מה לקנות? Lenovo או macbook? עזרה דחופה! - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה לקנות? Lenovo או macbook? עזרה דחופה!

shironet

Recommended Posts

אני מתכוונת לקנות מחשב נייד בימים הקרובים ואינני מצליחה להחליט מה עדיף ואשמח לשמוע עצות , טיפים וכד' לבחית המחשב הטוב ביותר. אני מעוננינת במחשב נייד קומפקטי ונוח עם הרבה זכרון וכולל צורב DVD (גם אם זה בdocking station).

יש לי שתי אופציות עיקריות:

Lenovo thinkpad 12.1' X60s עם מפרט טכני סבבה ודוקינג בייס הכולל צורב וכו'

http://shop.lenovo.com/SEUILibrary/controller/catalog.workflow:category.details?current-catalog-id=12F0696583E04D86B9B79B0FEC01C087&current-category-id=135A781CA29B4ECB9ADAD8E72CF6FD61

או מחשב Macbook 13" intel inside -

http://www.apple.com/macbook/macbook.html

צירפתי קישורים שניתן לראות את האופציות בעצמכם..

אשמח לקבל עזרה במהירות כי הקנייה צריכה להתבצע היום בלילה...

תודה מראש לכל מי שיוכל לעזור לי!!! שירה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איך אפשר בכלל להשוות?

הלנובו סתם PC רגיל שמיועד לאנשים פשוטים שמסתפקים במחשב וינדוס בסיסי.

המאקבוק הוא כמובן , שמריץ OS X, עולם אחר וליגה אחרת לחלוטין.

אבל מהשאלה שלך לא נראה לי שאת מבינה או שמה לב להבדל, ולכן נראה לי שאת מחפשת מחשב מבוסס וינדוס.

למרות שבשביל כל שימוש שניתן לעלות על הדעת ה- טוב יותר. עבדתי עליו באופן אישי, והוא נהדר. לעצמי קניתי את אחיו הגדול, ה- Pro ואני מרוצה עד הגג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקבוק מדהים - ואחרי שמשהו ישב ויתקין עליו הוא יעשה כל דבר יותר טוב מהלנובו (לטעמי) מה גם שהדגמים שלהם מתומחרים לא רע בכלל כשהדגם הבכיר עולה סביבות ה9 (למחשב קטן , וחזק למדי)

חבל רק שהכרטיס מסך הוא ה950 , אבל גם זה סביר ביותר.

הX60 גם מחשב מצוין , אבל כשאפשר לקבל מחשב כ"כ יותר מדליק עם עוד אופציות כמו המק לדעתי - המק לוקח (גם אם בגלל הנשמה.

(וזה נאמר ממשהו שיש לו X40 - גירסא חלשה יותר של הX60)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקבוק מדהים - ואחרי שמשהו ישב ויתקין עליו XP הוא יעשה כל דבר יותר טוב מהלנובו (לטעמי) מה גם שהדגמים שלהם מתומחרים לא רע בכלל כשהדגם הבכיר עולה סביבות ה9 (למחשב קטן , וחזק למדי)

חבל רק שהכרטיס מסך הוא ה950 , אבל גם זה סביר ביותר.

הX60 גם מחשב מצוין , אבל כשאפשר לקבל מחשב כ"כ יותר מדליק עם עוד אופציות כמו המק לדעתי - המק לוקח (גם אם בגלל הנשמה.

(וזה נאמר ממשהו שיש לו X40 - גירסא חלשה יותר של הX60)

זה בזבוז נוראי לקנות מאק בשביל להתקין עליו וינדוס.

MacOSX מערכת הפעלה שלא רואה שום דבר שיש למייקרוסופט להציע ממטר. XP או . המקבוק יעשה הכל טוב יותר בכל מקרה, ובלי לחלל אותו עם נחותה.

אבל, זה עניין של מודעות, ולרוב האנשים אין את המודעות ולכן יקנו מחשבים מבוססי וינדוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור בעלים של אני יכול להגיד שמה שאתה אומר לא כל כך נכון, שום דבר, אבל שום דבר לא יחליף את האקספלורר, גם לא פיירפוקס...

נאו לא מתקשר לרמה של , נכון הוא מאוד נוח, אבל לי למשל מאוד מפריע העבודה הגרועה שלו עם MathType ובגלל זה אני חייב רגיל שרץ על ...

משחקים מה לעשות כתובים לווינדוס, נכון, לא קונים כזה למשחקים אבל פה ושם אתה גם רוצה להריץ עליו משחק קטן..

ויש עוד כמה בעיות עם os X או יותר נכון התיאומות של תוכנות אלייה...

אבל אחרי שכל זה נאמר אני יכול להגיד שאני מודה לאלוהים בכל דקה אני עובד מול המחשב הזה על זה שעברתי למקינטוש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בזבוז נוראי לקנות מאק בשביל להתקין עליו וינדוס.

MacOSX מערכת הפעלה שלא רואה שום דבר שיש למייקרוסופט להציע ממטר. XP או . המקבוק יעשה הכל טוב יותר בכל מקרה, ובלי לחלל אותו עם מערכת הפעלה נחותה.

אבל, זה עניין של מודעות, ולרוב האנשים אין את המודעות ולכן יקנו מחשבים מבוססי וינדוס.

נו די כבר עם שטויות, אתה נשמע כמו ילד מתלהב! תן לי נימוק אחד במה המק טוב יותר מ-, ואל תביא לי את הקלישאה של הוירוסים.

וכן יש לי מודעות, אני עובד עם מקים יום יום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כל זאת בשביל תאימות כשצריך אותה אני מוכן לחלל את המק (ברגע שיהיה לי אחד - נו אז אם משהו רוצה החלפה + הוספה X40 M1.4 על מקבוק - הודעה לפרטי)

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו די כבר עם שטויות, אתה נשמע כמו ילד מתלהב! תן לי נימוק אחד במה המק טוב יותר מ-, ואל תביא לי את הקלישאה של הוירוסים.

וכן יש לי מודעות, אני עובד עם מקים יום יום.

א - בינידים מאוד מאוד חשובה ההנדסת אנוש, וזה משהו שאף חברה לא עושה כמו ...

אין מה לעשות, המגנטים, זה שה-CD הוא כמו זה של הרכב, ועוד כמה שטויות שיש שם עושים הבדל מאוד רציני כשמדובר בניידים...

ב-המערכת הפעלה הרבא יותר נוח, נכון, צריך להתרגל אבל ברגע שמתרגלים רואים שהכל שם יותר נוח.. (ובנוחות אני מתכוון מבחינת עבודה שוטפת..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א - בינידים מאוד מאוד חשובה ההנדסת אנוש, וזה משהו שאף חברה לא עושה כמו אפל...

אין מה לעשות, המגנטים, זה שה-CD הוא כמו זה של הרכב, ועוד כמה שטויות שיש שם עושים הבדל מאוד רציני כשמדובר בניידים...

ב-המערכת הפעלה הרבא יותר נוח, נכון, צריך להתרגל אבל ברגע שמתרגלים רואים שהכל שם יותר נוח.. (ובנוחות אני מתכוון מבחינת עבודה שוטפת..)

כמו שאמרתי, טיעונים ילדותיים!

אז בוא נראה כמה המערכת שלך נוחה:

* CUT&PASTE בפיינדר לא עובד.

* שיחזור קבצים מהפח מחזור למקום, לא קיים שם.

* שינוי שם לקבוצה של קבצים בפעם אחת, דורש סקריפט מיוחד.

* במק, שלא נדע מצרות.

* עריכה ומחיקה של קבצים בתוך חלון שמירה/פתיחה, בלתי אפשרי.

* הסרת תוכנות דורשת עזרה של תוכנות צד שלישי.

* שיחזור מערכת והסרה של עידכוני מערכת, נאדה לא קיים.

ת'שמע אני יכול להמשיך את הרשימה עד לסוריה, היתרון היחיד שיש למק זה שאין .

סתם מחשב יקר לפלצנים, חוץ מעיצוב אין כלום. הבוס שלי מחזיק מקים בשביל הרושם על הלקוחות, אם זה היה תלוי בי הייתי מעיף אותם לכל הרוחות.

עדיף כבר על השיט הלבן הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהכל אתה צודק פרט למחיר (גם בחול)

תמצא לי מחשב PC נייד 13" קל עם המפרט הבא:

http://bug.co.il/prodtxt.asp?psn=2835&scat=335&tcat=

במחיר הנ"ל (להלן מדובר במקבוק פשוט למדי) 6500 ש"ח.

ושל חברה ידוע כמובן אז כל מני מחשבים שמורכבים על ידי חברות צד שלישי שאלוהים יודע מי הן לא ממש נחשבות.

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהכל אתה צודק פרט למחיר (גם בחול)

תמצא לי מחשב PC נייד 13" קל עם המפרט הבא:

http://bug.co.il/prodtxt.asp?psn=2835&scat=335&tcat=

במחיר הנ"ל (להלן מדובר במקבוק פשוט למדי) 6500 ש"ח.

ושל חברה ידוע כמובן אז כל מני מחשבים שמורכבים על ידי חברות צד שלישי שאלוהים יודע מי הן לא ממש נחשבות.

ליביו

תגיד באיזה סרט אתה חי, אפילו הפזבויז של המק יודעים שחומרה של PC זולה יותר.

אתה מסכים עימי שחברת LG מספיק ידועה נכון?

עכשיו תראה מה יש לנייד הזה להציע במחיר של 6465 ש"ח.

מפרט טכני:

מעבד: Intel® Core 2 Duo Processor ~ T5600 (1.83GHz), 667MHz FSB, 2MB L2 Cache

זכרון פנימי: 2x512MB DDR2 (667MHz, Dual Channel Support, Up to 4GB)

מסך:15.4'' WXGA Glare (1280X800), Fine Bright Technology

דיסק קשיח: 120GB SATA, 5400 RPM

כרטיס גרפי: (ATI® MobilityTM Radeon®X1400(128MB

מודם\פקס פנימי: MODEM 56KBPS

תקשורת אלחוטית: 802.11b/g WLAN , Bluetooth(BlueCore4)

אנטנה לרשת אלחוטית: Dual Hexa-band Antenna

כרטיס רשת מובנה: 10/100/1000 Gigabit Ethernet

כונן צורב: DVD Super Multi Dual Layer (DVD-R/RW,+R/RW,RAM)

חריץ Express Card/54 or PCMCIA Type II

כרטיס קול: SRS TruSurround XT, SRS WOW XT, 5.1CH Dolby Digital, XTS Pro,24bit High Def, Stereo Speakers

(3W),Internal MIC

יציאות: 3USB,VGA,RJ11,RJ45,S-Video,IEEE 1394, Mic, Line-in (S/PDIF),Headphone

כניסה לזיכרונות פלאש: 5-in-1 (XD/SD/MMC/MS/MS Pro)

סוללה: LI-ION 6-cell

מערכת הפעלה: Windows® Vista Home Premium

מערכות אבטחה מתקדמות:

Fingerprint - מנגנון לאבטחת מידע באמצעות טביעת אצבע (זיהוי ביומטרי).

HDD Security הגנה על הדיסק הקשיח מפני זעזועים.

משקל: 2.8 ק''ג

מידות: 355.2x261.2x31.7mm

אחריות: שנתיים ע''י קבוצת ח.י (שנה ראשונה בינ''ל)

http://www.video.org.il/Product.aspx?ProductID=1074

דיסק כפול בגודל, ג'יגה ראם, כרטיס גרפי של ATI יותר טוב מכל הזבל GMA של אינטל.

אז ה- קל יותר בפחות 44 גרם, אפשר לחשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

נו מה אתה עושה צחוק? הוא מדבר איתך על מחשב "13 ואתה נותן לו מפרט של "15.4?

אני לא יודע מתי הייתה הפעם האחרונה שבדקת אבל נכון להיום, בניידים, ככל שהמסך קטן יותר ככה המחשב יקר יותר...

אז כמו שהוא אמר תמצא לי בבקשה נייד מחברה מוכרת וטובה עם מסך "13 ומטה וכל שאר התכונות של ה-macbook

(ותאמת לדעתי הדגם של ה-7500 הוא היותר משתלם, ובחיים לא תמצא בארץ נייד עם מסך בגודל הזה ומפרט כזה או טוב יותר באותה סביבת המחיר..)

והמון דברים שאמרת שם לא נכונים...

*שינויי שם לקבוצה של קבצים הרבא אבל הרבא יותר טובה ונוח במק.. האוטומטור כלי גאוני ומאוד שימושי.. וגם מאוד מאוד פשוט... שעושה הרבא יותר מאשר סתם משנה שמות לקבצים בנוחות, ותאמת כשאני מעתיק מהמצלמה לפיסי שלי תמונות, את השינויי שם אני עושה על המק דרך הרשת שיש לי בין המחשבים שאגב גם עובדת מעולה...

*כל עניןם ה-PDF תמוע כבר בתוך המערכת - עוד יתרון גדול לעבודה השוטפת..

*התקנת תוכנות הרבא יותר קלה, וכל עניין ה-dmg בכלל גאוני, אתה מרציץ תתוכנה כאילו שהיא מותקנת בלי באמת להתקין ורק אם אתה רוצה אותה אתה מקין..

וגם הסרה של תוכנות הרבא יותר פשוטה, נכון אתה מתקין תוכנה צד שלישי אבל ברגע שיש אותה אתה פשוט גורר תתוכנה שאתה רוצה להעיף והיא מטפלת בהכל, הרבא יותר נוח מה-add or remove של ווינדוס זה בטוח ושלא נדבר על מה שקורה בלינוקס...

*לא יודע מה הבעייה שהייתה לך עם cut & paste אבל לי אין שום בעייה עם זה

*וכל מה שקשור לשיחזור מהפח מחזור - עוד לא ניסיתי אז אני לא יודע בקשר לזה...

*האינטרנת באמת לא בעייתי,במיוחד החיבור לרשת...

נכו,ן אין כמו אקספלורר, אבל אחרי טפה עידכונים הפייר פוקס עובד סבבה (אבל עדיי אתה צודק בקטע הזהו וזו נקודה מאוד גדולה לרעת המקינטוש)

*יש גם את הספוטלייט שלא רואה את החיפוש של ווינדוס אקס-פי ממטר ומאוד נוח לשימוש...

*אני לא מבין עם מה אתה מדבר כשאתה אומר " עריכה ומחיקה של קבצים בתוך חלון שמירה/פתיחה, בלתי אפשרי." אז אני לא יכול להגיב על זה...

ושלא נדבר על חילת התוכנות שאתה מקבל איתו....

בקיצור חוץ מאקספלורר ואופיס נורמאלי (למרות שהנאו אופיס סבבה לגמריי ותומך בעיברית בצורה מושלמת) לא חסר במערכת הזאת כלום, ועכשיו כשהיא לא יקרה, מי יכול לבקש יותר...

ובקשר ל"כמו שאמרתי, טיעונים ילדותיים!"

אני לא יודע איפה אתה חיי ועל כמה ניידים הספקת לעבוד אבל בחיים הקצרים שלי הייתי הבעלים של 3 נידיים ועבדתי על עוד המון ואני יכול להגיד לך שהנדסת האוש עושה הבדל ענקי כשמדובר בנייד...

נכון, אם הייתי מדבר איתך על האימק זה הייה ילדותי, כי בכל מה שקשור לשולחני זה באמת סתם פלצנות לשלם כל כך הרבא בשביל העיצוב שלדעתי הוא לא הכי נוח...

(אצלי למשל להכניס דיסק מהצד של המסך ממש לא ילך כי הוא באלכסון בין 2 קירות..)

אבל שוב מדובר בנייד וכאני יושב עם המק שלי בהרצאה ומישהו נתקל לי בקבל אני לא דואג כיה וא יתנתק ולא יתרסק כמו שכבר קרה לבחור שלומד איתי...

ואני לא אומר שזו לא תוספת פשוטה, אבל עובדה שיש אותה רק במק...

וזה שהסידי לא יוצא כולו רעועה ואני מת מפחד שהוא ישבר כל פעם מחדש גם עושה הדבל, נכון, לא על זה תקום או תיפול אימפרייה אבל עדיין זה עושה הבדל, וכשאתה קונה נייד לעבודה יום יומית הדברים הקטנים האלה מקבלים משקל הרבא יותר גדול..

(כמו שב- שהיה לי פעם הייתה מנורה מעל המסך שהאירה את המקלדת בחושך - רעיון פשוט וגאוני שעושה הבדל של שמיים וארץ בעבודה שלך מול המחשב..!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...