המלצה לשפת תכנות (למתחיל בנושא ) - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לשפת תכנות (למתחיל בנושא )

night-fire

Recommended Posts

שלום,

החלטתי להתחיל ללמוד קצת שפות תכנות אך אינני יודע במה לבחור.

שמעתי שVB שפה שכדאי ללמוד אך הבעיה שאני לא יודע אם אני יכול (מסיבות של אי ידע שפות אחרות - יכול להיות שצריך ללמוד C++ בשבילה קודם או שפה אחרת |=)

בינתיים אני יודע רק HTML (בבקשה אל תצחקו :nixweiss: )

אז אם יש לכם המלצה לשפת תכנות אני אשמח לשמוע !

תודה רבה מראש ! :xyxthumbs:

נ.ב אם יש לכם איזה ספר להמליץ בנוסף לשפה זה יהיה מצויין..!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש ויכוח שלם סביב הנושא, האם כדי לתחיל משפות נמוכות ולעלות ל-"גבוהות" יותר או להפך.

ההצעה שלי היא c# שלדעתי תהיה טובה לך כמתחיל. בכל מקרה אני לא חושב שכדאי לך להתחיל עם c++ (היא שפה גדולה יחסית ומורכבת לדעתי בשביל מתחיל).

אני אישית לא אוהב את VB אבל זה יותר עניין של טעם.

תקרא גם את הת'ראדים האלה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=239658.0

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=229822.0

לדעתי ב# תיתן לך בסיס טוב להמשך לימוד שפות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני מתנגד!

השפה ללמוד היא דווקא C. ולמה? כי היא יותר קשה.

כל אחד יכול לתכנת בJAVA או C#, אבל הוא לא יכתוב קוד טוב. חשוב כבר מההתחלה לצבור את ההרגלים הנכונים של כתיבת קוד.

מי שיודע C ידע למה C# עובדת כמו שהיא עובדת. בנוסף היא השפה האוניברסלית של המתכנתים. הסינטקס שלה הוא מה שבדרך כלל יראו כשרוצים להסביר נושא ללא שפה מסוימת.

הממלצה שלי היא C ואז C++, ואז פייתון/או C#

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני מתנגד!

השפה ללמוד היא דווקא C. ולמה? כי היא יותר קשה.

כל אחד יכול לתכנת בJAVA או C#, אבל הוא לא יכתוב קוד טוב. חשוב כבר מההתחלה לצבור את ההרגלים הנכונים של כתיבת קוד.

מי שיודע C ידע למה C# עובדת כמו שהיא עובדת. בנוסף היא השפה האוניברסלית של המתכנתים. הסינטקס שלה הוא מה שבדרך כלל יראו כשרוצים להסביר נושא ללא שפה מסוימת.

הממלצה שלי היא C ואז C++, ואז פייתון/או C#

צודק להתחיל רק עם C לפי דעתי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך בדיוק ? אולי אם הוא ידע C++ (וגם אז לא בהכרח). כשרוצים להסביר נושא, אפשר להשתמש ב Pseudo Code. בכל מקרה, לא כל אחד צריך להיות סופר-מתכנת וסופר-מבין (תחשוב אם כל מי שמתעסק במשהו היה מגיע עם רמת הבנה גבוהה.. מה לעשות, זה לא ככה במציאות), ולכן זה לא נראה לי שיקול נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שצריך לשאול את פותח התארד אם באמת הוא רוצה להגיע רמת הבנה גבוהה או פשוט לתכנת ישר ולעניין ולא להתעסק עם הדברים הקטנים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק (אם הוא למשל סתם רוצה לכתוב תוכנה שמרמה באיזה תחרות http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=257212.msg2270224#msg2270224 או סתם משהו, הוא לא צריך לדעת כל פרט ופרט בשפת התכנות).

לגבי המאמר של גואל, קראתי אותו מזמן, לא זוכר בדיוק את כל הטענות, אבל אל תשכח שהוא הקים חברה קטנה שהמתכנתים בה הם ברמה גבוהה יחסית. לא כל מתכנת שואף/יכול לעבוד בחברה כזו כמו שבכל תחום בחיים יש כאלו שמשקיעים ומבינים ויותר טובים לעומת אחרים שמסתדרים גם בלי להבין הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התראד נחסם...

בכל מקרה, אני ממליץ לך להתחיל מVB ולהבין מה אתה יכול לעשות בכלל בשפת תכנות. אחר כך תמשיך לשפות אחרות.

VB היא שפה מאוד פשוטה שלא מצריכה המון רקע. תוכל להתחיל איתה, להבין מה אומר מושג התכנות, ואחר כך להתחיל ללמוד C, כדי לקבל את הבסיס של התכנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות. קוד טוב או לא טוב לא קשור לשפה. אפשר לכתוב קוד לא טוב גם ב c. דווקא בשפה כמו c++ למשל שהיא מורכבת יחסית קל לעשות שטויות.

גם c# ו Java יכולות להקנות לו הרגלי תכנות נכונים ב OOP. דווקא שפות כאלה שמסתירות חלק מהנושא הטכני יאפשרו לו ללמוד את הצד התיאורטי, עקרונות OOP ותכנות בכלל.

לדעתי כשלומדים לתכנת חשוב קודם כל ללמוד איך לחשוב כמתכנת, איך לפתור בעיות, לכתוב אלגוריתמים כו'. אח"כ אם הוא ירצה להתקדם הוא יוכל ללמוד c/c++ בשביל להכיר את הנושאים ה"נמוכים" והטכניים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיפור קטן - היום הייתי צריך לפתור שיעורי בית בו נתנו לי לחשב את פונקציית אקרמן. כמובן שהתעצלתי, ורשמתי קוד קטן בVB(מה לעשות שסביבות העבודה החדשות של C דורשות לשמור את הפרוייקט קודם) שעושה את זה. הרצתי ובום, קיבלתי תוצאה.

ד.א. התוכנית המקורית שבניתי (זו שהעלתי לתראד שהבאת אליו קישור) הייתה בC. הייתי צריך ממשק כלשהו, ולכן השתמשתי בVB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...