה

באמת שלא צריך להסתבך עם זה יותר מדי

המצור הימי זה בדיוק כמו הגדר מסביב לעזה. היא לא קשורה לניתוק או כיבוש של הרצועה... הוא חייב להישאר בדיק כמו המחסומים והגדר.

חוץ מזה, לעזה אין גבול בכלל, ככה שתאורטית זה לא מש מים טריטוריאלים שלהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר , רק ביבי חביבי !

רק הוא המהניג היחיד שיכול לעשות סדר באזור . [br]פורסם בתאריך: 23.06.2007 בשעה 02:46:39

ד"א החקלאים שלנו מרוויחים מזה , רק לפני יומים היה בחדשות שכל יום שעובר אנחנו מפסידי 60 ומשהו מליון שקל . . .
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG- עדיף שיקבלו הגדרה של מדינה, שיקראו לעצמם חמאסטן, מיני איראניסטאן או מה שלא יהיה.

אם זה נחשב "שטח"- אנחנו עדיין יוצאים לא בסדר אם נתקיף אותם.

אם הם יקבלו הגדרה של מדינה- ברגע שהם יורים רבע קאסם או יוצא משם מחבל לישראל, מציגים לכל העולם-

"הנה, תראו, הפרו את הריבונות שלנו, עכשיו אנחנו הולכים להיכנס באמא'שלהם"

אין אף מנהיג או נציג יפה נפש של האו"ם שמסוגל להגיד למדינה לא להגיב על הפרה של הריבונות שלה, אם ההפרה בוצעה ע"י הכוח ששולט במדינה התוקפת.

אם זה יהיה מוגדר רק כ "שטח" שבאחריות מצרים, יהיה קצת יותר מסובך להגיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

מה הקשר? מותר לתקוף מדינה שממנה תוקפים אותך, אסור לתקוף לא מדינה ממנה תוקפים אותך? רק אם אתה בית הדין הלאומי בהאג, שקבע שאמנת האום מתירה הגנה עצמית למדינה רק מפני מדינה אחרת, לכן לישראל אין זכות להגנה עצמית מהטרור הפלשתיני. כן, זה אידיוטי בדיוק כמו שזה נשמע. אתה חושב שלא ימצאו סיבה להאשים אותנו אם נתקוף אותם אחרי שהם יקימו מדינה וימשיכו לתקוף אותנו?

בכל מקרה, הגבנו יופי בגדה, ע"ע חומת מגן, וזה כשלא היתה שם מדינה.

תחליט

או שהתנתקת מעזה לחלוטין כולל המים הטריטוריאליים, ואז אלה לא הגבולות שלך

או שלא התנתקת מעזה

באמת שלא צריך להסתבך עם זה יותר מדי

עזה היא מדינה? לא? כי צריך מדינה כדי שאפשר יהיה לדבר על מים טריטוריאליים. בכל מקרה אפשר לקיים את המצור הימי מחוץ למים הטריטוריאליים של "מדינת עזה".

בנוסף, אנחנו במלחמה איתם, אפילו אם הממשלה שלנו לא ממש תופסת את זה. מה הבעיה במצור ימי על האויב?

מצד שני, אתה טוען שבעצם לא התנתקנו מעזה... כנראה שחלמתי את כל הסיפור.

אז למה צה"ל לא יושב בפילדלפי, מאותה סיבה?

צה"ל לא יושב בפילדלפי כי ככה שרון החליט. למה? אף אחד לא ממש יודע. זה לא שהיתה עבודת מטה מאורגנת בכל הסיפור של ההתנתקות. בכל מקרה, ההמלצה של צה"ל היתה להישאר בפילדלפי.

הגרסה המקובלת היא שיצאנו מפילדלפי כדי שלא יגידו שאנחנו עדיין מחזיקים נוכחות כלשהי בעזה ואז אפשר לומר שאנחנו עדיין כובשים (כי אם גרגיר חול של אדמה נשאר בנעל של חייל שעזב את עזה, אנחנו עדיין כובשים את עזה). וחוץ מזה, המצרים יעשו את העבודה שלנו וישמרו על הציר. אז יצאנו מפילדלפי, עדיין אומרים שאנחנו כובשים את עזה (כי אנחנו שומרים על רוב הגבולות של הרצועה), זורם אליה בלי יותר מידי הפרעות, החמאס השתלט עליה והתחזק כללית בכל השטחים וההתקפות ממנה רק מתרבות.

כמובן שלהיכנס עכשיו לפילדלפי יעלה לנו בהרבה יותר הרוגים מאשר לא לצאת משם מלכתחילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"מה הקשר? מותר לתקוף מדינה שממנה תוקפים אותך, אסור לתקוף לא מדינה ממנה תוקפים אותך? רק אם אתה בית הדין הלאומי בהאג, שקבע שאמנת האום מתירה הגנה עצמית למדינה רק מפני מדינה אחרת, לכן לישראל אין זכות להגנה עצמית מהטרור הפלשתיני. כן, זה אידיוטי בדיוק כמו שזה נשמע. אתה חושב שלא ימצאו סיבה להאשים אותנו אם נתקוף אותם אחרי שהם יקימו מדינה וימשיכו לתקוף אותנו?

בכל מקרה, הגבנו יופי בגדה, ע"ע חומת מגן, וזה כשלא היתה שם מדינה."

לא רמזתי אפילו לכך ש "אי אפשר לתקוף". אפשר לתקוף יופי, רק שאז כל העולם ואחותו מוציאים עלינו הודעות גינוי ובלה בלה בלה. אם תהיה שם מדינה, אף אחד לא יוכל לגנות אותנו

אם השטח יהיה באחריות מצרית- זה קצת סיפור, כי לשטח שלא מוגדר כמדינה, ובאחריות מדינה אחרת, אין בדיוק חוקים מוגדרים לגבי ריבונות וכו'.

(לא שאיכפת לי מגינויים, זה כמו שהאו"ם יגיד לנו "נו נו נו", אני בעד להיכנס באמא של החמאס מהאוויר, אבל בכל מקרה לקחתי את הצד הזה בחשבון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...