למה אנחנו מספיק מטומטמים לתת לחמסטן דלק ומזון? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה אנחנו מספיק מטומטמים לתת לחמסטן דלק ומזון?

stone cold

Recommended Posts

אתם יודעים מה יותר מעצבן מזה?!

השגיאות כתיב של קרירין!

די לדיסלקציה

:pissed:

ועכשיו ברצינות:

א. כל עוד אתה הדרך היחידה שלהם לתקשר עם העולם החיצון כיוון שאתה לא מאפשר לאוניות להגיע אליהם, ולא למטוסים לנחות שם, יש לך אחריות עליהם. תאהב או לא, אתה לא יכול להתעלם מזה ולהגיד "הם על הזין שלי", כי לקחת את האחריות הזו.

ב. גם האמריקאים אחרי מלחמת המפרץ הרשו להעביר ותרופות לעירק - למה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

פרט לכמה אלפי לוחמי חמאס - יש בעזה משהו כמו מיליון וחצי אנשים.

אנחנו אלו שעושים מצור על עזה...

אתה באמת רוצה להיות אחראי להרעבת מיליון וחצי איש?

תתחיל שם הרעבה המונית והתמונות משם בתקשורת יתחילו להראות כמו מאפריקה - ומצד שני ידווחו שישראל חוסמת אספקה...

האוכלוסיה שם מורעבת גם ככה, וזה לא אשמתנו, זוהי אשמת המחבלים שהאוכלוסיה המורעבת בחרה בהם.

לא אכפת לי מהאו"ם שמום, הארגון תומך בהשמדתנו במסווה של 'פעילות הומניטרית' .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שישראל מעבירה להם אלו התרומות מכל המדינות וכו'. אם לא נעביר להם את זה, העולם יאשים אותנו (ובצדק) בגניבה של אספקה לצורך סיוע הומניטרי.

קרירין- מבנזין לא מכינים קסאמים. אז בבקשה לא לקשקש על מה שלא מבינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. כל עוד אתה הדרך היחידה שלהם לתקשר עם העולם החיצון כיוון שאתה לא מאפשר לאוניות להגיע אליהם, ולא למטוסים לנחות שם, יש לך אחריות עליהם. תאהב או לא, אתה לא יכול להתעלם מזה ולהגיד "הם על הזין שלי", כי לקחת את האחריות הזו.

סליחה? יש להם גם גבול עם מצרים. שהמצרים ידאגו להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אתם יודעים למה אנחנו משלמים 6 שקל לליטר דלק >:(:pissed:

למה? כי מדינות זרות שולחות להן דלק בשביל סיוע?

סלח לי, אבל אני לא רואה כל כך קשר בין זה לבין מחירי הדלק.

די עם השטויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה שהמזון יעבור דרך הגבול עם מצריים אז בבקשה אבל אחר כך אל תתלונן שיחד עם המזון עובר גם וכסף וכו'

עכשיו אתם יודעים למה אנחנו משלמים 6 שקל לליטר דלק >:(:pissed:

את הדלק הם קונים מחברת דור אלון... הם לא מקבלים אותו בחינם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל כל עוד המנגנון הזה של העברת סחורות, חשמל ומים לא קיים ממדינות אחרות, אנחנו לא יכולים להפסיק לתת שירות (למרות שאני רוצה...) שהם בסך הכל משלמים עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה לעשות, ככה זה היום.

חבל - פשוט חבל שיש דבר כזה שנקרא "רצועת עזה".

בלי שטח ערבי שם הכל היה הרבה יותר פשוט. [ואני לא מדבר על Nuke Them או משהו בסגנון - פשוט שטח ריק!]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל כל עוד המנגנון הזה של העברת סחורות, חשמל ומים לא קיים ממדינות אחרות, אנחנו לא יכולים להפסיק לתת שירות (למרות שאני רוצה...) שהם בסך הכל משלמים עליו.

אז תודיע: בעוד חודשיים אנחנו מפסיקים להעביר לעזה סחורות, בעוד ארבעה חודשים דלק ובעוד חצי שנה חשמל. פלשתינים ומצרים, יש לכם זמן להתכונן. נוע נוע, סוף.

הרי כל עוד אנחנו מספקים להם את הצרכים, אין להם שום אינטרס להשקיע ולקבל אותם ממצרים. ואם הם לא יספיקו? זבש"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל יש למדינת אינטרס להיות זאת שמספקת לפלשטינאים את הצרכים האלה... חוץ מהעובדה שעכשיו לפחות הפלשטינאים צריכים להבריח את הנשק (פחות או יותר תלוי במצב רוח של השומר המצרי...) אתה בעצם מאשר להם להעביר מאות טונות של מוצרים שאף אחד לא יבדוק וכשאתה מעביר משאית של עשרות טונות אוכל לעזה דרך מצרים יהיה לך הרבה יותר פשוט להעמיס איזה שתי טון נשק אם כבר אתה עושה את הסיבוב בעוד היום לרוב הם צריכים להעביר את הנשק דרך מנהרות דבר שלוקח כמובן הרבה יותר זמן ומוגבל מאוד בכמויות שאפשר להעביר... אחרי הכל אין במנהרה מקום להעביר משאית....

דבר שני כרגע לישראל יש את היד על השאלטר של עזה, אתם אלה שכל פעם מציאים לכבות לעזה את החשמל/מים/ביוב איך לעזאזל אתם רוצים לעשות את זה אם הם יקבלו את כל זה ממצריים? נכון לא משתמשת בנשק הזה נגדם אבל נגיד ויגיע יום ומישהו יחליט שזה אכן משהו שצריך לעשות, הוא לא יוכל לעשות זאת עם מצריים מספקת להם חשמל?

וכמובן בנוסף לחשמל ומים גם יכולה לעצור אספקה של וליצור לחץ על החמאס ככה, ועוד פעם זה משהו שלא נוכל לעשות אם מצריים תספק להם את כל הצרכים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צוחק? כמו שבודקים את המשאיות שנכנסות למישראל לעזה, כך אפשר לבדוק משאיות שנכנסות ממצרים לעזה. ואיך בדיוק מעבירים משאיות על קווי חשמל או צינורות דלק?

שלא לדבר על כך שאנחנו לא סוגרים להם את החשמל. אם אנחנו לא עושים את זה, אי אפשר לומר שאם מצרים תספק להם את החשמל, לא נוכל להפסיק אותו - הרי אנחנו לא מוכנים להפסיק להם את החשמל.

אז אם אנחנו רוצים שבכל מקרה הם יקבלו חשמל, דלק, ומה לא, שיקבלו אותם (או שיקנו אותם, או שיגנבו אותם או משהו אחר) ממצרים ולא מאיתנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא בוטח במצרים שיעצרו כמה גמלים שעוברים לעזה עם מטען על הגב אז אתה רוצה לבטוח בהם שיעצרו משאיות ויבדקו אם אין בהם גם בנוסף לאוכל? אחרי הכל גם אם הם יפתחו כל משאית אף אחד לא מבטיח לך שהחייל לא רק יסתכל פנימה יראה כמה קופסאות של אורז ויעביר את המשאית כשבעצם מאחורי הקופסאת אורז יש ....

ולא עוצרים להם את החשמל בנתיים כי כנראה בממשלה לא חושבים שזה הפיתרון האידיאלי או שצריך לשמור את הקלף הזה למצב חמור יותר אבל יכול להיות שנגיע יום אחד למצב שבו מי שבראשות הממשלה יחליט שזה הכיוון שצריך ללכת... למה סתם למחוק אופציות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצרים לא עוצרים הברחות היום, מה זה משנה אם מבריחים חומרי נפץ וטילים במנהרות או במשאיות? שלא לדבר על כך שאפשר לדאוג שיהיה פיקוח ארופאי על מעברי הגבול ושניתן לשקף משאיות, לא צריך לסמוך על חיילים מצריים שיציצו פנימה. ואם המצרים לא ירצו? טוב, עכשיו מדברים על קיצוץ של 200 מיליון דולר מהסיוע האמריקאי למצרים בגלל שהם לא נלחמים בהברחות לעזה.

וגם אם אנחנו לא נספק לעזה את החשמל, עדיין נוכל בקלות לסגור להם את השאלטר: מפציצים את קווי המתח הגבוה שנכנסים לרצועה. זה לא שאלה של יכולת, זו שאלה של רצון. ממשלת לא רוצה לחשוב במונחים של מלחמה עם נהפלשתינים, כיוון שאז אי אפשר לדבר על מו"מ לשלום. ובטח שלא בעזה, שהרי הממשלה הזו אחראית לכל הפיאסקו של ההתנתקות. שהם יודו בריש גלי שזו היתה טעות קולוסאלית? השתגעת?

זו, אגב, הסיבה שמחכים להרוגים לפני שיעשו משהו בנוגע לקסאמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...