סקר-שמירת כשרות בפסח.... - עמוד 19 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר-שמירת כשרות בפסח....

מוחמד היהודי

האם תשמרו כשרות בפסח?  

429 הצבעות

1. 1. האם תשמרו כשרות בפסח?

• כן,ברור..
    • לא,אני אוכל הכל בפסח..

Recommended Posts

• תגובות 306
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מה הקשר למושג "אכנזים"?

אם אני לא טועה אלו אנשים שבאו ממזרח אירופה ואני דברתי על מערב אירופה.

אשכנזים הוא מושג לאנשים יוצאי כול אירופה ואמריקה..

וחבל להיתווכח גם על זה כי את זה דווקא בדקתי פעם במקצוע מאוד מאוד מיותר בשם אזרחות :-X

בקיצור אתה יכול לחשוב שאתה נעלה ונישגב וחכם ורם מעל כולם אבל תכלס אף אחד לא ממש ישים עלייך עם המחשבות האלו שלך...תחזור לעולם המציאות אנחנו פה...

וגם אתה לא ענית על השאלה ששאלתי אותך...בן כמה אתה?

בדקתי הגדרה ומדובר על מזרח אירופה בלבד.מן הסתם המשוג "אשכנזים" הוא לא עולמי ולפי ניחוש הומצא ע"י מזרחים/דתיים בישראל.

אני בכל אופן התכוונתי למערב אירופה וכתבתי את זה במפורש.

SerpentMage, ממה שאתה אומר אני מניח שההשכלה הכללית שלך ירודה למדי.החופש מדת הוא זכות אדם בסיסית הנתנת לכל אדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SerpentMage, ממה שאתה אומר אני מניח שההשכלה הכללית שלך ירודה למדי.החופש מדת הוא זכות אדם בסיסית הנתנת לכל אדם.

אני מבין שכשאין לך מה לומר אתה בוחר לנסות להעליב את רמת ההשכלה של אחרים.

ובכן, מלבד חוק היסוד של כבוד האדם וחירותו, לא מגיע לך כלום מבחינה חוקית. חבל..

"זכות אדם בסיסית הניתנת לכל אדם" - ניתנת ע"י מי? אתה יכול לדרוש אותה עד מחר, כל עוד אין חוקה עם סעיף של "חופש מדת" אתה לא תזכה לקבל את הזכות הבסיסית הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא צריך לנסות להעליב אתה עושה את העבודה בשבילי(כמו בהודעה למעלה) ;)

אם אתה חושב שיש עוד תקווה בשבילך תעשיר את הידע הכללי שלך טיפה.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%96%D7%9B%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA_%D7%90%D7%93%D7%9D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה מאוד שהידע שלך לא מבוסס על בלבד.

בכל מקרה, אתה לא יכול לסתור שום דבר ממה שאמרתי. הזכות של חופש מדת לא מתקיימת בישראל. אתה לא מסכים עם זה? הרי אתה אומר את זה בעצמך. מה שאני אומר הוא שאין ביסוס חוקי כתוב לזכות של חופש מדת.

הנה, לקוח מ"מקור הידע" שלך:

בישראל מעוגנות זכויות האדם בשני חוקי יסוד: חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו וחוק יסוד: חופש העיסוק.

קרא טוב טוב בחוקי היסוד האלו ותבדוק איפה יש שם אזכור לחופש מדת. מעולם לא הוחלט, מבחינה משפטית, שהזכות לחופש מדת נגזרת בצורה כלשהי מהחוקים האלה. (המחלוקת המשפטית לגבי העניין מעולם לא נפתרה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תבחן את העקרון של חופש מדת בצורה משפטית, הרי שברגע שקיימים חוקי מדינה שסותרים אותו (כמו ענייני הקבורה והנישואין, שלעיתים אלו נושאים כואבים מאוד), העקרון לא מתקיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה מאוד שהידע שלך לא מבוסס על ויקיפדיה בלבד.

בכל מקרה, אתה לא יכול לסתור שום דבר ממה שאמרתי. הזכות של חופש מדת לא מתקיימת בישראל. אתה לא מסכים עם זה? הרי אתה אומר את זה בעצמך. מה שאני אומר הוא שאין ביסוס חוקי כתוב לזכות של חופש מדת.

הנה, לקוח מ"מקור הידע" שלך:

קרא טוב טוב בחוקי היסוד האלו ותבדוק איפה יש שם אזכור לחופש מדת. מעולם לא הוחלט, מבחינה משפטית, שהזכות לחופש מדת נגזרת בצורה כלשהי מהחוקים האלה. (המחלוקת המשפטית לגבי העניין מעולם לא נפתרה)

כמובן שלא אבל זה מקור נוח יחסית לשימוש יום יומי ומהיר.אני אף פעם לא נותן מידע משם בלי שאני יודע שהוא נכון ממקור אמין ומוסמך.

ולנשוא קרא טיפה עוד

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%95%D7%A4%D7%A9_%D7%9E%D7%93%D7%AA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב, אתה חוזר על עצמך. ושוב, לא הצלחת לסתור אותי. חזור וקרא את כל מה שנתת לי לקרוא כשחשבת שחידשת לי משהו. אני אחזור שוב על הטענה שלי, הפעם לאט לאט ובאותיות גדולות, כדי שתבין:

מדינת לא מתחייבת להעניק את החירות של חופש מדת על בסיס משפטי וחוקתי, ולכן גם לא חייבת בכך. חירות זו לא מובטחת. מדינת מעולם לא ציינה שאזרחיה זכאים לחופש מדת, ובכך שומרת לעצמה את היכולת לא לציית לעקרון הזה.

יש לך קצת catching up to do לגבי דיני חוק ומשפט. אם ה"זכות" שלנו לחופש מדת היתה באמת תקפה ומחייבת את מדינת , היינו רואים עתירות לבג"ץ כל יום בערך בנושא כפייה דתית, מצדם של אזרחים ש"זכות" זו שלהם נפגעה. אבל העתירות שאכן מובאות בנושא מדי פעם, עוסקות בדינים משפטיים עמוקים ומורכבים בהרבה מאשר פגיעה בחופש מדת בלבד.

אתה מוזמן לעתור לבג"ץ בעצמך ולדרוש פיצויים על כל הפעמים בהם לא הוענקה לך הזכות של חופש מדת. נראה איזו תגובה תקבל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...