סקר-שמירת כשרות בפסח.... - עמוד 14 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר-שמירת כשרות בפסח....

מוחמד היהודי

האם תשמרו כשרות בפסח?  

429 הצבעות

1. 1. האם תשמרו כשרות בפסח?

• כן,ברור..
    • לא,אני אוכל הכל בפסח..

Recommended Posts

Classified, אף אחד לא כופה עליך לא לקנות לחם, ואף אחד לא כופה על אף אחד לא למכור לחם בפסח.

מקומות שמעוניינים בתעודת הכשר- מעיפים את הלחם מהמדפים בפסח. אף אחד לא כופה עליהם לרצות בתעודת הכשר.

רוצה לחם? סע למאפיה במנשיע, עושים ומוכרים לחם חופשי גם בפסח.

RK, אתה מוזמן להפסיק לנסות להסביר לו, כמו שמיני אמר, מקיר תקבל תשובות הגיוניות יותר.

edeNF- המדינה הזו נבנתה בשביל יהודים. היא מדינת היהודים, על העיקרון הזה היא הוקמה, ובגלל זה נלחמנו אלפי שנים

לא טוב לך? אתה מוזמן ללכת.

הסברתי כבר- אדם ששומר לא יוכל לקנות במקום שמוכר לחם (תעודת כשרות בטח לא יהיה לו)

ולכן זה יהיה מקום רק לאוכלי לחם - האם זו אינה כפייה דתית?

אני גם חושב לריב- כתגיעו לגיל שאפשר להתביע תתבטאו - לא סתם לא נותנים לקטינים להצביע - הם אימפולסיביים מדי

אתם כנראה לא מכירים את החוקים במדינה שלכם

אסור למכור חמץ בפסח

לא זה לא שלא לא מוכרים בגלל החלטה של המנהלים של המסעדות

אסור למכור

כן יש חוק שאוסר למכור חמץ

למשל במקדונלס אתה יכול לאכול המבורגר עם עשרה פרוסות גבינה אבל בפסח אתה תקבל את זה בלחמנייה כשרה לפסח או בצלחת, ולא אתה לא תוכל לקבל את ההמבורגר בלחמנייה נורמלית, כי הם לא מוכרים אותה בפסח, המקסימות שאתה תוכל לעשות זה להביא לחמנייה מהבית ולהחליף לחמניות.

והלךחמניות האלה בפסח הם גרועות... אני עובד שם ולפני כמה ימים הייתה לנו ישיבה לקראת פסח... הלחמניות כל כך גרועות שהם אמרו לנו להכין את כל ההמבורגר על הלחמנייה התחתונה ולא על הלחמנייה העליונה כמו כל השנה כי אם נכין אותה כרגיל היא פשוט תתפרק לנו.... אם תשימו לב כל השנה ההמבורגר נמצא מתחת לכל התוספות (אלה אם כן אתה מזמין תוספת של הרבה גבינה ואז ישימו לך חלק מהגבינה מתחת להמבורגר) ובפסח הוא נמצא מעל כל התוספות.

אה כן ולעניין הסקר... אצלי הכל הולך... מצות וחמץ הכל טוב כל עוד זה טעים... אבל זבה מעצבן שעכשיו את הארוחות שאני מקבל במקדונלס יהיו כשרות לפסח (אבל לא כשרות...)

איך זה הגיוני שמקום בלי תעודת כשרות יצתרך להיות כשר לפסח? איך זה יכול להיות שבאגאדיר או מוזס אתה יכול להזמין המבורגר עם תוספת בייקון אבל בפסח הם אמורים לקבל קנס אם הם ימשיכו למכור לחם? אני לא יודע אם המסעדות האלה ספציפית ימכרו לחם או לא אבל זה פחות משנה....

נ.ב. כן אני יודע שזה תגובות מלפני בערך 5 עמודים, אבל אני חושב שעדיף לפסוח על העמודים האלה כי גם ככה רוב התגובות שם היו לא קשורות שטויות ילדותיות או סתם ריבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 306
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתם כנראה לא מכירים את החוקים במדינה שלכם

אסור למכור חמץ בפסח

לא זה לא שלא לא מוכרים בגלל החלטה של המנהלים של המסעדות

אסור למכור

כן יש חוק שאוסר למכור חמץ

למשל במקדונלס אתה יכול לאכול המבורגר עם עשרה פרוסות גבינה אבל בפסח אתה תקבל את זה בלחמנייה כשרה לפסח או בצלחת, ולא אתה לא תוכל לקבל את ההמבורגר בלחמנייה נורמלית, כי הם לא מוכרים אותה בפסח, המקסימות שאתה תוכל לעשות זה להביא לחמנייה מהבית ולהחליף לחמניות.

והלךחמניות האלה בפסח הם גרועות... אני עובד שם ולפני כמה ימים הייתה לנו ישיבה לקראת פסח... הלחמניות כל כך גרועות שהם אמרו לנו להכין את כל ההמבורגר על הלחמנייה התחתונה ולא על הלחמנייה העליונה כמו כל השנה כי אם נכין אותה כרגיל היא פשוט תתפרק לנו.... אם תשימו לב כל השנה ההמבורגר נמצא מתחת לכל התוספות (אלה אם כן אתה מזמין תוספת של הרבה גבינה ואז ישימו לך חלק מהגבינה מתחת להמבורגר) ובפסח הוא נמצא מעל כל התוספות.

אה כן ולעניין הסקר... אצלי הכל הולך... מצות וחמץ הכל טוב כל עוד זה טעים... אבל זבה מעצבן שעכשיו את הארוחות שאני מקבל במקדונלס יהיו כשרות לפסח (אבל לא כשרות...)

איך זה הגיוני שמקום בלי תעודת כשרות יצתרך להיות כשר לפסח? איך זה יכול להיות שבאגאדיר או מוזס אתה יכול להזמין המבורגר עם תוספת בייקון אבל בפסח הם אמורים לקבל קנס אם הם ימשיכו למכור לחם? אני לא יודע אם המסעדות האלה ספציפית ימכרו לחם או לא אבל זה פחות משנה....

נ.ב. כן אני יודע שזה תגובות מלפני בערך 5 עמודים, אבל אני חושב שעדיף לפסוח על העמודים האלה כי גם ככה רוב התגובות שם היו לא קשורות שטויות ילדותיות או סתם ריבים

זה מה שקורה שחבורת פינגווינים מנהלים את המדינה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלבד הפגיעה (המאוד מרגיזה לדעתי) באוכלוסייה הלא יהודית מבחינת הליכי קבורה ונישואין, כל שאר ההיבטים שהצגת זניחים מאוד.

זה כזה אסון גדול שאין בשבת? זו כפייה כ"כ נוראה עד שהיא משנה לך את אורח החיים וגורמת לך להרגיש מדוכא, רפוס, כאוב ועצוב, מסכנון שלי?

Boo Fucking Hoo.

ובאמת רחמיי על כל התלמידים המסכנים שנאלצים ללמוד תנ"ך ותושב"ע. שנייה, הנה אני מזיל דמעה. הנה. עכשיו.

הכפייה הדתית שבאמת ראויה לציון היא זו שחלה על אלו שאינם יהודים, כמו העולים הנוצרים שנדרשים להיקבר כמו כלבים בחלקה נפרדת. אבל הדיון לא עוסק בהם, אלא בחילוניים היהודים ש"זכויותיהם נרמסות". עוד שנייה אני בוכה.

מי אתה -חתיכת יהודי קטן שלא רואה אף אחד ממטר ובקושי יודע לגרד בביצים- שתקבע לאחרים עד כמה כפייה כלשהי מפריעה להם? היא קיימת? כן. היא מפריעה לך? לא. אז אין לך שום זכות לפתוח ג'ורה ולומר שהיא לא מפריעה לאף אחד.

נ.ב: אני לא יהודי.

נ.ב2: דווקא לעניין החלקות קבורה אני מסכים. נשמע לי מאד הגיוני שתהיה חלקה נפרדת ליהודים, חלקה למוסלמים וחלקה לנוצרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אני? אתה רוצה תשובה הולמת, או התלהמות ילדותית כמו שלך?

לא רואה מטר? אני מריח אנשים כמוך מקילומטרים.

אני אחזור על עצמי, אבל בנוסח אחר - כדי שלא תיעלב ותתחיל לייבב שוב חס וחלילה:

הדוגמאות שהבאת לגבי כפייה דתית לא משכנעות. אלו לא דוגמאות ענייניות לכפייה דתית, אלא קיטורים קטנוניים של אנשים שלא יכולים להביט סביב החוצה מתהומות האגו היוקד שלהם, ולהבין שלא יהרוג אותם להקריב חלק משגרת היום שלהם ככה וככה ימים בשנה, כדי שאוכלוסייה אחרת תוכל לחיות כפי אמונתה בקרב אזרחים חילוניים, שחלקם מעדיף לשלוח את כולם לעזאזל.

לך כנראה אין מושג עד כמה הדתיים מוותרים על אורח החיים האידיאלי שלהם יום - יום כדי לפגוע כמה שפחות בצביון החילוני של המדינה. כמובן שלא ממש מרצון - הדבר "נכפה" עליהם. אופס - אמרתי מילה שנשמעת לך מוכר? לא יודע איך פתאום שייכתי אותה לדתיים? אולי זה כי אתה הוא האחד שלא רואה ממטר ויודע להסתכל רק על עצמו?

המציאות שלנו רחוקה מלהיות מושלמת, וכולם בארץ נאלצים להקריב לא מעט. אבל אנחנו החילוניים לא יכולים להחליט לשנות את המציאות ולשפר אותה רק כפי שנוח לנו, ולהחליט להחרים את כל מה שבעינינו כפייה דתית. יש דברים שכרגע חייבים לחיות אתם כל עוד אין להם פתרון נורמאלי, וזה בהחלט אפשרי ברוב המקרים.

עכשיו כשאני מקווה שלקחת כוס מים, קצת אוויר ונרגעת, נמשיך:

דווקא מאחר ואתה לא יהודי אני מצפה ממך להרחיב בעניין בצורה רצינית במקום לילל ולזעוק מרה "אתה לא יודע עד כמה זה מפריע לי!", כי אני יודע שאתה יכול להביא לי טיעונים טובים יותר, שירחיבו את מה שאמרתי קודם לגבי הלא יהודים. אז אולי תענה לשאלה שלי ישירות במקום ליילל - עד כמה אתה סובל באמת? אני מקווה שזה לא יהיה קשה מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שזאת כבר עבירה פלילית מח.

נכון אבל גם פגיעה בזכויות אדם.

בכל מקרה לא חושב שאכפת להם.

אני מקווה שייתקלו בחברה מהנח"ל החרדי

מה שאתה מתאר זו אנרכיה (לאורך כל טיעוניך)

ומאחורי המקלדת אתה חושב שאתה ממש גיבור גדול - אבל ממליץ לך להיזהר היו מקרים כאלה שלא הסתיימו בטוב

איומים שכאלה רק יובילו לבאן שלך מהפורום

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=232006.msg2035090#msg2035090

ממליץ לך לקרוא

על מה אתה מדבר?

אמרתי ששמעתי לא שאני הולך לעשות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפגע בזכויות שלי?

אתה תיפגע אם אני יצליח לשים את ידי עליך ודומיך יפגו.

שמעתי שכמה חברה שנגד הכפייה הדתית הולכים לפגוע בכמה חרידים בפסח.

אוי ואבוי ! כול החרדדים להזהר ! אני כבר רץ להזהיר אותם לא לצאת מהכולל !

זה עלוב איש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אני? אתה רוצה תשובה הולמת, או התלהמות ילדותית כמו שלך?

לא רואה מטר? אני מריח אנשים כמוך מקילומטרים.

אני אחזור על עצמי, אבל בנוסח אחר - כדי שלא תיעלב ותתחיל לייבב שוב חס וחלילה:

הדוגמאות שהבאת לגבי כפייה דתית לא משכנעות. אלו לא דוגמאות ענייניות לכפייה דתית, אלא קיטורים קטנוניים של אנשים שלא יכולים להביט סביב החוצה מתהומות האגו היוקד שלהם, ולהבין שלא יהרוג אותם להקריב חלק משגרת היום שלהם ככה וככה ימים בשנה, כדי שאוכלוסייה אחרת תוכל לחיות כפי אמונתה בקרב אזרחים חילוניים, שחלקם מעדיף לשלוח את כולם לעזאזל.

לך כנראה אין מושג עד כמה הדתיים מוותרים על אורח החיים האידיאלי שלהם יום - יום כדי לפגוע כמה שפחות בצביון החילוני של המדינה. כמובן שלא ממש מרצון - הדבר "נכפה" עליהם. אופס - אמרתי מילה שנשמעת לך מוכר? לא יודע איך פתאום שייכתי אותה לדתיים? אולי זה כי אתה הוא האחד שלא רואה ממטר ויודע להסתכל רק על עצמו?

המציאות שלנו רחוקה מלהיות מושלמת, וכולם בארץ נאלצים להקריב לא מעט. אבל אנחנו החילוניים לא יכולים להחליט לשנות את המציאות ולשפר אותה רק כפי שנוח לנו, ולהחליט להחרים את כל מה שבעינינו כפייה דתית. יש דברים שכרגע חייבים לחיות אתם כל עוד אין להם פתרון נורמאלי, וזה בהחלט אפשרי ברוב המקרים.

עכשיו כשאני מקווה שלקחת כוס מים, קצת אוויר ונרגעת, נמשיך:

דווקא מאחר ואתה לא יהודי אני מצפה ממך להרחיב בעניין בצורה רצינית במקום לילל ולזעוק מרה "אתה לא יודע עד כמה זה מפריע לי!", כי אני יודע שאתה יכול להביא לי טיעונים טובים יותר, שירחיבו את מה שאמרתי קודם לגבי הלא יהודים. אז אולי תענה לשאלה שלי ישירות במקום ליילל - עד כמה אתה סובל באמת? אני מקווה שזה לא יהיה קשה מדי.

קודם כל, סליחה. הגזמתי מקודם.

עכשיו נמשיך.

אם ציפית ממני לנקודת מבט של נוצרי/מוסלמי - צר לי לאכזב אותך. אתאיסט.

"הדוגמאות שהבאת לגבי כפייה דתית לא משכנעות. אלו לא דוגמאות ענייניות לכפייה דתית, אלא קיטורים קטנוניים של אנשים שלא יכולים להביט סביב החוצה מתהומות האגו היוקד שלהם, ולהבין שלא יהרוג אותם להקריב חלק משגרת היום שלהם ככה וככה ימים בשנה, כדי שאוכלוסייה אחרת תוכל לחיות כפי אמונתה בקרב אזרחים חילוניים, שחלקם מעדיף לשלוח את כולם לעזאזל. "

למה קטנוני? עבורך זה נשמע קטנוני, עבורי לא. למה שאני אקריב משהו מעצמי אם אני לא רוצה? למה שיכפו עלי לעשות זאת? אני אגואיסט(בנושאים מסויימים), אין לי בעיה להודות בזה ושילך להזדיין(וימות משבץ בדרך) מי שיש לו בעיה עם זה.

"לך כנראה אין מושג עד כמה הדתיים מוותרים על אורח החיים האידיאלי שלהם יום - יום כדי לפגוע כמה שפחות בצביון החילוני של המדינה. כמובן שלא ממש מרצון - הדבר "נכפה" עליהם."

אני אשמח מאד מאד לקבל דוגמא לכפייה חילונית כלשהי על דתיים. הכפייה היחידה שאני דורש לבצע עליהם היא לכפות עליהם אי-כפייה. אני מודה, מנקודת מבט חילונית לחלוטין זה קשה מאד למצוא כפייה חילונית כלשהי על האוכלוסיה הדתית במדינה, גם אם היא אכן קיימת.

אוי ואבוי ! כול החרדדים להזהר ! אני כבר רץ להזהיר אותם לא לצאת מהכולל !

זה עלוב איש .

מי שירים יד על חירותי, אגדע את ידו. (על משקל "מי שירים יד על ביתי אגדע את ידו")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העדר בשבת, חוק איסור מכירת חמץ בפסח, העדר האפשרות לנישואין אזרחיים, נושא הקבורה שהוזכר כאן וכל מני דוגמאות מהמציאות מהתקופה האחרונה (טיסות אל על בשבת, העברת טורבינות של ח"ח בשבת וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) גם לנהגים מותר לנוח בשבת לא? (היהודים...)

2) חוק איסור מכירת החמץ הוא חוק שפועל רק אם יש רוב יהודי ביישוב, אתה עדיין יכול לקנות חמץ

3) זאת באמת שערוריה, שאין נישואין אזרחיים

4) זאת גם שערוריה שאין קבורה לא לפי הדת.

יש כפיה דתית מסויימת, אבל אל תנסו להפוך את למה שלא, זה לא לאיראן, אבל זאת עדיין מדינה יהודית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגוז , כמו שאמרו , עוד לא הבאת מספיק הוכחות לכפייה דתית .

בקצרה:

פסח

ע"פ "חוק חג המצות"(חוק החמץ) נאסר למכור מוצרי חמץ בפסח. לא כ"כ מפתיעה העובדה שבזמן חקיקת החוק שר הפנים היה דתי.

דרך אגב, החוק לא מגדיר מהו חמץ...

נישואין

רק אדם דתי יכול להינשא בארץ ורק לאדם מאותה הדת ובהתאם לחוקיה של אותה דת. כמובן שזה שולל נישואים חד מיניים.

אדם נשוי יוכל להתגרש רק באמצעות בית הדין של דתו.

שבת

ע"פ "חוק יום המנוחה" אדם יהודי יקבל יום מנוחה בהתאם ליום המנוחה של היהדות, שבת. אדם לא יהודי יוכל לבחור לו יום מנוחה בהתאם לרצונו.

מעבר לכפייה הדתית שיש כאן, יש כאן גם כפייה לא דתית שהיא הכרח לקחת יום מנוחה.

כשרות

ע"פ "חוק איסור גידול החזיר" נאסר גידול, אחזקה או נחירה של חזיר מטעמים דתיים.

כל המטבחים שנמצאים תחת ניהול ממשלתי/צבאי כשרים ע"פ חוק.

אזרחות

"חוק השבות" מקל באופן ניכר על יהודים להגר למדינה תוך כדי ביצוע אפלייה דתית של בני שאר הדתות.

צבא

אחד החלקים ה"אהובים" עלי...

בחורי ישיבה מקבלים פטור משירות צבאי.

הריון

אישה נשואה לא יכולה לעבור הפלה(בפועל כן - אבל ע"פ החוק אסור לה).

תחבורה ציבורית

אין בשבת(ואני בטוח שהרבה נהגים[יהודים או לא] ישמחו לעבוד בשבת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) גם לנהגים מותר לנוח בשבת לא? (היהודים...)

2) חוק איסור מכירת החמץ הוא חוק שפועל רק אם יש רוב יהודי ביישוב, אתה עדיין יכול לקנות חמץ

3) זאת באמת שערוריה, שאין נישואין אזרחיים

4) זאת גם שערוריה שאין קבורה לא לפי הדת.

יש כפיה דתית מסויימת, אבל אל תנסו להפוך את למה שלא, זה לא לאיראן, אבל זאת עדיין מדינה יהודית.

כפייה ללמוד את הדת בבתי הספר ועוד לעשות על זה בגרות.הנהגים של אגד בחיפה באמת לא מתלוננים ומי שלא רוצה שלא יעבוד בשבת כאופציה אפילו זה לא קיים.

לקנות חמץ מותר רק אם אין רוב יהודי?זו כפייה דתית לכל דבר.

ובקיצור יש כפייה דתית לא כמו באיראן אבל יש וזה שזה לא כמו באיראן לא הופך את זה לבסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...