בעייה בראוטר MSI - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעייה בראוטר MSI

dan1111

Recommended Posts

שלום,

כבר כמה חודשים שאני מתחבר לאינטרנט בכבלים וגולש ברשת ביתית אלחוטית באמצעות ראוטר אלחוטי -RG54G3.

הבעייה שלי היא שלא מתאפשרת לי גישה לאינטרנט בתדירות מאוד גבוהה. (אין אפשרות לגלוש באתרים, , אימיול וכו')

יש תקופות בהם זה קורה כל כמה ימים, ויש תקופות שבהם זה קורה כמה פעמים ביום.

בד"כ אחרי שאני מנתק את החשמל לראוטר ומחזיר, זה חוזר לעבוד, אך יש מקרים שגם זה לא מועיל.

בכל פעם שאני פונה להוט או לספק (ברק), הם עורכים מספר בדיקות ואומרים שאצלם הכל בסדר ואני מחובר.

מרוב נואשות, הלכתי להחליף את הראוטר, הביאו לי ראוטר חדש, ושוב - הבעייה לא נפתרה.

יש לציין שהרשת הביתית עצמה ממשיכה לעבוד (גם המחשבים שמחוברים אלחוטית ממשיכים להיות מחוברים ולקבל קליטה טובה), ואפילו מתאפשרת העברת קבצים תקינה בין מחשבים.

בבקשה תעזרו לי באיתור הבעייה ומציאת פיתרון :s05:

אני פשוט נואש :nixweiss:

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה להתחבר כשהמודם מחובר ישירות למחשב ותראה אם עדיין יש לך את אותה הבעיה.

הבעיה קוראת בכל המחשבים ביחד או במחשב מסויים? אם זה בכל הרשת אז נסה את מה שהצעתי לעיל. אם הבעיה קוראת רק במחשב אחד אז אולי הבעיה במחשב (משהו בחומרה) או בתוכנה כלשהי.

הדרך הכי פשוטה לפתרון הבעיה היא דרך השלילה. נתק את הראוטר ותראה מה קורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעייה קוראת בכל המחשבים ולא במחשב יחיד (לכן הבעייה היא לא בחומרה של מחשב מסויים).

אכן ניסיתי כבר בעבר לחבר את המודם ישירות למחשב, והאינטרנט פועל ללא בעייה.

לכן הסקתי שהבעייה היא בראוטר ופניתי לחנות להחליף הראוטר.

כמו שציינתי, הבעייה המשיכה.

הרי לא ייתכן ששני הראוטרים הם פגומים (שניהם מאותו דגם דרך אגב -RG54G3)...

אז איפה כן הבעייה?

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסה ראוטר של חברה אחרת 3COM למשל,

הבעיה שאתה מתאר נעשת בגלל שטבלת ה-NAT בנתב מתמלאת ולכן לאחר איפוס הראוטר העיניין מסתדר (בזמן האיפוס הטבלה נמחקת),

לכן אני חושב שהבעיה היא בליין עצמו של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסה ראוטר של חברה אחרת 3COM למשל,

הבעיה שאתה מתאר נעשת בגלל שטבלת ה-NAT בנתב מתמלאת ולכן לאחר איפוס הראוטר העיניין מסתדר (בזמן האיפוס הטבלה נמחקת),

לכן אני חושב שהבעיה היא בליין עצמו של .

הבעייה היא שאין לי ממש ראוטר של חברה אחרת כדי לנסות איתו..

לא ממש הבנתי מה שאמרת לגבי טבלת ה-NAT בנתב (דווקא נשמע לי מעניין כי באמת אחרי איפוס הראוטר בתוכנה או ניתוק הראוטר פיזית, בד"כ חוזר לעבוד), אם תסביר לי למה התכוונת, אני אשמח.

איך מתבצע החיבור שלך? L2TP,DHCP,STATIC IP ?

האם ניסית לבצע שחרור וחידוש לכתובת IP מתוך הראוטר?

לגבי החיבור שלי - אני משתמש ב-L2TP.

חשבתי באמת שהבעייה היא בהגדרות לא נכונות שעשיתי בראוטר (למרות שפעלתי בדיוק לפי הוראות החנות, ועובדה שלפעמים דווקא עובד האינטרנט).

צירפתי פה תמונה של ההגדרות שעשיתי בתוכנה של הראוטר, תגידו לי בבקשה אם הגדרתי משהו לא נכון.

תודה רבה.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשוב שישנה טבלה בתוך הראוטר שרושמת את המידע שיוצא וניכנס מהרשת הפנימית וכן מחוצה לה (מה שנירשם שם זה למשל איזה מחשב ברשת שלך ביקש או שלחPACKET מסויים בכדי לדעת להחזיר אותו),

עכשיו אם אותה טבלה מתמלאת נוצרת פגיעה בחיבור ועל כן לא מתקבל או נישלח מידע (כמובן שבטבלה זו עובד FIFO אבל הוא לא תמיד עובד ביעילות) וניתוק מהחשמל של הראוטר מוחק את אותה הטבלה והתהליך חוזר חלילה,

ההסבר הוא על קצה המזלג ישנם כמה סוגים ל-NAT TABLE וכולם דומים פחות או יותר,

תנסה לשחק עם ה-MTU אפשר (תלוי בראוטר) לשנות את ה-MTU עד 1500 (זוהי בעצם חלוקת ה-PACKET ל-byte כל byte יהיה בגודל שהדגרת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה..

ניסיתי לשנות עכשיו את ה MTU ל-1,500, אבל התוכנה של הראוטר לא מאפשרת לי להגדיר יותר מ-1,460.

מה בכל זאת אני יכול לעשות כדי לשפר את המצב / להימנע מכך שאותה טבלה תתמלא?

מה ה-FIFO הזה אמור לעשות? הוא אמור למחוק בעצם את הטבלה אוטומטית? אם כן, איך ניתן לשפר אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי זה משתנה מראוטר לראוטר,

תנסה דווקה להפך להוריד MTU אבל לא מתחת ל-1200 אפילו 1300 ותיראה מה קורה,

FIFO => FIRST IN FIRST OUT מה שזה אומר בעצם בהקשר ספציפי ל-NAT זה שמה שנירשם קודם ימחק קודם וכך יתפנה מקום לכתיבה של דברים חדשים,

ולא הוא לא קשור למחיקת הטבלה אלא לתחלופה של המידע שנירשם, לעניות דעתי אין איזו שהיא "שיטה" ליעל הפרוטוקול...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיניתי את MTU ל-1,300.

נראה עם הזמן אם המצב השתפר...

אבל האם זה לא אומר שעכשיו קצב האינטרנט יהיה יותר איטי (מפני שבעצם כל PACKET שמחשב ברשת ייבקש יחיל פחות byte)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיניתי את MTU ל-1,300.

נראה עם הזמן אם המצב השתפר...

אבל האם זה לא אומר שעכשיו קצב האינטרנט יהיה יותר איטי (מפני שבעצם כל PACKET שמחשב ברשת ייבקש יחיל פחות byte)?

באיזושהי נקודה אתה צודק אבל זה לא כזה קריטי,

למשל אם מידע בגודל של 3000 byte היה מגיע ב-2 PACKET's של byte 1500

אז לאחר שינוי MTU ל-1300 הפעם זה יגיע ב-3 PACKET's של 1300 byte ועוד 1300 byte ועוד +400 byte,

לא כזה הבדל גדול, אבל אולי מנות קטנות יותר לא יעמיסו לך על הראוטר,

דווח אם יש שיפור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...