:מפהק: - וויסטה כ"כ משעממת... - עמוד 5 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

:מפהק: - וויסטה כ"כ משעממת...

R0ck

Recommended Posts

הדבר שאני באמת מחכה לו בלינוקס זה התקנות תוכנה פשוטות

אני בזמנו לא יסתדרתי אם הRPM או איך שקוראים לזה ובגלל זה עזבתי את מהר מאוד

אני חושב שהתחילו להוציא גירסאות אם תוכנות מותכנות מראש זה מצוין

אבל צריך גם תוכנת התקנה קלה כמו בWIN לי אישית זה מאוד יעזור ולדעתי גם להרבה אחרים

ברוב ההפצות הגדולות להתקין תוכנות זה משחק ילדים, כי יש לך משהו שנקרא מנהל חבילות.

לגבי RPM , התחביר הבסיסי להתקנה הוא:

rpm -i [install-options] [File name]

בשביל לבצע התקנה בסיסית תעשה:

rpm -i FILE.rpm

אם אתה רוצה ללמוד על עוד אפשרויות תעשה:

man rpm

זה הכל.

ותזכור שאתה (כמעט) תמיד יכול להשתמש במנהל חבילות במקום.

למי יש כוח לכתוב פקודות בכלל? אנשים רוצים להפעיל דברים בלחיצה פשוטה.

קודם כל אתה לא חייב.

וסמוך אלי ל CLI יש לפעמים הרבה יתרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 115
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ברוב ההפצות הגדולות להתקין תוכנות זה משחק ילדים, כי יש לך משהו שנקרא מנהל חבילות

הבעיה שאני לא מכיר מנהלי חבילות

אני מקווה שיהיה משהו פשוט שאתה פשוט מוריד קובץ לוחץ אליו וזהו

בלי לחפש תוכנה שתתקין אותו ובלי לכתוב פקודות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיראה אם הייתי בפנסיה היה לי כח לזה

אבל אני עובד 5 ימים בשבוע ובסופי שבוע רוצה להנות

ולא ליתעסק אם קריאת מדריכים של

ותבין אני רוצה שלינוקס תצליח אבל בישביל זה היא קודם כל צריכה להיות ידידותית

למשתמשי WIN

בלי זה היא לא תיכנס למינסטרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה, לכל אחד אחר יש מושג להנות משלו (יש כאלו שנהנים מזה, הם לרוב כותבים את התגובת שלהם מלינוקס :) ). בכל מקרה, ה"תירוץ" שלך הוא די בסיסי, כי זה לא דורש ידע, אלה יכולת בסיסית של ... כדי לראות איפה זה מנהל החבילות.

בכלל, כדאי להבין, מערכת הפעלה זה לא נגן או נגן אמ-פי-3. אם לוקח לבן אדם כמה דקות לקרוא / להבין איך להשתמש בנגן בפעם הראשונה, מומלץ להשקיע כמה שעות (זה לא יותר מזה, למי שיש הבנה סבירה במחשבים) ולקרוא מונחים בסיסים של מערכת ההפעלה שעוברים אליה (כמו מה זה קרנל, מנהל חבילות וכו').

אני ניסיתי להשתמש שבוע שעבר ב OS X, ותוך כמה דקות קיבלתי חררה ומחקתי את כל זכר לזה למשל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די, למה סתם לערב ממשקי שורת פקודה? אם רוצים להראות לבנאדם שלינוקס פשוטה ולא מצריכה הבנה מעמיקה, ממש לא צריך להכניס לדיון את apt-get ונגזרותיהם.

התקנת בריל היא אכן מסובכת למדי, בעיקר בגלל שהיא עדיין בגרסת בטא. את בריל עצמה אפשר להתקין באופן נורא פשוט, אבל צריך להגדיר את מערכת ההפעלה קצת יותר מזה כדי שהכל יעבוד.

מה שכן, בגרסא החדשה של (שתצא בחודש הבא), יבוא מנהל חלונות תלת מימדי בשם compiz שאפשר לעשות איתו את רוב מה שאפשר לעשות בבריל. ההפעלה שלו תהיה פשוטה מאוד, בלי עריכת הגדרות ובלי כלום. לוחצים על System, אח"כ על Preferences ו-Desktop Effects, ושם לוחצים על כפתור בודד. זהו. בלי התקנה. בלי קינפוג מראש. בלי שטויות.

כדי להתקין בריל, אגב (בלי קינפוג), מספיק בערך 10 קליקים על העכבר. נכנסים לSystem (1), לSynaptic (2) ובתפריט Edit (3) בוחרים בחיפוש (4). מקלידים beryl (5) ומתקינים אותו (7). אח"כ מחפשים את emerald-themes ומתקינים גם אותו (12). שוב, בגרסא החדשה של לא נצטרך אפילו להגדיר את המערכת בשביל זה ו12 הקליקים האלה על העכבר יספיקו להתקנה.

אז לא, לא צריך לעשות sudo apt-get moo. אפשר להסתדר בהחלט עם הכלים הגראפיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ט סתם דוגמא: ניסת פעם להקים שרת PXE על סרבר? ואני לא מתכוון ל RIS... או ניסית פעם לשנות את

הכתובת של ה NIC שלך בלי לכתוב ערכים מוזרים לregistry ?

בלינקס אפשר פשוט:

ifconfig eth0 down hw ether FF:FF:FF:FF:FF:FF
ifconfig eth0 up

ואני לא רוצה בכלל להתחיל לדבר על ה bash shell והיתרונות שהוא מביא.

למה אתה סתם מכניס FUD. :kopfpatsch:

Go to Start->Settings->Control Panel and double click on Network and Dial-up Connections.

Right click on the NIC you want to change the address and click on properties.

Under Property section, you should see an item called Network Address or "Locally Administered Address", click on it.

On the right side, under Value, type in the New address you want to assign to your NIC. Usually this value is entered without the - between the address numbers.

כנראה שאתה זוכר את WIN מתקופת מתושלח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה השטויות האלה לקמפל זה דקה סכה 3 פקודום אני משתמש ב DEBIAN בעיה אחת אין לי ואני משתמש בזה ביום יום לא חסר לי כלום יש לי מנהל שהוא מתקין הכל + פקודה שמורידה עידקונים זה ממש פשוט ונוח.

אולי מי שעצלן אז לא מתאים לו כל דבר לחפש ב אז הוא נכנע וחוזר ל WIN

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה השטויות האלה לקמפל זה דקה סכה 3 פקודום אני משתמש ב DEBIAN בעיה אחת אין לי ואני משתמש בזה ביום יום לא חסר לי כלום יש לי מנהל שהוא מתקין הכל + פקודה שמורידה עידקונים זה ממש פשוט ונוח.

אולי מי שעצלן אז לא מתאים לו כל דבר לחפש ב אז הוא נכנע וחוזר ל WIN

תלוי למי? זמן=כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה סתם מכניס FUD. :kopfpatsch:

Go to Start->Settings->Control Panel and double click on Network and Dial-up Connections.

Right click on the NIC you want to change the address and click on properties.

Under Property section, you should see an item called Network Address or "Locally Administered Address", click on it.

On the right side, under Value, type in the New address you want to assign to your NIC. Usually this value is entered without the - between the address numbers.

כנראה שאתה זוכר את WIN מתקופת מתושלח.

אוקי, עכשיו נראה אותך משנה את כתובת ה כל 45 שניות נגיד, או כל פעם כשאתה עושה login .

סמוך עלי זה כאב ביצים לא קטן לכתוב סקריפט כזה בווינדוס, לי זה לקח בערך שעה וחצי לא כולל 20 -30

דקות של חיפוש ברשת בשביל לגלות איזה ערכים ב registry אני צריך לכתוב.

ושוב זאת רק דוגמה אחת שעלתה לי באותו זמן בראש.

קח עוד דוגמה: נגיד ואני רוצה להפעיל את ה NIC שלי ב promiscuous mode בלינקס אני צריך:

ifconfig eth0 promisc

בווינדוס אני צריך משהו כזה:

http://www.winpcap.org/default.htm

אגב, דווקא זאת ה OS שאני עובד איתה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה, לכל אחד אחר יש מושג להנות משלו (יש כאלו שנהנים מזה, הם לרוב כותבים את התגובת שלהם מלינוקס :) ). בכל מקרה, ה"תירוץ" שלך הוא די בסיסי, כי זה לא דורש ידע, אלה יכולת בסיסית של ... כדי לראות איפה זה מנהל החבילות.

בכלל, כדאי להבין, מערכת הפעלה זה לא נגן או נגן אמ-פי-3. אם לוקח לבן אדם כמה דקות לקרוא / להבין איך להשתמש בנגן בפעם הראשונה, מומלץ להשקיע כמה שעות (זה לא יותר מזה, למי שיש הבנה סבירה במחשבים) ולקרוא מונחים בסיסים של מערכת ההפעלה שעוברים אליה (כמו מה זה קרנל, מנהל חבילות וכו').

אני ניסיתי להשתמש שבוע שעבר ב OS X, ותוך כמה דקות קיבלתי חררה ומחקתי את כל זכר לזה למשל...

קודם כל כל OS על פיסי זה פשוט גרוע, אין מה לעשות חצי היופי של מקים מגיע מהעובדה שהחומרה והתוכנה באו מאותה חברה והכל פשוט עובד.

שנית כל אם אתה מתייאש ממערכת הפעלה תוך כמה דקות אז מגיע לך להיות שבוי של MS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם "זמן=כסף" אתה מבזבז המון "כסף" בפורום הזה...

כתבתי בהקשר לארגון עסקי.

BTW אני כותב בפורום תוך כדי עבודה, בזמני המתנה של המחשבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...